Zasebnost

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

najobj sporočil: 31.960
Zadnja sprememba: najobj 07.08.2021 19:53
[Endimion]
Kdo te sili v cepljenje? Nihče.

Cepljenje denimo proti Rumeni mrzlici, je pri nas pogoj, da sploh dobiš pomorsko knjižico. Brez tega te živ bog od ladjarja ne zaposli! In tako je že 50 let! Pa še pejt ti "jest ne bom nobene kemikalije.." Ja jo boš al pa ni kariere.


Nihče te ne sili se cepit. Nimamo obveze, in jaz pravim da je bolje, da jo nimamo. Naj vsak zase.

Dal sem ven številke in grafe. Od onih podatkov, ki so vsem nam na voljo. In tudi dal disclaimer, kjer sem vedel da podatkov ni, in jih nimam jaz, jih nimaš Ti, in jih nima nihče na ven. Pa dobim nazaj cel kup filozofiranja. O tem, zakaj imamo v Sloveniji odpor do cepljenja prav proti Covid, bi lahko napisal traktat sam po sebi, in je povezan z ravnanjem in komunikacijo oblasti.

Vse kar počnem, je gledanje številk. Če so podatki nepopolni, ali celo lažnjivi, se lahko kasneje posujem s pepelom. A take imam. Nisem si jih jaz zmislil. Se spomniš olimpijskih iger v Soulu 1988? Ben Johnson na 100m zmaga pred Carlom Lewisom. Potem se izkaže da je Johnson dopingiran. Si predstavljaš, da bi na kol nataknili onega ki je imel štoparico? Ker to počnete. Že 5-ic. Ni problema z drugačnim pogledom. Ampak naj bo neka metrika, ki jo lahko preverim.

Tebi se zdi smešno, da se obešam na števila. Na kaj pa naj se? Na rekla kazala? Ker to dobim od antivaxerjev. Poznam enga k pozna enga. Vse skup pa nepreverljivo. Niti ne zapisano nikjer. Razen na družbenih omrežjih.

Jaz in partnerka oba izpolnjujeva PCT pogoj, in imava v žepih potrdila. A ko nama je danes v centru Ljubljane kelnarca rekla za to, sva vstala in šla. Ker smatrala da kelnar pa ni ona oseba ki bo to gledal. Našla sva oštarijo, kjer je moja kelnarju gladko rekla, da če pride inšpektor/policaj/mestni redar, da bo ona potrdila videl. Ne pa on. In da naj me niti ne sprašuje za to. Ker mu tega ne bom pokazal pa če se na glavo postavi. Natakarju namreč.

In ni bilo prvič da sem vstal in šel. Ko nas bo zadosti takih, ki bodo ta fašizem poignorirali, bo drugače. Ker ko da država prepoved, naj jo tudi sama preverja. Ne pa Ređepi k ti je dal čevape, al Ana Roš pr kateri si pustil regres za eno večerjo, al šjora Marina, pr kateri si apartma v najem vzel za podaljšan vikend. Naj bo to naloga države, pa da vidimo, kako učinkovito ga lahko kontrolirajo.
... čuj, če ti ni odveč, tole forum.finance.si/?m=...397&single preberi in komentiraj številke, ker namreč tudi jaz rad gledam številke, le vidim jih malo drugače kot z zdaj že leto in pol trajajočim 24/7 medijskim pranjem možganov prestrašeni ljudje na totem forumu pa i šire ...

P.S.: sam nimam problemov s cepljenjem s preizkušenimi cepivi, imam pa probleme z enačenjem korone s kugo in virusno hemoragično mrzlico, ampak ker nisem ogrožena mlada ženska, sem se tokrat vdal v usodo - če sem baksuz, bom cepljen ali ne cepljen itak v vsakem primeru najebal, če pa nisem baksuz, pa velja enako, le da ne bom najebal - in sem se cepil z eno dozo po vseh veljavnih standardih - ko sem se razpičkan za cepljenje odločil, bi se cepil tudi s strihninom - še vedno poskusnim(!) cepivom ameriškeim duplim Johnsonom - to www.rtvslo.si/zdravj...ena/587476 sem prebral kakšen dan po cepljenju - da bi vsaj še nekaj cajta živel vsaj približno življenju podobno življanje, ki sem ga živel do medijsko sproducirane - tukaj www.rtvslo.si/zdravj...ijo/516812 poglej številke - od gerontokracije namerno potencirane koronanorije ... aja, in ker se glih končujejo olimpijske igre še nekaj, kar mi dodatno povečuje dvom v "ukrepe", in sicer za športnike žaljiva za nevarnost okužb pa absurdna pravila z "odrešilnimi" maskami na zmagovalnem odru - ob himni in zastavi maske ja, naslednjo minuto ne, potem pa do nadaljnega večinoma itak samo čez usta spet ja - kar sploh ni vredno komentirat, zato se bom še enkrat spomnil - ena slika pove več kot tisoč besed - na slike svetovnih gospodarjev izpred 100 let www.google.com/searc...20&bih=937 in na slike www.msn.com/en-xl/li...d=msedgntp svetovnih gospodarjev danes, ko bi po njihovi brezbrižni sproščenosti lahko rekel, da kljub ranljivosti zaradi starosti svetovne gospodarje - kje so maske, kje je dvometerska medsebojna razdalja ? - korone očitno ni čisto nič strah, kot tudi svetovne gospodarje sredi pandemije španske gripe na mirovni konferenci v Parizu januarja 1919 ni bilo strah, čeprav takrat ni bilo nobenih cepiv ...