Strani: 1

FIN-267544 sporočil: 94
[#3021330] 26.05.23 10:48
Odgovori   +    8
Vsi v bankrot, ze tako smo v težkih časih, no povečal se bo pa ravno za najem enega dneva apartmaja v sezoni, kolikor povrepečen Slovenec brez vikenda na morju plača, če gre na dopust. Tistih 100k lastnikov že razmišlja o prodaji in zapustivi lijepe naše, prihajajo ne težki časi, temveč apokalipsa. Bdp lahko pade za 0.3%.
Nisem se zasledil clanka o tem, da imamo najvisjo stopnjo bdp na preb, najvisje prihranke, najvisjo stopnjo bogastva na preb. V celotni zgodovini Slovencev.
FIN-379669 sporočil: 7.967
[#3021395] 28.05.23 21:54
Odgovori   +    11
Kaj bi rekel o Slovencih, ki skoraj vsak vikend zahajajo na isto vikend lokacijo? ... Da pač nimajo kaj prida domišljije, so lojalni eni in isti lokaciji..

... a tako je. Imajo svoj t.i. drug dom... za pobeg pred tedenskimi tegobami. Tako pač je. Zakaj bi jim kaj zameril? Nič jim ne... je pač oblika oddiha.

To pa ni moj stil... a ljudje tako pač živijo: skoraj vsak vikend letijo urejat vikend nepremičnino na Hrvaško (ali v Sloveniji)... v isti kamp, isti apartma, isto hišo.... že 20 let. Mah. Dolgcajt. Resda je dolgcajt del oddiha... a vedno hoditi v isti krajže celo večnost... ne vem, ni zame.

Sedaj pa Kroati pristavljajo piskrček, višajo davke na druge domove naših vrlih sodržavljanov.... in naši zaljubljeni Slovenci bodo plačali kakršnokoli tlako, le da vsak vikend so lahko ob hrvaškem morju. Kdo bi jih razumel? Jaz jih ne obsojam, le, kot pravim.... da mi plačajo, ne bi to počel v življenju. Ker imam lep dom, prijatle v bližini... in oddih je stran od doma, večinoma vsakič nekje drugje.

A ni lepše ne imeti nobene brige (z dodatno nepremičnino) in vsak prosti vikend biti nekje drugje? No, v deželi vrtičkarjev tako pač ne gre... a le provokativno vprašujem?
FIN-544124 sporočil: 2.872
[#3021398] 28.05.23 22:42
Odgovori   +    9
Tisti, ki ima denar za nepremičnino na Hrvaškem bo še zmogel nekaj everčkov za davek.

Siromaki nimajo nepremičnin.

In po navadi v nepremičnino itak hodi vsa žlahta.

Bodo malo skup vrgli pa bo.
MAN-1465775 sporočil: 107
[#3021406] 29.05.23 07:52
Odgovori   +    4
Noben problem, Hrvati so že zdavnaj skapiral kaj vse je Slovenec pripravljen plačat za pol lavorja hrvaškega morja, in pasjo uto s pogledom na morje. Rezerve je še dost, Slovenci imajo dovolj denarja še v rezervi. Če pa bo kdo šel pa tudi nič hudega - je dosti Poljakov in Slovakov, ki nas po mentaliteti počasi nadomeščajo na morju. WINWIN
Erik9999 sporočil: 151
[#3021409] 29.05.23 08:31 · odgovor na: FIN-379669 (#3021395)
Odgovori   +    7
Najprej se vprašaj, zakaj tako poniževalen odnos do tega, če ima nekdo nepremičnino v drugi državi, ko govoriš o vrtičkarjih, o osebah brez domišljije, dolgočasnežih, plačevalcih tlake...? Se mi zdi da gre za klasično slovensko zavist.

Ti tudi hodiš vsak dan v isti dom in to utemeljuješ, ker je tvoj dom lep in se nimaš za dolgočasneža. Kje pa piše, da tudi od vseh teh oseb, ki imajo na Hrvaškem nepremičnino, le-ta ni lepa (nenazadnje mora biti, saj jo (po tvoje) vsak teden urejajo) in je to po tvoji logiki razlog, da bi se nekdo celo vsak dan (ne zgolj vsak teden) vračal v ta lep drugi dom.

