6 min
TOP ČLANKI - Kaj danes berete
6 min
Odškodninska odgovornost bank pri kibernetskih napadih in drugih neodobrenih plačilih
2 uri
Rusi Sloveniji napovedujejo kibernetsko vojno. Kako zaščititi vaše podjetje 1
2 uri
Nočete kupiti bitcoina? Morda vas prepričajo kriptodelnice 1
3 ure
Gradnja hitre ceste od priključka Velenje jug do priključka Slovenj Gradec jug na 3. razvojni osi sever (Oglas)
3 ure
Hitra rast števila kibernetskih napadov na mobilne telefone – kako jih zaščititi
3 ure
Ste izpeljali odličen B2B e-commerce projekt? Prav vas iščemo!
4 ure
Subvencije za energente: podjetja bi lahko še dolgo čakala na polno izplačilo
4 ure
Quercus: S popolnim vinom za žar lahko v nagradni igri osvojite – žar! (Oglas)
4 ure
Vino tedna: Gevrey-chambertin 1er cru 2019, Joseph Drouhin
4 ure
Vinska klet Metlika ima novo blagovno znamko Jurius
6 ur
(Intervju) Saška Rihtaršič, Danfoss: Vsa Evropa bi se lahko ogrevala z odpadno toploto iz industrije 2
9 ur
Škrabec, Petrič in Južna spet slavijo 1
9 ur
Chris Barton, britanski komisar za trgovino: Uporabite nas. Smo odlična odskočna deska do največjih trgov
15 ur
BMW v najdaljšem slovenskem predoru razkril kupejevskega X2 in največjega minija
16 ur
Električni avtobusi, vodikova centrala in polnilnice v Kranju 5
16 ur
Najbolj brani članki danes
17 ur
Kibernetska varnost postaja glavno poslovno tveganje. Zakaj? (PRO)
17 ur
Tako Gruntek raste z dostavo zelenjave od njive do mize
17 ur
JEK 2: jedrska resolucija v državni zbor po hitrem postopku 4

Strani: 1

bigl sporočil: 18.363
[#3008030] 01.10.22 11:55
Odgovori   +    16
Zadnja sprememba: bigl 01.10.2022 11:56
Sem že, v predsezoni kupil sezonsko smučarsko karto. Sedaj pa tole.....Naj raje zaprejo sami sebe. Pri virusu prvi v EU pa naj živimo lepo svobodno, brez zapiranja. Tale snop vladnih ljudi ne ve kaj bi počel. Nima plana. Razmišljam. Lep dan.
rame sporočil: 957
[#3008031] 01.10.22 12:09
Odgovori   +    16
Na svobodno vlado je težko kaj komentirati.Mogoče bi pomagalo ,če bi delala od doma.
Vidi se ,da so amaterji kajti smučanje se začne šele čez dva meseca in vprašanje je kaj bo še do takrat.Mogoče bo že vojna v Ukrajini končana.Bomo šli pa v ZDA smučat.Biden verjetno ne bo smučišč zaprl.
najobj sporočil: 31.867
[#3008037] 01.10.22 13:32 · odgovor na: bigl (#3008030)
Odgovori   +    10
Zadnja sprememba: najobj 01.10.2022 13:45
[bigl]
Sem že, v predsezoni kupil sezonsko smučarsko karto. Sedaj pa tole.....Naj raje zaprejo sami sebe. Pri virusu prvi v EU pa naj živimo lepo svobodno, brez zapiranja. Tale snop vladnih ljudi ne ve kaj bi počel. Nima plana. Razmišljam. Lep dan.
... eh, bomo pač spet štamfali, kot so - nisem več najmlajši, pa sem kot otrok začel smučat, ko so bile na Pohorju že vlečnice - po pripovedovanju starejših takoj po vojni otroci štamfali na "Hruško", kot so v dobrih starih cajtih imenovali bližnji hrib za Tremi ribniki v Mariboru ... ja, kaj še hočeš poleg rekreacije lepšega, kot je obujanje spominov iz otroštva ...

