Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

0430ABAKU sporočil: 1.757
[Glavni forum] Tema: Koliko Slovencev si lahko kupi električni avto? 
[#3016622] 22.02.23 15:34 · odgovor na: pcs (#3016328)
Odgovori   +    2
V bistvu tako pri EV kot pri vseh hibridih (ne le priključnih) tudi normalna nožna zavora najprej poizkuša le povečati rekuperacijo. Šele ko to ne zadostuje, gre drajsati po diskih - pri novejših EV pa spet kar po bobnih (so pogruntali, da imajo bobni manjše trenje od diskov in gredo nekateri EV nazaj na bobne).

Kljub temu sem se sam tudi zelo navadil na obvolanske ročice in bremzam skoraj samo še s temi. Te ne delajo na klasične zavore ampak le na rekuperacijo.

Koliko se pri katerem rabijo gume, iz lastnih izkušenj še ne morem reči. Za EVja imam 3 komplete (letne, zimske in celoletne). Po 50.000 km se jim obraba še nič ne pozna.
Pri prejšnjem dizlu sem imel 2 kompleta (letne in zimske). Oba sem zamenjal malo pod 200.000 km.

Skoraj zagotovo pa bo EV to hitreje obrabil. Včasih vseeno malo preveč pritisnem in gume na suhem spodrsnejo tudi še pri 80 km/h. Turbo dizel pa je bil taka lenoba, da v 2. prestavi niti speljati ni hotel. Moč in navor je dobil šele, ko je zalaufala turbina. Kljub 2 litroma in 140 konjem.