Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

crt sporočil: 27.226
Zadnja sprememba: crt 14.03.2024 18:23
[rx170]
Mi lahko kdo argumentirano razloži zakaj nam je v interesu, da ena stran tukaj ne ostane brez orožja in da Ukrajinci še naprej umirajo po nepotreben za verjetno enak rezultat in na naše stroške?
ce vnaprej predpostavis, da saj itak ne bo razlike pri izidu, potem ti seveda ne more. nekaj takega kot "a mi lahko kdo pove, kolko je 2+2, ampak naj bo vnaprej jasno, da nocem slisati 4".

kar se tice putin won't stop, so pogledi na relevantnost te teze verjetno precej korelirani z geografsko blizino rusije. hocem reci, da imajo dolocene drzave na vzhodu eu neke zgodovinske izkusnje, ki jih verjetno ne zelijo ponavljati (celo orban je uspel nedavno skrpati skupaj izjavo glede tega :) in jim glede na dogajanje ne zadosca "ah ampak saj ne bo" oziroma "ah ampak poglejte one druge".

ker me ukrajinsko ruska zgodba ze sicer spominja na hrvasko-srbsko(-bosansko), kot omenjeno ze na samem startu, bi se ob tej priliki se enkrat glasno spomnil mrtvih sorodnikov iz sirse druzine, ki so nekoc ziveli v banja luki, imeli pa so to nesreco, da niso bili srbi. ob padcu vukovarja sem govoril z njimi in so mi povedali, da saj pa ja ni nevarnosti, sve ce to armija da sredi. nakar je prisla armija in jih sredila.

v cem je relevantnost tega - v tem, da znova gledamo "gde god su ginuli srbi tamo je srbija," le da pac rusko povecano. ni nenavadno, ce se recimo kdo iz baltskih drzav, poljske, ceske, moldavije strinja s tem oziroma mu je ocitno. slovenija je pa ze dovolj dalec, da se lepo na varnem brez obcutka neposredne ogrozenosti prickamo, a je ta slika prava ali ne. imamo ta luksuz.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 3038078

Strani: 1

rx170 sporočil: 6.403
kar se tice putin won't stop, so pogledi na relevantnost te teze verjetno precej korelirani z geografsko blizino rusije. hocem reci, da imajo dolocene drzave na vzhodu eu neke zgodovinske izkusnje, ki jih verjetno ne zelijo ponavljati (celo orban je uspel nedavno skrpati skupaj izjavo glede tega :) in jim glede na dogajanje ne zadosca "ah ampak saj ne bo" oziroma "ah ampak poglejte one druge".
Morda pa vendar, če smo imeli s strani Ukrajine neizveden Minsk 1 in Minsk 2 ter odločitev za nadaljevanje vojne ca. 1 mesec po začetku, ko je bilo premirje praktično na mizi, potem pač naj to financirajo tisti, ki so Ukrajino v to prepričani, pa jim sedaj pravzaprav odrekajo pomoč....

Strani: 1