Izbrani forum: Borza

Izbrana tema: Korekcija - pripravimo se za vstop na trg

Strani: 1 ... 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115

hostamox sporočil: 8.460
[#2911556] 08.03.21 18:39 · odgovor na: anon-154083 (#2911545)
Odgovori   +    0
[jani1974]
> [hostamox]
> Jani kupujes, prodajas ali drzis.
> Tako da vemo kaj pricakovat tekom naslednjega tedna:)?.

Držim in ne da še kar raste, še pospešilo je danes.
Bo res nekaj hudo narobe :-)
Lepo, lepo.

Povej ko prodajas.

Če ne boš, bo šlo dol:).

Is up to you:).

Mogoče je čas da dokupis, ampak to bo najbrž pomenilo padec.
anon-154083 sporočil: 6.570
[#2911652] 09.03.21 09:11 · odgovor na: hostamox (#2911556)
Odgovori   +    1
[hostamox]
Lepo, lepo.
Povej ko prodajas.
Če ne boš, bo šlo dol:).
Jaz, FED in ECB odločamo. Me je že klicala Lagardova včeraj zvečer, pa se ji nisem javil. Moram danes nazaj poklicat. Se malo o vrtu pogovoriva, kaj je že kdo sejal pa katera sorta korenčka je taprava, potem pa še malo finančne trge preletiva.
Njej se ne ljubi več ful razmišljat, pa potem rajši mene prosi, naredi to, naredi ono, pa se obrne v katero smer pač njej tisti teden paše.
Mene pa so vzgojili, da sem prijazen do starih gospa in eto, vse je v najlepšem redu.
Is up to you:).
Mogoče je čas da dokupis, ampak to bo najbrž pomenilo padec.
V bistvu bi za dokup moral alocirati večji delež likvidnih sredstev v delnice.
Kar me res mika, ker likvidna sredstva držati na bančnem računu je kot korenček sejat prehitro - na koncu nimaš nič od tega.
Ampak po drugi strani me pa še bolj mika ena od teh platform etoro/plus500/...., pa da bi se s par tisoč evri šel malce tudi šortanje.
Ker podcenjenih delnic je tako malo, da že imam polno malho, pri precenjenih pa je ful večja izbira.
Nimam pa pojma, kako je z davčno napovedjo takih zilijon transakcij na leto?
hostamox sporočil: 8.460
[#2911669] 09.03.21 09:47 · odgovor na: anon-154083 (#2911652)
Odgovori   +    0
Včeraj je bil padec ob zaključku, zgleda da short pobuda raste.

Bi pa rekel da še ni čas za resnejši padec in se lahko še nekaj časa svaljka tle gor.
Zanimiv bi bil kak short squeez tam nad 4000 kjer so verjetno Sl.

Druga moznost ja lepo pocasi kuhanje longov in padanje proti 3500 in igra zivcev pod to mejo.

