Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Obroč ESG stiska za vrat in še bolj bo

Strani: 1

crt sporočil: 27.187
[#3019703] 20.04.23 07:46
Odgovori   +    1
Obroč ESG stiska za vrat in še bolj bo
Vse bo dražje
in kar je najbolj smesno, to gre mirno skozi :)

very 80's vibes...
hostamox sporočil: 8.460
[#3019723] 20.04.23 09:34 · odgovor na: crt (#3019703)
Odgovori   +    1
Dražje pomeni višjo inflacijo, a nismo proti temu?,in višje o.m..
Svet ni Evropa, bojo pač delali drugje. Na nek način eu tako še najbolje pomaga nerazvitim, bele riti stiska, elita pa kuje dobičke. Win, win za vse.:).
Mene spominja na kupovanje odpustkov v srednjem veku. Dobro so nas :).
Korazijan sporočil: 386
[#3019727] 20.04.23 09:50 · odgovor na: hostamox (#3019723)
Odgovori   +    0
Kaj predlagate?
hostamox sporočil: 8.460
[#3019728] 20.04.23 09:58 · odgovor na: Korazijan (#3019727)
Odgovori   +    7
Če poznaš ono anekdoto o Kardelju in oslu ter kmetu, na koncu osel crkne Kardelj ima pa še veliko idej:)
Predvsem predlagam življenje, branje knjig, pogovarjanje z razlicnimi ljudmi:)
Če te zanima delovna uspešnost, kariera itn. pa verjetno nisi v pravi državi oz celini:)
najobj sporočil: 31.919
[#3019742] 20.04.23 15:26 · odgovor na: hostamox (#3019723)
Odgovori   +    0
[hostamox]
Dražje pomeni višjo inflacijo, a nismo proti temu?,in višje o.m..
Svet ni Evropa, bojo pač delali drugje. Na nek način eu tako še najbolje pomaga nerazvitim, bele riti stiska, elita pa kuje dobičke. Win, win za vse.:).
Mene spominja na kupovanje odpustkov v srednjem veku. Dobro so nas :).
... čuj, sicer ne vem, na koga misliš s totim "Svet ni Evropa, bojo pač delali drugje", vsekakor pa z vojno v Ukrajini nekdanjega enega globalnega sveta ni več, ampak sta zaenkrat na začetku nastajanja globalna svetova zdaj dva, ki se gledata - samo molimo lahko, da bo zgolj pri gledanju ostalo - preko puškinih cevi in ko cene niso več pomembne, ampak je pomembna "demokracija", karkoli že to med samoizvoljenimi bruseljskimi - tudi doma ni nič drugače - spitzenkandidati z ono fon der lajno na čelu sploh pomeni ...

P.S.: to www.zdf.de/gesellsch...arkus-lanz nemško "družbeno-politično" oddajo bolj ali manj redno gledam že nekaj let in pri Lanzu sem pred leti tudi prvič videl najbolj glupo in arogantno babo v svetu politike sicer pa sopredsedujočo nemških Zelenih in nemško zunanjo ministrico Annaleno Baerbock ... khmm, ki je silno brihtna v zadnjem cajtu bolj znana po svoji "demokratični" pridigi Kitajcem in - poleg zagnanosti za zeleno prihodnost so Zeleni po celem svetu najbolj znani po znanju fizike in matematike - in mogoče še bolj znana po izjavi www.youtube.com/watc...jjWq4&t=3s , češ če se Putin ne bo spremenil za 360 stopinj, z mirom v Ukrajini ne bo nič ... no, če pa pozabim na vrlo Annaleno in pomislim na Markusovo oddajo pred dnevi, lahko kmalu pričakujemo vojno za "demokracijo" vsaj v nekdanji nemški koloniji Namibiji, če ne kar v vsesplošni vojni za "demokracijo" v celotni Zahodni Afriki, ker brez "zelenih" surovin noben na "demokratičnem" zahodu ne more delati nič ...
hostamox sporočil: 8.460
[#3019746] 20.04.23 17:27 · odgovor na: najobj (#3019742)
Odgovori   +    0
Pač da se bojo dolocene industrije še bolj selile iz eu oziroma bomo mi morali placat več za dol. proizvode.
Posledicno nižja zaposlenost in dražji produkti.
Seveda to ne bo opazno ravno čez noč, v parih letih pa lahko.
najobj sporočil: 31.919
[#3019750] 20.04.23 20:30 · odgovor na: hostamox (#3019746)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 20.04.2023 20:37
[hostamox]
Pač da se bojo dolocene industrije še bolj selile iz eu oziroma bomo mi morali placat več za dol. proizvode.
Posledicno nižja zaposlenost in dražji produkti.
Seveda to ne bo opazno ravno čez noč, v parih letih pa lahko.
... ja, tako je bilo, ko je še bila na svetu globalizacija ena sama, zdaj pa sta - ena zaenkrat še na začetku nastajanja - na svetu globalizaciji dve in bolj težko boš iz ene globalizacije svoje industrijo selil v drugo ... khmm, ali če povem drugače, bolj težko boš iz EU svojo industrijo selil v Ameriko in potem - isto velja v obe smeri - s prej evropskimi izdelki v Ameriki konkuriral ameriškim, ker v drugo globalizacijo s svojo industrijo in s svojimi izdelki zaradi političnih nasprotij - to se v obeh globalizacijah že dogaja - ne glede na cene ne boš imel dostopa ...

