Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

MatejRigel sporočil: 260
Dajmo to temo še malo obudit z novostmi zadnjega kvartala. Vonovia je objavila kvartalne rezultate. Povzetek je sledeč:

* Realizirali so 1,5 mia EUR prodaje stanovanjskega portfelja (med 5 in 11% pod knjigovodsko vrednostjo)

* Osnovna dejavnost oddaje nemepremičnin zaradi inflacijskih klavzul raste

* Dejavnost razvoja nepremičnin in vse ostale dejavnosti padajo

* Nepremičninski portfelj so v prvem kvartalu glede na konec leta 2022 prevrednotili za cca. -3%

* Napovedano dividendo smo zmanjšali iz 1,7 EUR na delnico na 0,85 EUR na delnico.

* Po mojih izračunih pri trenutni ceni delnice okoli 19 EUR znaša implicitni kvadratni meter stanovanjskih nepremičnin v njihovem portfelju 1672 EUR, multiplikator tržne najemnine pa 20,3x (vrednost stanovanja je torej 20,3x letnih najemnin).

* Delnica trenutno glede NTA, ki znaša okoli 50 EUR na delnico trguje s približno 60% diskontom.

Več pa si lahko preberete na: ir-api.eqs.com/media...ion=inline

Neposredni odgovori na sporočilo št. 3020267

Strani: 1

hostamox sporočil: 8.460
[MatejRigel]
Dajmo to temo še malo obudit z novostmi zadnjega kvartala. Vonovia je objavila kvartalne rezultate. Povzetek je sledeč:

* Realizirali so 1,5 mia EUR prodaje stanovanjskega portfelja (med 5 in 11% pod knjigovodsko vrednostjo)

* Osnovna dejavnost oddaje nemepremičnin zaradi inflacijskih klavzul raste

* Dejavnost razvoja nepremičnin in vse ostale dejavnosti padajo

* Nepremičninski portfelj so v prvem kvartalu glede na konec leta 2022 prevrednotili za cca. -3%

* Napovedano dividendo smo zmanjšali iz 1,7 EUR na delnico na 0,85 EUR na delnico.

* Po mojih izračunih pri trenutni ceni delnice okoli 19 EUR znaša implicitni kvadratni meter stanovanjskih nepremičnin v njihovem portfelju 1672 EUR, multiplikator tržne najemnine pa 20,3x (vrednost stanovanja je torej 20,3x letnih najemnin).

* Delnica trenutno glede NTA, ki znaša okoli 50 EUR na delnico trguje s približno 60% diskontom.

Več pa si lahko preberete na: ir-api.eqs.com/media...ion=inline
Takole na hitro.
Njihova ocena je book value stanovanj je cca 2400, prodajali so po cca 2200, ocena glede na vrednost mcap je 1600 eur.
Letos in naslednje leto imajo za refinancirat 2 krat po 3 miljarde. V najslabšem primeru bi morali prodat še za 6 miljard porfelja, cca 5 procentov.
Če refinancirajo po npr 8% pri stricu Buffetu :), je to cca 500 miljonov letno več za obrei.
Od oka bi rekel, da je v ceno delnice že marsikaj všteto. In je mogoče dober nakup za tiste, ki nimajo kam z denarjemm. Vprašanje pa kako bo z dividendo, ta bi pri takih mrcinah skoraj morala bit vsaj ene 3 procente.
Po drugi strani pa imamo na slovenskem trgu krko, triglav in nlb, ki pa imajo nek potencial organske rasti, vonovia ima tega manj.
Čebi že kupoval, bi bile mogoče zanimivejše njihove obveznice.

Sem pisal na hitro, tako da sem možno kaj spregledal ali napačno ocenil.
lp

Strani: 1