P.S.: res me zanima, če se bodo Avstrijci odpovedali - ne da se mi guglat za točnimi podatki - kakšni polovici BDP-ja, ki ga pridelajo z zimskim turizmom, vsekakor pa bo letošnja zima - če ne bo celo prevroča za smučanje - še zelo zanimiva ... ...
lojze1 sporočil: 755
[#3008038] 01.10.22 13:39
Odgovori   +    17
Kumer:"med katere sodi tudi ogrevanje ljudi". Fascinantno,skladno z golobjim plesom.
0531Zavar sporočil: 1.219
[#3008039] 01.10.22 14:05
Odgovori   +    18
Zadnja sprememba: 0531Zavar 01.10.2022 14:06
Taale golobova vlada je še bolj nora od janševe.
Med samimi norci volimo svoje oblastnike...
Froc sporočil: 1.999
[#3008040] 01.10.22 14:20
Odgovori   +    18
Če zaprejo samo vsako drugo luč javne razsvetljave v Sloveniji bodo privarčevali več energije od tega zaprtja. Pa naj primerjajo posledice.
bigl sporočil: 18.363
[#3008043] 01.10.22 14:36 · odgovor na: najobj (#3008037)
Odgovori   +    15
Zadnja sprememba: bigl 01.10.2022 14:39
[najobj]
> [bigl]
> Sem že, v predsezoni kupil sezonsko smučarsko karto. Sedaj pa tole.....Naj raje zaprejo sami sebe. Pri virusu prvi v EU pa naj živimo lepo svobodno, brez zapiranja. Tale snop vladnih ljudi ne ve kaj bi počel. Nima plana. Razmišljam. Lep dan.

... eh, bomo pač spet štamfali, kot so - nisem več najmlajši, pa sem kot otrok začel smučat, ko so bile na Pohorju že vlečnice - po pripovedovanju starejših takoj po vojni otroci štamfali na "Hruško", kot so v dobrih starih cajtih imenovali bližnji hrib za Tremi ribniki v Mariboru ... ja, kaj še hočeš poleg rekreacije lepšega, kot je obujanje spominov iz otroštva ...

