Strani: 1

MF-201437 sporočil: 43
[#3016430] 20.02.23 13:02
Odgovori   +    7
Čudno. Sem mislil, da je tudi ta levih ustavnih sodnikov jebeno več.
hostamox sporočil: 8.460
[#3016432] 20.02.23 13:35 · odgovor na: MF-201437 (#3016430)
Odgovori   +    6
[MF-201437]
Čudno. Sem mislil, da je tudi ta levih ustavnih sodnikov jebeno več.
Saj jih je babe so za, moški proti:)

Pa še vsaka je morala napisat 5 plus strani, zakaj je proti. Kdo bo to bral, se izgubiš do konca v pravniški latovščini:)
Babe ne marajo čelavega:)
najobj sporočil: 31.870
[#3016458] 20.02.23 19:42 · odgovor na: hostamox (#3016432)
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: najobj 20.02.2023 19:47
[hostamox]
> [MF-201437]
> Čudno. Sem mislil, da je tudi ta levih ustavnih sodnikov jebeno več.
Saj jih je babe so za, moški proti:)

Pa še vsaka je morala napisat 5 plus strani, zakaj je proti. Kdo bo to bral, se izgubiš do konca v pravniški latovščini:)
Babe ne marajo čelavega:)
... eh, če so marsovci na Ustavnem sodišču ob splošnem pomanjkanju zdravnikov lahko prepovedali tem istim zdravnikom, da delajo več kot 48 ur na teden, potem se sploh ne čudim, da so marsovci na Ustavnem sodišču ignorirali ljudsko voljo jasno izraženo na referendumu ...

P.S.: ker so marsovci na Ustavnem sodišču pozabili na Ustavo, bi jih bilo dobro spomniti na 3. člen, kjer med drugim piše "V Sloveniji ima oblast ljudstvo. Državljanke in državljani jo izvršujejo neposredno in z volitvami" in če je bilo z referendumom kaj narobe, bi se marsovci na Ustavnem sodišču lahko oglasili že takrat, pa so bili kot običajno tiho kot rit ...
hostamox sporočil: 8.460
[#3016460] 20.02.23 19:57 · odgovor na: najobj (#3016458)
Odgovori   +    3
Tisto z zdravniki ne vem kako je točno, a mislim, da je odlocitev bolj načelna in nima nekih dejanskih sankcij.
Na referendumih bi ljudje pozegnali marsikaj npr prepovedi istpolnih porok.
Zato je tu ustavno sodišče.

Pri Janši ste ploskali, ko so mu padali odloki na ustavnem sodišču :)
najobj sporočil: 31.870
[#3016462] 20.02.23 20:01 · odgovor na: hostamox (#3016460)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: najobj 20.02.2023 20:08
[hostamox]
Tisto z zdravniki ne vem kako je točno, a mislim, da je odlocitev bolj načelna in nima nekih dejanskih sankcij.
Na referendumih bi ljudje pozegnali marsikaj npr prepovedi istpolnih porok.
Zato je tu ustavno sodišče.

Pri Janši ste ploskali, ko so mu padali odloki na ustavnem sodišču :)
... eh, tega "če je bilo z referendumom kaj narobe, bi se marsovci na Ustavnem sodišču lahko oglasili že takrat, pa so bili kot običajno tiho kot rit" na koncu mojega posta nisi prebral ... khmm, ker da ne bi hotel razumeti - saj nisi marsovec na Ustavnem sodiču - skoraj ne morem verjeti ...