Plus 500 sem imel prejsni mesec demo probo.
Kako je z izvozi podatkov nisem gledal, mene ni ravno preprical. Imas kar nekaj stroskov.
Pa še židje so zraven, ki jim ne gre prevec verjet:)
anon-154083 sporočil: 6.570
[#2911678] 09.03.21 10:19 · odgovor na: hostamox (#2911669)
Odgovori   +    0
[hostamox]
Plus 500 sem imel prejsni mesec demo probo.
Kako je z izvozi podatkov nisem gledal, mene ni ravno preprical. Imas kar nekaj stroskov.
Pa še židje so zraven, ki jim ne gre prevec verjet:)
Ja, ampak če bi držal delnice teh Židov od lani, ko sem jih prvič odkril pri 600p, bi lahko naredil več kot 100% plusa z njimi, tako pa sem samo 15%...
Še en primer, ki potrjuje moje čarovniške moči - ko sem prodal, se je začel meteorni vzpon :-)
anon-154083 sporočil: 6.570
[#2911741] 09.03.21 14:52 · odgovor na: hostamox (#2911669)
Odgovori   +    0
[hostamox]
Plus 500 sem imel prejsni mesec demo probo.
Kako je z izvozi podatkov nisem gledal, mene ni ravno preprical. Imas kar nekaj stroskov.
Bom pa potem poskusil eToro.
Naj jim bo, če že imajo tako dobro reklamo:
www.youtube.com/watc...SEGWJbxToE
hostamox sporočil: 8.460
[#2911785] 09.03.21 21:06 · odgovor na: anon-154083 (#2911741)
Odgovori   +    0
E toro sem probaval lani, predlani sam mislim da sem imel le nastavljen nek portfelj.
Mogoče so mi bli res malo bolj vsec.
Plus 500 sem probal zaradi opcij, a imas na voljo le za tekoci mesec, tako da drzanje odpade, so pa dobre za kak day trading, ko vse raste ali pade in si omejis izgubo , ob nepredvidenih dogodkih.
Trejdat s stop losi pri kratkorocnem trgovanju ob vstopu v pozicijo ne maram, ker ti ga vse prevečkrat poradirajo.
primozxy sporočil: 411
[#2912691] 13.03.21 10:21 · odgovor na: hostamox (#2911785)
Odgovori   +    0
Kako se vam zdi trgovanje z revolut kartico,je kdo sprobal? Jaz sem nekaj sprobal, nekaj so pa podražili provizijo?
primozxy sporočil: 411
[#2912701] 13.03.21 11:37 · odgovor na: primozxy (#2912691)
Odgovori   +    0
Letna pristojbina je 0,12% ali je to veliko na druge ponudnike?
anon-154083 sporočil: 6.570
[#2916956] 28.03.21 19:08 · odgovor na: hostamox (#2911785)
Odgovori   +    0
Imamo kakšno mnenje o Baiduju, ViacomCBSu in ostalih padalcih iz prejšnjega tedna?
hostamox sporočil: 8.460
[#2916973] 28.03.21 19:54 · odgovor na: anon-154083 (#2916956)
Odgovori   +    0
Korekcija bo morala bit, kot pravim zamuja že nekaj mesecev, lahko je še nekaj mesecev ne bo.

Tako da kaki nepricakovani padci so verjetni.


Market ear je pisal ta teden,da so bili najvecji outflowi v zadnjih nekaj mesecih.


Sp se spogleduje s 4000, po moje jo mora poradirat, lahko pa prej naredi tudi mejo tule.
Pac če nas je preveč, ki pricakujemo najprej dvig in potlej korekcijo, se lahko zgodi obratno.
anon-154083 sporočil: 6.570
[#2922177] 15.04.21 10:40 · odgovor na: hostamox (#2916973)
Odgovori   +    1
OTP Bank : Apollo in talks to sell Slovenian bank Nova to Hungary's OTP - sources
04/14/2021 | 05:44pm BST

BUDAPEST, April 14 (Reuters) - Hungary's biggest lender OTP is in talks to buy Slovenian bank Nova KBM from private equity group Apollo in a deal worth roughly 1 billion euros ($1.2 billion), people close to the matter said.

OTP has sought to expand its footprint in the Balkans in recent years. It has bought large banks in Croatia, Serbia and several other countries. It owns a small bank in Slovenia, and the purchase of Nova KBM could make it the country's number one.

Nova KBM, which employs 2,075 staff, last year posted a net profit of 210 million euros, according to its annual report, where it listed a book value per share of 99.13 euros for the 10 million shares.

The sale to OTP could value Nova KBM at roughly book value, said one of the people, speaking on condition of anonymity. Talks are ongoing but no final decision has been taken, sources said.

Apollo, which owns 80% in Nova KBM, and Nova KBM were not immediately available for comment.

The European Bank for Reconstruction and Development, which owns 20%, declined to comment. OTP declined to comment on Nova KBM.

"We are constantly examining new opportunities, in addition to the member countries in new markets, further strengthening our position in the region", an OTP spokesperson said.

Apollo bought Nova KBM in 2015 for 250 million euros. In 2019, it bought Slovenia's third largest bank, state-owned Abanka, in a deal valuing it at 444 million euros and then merged the two lenders. OTP was the runner-up on both occasions.

In December 2013, Slovenia's government bailed out its local banks with an injection of more than 3 billion euros to prevent them from collapsing under a large amount of bad loans. It later privatised several lenders, including Nova KBM.

OTP Chief Executive Sandor Csanyi said earlier this year he was looking at three potential acquisitions, adding that one of those was in a market in which OTP was present with the other two are in new markets.

One source close to OTP said it continued to look at targets in Uzbekistan and the Slovenia, while scrapping plans for a third target elsewhere.
hostamox sporočil: 8.460
[#2922237] 15.04.21 12:46 · odgovor na: anon-154083 (#2922177)
Odgovori   +    2
Tako se dela posel.