P.S.: danes še "neuvrščeni" iz preostalega sveta se bodo pod pritiski morali kmalu odločiti za "demokratični" zahod - glede na prijateljsko izbiranje samizvoljenih spitzenkandidatov www.n-tv.de/politik/...27229.html sam neke razlike med obema ne vidim - ali za "nedemokratični" vzhod ...
hostamox sporočil: 8.460
[#3019753] 20.04.23 22:40 · odgovor na: najobj (#3019750)
Odgovori   +    0
Mogoče sem se slabo izrazil zelo težko bomo konkurencni na tujih trgih izven eu plus kupovali bomo cenejše proizvode iz tujine.
Pri traktorjih npr. imajo multinacionalke proizvodnjo preprostejših modelov v Turčiji, indiji, braziliji in jih lifrajo v EU. Se ne dolgo nazaj, 20 let, so to vse delali v eu.
V vmesnem času so mal "skrivali"pred kupci kje je bilo kaj narejeno.
Trenutno pa ti lepo povedo podoben traktor eu proizvodnja 50 k, izven eu 40 k. Kot mi je rekel trgovec, zraktorji iz Turčije pridejo celo v boljsem stanju kot tisti iz italije npr. :)
najobj sporočil: 31.919
[#3019791] 21.04.23 15:20 · odgovor na: hostamox (#3019753)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 21.04.2023 15:22
[hostamox]
Mogoče sem se slabo izrazil zelo težko bomo konkurencni na tujih trgih izven eu plus kupovali bomo cenejše proizvode iz tujine.
Pri traktorjih npr. imajo multinacionalke proizvodnjo preprostejših modelov v Turčiji, indiji, braziliji in jih lifrajo v EU. Se ne dolgo nazaj, 20 let, so to vse delali v eu.
V vmesnem času so mal "skrivali"pred kupci kje je bilo kaj narejeno.
Trenutno pa ti lepo povedo podoben traktor eu proizvodnja 50 k, izven eu 40 k. Kot mi je rekel trgovec, zraktorji iz Turčije pridejo celo v boljsem stanju kot tisti iz italije npr. :)
... eh, čisto v redu si se izrazil in sem te razumel, ampak ti govoriš o bolj ali manj preteklem enem globalizmu, jaz pa glede na aktualno dogajanje sproženo s sprovocirano vojno v Ukrajini govorim - mogoče prihodnost res vidim preveč črno - o dveh in med obema novima globalizmoma je že in bo še bolj globok prepad, kjer zaradi političnih nasprotij - samo molimo lahko, da bo pri politiki ostalo - o razmerju sil pri obvladovanju sveta cene sploh ne bodo pomembne, ker bo vsak živel v svojem svetu ...
hostamox sporočil: 8.460
[#3019818] 22.04.23 21:15 · odgovor na: najobj (#3019791)
Odgovori   +    0
Mislim, da bojo multinacionalke kar lepo harale v obeh globalizmih, vsaj tisto kar je izven nekih varnostnovojaskih sfer.
Samo mi bomo za določen izdelek plačali 20 posto več ali zaradi dražje proizvodnje tu ali pa ker bojo višje carine, davki nanj plus če bo euro zgubljal napram drugim valutom bomo pa sploh malo kupovali oz bo šibka valuta kompenzacija za "drazjo" proizvodnjo. Kar je tudi zelo eleganten način jeb. ljudstva :)

Strani: 1