P.S.: če sodbe US noben ne upošteva, je naj noben ne sprejme ...
hostamox sporočil: 8.460
[#3016466] 20.02.23 20:40 · odgovor na: najobj (#3016462)
Odgovori   +    2
Ustavno sodišče ne more ravno hodit naokrog in kazat s palčko kaj ni v skladu z ustavo.
Nekdo mora dat predlog. In če bi zakon padel na referendumu itak nebi bilo potrebe po ustavni presoji.
Ne morejo sami sebi posla rihtat:)
Kot da bi zdravniki hodili naokoli in iskali bolnike :)
najobj sporočil: 31.870
[#3016469] 20.02.23 22:02 · odgovor na: hostamox (#3016466)
Odgovori   +    3
Zadnja sprememba: najobj 20.02.2023 22:22
[hostamox]
Ustavno sodišče ne more ravno hodit naokrog in kazat s palčko kaj ni v skladu z ustavo.
Nekdo mora dat predlog. In če bi zakon padel na referendumu itak nebi bilo potrebe po ustavni presoji.
Ne morejo sami sebi posla rihtat:)
Kot da bi zdravniki hodili naokoli in iskali bolnike :)
... OK, glede na nekaj mesecev trajajoči medijski cirkus, vnaprej znane nepotrebne stroške referenduma in zdaj še posledice nepotrebnega sojenja, takrat ne bi bilo nič narobe, če bi se kdo od marsovcev na Ustavnem sodišču oglasil in rekel besedo ali dve ...

P.S.: beseda marsovec mogoče komu zveni ponižujoče do ustavnih sodnikov, glede na njihov vzvišen in pravzaprav ponižujoč odnos do ljudi, pa toti marsovci ne živijo v Sloveniji ampak na Marsu ... aja, ker si omenil rihtanje posla samim sebi, sicer ne vem, če si že pozabil, ampak ne tako daleč nazaj so zdravniki celi dve leti hodili naokoli in s testiranjem okuženih iskali bolnike, potem pa je prišel Putin in je bilo covida naenkrat konec - ker bi ziher še trajal, zaradi izgubljenih milijard farmacevti že eno leto popizdevajo - ker se bežečih Ukrajincev pač ni spodobilo na meji testirati in jih okužene vračati nazaj, istočasno pa bi bilo malo hecno trditi, da se covid od Ukrajincev ne more širiti na vse ostale ... alzo, če mene kaj vprašaš, dokler bo vojna, ne bo covida in dokler ne bo padalo po Sloveniji, ne bom ugibal, kaj je boljše za nas ...
Endimion sporočil: 10.252
[#3016473] 21.02.23 06:52 · odgovor na: najobj (#3016458)
Odgovori   +    4
Tudi zakon o istospolnih vezah je bil prepričljivo zavrnjen na referendumu.

Nakar se je našla glava, in šla veljavno ureditev izpodbijati na US, in US v enaki sestavi ne veljavno ureditev sfaširalo.

Zakon o RTV pa je US ustavilo v delu, ki se ukvarja s prenehanjem funkcije organov RTV. Namreč zakon pravi, da z dnem uveljavitve zakona preneha mandat PS in "Generalnemu vodstvu". To pa je smešno.

Ker gre za voljene/izbrane funkcije. Tudi poslancem DZ preneha mandat ne z volitvami, ampak šele s konstituiranjem novega Zbora. Podobno je z Vlado. Minister je Minister dokler ni potrjen nov Minister ali kompletna Vlada.

In ko sem mojo pravnico vprašal ali gre to lahko skozi, je rekla da se boji da ne. Da če se bo nekdo na to obesil na US, bo zakon v tem delu padel.

Onega Whathefuck-a in Urbanije tudi jaz videt ne morem. Ampak odzagat jih moraš pa po reglcih.
rx170 sporočil: 6.393
[#3016479] 21.02.23 08:56
Odgovori   +    2
Ni bilo dobro, ko so levičarji obvladovali RTV.

Ravno tako ni dobro zdaj s temi kreaturami, ki ne vem iz katere luknje jih je čelavi potegnil.

Novi zakon samo omogoča, da bo Svet RTV postavil nek establišment (prej ga je državni zbor).