Koliko priblzno, vsaj 300 miljonov profita.

Ki verjetno ne bo obdavčen v sloveniji.

Nas pa jebejo z ifi za tistih nekaj ficnikov:).
peterw sporočil: 1.943
[#2922242] 15.04.21 12:53 · odgovor na: hostamox (#2922237)
Odgovori   +    1
[hostamox]
Tako se dela posel.

Koliko priblzno, vsaj 300 miljonov profita.
Projekt: Uničevanje korit posvečenim za vsako ceno ;)
ljsefan sporočil: 803
[#2922300] 15.04.21 14:45 · odgovor na: anon-154083 (#2922177)
Odgovori   +    3
[jani1974]
One source close to OTP said it continued to look at targets in Uzbekistan and the Slovenia, while scrapping plans for a third target elsewhere.
Tukaj se lepo vidi, v kateri ligi smo de facto :D
hostamox sporočil: 8.460
[#2922334] 15.04.21 16:21 · odgovor na: (#2922241)
Odgovori   +    0
Nisem value investor:).
Rokc5 sporočil: 2.857
[#2922694] 16.04.21 16:38 · odgovor na: hostamox (#2922334)
Odgovori   +    0
Kaj pa za nas ki smo value investorji - kdaj vstopiti na trg? ALi je bolje slediti mantri 'time in the market' beats 'timing the market'. Sicer se mi - kljub morebitni razširitvi cepiva in precepljenosti jeseni - zdi zadeva preoprimistična.
Kako gledate na najbolj zanimive trge? (ZDA, Evropa, Slovenija)?
hostamox sporočil: 8.460
[#2922770] 16.04.21 21:26 · odgovor na: Rokc5 (#2922694)
Odgovori   +    1
Za vas je vedno v redu.

Glavno, da imate dotok kapitala:).


In seveda, da veste kaj kupite, predvsem pa zakaj.
anon-514918 sporočil: 2.327
[#2922837] 17.04.21 08:51 · odgovor na: anon-154083 (#2922177)
Odgovori   +    2
čas vnosa: 17.04.21 08:26
Ta del informacije je še posebej zanimiv:

Nova KBM, which employs 2,075 staff, last year posted a net profit of 210 million euros, according to its annual report, where it listed a book value per share of 99.13 euros for the 10 million shares.

Cena delnice je zrasla za več kot trideset krat, slovenski delničarji, ki so zanje banki vplačali denar, pa brez vsega. Namesto, da bi Šarec investitorjem denar vrnil, ga je raje dal učiteljem, ki so glavni krivci, da je NKBM d.d. propadla, saj dokler je bila v državni lasti, ni imela enega ekonomista, ki bi imel eno čisto o tem, kako se z denarjem dela in je denar kar sam letel skozi okno. Spodaj pa so čakali tisti, kot jih je Kučan osebno povabil. Tako kot pri Probanki in Dadasu.

Je pa čudno, da ima ta banka še vedno toliko zaposlenih. Izgleda, da so jih bisali manj kot 20%. Bo pa zato sedaj veliko bolj veselo, saj jih je najmanj 1.500 odveč.

Uriah Heep.
anon-514918 sporočil: 2.327
[#2922839] 17.04.21 08:51 · odgovor na: Rokc5 (#2922694)
Odgovori   +    2
čas vnosa: 17.04.21 07:27
Razmišljati o trenutku vstopa na trg je nesmisel, saj skoraj ni trenutka, ki ni dober. Če ne gre gor, gre pa dol. Včasih so dogodki vplivali na nastanek srednjeročnega trenda, danes pa samo nekemu trendu postavijo piko na i. Edini smisel ima day-trading. Vse ostalo je izgubljanje denarja in časa. Tehnika delovanja je odvisna od tega, kaj imaš in kaj znaš.

Finančna in tehnološka polomija Slovenije v zadnjih 30 letih je v osnovi posledica tega, da so borzno področje urejali idioti in kriminalci, katerih edini interes je bil v tem, da zdravi konkurenci preprečijo relativizacijo vrednosti tega, kar so s pomočjo Milana Kučana ukradli.

Bajuk je leta 2008 točno vedel, da je zakon o davku na kapitalski dobiček IFI začasne narave, ki naj bi trajal največ pol leta, vendar pa ni vedel, da v Sloveniji levim idiotom ne smeš pokazati prsta, sicer pograbijo roko do ramena, kot je to razvidno iz dosedanje zakonodaje.