P.S.: res me zanima, če se bodo Avstrijci odpovedali - ne da se mi guglat za točnimi podatki - kakšni polovici BDP-ja, ki ga pridelajo z zimskim turizmom, vsekakor pa bo letošnja zima - če ne bo celo prevroča za smučanje - še zelo zanimiva ... ...
Štamfat ja, kar naj štamfajo predlagatelji. Sicer je pa Avstrija blizu, tam pa o zapiranju lahko samo sanjajo, prej bodo kje drugje ugašali elektriko. Kaj vse neumnega še lahko pričakujemo od ta novih? Lep dan.
XZDRA4 sporočil: 702
[#3008045] 01.10.22 15:43 · odgovor na: lojze1 (#3008038)
Odgovori   +    14
Res dobra. Kumer je Elekro doštudiral in bil pri Genu pri Golobu... Ah, zato je dobil mesto ministra...
Zabavno bi bilo brati zapisnike vladnih sej.
mar123 sporočil: 1.403
[#3008050] 01.10.22 16:54
Odgovori   +    7
Upam da bo plin pozimi ker ce ga ne bo bodo smucisca se najmanhsi problem
ccc784 sporočil: 72
[#3008053] 01.10.22 17:23
Odgovori   +    5
Potopiti pa nacionalizirat. Si pa lahko izračunaš najcenejšo košarico tako da bo že.
Froc sporočil: 1.999
[#3008055] 01.10.22 18:12 · odgovor na: mar123 (#3008050)
Odgovori   +    15
Morda bo Golob ugotovil, da je najboljša obramba pred virusom poleti odhod na morje, pozimi pa na smučišče? Sveži zrak jih uniči, če ne, pa rum v čaju. Pomaga tudi za gretje.
mar123 sporočil: 1.403
[#3008056] 01.10.22 18:33 · odgovor na: Froc (#3008055)
Odgovori   +    4
[Froc]
Morda bo Golob ugotovil, da je najboljša obramba pred virusom poleti odhod na morje, pozimi pa na smučišče? Sveži zrak jih uniči, če ne, pa rum v čaju. Pomaga tudi za gretje.
Aja corona, sem mislil da je cas kidlih kumaric minil
dz1975 sporočil: 2.264
[#3008059] 01.10.22 20:08 · odgovor na: 0531Zavar (#3008039)
Odgovori   +    4
Res gre za totalno retardirano idejo, samo je še vseeno bolj upravičan od Covid lockdownow, kateri so bili absolutno povsem nepotrebni.
anon-178149 sporočil: 4.311
[#3008068] 02.10.22 08:11
Odgovori   +    5
Potem ko je premier Robert Golob v začetku septembra omenil možnost energetskega lockdowna, se je zdaj oglasil tudi minister za infrastrukturo Bojan Kumer. V pogovoru za Dnevnik je izjavil: »Povsem mogoče je, da bi vlada prepovedala obratovanje žičničarjem« . Žičničarji so ogorčeni.
In iz tega, da je v intervjuju za Dnevnikov Objektiv dopustil možnost zaprtja smučišč zaradi pomanjkanja elektrike naredijo Finance naslov Minister Kumer napoveduje »lockdown« smučišč. Minister ni napovedoval zaprtja smučišč, dopušča pa tudi to skrajno možnost. Verjetno novinarji ne vedo, da česar ni še vojska ne more vzeti.
Ne vidim pa razloga, zakaj bi smučišča bila svete krave kot kakšne nujno potrebne ustanove kot so bolnišnice. Če bo prišlo do takega pomanjkanja elektrike (ob normalnem delovanju sistema ni razloga, saj je plin udeležen v proizvodnji z nekaj procenti) se bo pač selektivno jemalo elektriko določlenim potrošnikom in prav zares ne vidim razloga, zakaj naj bi bili žičničarji izvzeti, industrija pa ne. Vse je samo stvar ustreznega vrednotenja.
Sicer se pa brez žičnic smuča precej bolj zdravo, sam se letno le nekajkrat podam na žičnice, recimo na začetku za preiskus, nato pa veliko raje pesjanim na vrh, recimo vrh Starega vrha, dodam še nekaj 100 m dodatnega vzpona in se v 3 urah dodobra namigam in nasmučam. Pravzaprav boljši občutek, kot pa drajsanje gori-doli po naših kucljih. Ni ga pa čez dober smučarski tek, recimo iz Rateč v Italijo....
anon-178149 sporočil: 4.311
[#3008069] 02.10.22 08:18 · odgovor na: najobj (#3008037)
Odgovori   +    1
[najobj]

... eh, bomo pač spet štamfali, kot so - nisem več najmlajši, pa sem kot otrok začel smučat, ko so bile na Pohorju že vlečnice - po pripovedovanju starejših takoj po vojni otroci štamfali na "Hruško", kot so v dobrih starih cajtih imenovali bližnji hrib za Tremi ribniki v Mariboru ... ja, kaj še hočeš poleg rekreacije lepšega, kot je obujanje spominov iz otroštva ...
Ti se šteješ za starjšime, in si začel smučat potem ko so postavili prvo vlečnico (če se ne motim 1961) na Pohorju. Kaj za precej starejšo sedežnico nisi slišal? Jas sam se ne smatram za tako starega, da ne bi šel peš na vrh, pa sem ob otvoritvi vlečnice bil že kar spodoben smučar. Sicer pa hvala lepa za obujene spomine na "smučanje" s Hruške za Tremi ribniki....