Politiko bi bilo treba na RTV moćno omejiti, povečati pa predvsem filmski, dokumentarni, izobraževalni in svetovlani program. JAz se ne spomnim, kdaj je bil na RTV nazadnje kak western.
hostamox sporočil: 8.460
[#3016480] 21.02.23 09:00 · odgovor na: Endimion (#3016473)
Odgovori   +    2
[Endimion]
Onega Whathefuck-a in Urbanije tudi jaz videt ne morem. Ampak odzagat jih moraš pa po reglcih.
Nenavadno se mi zdi, da te moti nekdo, ki nima neposrednega vpliva nate, ga ne poznaš in kar takole na daljavo posplosujes. To je pristop najstnikov ali pa zaslepljenih levičarjev ali desničarjev.

n1info.si/novice/slo...stvo-rtvs/

Tule je posnetek kovaceve, opazuj ozadje in njo,. Folk ne more brez telefona ona pa kot da ima probleme z zdravjem.
Pa so mi čisto simpatični :).
Endimion sporočil: 10.252
[#3016485] 21.02.23 10:08 · odgovor na: hostamox (#3016480)
Odgovori   +    3
Razlika med antipatično Niko, in onima dvema je v tem, da sta slednja nainstalirana šefa javnega zavoda!

In oprosti, to da se "Generalno vodstvo" RTV hvali z minimalnim dobičkom, potem ko je zreduciralo svašta od programa, ne zdi ravno zmaga. Ko pa slišim, da želi to isto vodstvo od Vlade, da se poveča Prispevek za RTV, da bi lahko govorili o "konkretnih dobičkih", mi je pa slabo. Javni zavod nima kaj ustvarjat dobička, ker je javni zavod!
najobj sporočil: 31.870
[#3016487] 21.02.23 10:21 · odgovor na: Endimion (#3016473)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: najobj 21.02.2023 10:22
[Endimion]
Tudi zakon o istospolnih vezah je bil prepričljivo zavrnjen na referendumu.

Nakar se je našla glava, in šla veljavno ureditev izpodbijati na US, in US v enaki sestavi ne veljavno ureditev sfaširalo.

Zakon o RTV pa je US ustavilo v delu, ki se ukvarja s prenehanjem funkcije organov RTV. Namreč zakon pravi, da z dnem uveljavitve zakona preneha mandat PS in "Generalnemu vodstvu". To pa je smešno.

Ker gre za voljene/izbrane funkcije. Tudi poslancem DZ preneha mandat ne z volitvami, ampak šele s konstituiranjem novega Zbora. Podobno je z Vlado. Minister je Minister dokler ni potrjen nov Minister ali kompletna Vlada.

In ko sem mojo pravnico vprašal ali gre to lahko skozi, je rekla da se boji da ne. Da če se bo nekdo na to obesil na US, bo zakon v tem delu padel.

Onega Whathefuck-a in Urbanije tudi jaz videt ne morem. Ampak odzagat jih moraš pa po reglcih.
... ja, zato pa sem že dolgo nazaj forum.finance.si/?m=...781&single napisal, Janša je nor, ni pa neumen, da RTV Slovenija ne bi prevzel po predpisih ... khmm, in sem nazadnje včeraj napisal forum.finance.si/?m=...469&single , ko sem komentiral salomonske sodbe - to je samo ena izmed mnogih, spomni se istočasno(!) v Ljubljani prepovedane in po celi Sloveniji dovoljenih Titovih cest in trgov - nad slovenskimi ljudmi vzvišenih marsovcev na Ustavnem sodišču ...
hostamox sporočil: 8.460
[#3016489] 21.02.23 10:31 · odgovor na: Endimion (#3016485)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: hostamox 21.02.2023 10:38
[Endimion]
Javni zavod nima kaj ustvarjat dobička, ker je javni zavod!
Ja načeloma imaš prav in the Alice Wonderland, zato pa zavodi porabljajo denar decembra, da slučajno kaj ne ostane. :)
Denarja naceloma ni problem potrošiti, dobit mnogo tezje.
Tisto z visjim rtv prispevkom, pa bo z novim vodstvom, ti ne uide:)
A po kakih drugih zavodih pa niso poinstalirani, če vzameva vodovodarski izraz:),nazadnje je bilo nekaj okoli vodstva LLekarn.

Strani: 1