Večina tudi ne vidi ta dodaten davek kot tlako, kot pišeš. Če se je nekomu le v zadnjem letu vrednost nepremičnine povišala za +30% je vsakemu vseeno za tistih 200 €. In če nekdo nekam hodi že 20 let, mu to že odgovarja (hodi v lep dom, lep okoliš in med znance/prijatelje) in ni pri tem nobeden dolgočasnež in proda lahko vedno, ko si zaželi. In tudi to hojenje čez vikend na Hrvaško ne izključuje posameznih potovanja čez leto.
FIN-267544 sporočil: 94
[#3021412] 29.05.23 09:19 · odgovor na: FIN-379669 (#3021395)
Odgovori   +    8
Ojoj, cisto zgrešeno. Ti bom povedal primer z naše ulice v Lijepi naši. Tisti, ki imamo vikende smo dol po dva tedna v kosu, nekaj jih lahko dela kar z morja in gredo v sluzbo samo za dva-tri dneva. Cez zimo vecina prezivi vsaj teden-dva kje na smucanju, mnogi potujejo vsaj enkrat, ce ne dvakrat v trope. Vmes evropska velemesta, poleti poleg vikenda pa se kak teden v Grciji ali v Italiji. No nekateri imajo se barke, pa morajo se tam cas ponucati. Veliko pa je objestno bogatih upokojencev, ki tam z vnuki prezivljajo cele pocitnice. Tako, da tega vikend preseljevanja razen v maju in septembru ni tako veliko. Casi so drugacni, ljudje lahko z dobro organizacijo delajo kakor jim pase in odkoder jim pase. Z nase ulice so nasi otroci prezivljali cudovite pocitnice po dva meseca na morju. Ni bilo fonov, 10h na plazi, druzenje, plavanje in lepa poletja... nekoc bodo hvalezni za lepo otrostvo. Vecina uciteljev ima prosto celo poletje, ce to lahko skombinira z vikendom na morju, ni lepsega... jaz ogromno potujem, pa verjemi najbolj sovrazim pakiranje in stalno premetavanje po drugih posteljah, omarah inp. Ni lepsega, ko se samo vsedes v avto in gres samo na morje, brez ene vrece, vse ze imas dol. Brezskrbno in sproscujoce... prides na teraso, spijes pir, se vrzes v vodo in imas vse...
FIN-379669 sporočil: 7.967
[#3021432] 29.05.23 12:10 · odgovor na: FIN-267544 (#3021412)
Odgovori   +    3
Zadnja sprememba: FIN-379669 29.05.2023 12:13
Saj, to je druga plat zgodbe, ki jo je spodbudilo moje pisanje. Nobenega obsojanja ni bilo v njem.

Je pa res, da obstajajo premožni ljudje z dokaj malo kognitivnimi sposobnostmi (si tudi ti to?... malo mi že diši), ki ne prebere teksta in ne razume poante (diskusije).

Lepo, da si premožen (učitelj, dohtar ali dedič), imaš nepremičnino dol, da jo lahko uporabiš za 3 tedne na leto in greš še malo po Karibih, ko se ti zahoče.

Si pač del tistih 3% Slovencev, ki si lahko to privoščijo v živjenju. In to počno. Je v tem kaj narobe? Nič. Si prebral dobro? Ponavljam, če slabo bereš in razumeš: Nič.

Gre za dialogos. In tu ni nobenega ojoj. Ta sledi, ko ne razumeš, kako ta veščina teče.

Ampak ja, intelekt ni premosorazmeren preživljanju prostega časa, kot ga opisuješ. Intelekt ni odraz bluzenja nekje na vikendu in šimfanja (ob piru), kako je zahteven šiht in kako se v Sloveniji nič ne da...

(In biti 2 meseca dol na istem koncu vsako poletje, sploh mladina... je to lepo? Seveda je, za mladino sploh. Poletje v školjki so snemali na to temo... njej je to fajn... ker oni so brez skrbi... njih lahko tudi v Niš pošlješ, le da se družijo, jim bo fajn. In tako je prav. Mladi naj bodo mladi - in brezskrbni.

