3 ure
Pregled ameriških trgov: Delnice podjetja SpaceX prvič po IPO v rdečem, CME Group pa ostaja brez izvršnega direktorja
3 ure
Fed je poslabšal letošnjo napoved za inflacijo in rast BDP. Pol odločevalcev bi podprlo obrestno zvišanje v 2026
5 ur
Najbolj brani članki danes
7 ur
Kako Američani merijo inflacijo
7 ur
Maja je prodaja na drobno zrasla nad pričakovanji. Trošenje manj premožnih omogoča zadolževanje
8 ur
10 vprašanj in odgovorov: kaj morate vedeti o nepremičninskem IPO na ljubljanski borzi 1
8 ur
Tako ELES skrbi za varovanje biotske raznovrstnosti.
9 ur
Sandoz v Sloveniji odprl nov center za podobna biološka zdravila
10 ur
Komisar za obrambo: V EU proizvajamo čisto napačno orožje 1
10 ur
Po Pekingu bi Zagreb lahko dobil še povezavo s Hongkongom
10 ur
Trump: ZDA v Iran ne bodo vložile »niti 10 centov«; ameriške borze gor
11 ur
Na Hrvaškem malomarnost rejcev prašičev sprožila nov val afriške prašičje kuge
11 ur
Kibernetski napad: ali veste, kaj vam je napadalec v resnici ukradel? (Oglas)
11 ur
Velik posel s trgovinami: kdo je kupil 13 Tuševih centrov in trgovin? 1
11 ur
Vodarska družba na ledu, ministrica Rifljeva in koncesionarji molčijo
12 ur
Pozor, čez vikend ne bodo delali eDavki
12 ur
Kako oceniti poslovne posledice kibernetskih tveganj (Oglas)
13 ur
Do 24. julija v 31 občinah popisujejo škodo po neurju s točo
13 ur
TOP ČLANKI - Kaj danes berete
14 ur
IZS študentom ljubljanske fakultete za gradbeništvo in geodezijo podelil najvišja priznanja

Strani: 1

FIN-379669 sporočil: 9.521
[#3041427] 18.05.24 06:12
Odgovori   +    13
Gospodarstvo naj plača vse ideje in zapitke Vlade.

S tako držo je nekako nastopil svoj mandat sedanji premier s tezami, da naj se plača več davka, ker imajo denarja dovolj in ga niti ne rabijo. Drugi v Vladi ponavljajo vajo.

Zato ni se čuditi vsemu temu, kar opazujemo.

Javni zdravstveni sistem razpada. Mnogi zdravniki želijo v privatni sistem, v javnem ostajajo tisti, ki so si zrihtali lepe zaslužke, njih delovna učinkovitost pa v glavnem ni premosorazmerna zaslužku.

Kot v vojnem žargonu fronta pušča na veliko mestih in vse bolj. Zaradi vseh danih obljub bo politika imela težko delo biti vsaj malo konsistentna.

Naslednja, likely desna vlada, bo na hitro reševala vse te težave z zalivanjem problemov z denarjem (pomnimo, to je že počela v času kovida in glej nazaj tudi). Javni dolg države bo poskočil v nebo, kupili si bodo mir. Celo dejali bodo, mah, kaj pa je teh 10%, saj nismo mi krivi, ampak oni prejšnji.
Logika, podobna tej stanovanjski "politiki".

In pomašili bomo luknje, strukturnih težav pa ne rešili. Na tak način bo pokalo ves čas in mi se gremo gasilske intervencije.
FIN-454644 sporočil: 11.312
[#3041430] 18.05.24 07:40
Odgovori   +    6
Koncno en clanek, ki problematizira problematicne. Razgnat, dokler ni prepozno. Dokler ne unicijo vsega. Lazejo, kradli bi in to so nase vrednote?
odvisnik sporočil: 4.554
[#3041436] 18.05.24 09:00 · odgovor na: FIN-379669 (#3041427)
Odgovori   +    8
You can fool some people, some time...
Denarja enkrat zmanjka, še vedno ga je.
Tudi trenutno se da marsikaj narest, če so ljudje na položajih pametni.
Problem je, da sponzoruse in pamet ponavadi ne gredo skup.
In večina politikov je "sponzorus".:).
FIN-454644 sporočil: 11.312
[#3041442] 18.05.24 10:31 · odgovor na: odvisnik (#3041436)
Odgovori   +    6
Novinari bi morali objaviti podatke, koliko nas stanejo Stanovanjski sklad in Ministrstvo za solidarno prihodnost preracunane v ceno stanovanj. Koliko stanovanj na leto bi lahko zgradili z njihovim proracunom, in utisati njihove bolne ideje, kako sistematicno uniciti ljudi, ki so nalozili svoje prihranke v nepremicnine. Doslej so jih sistematicno na drzavnem in zdaj se na lokalnem nivoju preganjali kot kriminalce.
0531Zavar sporočil: 2.832
[#3041454] 18.05.24 14:01
Odgovori   +    1
Slovenija naj bi bila socialna država, to so sicialisti ves čas poudarjali.
In rezultat vseh do sedaj (pretežno) levih vlad (nekaj v manjšem obsegu tudi desnih) je nedostopnost stanovanj normalnemu, mlajšemu delovnemu osebku.

Ko od povprečne plače odšteješ najemnino (ali bančni obrok) in stroške, potem visoko izobražen osebek v SLO lahko lovi samo popuste na Riomare tune v Šparu, da lahko preživi :)
odvisnik sporočil: 4.554
[#3041482] 19.05.24 17:57 · odgovor na: 0531Zavar (#3041454)
Odgovori   +    1
Trg ima svojo logiko, tako pri potrebi po visoko izobrazenih, najemninah in stanovanjih ter tudi tunini iz spara :).
Poznam veliki primerov, ko pridni brez problemov pridejo do ustrezne nepremicnine.
Pri kolegu dela študent prej kot dijak, ki poleg rednega dela na kmetiji, studiju, oddela še tja do 150 ur mesečno pri njem. Tudi sam je presenečen nad njegovo zavzetost jo, a se da če imaš voljo in cilj.

Strani: 1


vm-kiva