Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

0430ABAKU sporočil: 1.782
[info24]
Slabo si poslušal pri fiziki. Ali pa nočeš razumeti. Super je filat ponoči, 8 ur. Ampak kolikor vem je vsaj trenutno precej povpraševanja po avtomobilih s hitrim polnjenjem. Danes tankaš 80l v cca 2 minutah, torej je še fast charge v 20 min problem. Kaj šele vse ostalo
Evo direktno iz prakse, pri meni. Ves čas polnim počasi ponoči. Za vse vožnje po celi Sloveniji.
Hitro polnjenje samo nekajkrat na leto, ko me pot zanese v tujino. Pa tudi to ne čisto vedno.
Pred 3 leti sem od prodajalca prejel na kartici 120€ za hitra polnjenja. 40€ imam še. Pa 50.000 km za sabo.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 3016191

Strani: 1

PETROL45 sporočil: 11
Verjetno imate lastno hišo in po možnosti še sončne celice na strehi. V tem primeru se strinjam.
Samo vsi nimajo hiš in sončnih celic na strehi. Večina ljudi živi v blokih, ti nimajo teh možnosti, vsaj danes ne.

Se pa sprašujem še nekaj. Ali je prehod na e-avtomobile res zeleno? Dokler bomo dobivali precej elektrike iz premoga in podobnih virov, samo prestavljamo onesnaženje iz avtov na druge lokacije - elektrarne.
Veterne elektrarne zame niso zelene (tudi sončne celice ne ravno), ker po 20. letih leži "kup železa" na zemlji in to tam propada. S tem se zdaj (ne)ukvarjajo v Nemčiji...

Druga stvar je prenos el. energije preko naših dalnovodov. Ti bodo "počepnili", če ne bomo šli na 110kV vode, pa to se govori že 25let, pa nič. Če tega ne bomo naredili, nam je JEK2,3,4,... brez veze.

Do l. 2035 je še nekaj časa in sigurno se bo kaj sprmenilo, vprašanje pa ali v dovolj veliki meri.

Politiki se pa tako obrnjejo tja, kjer piha veter. Danes rečejo nekaj in čez nekaj časa to spremenijo. To, kar je danes zaveza, jutri ne bo več, zato je tudi tu potrebno počakati, da se juha ohladi. :-)

Strani: 1