Zasebnost

Strani: 1

najobj sporočil: 32.238
[#3032574] 10.12.23 13:26
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 10.12.2023 13:29
... Zanimivo je poslušati tudi zgodbe argentinskih Slovencev, ki danes nimajo niti za karto, da bi prišli na obisk v Slovenijo. ...

... OK, ker se nafta prodaja v dolarjih in je zato tudi avionska karta v dolarjih, mi je jasno, da argentinski Slovenci danes nimajo niti za karto, da bi prišli na obisk v Slovenijo ... no, ni mi pa jasno, zakaj argentinski Slovenci ne bi mogli več preživeti v Argentini, sploh ker verjamem, da se argentinske krave še vedno pasejo na argentinski travi v rodovitnih argentinskh pampah in je tudi njihovo mleko in meso še vedno tako dobro kot včasih ...
0531Zavar sporočil: 1.572
[#3032578] 10.12.23 16:02
Odgovori   +    3
:) Ta svet pa postaja res čedalje bolj nor; mislim kaj pa to sploh je anarhokapitalist ?
Nekdo, ki postavlja bombe in krade revnim, ter daruje bogatim, kot SuperHik* :)

*Copyright by Alan Ford
0513ANITO sporočil: 10.844
[#3032582] 10.12.23 18:11
Odgovori   +    9
Ko sem prebral naslov sem pomislil, da bo članek opisoval našo predsednico Natašo...
crt sporočil: 27.711
[#3032583] 10.12.23 18:28
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: crt 10.12.2023 19:43
milei je pravkar prisegel.
v kongresno knjigo je napisal: viva la libertad carajo
:))
odhajajoca kirchner je v slovo se vsem pokazala srednji prst.

za spremljanje lokalnega dogajanja recimo buenos aires times - www.batimes.com.ar/
Endimion sporočil: 10.614
[#3032591] 10.12.23 22:49 · odgovor na: crt (#3032583)
Odgovori   +    0
www.batimes.com.ar/n...dent.phtml

Če jaz prav berem... majo v Argentini privat sektor komatozen, ta pa bo šel razmontirat še javnega?
crt sporočil: 27.711
[#3032592] 11.12.23 07:09 · odgovor na: Endimion (#3032591)
Odgovori   +    14
Zadnja sprememba: crt 11.12.2023 07:20
arg je v situaciji, ko ni nobene ziher dobre in ne-kosmate poti naprej. jasno je, da ce ob sibkem zasebnem fentas se javno povprasevanje, si glavni kolega recesije. sploh ce zraven se dejansko naredis dolarizacijo in s tem v bistvu ugasnes kreditiranje.

vendar je tukaj nekaj "vendar":

- to zgoraj je jasno up front; stric je kot osrednjo stvar svoje kampanje postavil razpoloviti vse "drzavno-javno" (zelo marketinsko slikovito) in ravno s tem zmagal; ker je publika po vec desetletjih se uspela nasititi koncepta vseobsezne drzave in/ali politicnega razreda, ki zivi od tega koncepta

- ... torej v bistvu so dosegli tocko, kot je bila svojcas podana kot razlaga trumpa: volilci recejo "veste kaj, ce gremo tkoaltko mi fkurac, gremo pa vsi skupaj, ne boste vi tam gor nic posebnega vec"; temu sicer lahko recemo nihilizem, ni pa ravno nekaj, kar bi prislo kar tako brez veze (stopnja revscine je 40%+, gdp per capita je 1/3 slovenskega, valuta gre v jugoslovanski smeri)

- sto let nazaj je arg bila ne samo nekoliko boljsa, temvec globalni pojem bogastva, tako da obstaja primerjava iz prakse glejte saj se da

- arg ima zelo dobre naravne danosti za primarni sektor (kmetijstvo, rudarstvo, nafta in plin - ze samo plinsko polje vaca muerta ima ogromen potencial, aktualen je tudi litij) ; po drugi strani je iz arg glavni juznoameriski online igralec (mercadolibre)

- taglavna zverina (usa) je naklonjena dogajanju, na sam dan inavguracije je prisla info, da je pripravljen support pri imf in pri razvoju izkopa litija (surprise surprise), kar je seveda zelo obicajen daj dam, vendar hkrati predstavlja vsaj neka odprta vrata, z vsemi kocinami vred, ven iz "dajmo skoz ponavljat isto in se potapljat"

ko govorimo o zgodovini, zelo priporocam na hitro recimo tole - www.econstor.eu/bits...521939.pdf , ce imas malo casa, vsaj stran 5, potem bos pa mogoce tkoaltko ugotovill, da saj imas se nekaj vec casa.

osebno mi je eden od razlogov, zakaj je arg zanimiva, uporaba za orientacijo v sloveniji - glede na to, da kar naprej slisimo "enkrat bo pa folk imel dost". arg primer pravi, da je folk izjemno potrpezljiv in da mora res priti hudo dalec, da se prebijejo ustaljeni vzorci in dolocena *cough* socio-ekonomsko-politicna staticnost.

arg primer je tudi na tem, da bo podal prakticen odgovor na "ja in kaj bo pa pol ko bo imel dost"; se zlasti v smislu, koliko je realno prostora in kako dalec nese ideja, da bi pa drugace, v populaciji, ki je statisticno nenavadno leva in egalitarna (stran 12-13 prejsnjega linka), kar se slisi nekam znano.

v tem smislu se nas to, kaj se in se bo tam dogajalo, zelo tice.
crt sporočil: 27.711
[#3036734] 19.02.24 17:45
Odgovori   +    1
milei ni spravil proracuna skozi parlament.

ampak ... :)

to pomeni, da velja do nadaljnega stari. vendar ne revalorizirano stari, temvec v nominalnih stevilkah. kar pomeni, da je v bistvu mocno zrezan. in tako je argentina prvic v ohoho letih dobila vsaj na mesecni ravni proracunski presezek.

Strani: 1