Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

FIN-379669 sporočil: 7.972
Zadnja sprememba: FIN-379669 29.05.2023 12:13
Saj, to je druga plat zgodbe, ki jo je spodbudilo moje pisanje. Nobenega obsojanja ni bilo v njem.

Je pa res, da obstajajo premožni ljudje z dokaj malo kognitivnimi sposobnostmi (si tudi ti to?... malo mi že diši), ki ne prebere teksta in ne razume poante (diskusije).

Lepo, da si premožen (učitelj, dohtar ali dedič), imaš nepremičnino dol, da jo lahko uporabiš za 3 tedne na leto in greš še malo po Karibih, ko se ti zahoče.

Si pač del tistih 3% Slovencev, ki si lahko to privoščijo v živjenju. In to počno. Je v tem kaj narobe? Nič. Si prebral dobro? Ponavljam, če slabo bereš in razumeš: Nič.

Gre za dialogos. In tu ni nobenega ojoj. Ta sledi, ko ne razumeš, kako ta veščina teče.

Ampak ja, intelekt ni premosorazmeren preživljanju prostega časa, kot ga opisuješ. Intelekt ni odraz bluzenja nekje na vikendu in šimfanja (ob piru), kako je zahteven šiht in kako se v Sloveniji nič ne da...

(In biti 2 meseca dol na istem koncu vsako poletje, sploh mladina... je to lepo? Seveda je, za mladino sploh. Poletje v školjki so snemali na to temo... njej je to fajn... ker oni so brez skrbi... njih lahko tudi v Niš pošlješ, le da se družijo, jim bo fajn. In tako je prav. Mladi naj bodo mladi - in brezskrbni.

.... a pod to, o čemer pišeš, gre že pojem drugi dom... in o tem govorim. Kje je meja med dopustom, vikendom in drugim domom - obvezo? To bo en dan - ker se o tem govori - tudi davčno vprašanje. Druga nepremičnina, mar ne? A sem ti zavisten? Niti malo. Uživaj. Drugi dom je obveza, ker je treba urejat, ni pa to ravno dopust... a vrtičkarji uživajo ob delu, mar ne? Je v tem kaj narobe: Ne, preberi še enkrat: NE. Sedaj pa lahko napišem: Ojej... ko ni intelekta.)

Neposredni odgovori na sporočilo št. 3021432

Strani: 1

Strani: 1