P.S.: res me zanima, če se bodo Avstrijci odpovedali - ne da se mi guglat za točnimi podatki - kakšni polovici BDP-ja, ki ga pridelajo z zimskim turizmom, vsekakor pa bo letošnja zima - če ne bo celo prevroča za smučanje - še zelo zanimiva ... ...
Tale je pa malce bosa, da zimski turizem ustvari kakšno polovico BDP v Avstriji, drugo torej ustvari poletni turizem /sta precej izravnana). Torej Avstrijci sploh drugega ne delajo, kot da so narod kelnerjev in žičničarjev. Če me pa spomin ne vara imajo kar precej industrije in ostalih dejavnosti... Natančen podatek je velikostni red manjši, celoten turizem v Avstriji prispeva (2019) 7,6% BDP.
rx170 sporočil: 6.393
[#3008070] 02.10.22 08:43
Odgovori   +    2
Prisilno zaprta smučišča seveda ne pomenijo samo, da "pač malo ne bi smučali", pomenijo škodo in izpad prihodkov. Ne gre le za smučišča, gre tudi za okoliške hotele, gostince in druge ponudnike turističnih storitev, tudi njihove dobavitelje.
Ta film smo gledali že med epidemijo. Princip je isti, vse ostalo so nianse.
rame sporočil: 957
[#3008073] 02.10.22 09:34 · odgovor na: anon-178149 (#3008068)
Odgovori   +    9
Problem je v negativni reklami pred prodajo smučarskih vozovnic.Sedaj bo predsezonska prodaja ,ki lahko marsikaterega odvrne od nakupa kart.Smučanje je še vedno del turizma ,ki preživlja kar nekaj ljudi.Kakršne koli negativne reklame v teh časih niso potrebne ker že situacija ni rožnata četudi smo se na to že navadili.
FIN-467473 sporočil: 1.666
[#3008085] 02.10.22 12:29
Odgovori   +    15
Odstop celotne vlade bi bil zelo zaželjen-vzrok nesposobnost!
L.P.
Marko
najobj sporočil: 31.867
[#3008087] 02.10.22 12:45 · odgovor na: bigl (#3008043)
Odgovori   +    5
Zadnja sprememba: najobj 02.10.2022 12:47
[bigl]
> [najobj]
> > [bigl]
> > Sem že, v predsezoni kupil sezonsko smučarsko karto. Sedaj pa tole.....Naj raje zaprejo sami sebe. Pri virusu prvi v EU pa naj živimo lepo svobodno, brez zapiranja. Tale snop vladnih ljudi ne ve kaj bi počel. Nima plana. Razmišljam. Lep dan.
> ... eh, bomo pač spet štamfali, kot so - nisem več najmlajši, pa sem kot otrok začel smučat, ko so bile na Pohorju že vlečnice - po pripovedovanju starejših takoj po vojni otroci štamfali na "Hruško", kot so v dobrih starih cajtih imenovali bližnji hrib za Tremi ribniki v Mariboru ... ja, kaj še hočeš poleg rekreacije lepšega, kot je obujanje spominov iz otroštva ...
>
> P.S.: res me zanima, če se bodo Avstrijci odpovedali - ne da se mi guglat za točnimi podatki - kakšni polovici BDP-ja, ki ga pridelajo z zimskim turizmom, vsekakor pa bo letošnja zima - če ne bo celo prevroča za smučanje - še zelo zanimiva ... ...
Štamfat ja, kar naj štamfajo predlagatelji. Sicer je pa Avstrija blizu, tam pa o zapiranju lahko samo sanjajo, prej bodo kje drugje ugašali elektriko. Kaj vse neumnega še lahko pričakujemo od ta novih? Lep dan.
... ja, ker je Avstrija blizu, smučanje brez štamfanja - smučamo zaradi zdravju koristnega gibanja - nekaterim ne bo problem, je pa problem, da imamo Slovenci svoj plin shranjen v skladišču v Avstriji, zato se ne bom preveč čudil, ko bodo ruski "teroristi" tik pred zimo onesposobili plinovod do Slovenije in bomo mi ostali brez plina ... khmm, in da se zaradi omejenega roka trajanja plin v njihovih skladišču ne bi brezveze pokvaril, ga bodo v dobro vseh namesto nas porabili Avstrijci ...