Če si kdaj ob različnih vladah bral predloge k spremembam tega zakona, ti je lahko šlo samo na kozlanje, saj se iz vsebine teh predlogov vidi, da je iniciatorjem šlo samo za to, da se zdravemu novemu kapitalu prepreči oplajanje in tako omogoči vegetiranje kapitalu, s katerim se ne zna upravljati in da se za te kučanovske kriminalce zagotovi zlato padalo.

Splošna negativna paradigma, v katero je ujeto to področje, ko se v Sloveniji z njim namesto ekspertov ukvarjajo popolni beboti, pa izhaja iz povsem zastarelega znanja slovenskih ekonomistov s področja mikroekonomije in podkupljenih sociologov in markoekonomistov. V Sloveniji se namreč ni bil izvršil prehod od ekonomista do algoritemskega investitorja. Zato se celo na univerzitetnem nivoju ne šteka, da, v sodobnem borznem dogajanju in pri plemenitenju kapitala nasploh, ekonomist nima več kaj početi. Borzna dejavnost ni nobena špekulacija (kaj to sploh je), ampak je hkrati to, čemur Srbi rečejo nadmudrivanje in obvladovanje tveganja. Ni enega brez drugega. Ali po slovensko, da se vidi, kdo je boljši. Tukaj pa o najbolj eksistencialnem problemu neke družbe poslušamo mnenja blesavih suhopizdnih sociologinj.

Včasih se je na borzi dalo delati recimo s precej slabo Markowitzovo portfeljno teorijo, vendar pa ta eksterno vrednostna matematična bedarija po letu 2008 ne diha več. Celotna z njo povezana matematična mahinacije namreč ne pove ničesar o trenutnem riziku. Zato je, nasprotno, treba odkrivati notranje procese, ki oblikujejo vzorce posamičnega aseta, ne pa opazovati zunanje razmere. Slednje je že od leta 2007 v izključni domeni matematikov in fizikov. Od 100 doktorjev naravoslovja, ki jih je v svoji firmi Renaissance zaposlil Jim Simons, ne samo, da ni bilo ni bilo niti enega finančnika, ampak vsi doktorji skupaj niso imeli toliko ekonomskega in finančnega znanja, kot ga je včasih imel ekonomski tehnik. Rezultat so bile vedno nove in nove milijarde dobička. 100 ljudi, več kot 100 milijard dobička v krajšem času kot obstaja Slovenija.

Osnovni razlog bogastva, ki ga je dala firma Jima Simonsa, Renaissance, pa je v tem, da v njej zaposleni eksperti nikoli v življenju niso slišali za Milana Kučana.

Če pogledamo še ta gospodarski pregovor:

“Someone's sitting in the shade today because someone planted a tree a long time ago.”
Warren Buffett - Berkshire Hathaway,

potem vidimo, da Milan Kučan v vsej svoji karieri ni delal drugega, kot da je zastrupljal tisto, kar so drugi skušali posaditi. Ni čudno, da je včasih kao doktor Markeš trdil, da je Kučan najbolj maligna oseba v Sloveniji. Markeš je "odšel" drugam, Slovenija pa je nadaljevala z zagonom, ki ga je Markeš pravilno ugotovil, v popoln debakl in nepovrat. Jugoslavija se je stegnila 10 let po Titovi smrti, Slovenija se bo, če ne prej, v treh mesecih po Kučanovi. Država je namreč zaradi njegovega 35 letnega vpliva in kriminalno-ciganskega intrigantstva tako zavožena, da je nihče več ne more popraviti.


Uriah Heep.
hostamox sporočil: 8.460
[#2922861] 17.04.21 09:37 · odgovor na: anon-514918 (#2922839)
Odgovori   +    1
Fant sprasuje o drzanju delnic, ti pa začneš z daytradingom vmes pa navrzes Buffija.

Njegova stil vlaganja je bolj value kot daytrading.

Pač nalaganje za penzijo in malo za zraven.

Problem v tem je le, da bo ob trenutnem tempu zmanjkalo "delnic" in bo vse v stilu bitcoina, če tole ne neha rasti.
Kajti kapitala na svetu je kar nekaj in če se ta pospešeno seli iz denarja, obveznic v delnice, bo res lahko obveljala tvoja v prihodnjih desetletjih.