.... a pod to, o čemer pišeš, gre že pojem drugi dom... in o tem govorim. Kje je meja med dopustom, vikendom in drugim domom - obvezo? To bo en dan - ker se o tem govori - tudi davčno vprašanje. Druga nepremičnina, mar ne? A sem ti zavisten? Niti malo. Uživaj. Drugi dom je obveza, ker je treba urejat, ni pa to ravno dopust... a vrtičkarji uživajo ob delu, mar ne? Je v tem kaj narobe: Ne, preberi še enkrat: NE. Sedaj pa lahko napišem: Ojej... ko ni intelekta.)
FIN-267544 sporočil: 94
[#3021454] 29.05.23 16:17 · odgovor na: MAN-1465775 (#3021406)
Odgovori   +    2
No glede teh davkov. V Sloveniji in na Hrvaškem so davki za nepremičnino približno enaki. cca. 100-200€ povrečno na hišo / app. Sedaj je cel bav bav glede tega, če skočijo na 300-400€. Menim, da so ti davki ekstremno nizki, saj je potrebno plačati tudi zrak in koriščenje prostora. Problem, pa vidim v tem kako se ti davki porabijo? Ali za ureditev okolice, boljšo kvalitetito življenja, varnost itd. itd. Tako, da vedno se piše na veliko o dvigu davkov, malo pa je analiz kako se ti davki porabljajo.
FIN-267544 sporočil: 94
[#3021455] 29.05.23 16:21 · odgovor na: FIN-379669 (#3021432)
Odgovori   +    1
Ojoj :))))
lojze1 sporočil: 781
[#3021594] 31.05.23 16:23 · odgovor na: FIN-379669 (#3021395)
Odgovori   +    0
Kaj te boli? To, da nekateri počitnikujejo kot želijo. Ne moremo in nekateri tudi ne želimo na Maldive, Sejšele ali Kalifornijo!
lojze1 sporočil: 781
[#3021595] 31.05.23 16:23 · odgovor na: Erik9999 (#3021409)
Odgovori   +    1
Se strinjam, enako razmišljam!
bigl sporočil: 18.363
[#3021599] 31.05.23 17:21 · odgovor na: FIN-379669 (#3021395)
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: bigl 31.05.2023 17:23
[]
Kaj bi rekel o Slovencih, ki skoraj vsak vikend zahajajo na isto vikend lokacijo? ... Da pač nimajo kaj prida domišljije, so lojalni eni in isti lokaciji..

... a tako je. Imajo svoj t.i. drug dom... za pobeg pred tedenskimi tegobami. Tako pač je. Zakaj bi jim kaj zameril? Nič jim ne... je pač oblika oddiha.

To pa ni moj stil... a ljudje tako pač živijo: skoraj vsak vikend letijo urejat vikend nepremičnino na Hrvaško (ali v Sloveniji)... v isti kamp, isti apartma, isto hišo.... že 20 let. Mah. Dolgcajt. Resda je dolgcajt del oddiha... a vedno hoditi v isti krajže celo večnost... ne vem, ni zame.

Sedaj pa Kroati pristavljajo piskrček, višajo davke na druge domove naših vrlih sodržavljanov.... in naši zaljubljeni Slovenci bodo plačali kakršnokoli tlako, le da vsak vikend so lahko ob hrvaškem morju. Kdo bi jih razumel? Jaz jih ne obsojam, le, kot pravim.... da mi plačajo, ne bi to počel v življenju. Ker imam lep dom, prijatle v bližini... in oddih je stran od doma, večinoma vsakič nekje drugje.

A ni lepše ne imeti nobene brige (z dodatno nepremičnino) in vsak prosti vikend biti nekje drugje? No, v deželi vrtičkarjev tako pač ne gre... a le provokativno vprašujem?
Pred leti sem nameraval kupiti vikend ob slovenski obali, pa so bili le nekaj kilometrov za južo mejo pol cenejši. Odločitev je bila lahka. Če takratne cene primerjam s sedanjimi- podivjanimi v hr. Istri, pa ne vprašat kakšna je razlika v plus. Meni je pomembna sprememba klime in to mi paše tako ob morju kot v hribih. Pa še kje:-). Višji davek? Če kupiš avto moraš imeti tudi za bencin ali elektriko, da ne omenjam cestine, ki je sicer za el. avte ni, letne teh. preglede in registracije. Stroški so, če miruješ, če pa si aktiven pa je stroškov temu primerno več. Kako pa kaj komu paše je pa stvar okusa in dobrega počutja. Lep dan.
FIN-379669 sporočil: 7.967
[#3021682] 02.06.23 11:22 · odgovor na: bigl (#3021599)
Odgovori   +    0
Provokacija deluje, ker se takoj vidi, da ljudje ne berejo ali zelo površno in si delajo iluzije iz mojega pisanja. Zato sem bil blazno natančen v pisanju, kako gledam na splošno, brez obsojanja, kot je, in kako sam vidim vso zgodbo (moje mnenje) in kako sam si predstavljam svoj oddih.

A nekaj jih je takoj padlo na finto, ti deloma tudi. Ljudje z leti ratajo površni in na prvo žogo. Preberejo dve vrstici na hitro in imajo že takoj mnenje. Navadno napačno.

S staranjem premnogokrat pride površnost in občutek vsevednosti, glej un je tak pa tak, že ko je nekaj malega povedal. Napaka.

In v tem dialogu se je lepo videlo, da ni mogoč dialog z nekom, ki prehitro podleže apriorni sodbi. Tu se dela razlika med sposobnimi in nesposobnimi...

Pazi, da ti ne bodo radarji postopoma ugašali, sicer boš na starost smešen izpadel... oddih gor ali dol.

Strani: 1