Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

bigl sporočil: 18.363
Zadnja sprememba: bigl 31.05.2023 17:23
[]
Kaj bi rekel o Slovencih, ki skoraj vsak vikend zahajajo na isto vikend lokacijo? ... Da pač nimajo kaj prida domišljije, so lojalni eni in isti lokaciji..

... a tako je. Imajo svoj t.i. drug dom... za pobeg pred tedenskimi tegobami. Tako pač je. Zakaj bi jim kaj zameril? Nič jim ne... je pač oblika oddiha.

To pa ni moj stil... a ljudje tako pač živijo: skoraj vsak vikend letijo urejat vikend nepremičnino na Hrvaško (ali v Sloveniji)... v isti kamp, isti apartma, isto hišo.... že 20 let. Mah. Dolgcajt. Resda je dolgcajt del oddiha... a vedno hoditi v isti krajže celo večnost... ne vem, ni zame.

Sedaj pa Kroati pristavljajo piskrček, višajo davke na druge domove naših vrlih sodržavljanov.... in naši zaljubljeni Slovenci bodo plačali kakršnokoli tlako, le da vsak vikend so lahko ob hrvaškem morju. Kdo bi jih razumel? Jaz jih ne obsojam, le, kot pravim.... da mi plačajo, ne bi to počel v življenju. Ker imam lep dom, prijatle v bližini... in oddih je stran od doma, večinoma vsakič nekje drugje.

A ni lepše ne imeti nobene brige (z dodatno nepremičnino) in vsak prosti vikend biti nekje drugje? No, v deželi vrtičkarjev tako pač ne gre... a le provokativno vprašujem?
Pred leti sem nameraval kupiti vikend ob slovenski obali, pa so bili le nekaj kilometrov za južo mejo pol cenejši. Odločitev je bila lahka. Če takratne cene primerjam s sedanjimi- podivjanimi v hr. Istri, pa ne vprašat kakšna je razlika v plus. Meni je pomembna sprememba klime in to mi paše tako ob morju kot v hribih. Pa še kje:-). Višji davek? Če kupiš avto moraš imeti tudi za bencin ali elektriko, da ne omenjam cestine, ki je sicer za el. avte ni, letne teh. preglede in registracije. Stroški so, če miruješ, če pa si aktiven pa je stroškov temu primerno več. Kako pa kaj komu paše je pa stvar okusa in dobrega počutja. Lep dan.