Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Obroč ESG stiska za vrat in še bolj bo

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

najobj sporočil: 31.926
[Glavni forum] Tema: Obroč ESG stiska za vrat in še bolj bo
[#3019750] 20.04.23 20:30 · odgovor na: hostamox (#3019746)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 20.04.2023 20:37
[hostamox]
Pač da se bojo dolocene industrije še bolj selile iz eu oziroma bomo mi morali placat več za dol. proizvode.
Posledicno nižja zaposlenost in dražji produkti.
Seveda to ne bo opazno ravno čez noč, v parih letih pa lahko.
... ja, tako je bilo, ko je še bila na svetu globalizacija ena sama, zdaj pa sta - ena zaenkrat še na začetku nastajanja - na svetu globalizaciji dve in bolj težko boš iz ene globalizacije svoje industrijo selil v drugo ... khmm, ali če povem drugače, bolj težko boš iz EU svojo industrijo selil v Ameriko in potem - isto velja v obe smeri - s prej evropskimi izdelki v Ameriki konkuriral ameriškim, ker v drugo globalizacijo s svojo industrijo in s svojimi izdelki zaradi političnih nasprotij - to se v obeh globalizacijah že dogaja - ne glede na cene ne boš imel dostopa ...

P.S.: danes še "neuvrščeni" iz preostalega sveta se bodo pod pritiski morali kmalu odločiti za "demokratični" zahod - glede na prijateljsko izbiranje samizvoljenih spitzenkandidatov www.n-tv.de/politik/...27229.html sam neke razlike med obema ne vidim - ali za "nedemokratični" vzhod ...

Neposredni odgovori na sporočilo št. 3019750

Strani: 1

hostamox sporočil: 8.460
[Glavni forum] Tema: Obroč ESG stiska za vrat in še bolj bo
[#3019753] 20.04.23 22:40 · odgovor na: najobj (#3019750)
Odgovori   +    0
Mogoče sem se slabo izrazil zelo težko bomo konkurencni na tujih trgih izven eu plus kupovali bomo cenejše proizvode iz tujine.
Pri traktorjih npr. imajo multinacionalke proizvodnjo preprostejših modelov v Turčiji, indiji, braziliji in jih lifrajo v EU. Se ne dolgo nazaj, 20 let, so to vse delali v eu.
V vmesnem času so mal "skrivali"pred kupci kje je bilo kaj narejeno.
Trenutno pa ti lepo povedo podoben traktor eu proizvodnja 50 k, izven eu 40 k. Kot mi je rekel trgovec, zraktorji iz Turčije pridejo celo v boljsem stanju kot tisti iz italije npr. :)

Strani: 1