P.S.: da ne bo pomote, niti vsemogočni Janša v Avstriji ruskim "teroristom" ne more preprečit "sabotaže" na plinovodu do Slovenije, ker niti kraje naših mask v Nemčiji na začetku covida - takrat sploh še ni bilo ruskih "teroristov" - Janša ni mogel preprečit ...
najobj sporočil: 31.867
[#3008090] 02.10.22 13:02 · odgovor na: anon-178149 (#3008069)
Odgovori   +    4
Zadnja sprememba: najobj 02.10.2022 13:08
[MarijanMacek]
> [najobj]
>
> ... eh, bomo pač spet štamfali, kot so - nisem več najmlajši, pa sem kot otrok začel smučat, ko so bile na Pohorju že vlečnice - po pripovedovanju starejših takoj po vojni otroci štamfali na "Hruško", kot so v dobrih starih cajtih imenovali bližnji hrib za Tremi ribniki v Mariboru ... ja, kaj še hočeš poleg rekreacije lepšega, kot je obujanje spominov iz otroštva ...

Ti se šteješ za starjšime, in si začel smučat potem ko so postavili prvo vlečnico (če se ne motim 1961) na Pohorju. Kaj za precej starejšo sedežnico nisi slišal? Jas sam se ne smatram za tako starega, da ne bi šel peš na vrh, pa sem ob otvoritvi vlečnice bil že kar spodoben smučar. Sicer pa hvala lepa za obujene spomine na "smučanje" s Hruške za Tremi ribniki....
... eh, malo te je zaneslo in nisi dobro prebral, ker če nisi več najmlajši, nisi nujno (zelo) star, kot otrok pa začneš smučat tudi danes, če še nisi odrasel ...
> P.S.: res me zanima, če se bodo Avstrijci odpovedali - ne da se mi guglat za točnimi podatki - kakšni polovici BDP-ja, ki ga pridelajo z zimskim turizmom, vsekakor pa bo letošnja zima - če ne bo celo prevroča za smučanje - še zelo zanimiva ... ...

Tale je pa malce bosa, da zimski turizem ustvari kakšno polovico BDP v Avstriji, drugo torej ustvari poletni turizem /sta precej izravnana). Torej Avstrijci sploh drugega ne delajo, kot da so narod kelnerjev in žičničarjev. Če me pa spomin ne vara imajo kar precej industrije in ostalih dejavnosti... Natančen podatek je velikostni red manjši, celoten turizem v Avstriji prispeva (2019) 7,6% BDP.
... evo, in ker te ja malo zaneslo, si seveda spregledal "umetniško svobodo" pri moji poanti, in sicer da so Avstrijci zelo odvisni od zimskega turizma, ki se mu zaradi norosti samoizvoljenih bruseljskih spitzenkandidatov z ono fon der lajno na čelu ne bodo kar tako odpovedali ... no, res pa je, da tam kjer (plina) ni, še vojska ne vzame, če zdaj pozabim, da verjetno precej "vroča" zima za smučanje ne bo dobra za nikogar ...