Moj cilj, hipoteticni je na sp 600 na dol in 6000 na gor.
kn051 sporočil: 99
[#2922862] 17.04.21 09:37 · odgovor na: anon-514918 (#2922839)
Odgovori   +    4
Prvo kot prvo nisem levičar in ne fen Kučana, vendar iz zapisanega je razvidno, da je za vse kar je šlo narobe v teh 30 letih kriv Kučan. Pa lepo te prosim. Samo da spomnim kdo je uničil najboljša podjetja od Pivovarne Laško, Union,Fructal, Intereuropo, Kolinsko, Drogo in še in še....bodi malo pošten in drugič, če že obširno pišeš kdo je bil za kaj odgovoren pripiši grehe tudi desnici, da smo tam kjer smo......
Rokc5 sporočil: 2.857
[#2922876] 17.04.21 11:14 · odgovor na: hostamox (#2922861)
Odgovori   +    0
hostamox - hvala za mnenje. Ne vem trenutno je vse tako odskočilo gor, da bom še počakal. Težava je da se bom potem verjetno 'načakal' in ko je človek neučakan lahko na silo kupi :) Po drugi strani je opcija da ne čakam na ogromne padce ampak ob manjših dokupujem, torej 'average down'.
So pa vse delnice vzšle kot testo na LJSE, trenutno ne vem, če je kakšna podcenjena, sploh glede na poslovne številke, ki pa bodo svoj pravi obraz pokazale ob morebitni zaostritvi po koroni v 2022 (ampak ne vemo kdaj bo to, prva polovica ali druga polovica 2022, morebiti 2023).
hostamox sporočil: 8.460
[#2922888] 17.04.21 12:16 · odgovor na: Rokc5 (#2922876)
Odgovori   +    2
Sam sem mal gledal luko in intereuropo.

Obe sta mogoče zanimivi zaradi njunih nepremicnin ob nadalnjih inflacijskih pritiskih.
Iekg je še igra na nizke om. ob njihovem precejsnjem dolgu.

Mogoče se telekom zaradi infrastrukture in Nlb primerjalno z drugimi bankami.

Samo mnenje.
anon-514918 sporočil: 2.327
[#2923166] 18.04.21 17:13 · odgovor na: hostamox (#2922861)
Odgovori   +    0
čas vnosa: 17.04.21 12:09
Buffett je samo eden, moram pa reči, da nikoli nisem kaj preveč verjel tisti njegovi pravljici o branju bilanc, kot ne verjamem Simonsu, da tistih njegovih 100 doktorjev ni samo kulisa. Po moje pri njem celotna zadeva izvira od kakih štirih ali petih izjemnih posameznikov, ki se skrivajo znotraj nekega povprečja.

Hotel sem tudi poudariti, da je celotno investiranje v smislu čakanja na ugoden trenutek, sledenju informacijam in nasvetom, nesmisel. Recimo, zlato, lahko 18 ur nesprestano oscilira za 50 centov navzgor in navzdol, potem pa se v sekundi premakne za 20 ali 25 dolarjev v eno smer, potem pa v pol ure pride nazaj na prejšnjo vrednost. To se ponavlja redno. Nekaj takih seans preživiš na napačni strani in si ob ves vložek. Pri drugih asetih je podobno. Tako, da na tak način se nima smisla z borzo ukvarjati. Nihče tudi ne more napovedati, kaj bo čez pol leta. Zato so Nemci zapustili svetovno igrišče in raje jebejo take, kot smo mi, ker so za Američane, Kitajce in Ruse preveč nesposobni.

Ne vem, če si kdaj videl koga, ki se je basal s kosi torte. Enega za drugim je požiral in vsakega težje, ampak se je še vedno trudil, tudi potem, ko mu je iz gobca že lezlo toliko, kot je vanj tlačil. Taki so naši ekonomisti in upravitelji kapitala, ki požrejo vse, kar jim Wall Street z grbom ameriških elitnih univerz servira. Nobeden od njih in tudi noben politik pri nas pa ne ve, da Amerika loči trgovce s kapitalom (investitorje, o katerih se tukaj še vedno sanja, so pospravili z mize že zdavnaj) na akademike in ostale. Akademiki (univerzitetni profesorji ekonomije) so tisti, ki so polni teorij, nimajo pa ene čiste, kako bi s temi teorijami, kaj zaslužili, ostali, pa so tisti, ki delajo denar iz denarja.

Tega se ti slovenski butlji, ki si delajo oblast iz tujih kreditov, ne zavedajo, zato tej državi ni rešitve. Že 15 let doktorji ekonomije v Sloveniji samo bučke prodajajo in servisirajo "silno zapletene" posle razdelitve kreditov iz tujine, politikanti pa so tako zabiti, da tega ne štekajo. Isto, kar se je v normalnem svetu pred 10. leti zgodilo ekonomistom, to je, da si z diplomo lahko samo rit obrišejo, se sedaj dogaja zdravnikom. Ekonomisti so že 10 let nepotreben strošek vsakega posla, zdravniki pa bodo to postali naslednje leto.

Tako to gre, če nimaš vrhovne opice nad sabo, ki ti džavo in zakone zacementira ravno v nasprotno smer, kot bi bilo treba in je tako zabita, da je ne moreš prepričati, da dela narobe.


Uriah Heep.
anon-514918 sporočil: 2.327
[#2923167] 18.04.21 17:13 · odgovor na: kn051 (#2922862)
Odgovori   +    1
čas vnosa: 17.04.21 11:30
Očitno ti je zgodovina tuja, sicer bi vedel, da so stari Grki svoje bogove delili na tiste, ki svetu dajo samo začetni sunek in potem vse skupaj pustijo pri miru, in na tiste, ki so aktivni upravljalci narave in seveda človeka.

Podobno demiurg paralelo se da postaviti s šefom nekdanje Partije na Kitajskem in v Sloveniji. Šlo je pač za enaka družbena in ekonomska sistema. Deng na Kitajskem je znal narediti spremembo, Kučan v Sloveniji je ni hotel, ker je vedel, da če bi takrat v Sloveniji oblast prevzeli normalni in ne lopovi in idioti njegove sorte, bi bil on prvi, ki bi ga v rit sunili. Zato ni čudno, da je same bedake okoli sebe navlekel.

Je pa smešno, da se leva stoka v Sloveniji misli še naprej finacirati tako, kot se je sedaj 10 let.

Uriah Heep.
anon-154083 sporočil: 6.570
[#2923401] 19.04.21 14:56 · odgovor na: hostamox (#2922888)
Odgovori   +    3
[hostamox]
Sam sem mal gledal luko in intereuropo.

Obe sta mogoče zanimivi zaradi njunih nepremicnin ob nadalnjih inflacijskih pritiskih.
Iekg je še igra na nizke om. ob njihovem precejsnjem dolgu.

Mogoče se telekom zaradi infrastrukture in Nlb primerjalno z drugimi bankami.
Ma, to sem jaz za NKBM mislil, kako so nepremičnine nekaj vredne. Pa se to zastavi in popuši dok rečeš keks.
ljsefan sporočil: 803
[#2924549] 23.04.21 08:09 · odgovor na: ljsefan (#2922300)
Odgovori   +    0
Kriptokojn štrbunknu pod 50k. Zgolj še malo dodatnega šejkanja ali kak bolj resen znak, da zna luft počasi izpuhtet?
prizmax sporočil: 172
[#2924561] 23.04.21 08:50 · odgovor na: ljsefan (#2924549)
Odgovori   +    0
Bitkojn gre lahko zudi do 20 K, to je pač volativnost.
prizmax sporočil: 172
[#2926379] 02.05.21 09:28 · odgovor na: (#2924569)
Odgovori   +    0
Too big to fail....
Rokc5 sporočil: 2.857
[#2928395] 13.05.21 10:09 · odgovor na: anon-154083 (#2911545)
Odgovori   +    0
Nekateri svarijo pred inflacijo.
Commodities že gredo gor:

Commodity prices Going Crazy:
www.youtube.com/watc...wK3DnAk_5c

Michael Burry Was Right - Inflation Is Here:
www.youtube.com/watc...2ywTS3ciFY

Bi to lahko do jeseni/zime ohladilo trge? Ne v smislu inflacija, ki še naprej viša borzne tečaje ampak inflacija, ki zaustavlja ekonomsko rast. Torej, najprej smo imeli post-koronske prilive denarja, ki so pognali cene v višave in sedaj posledično sledi z višjimi cenami pojav inflacije ki bo off-setal višje tečaje, ker bo strah pred gospodarskim ohlajanjem le-te potisnil navzdol.

Strani: 1 ... 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115