P.S.: tisti Avstrijci, ki so doma v hribih, so narod hotelirjev, kelnerjev in žičničarjev ...
anon-178149 sporočil: 4.311
[#3008098] 02.10.22 14:48 · odgovor na: najobj (#3008090)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: anon-178149 02.10.2022 14:49
[najobj]
> [MarijanMacek]
Umetniška svoboda se spodobi v umetniških medijih, Finance pa predvidevam so finančni časopis; in prav finančniki so znani po strašno skrbnem navajanju števil, tudi na 9 ali več mest natančno, tuje inženirjem in naravoslovcem, ki stvari merijo in ne šejejo. Vsekakor je pa navajanje za velikostni razred različnih podatkov dvomljivo početje.... pa če so Avstrijci še tako odvisni od turizma.
anon-178149 sporočil: 4.311
[#3008100] 02.10.22 14:52 · odgovor na: rame (#3008073)
Odgovori   +    2
[rame]
Problem je v negativni reklami pred prodajo smučarskih vozovnic.Sedaj bo predsezonska prodaja ,ki lahko marsikaterega odvrne od nakupa kart.Smučanje je še vedno del turizma ,ki preživlja kar nekaj ljudi.Kakršne koli negativne reklame v teh časih niso potrebne ker že situacija ni rožnata četudi smo se na to že navadili.
Bi rekel, da se normalno zavedajoč človek zaveda možnosti, da pozimi ne energije za preseravanje na smučiščih. Kdor se pa tega ne zaveda, mu pa verjetno ne more pomagat niti striček s sivo brado.
najobj sporočil: 31.867
[#3008106] 02.10.22 20:01 · odgovor na: anon-178149 (#3008098)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: najobj 02.10.2022 20:15
[MarijanMacek]
> [najobj]
> > [MarijanMacek]

Umetniška svoboda se spodobi v umetniških medijih, Finance pa predvidevam so finančni časopis; in prav finančniki so znani po strašno skrbnem navajanju števil, tudi na 9 ali več mest natančno, tuje inženirjem in naravoslovcem, ki stvari merijo in ne šejejo. Vsekakor je pa navajanje za velikostni razred različnih podatkov dvomljivo početje.... pa če so Avstrijci še tako odvisni od turizma.
... eh, kdor dovolj vztrajno išče dlako v jajcu, jo prej ali slej vedno najde, ampak mene tukaj bolj kot dlaka zanima jajce ... khmm, oziroma me bolj od natančnosti zanima - nisem finančnik, itak pa sem napisal, da se mi ne da guglat ta točnimi podatki - kako bodo po dveh letih covida za velik del svojega prebivalstva eksistenčne dejavnosti Avstrijci "krmarili" svoj turizem čez zimo - minister Kumer se je z lockdownom smučišč slovenskemu zimskemu turizmu že odpovedal - ne pa velikost avstrijskega BDP izračunana - verjetno misliš na decimalke - na deveto decimalko natančno ...

P.S.: malo sem žleht, ampak just couldn't resist ...
rame sporočil: 957
[#3008119] 02.10.22 22:20 · odgovor na: anon-178149 (#3008100)
Odgovori   +    4
Mogoče striček s sivo brado lahko pomaga mnogo zavedenim ,ki se ne zavedajo manipuliranja z nevedno rajo.Tako oblast gleda na nas.Verjemi mi ,da sem videl in doživel preveč manipuliranja ,da bi verjel svobodi.
FIN-544124 sporočil: 2.779
[#3008126] 03.10.22 00:56
Odgovori   +    3
Hmmmmmm, ta zadeva me spominja na dimne bombice.

Zanimivo pa je, da je ta medij zelo kritičen do aktualne vlade.

Ta vlada je na oblasti komaj četrti mesec.

Precej prispevkov je bilo napisanih v smeri, da meče slabo luč na vlado.

Večkrat se stvari obrne drugače, kot so bile povedane.

V svojem komentarju je Marjan Maček lepo vse razložil okrog te izjave ministra.

Minister je jasno povedal, da bi v primeru redukcij najprej odklopili tiste stvari, ki niso življenjsko pomembne.

Mimogrede.

Ravnatelj ene izmed srednjih šol mi je povedal, da jim je bilo pred pričetkom šolskega leta, ko so se zbrali na Brdu pri Kranju povedano, da bi v primeru, če pride do resnega pomanjkanja plina pač šole zaprli, ker bolnišnice ne morejo.

No, kakšen žleht medij bi tudi lahko napisal bombastični članek, da bo vlada zapirala šole.

No, upamo, da do vsega tega ne bo prišlo.

Mora pa vlada imeti načrt in kriterije, če do pomanjkanja elektrike ali plina pride.

Okrog žičničarja Janše pa ne bom izgubljal besed.

Strani: 1