Zasebnost

Strani: 1 2 3 4 5 6 7

anon-20668 sporočil: 3.976
[#2922630] 16.04.21 12:54 · odgovor na: anon-180464 (#2922618)
Odgovori   +    6
[kekez]
Moja generacija je tam že vsa pocepljena, medtem ko pri nas le okrog 5%.
Očitno bo moj mulc cepljen pred mano.
Zanimivo, a te nič skrbi, da se bo tvoj otrok brez vsake potrebe cepil z nekim "mystery meat" cepivom z kdove kakšnimi posledicami? Ali ti je bolj važno, da boš ti čim prej prišel na vrsto (da postaneš poskusna laboratorijska podgana)?
premza sporočil: 4.276
[#2922631] 16.04.21 12:55 · odgovor na: FIN-454644 (#2922613)
Odgovori   +    6
[FIN-454644]
Pojdi na wikipedijo pogledat, kako so pred sto leti omejevali virus spanske gripe. O cepivih premalo vem.
Ja, dober primer respiratorne epidemije, ki se je sama od sebe končala v enem letu.
Tako kot vse ostale resporatorne epidemije. Ptičja gripa, prašišja gripa...
Pri vseh teh sodobnejših nam je farmacije prodajala tone svojih zvarkov (npt. Tamiflu pri ptičji gripi, cepivo za prašičjo gripo)

Edino ta, ki smo se je lotili z "ukrepi" in "cepivi" bo trajala večno.
anon-20668 sporočil: 3.976
[#2922635] 16.04.21 12:59 · odgovor na: (#2922570)
Odgovori   +    3
[alek14]
> [matjazfinance]
> > [alek14]
> > To z maturanti je nezaslišano!!!!
> >
> > Proč s Poklukarjem!!
>
> Preden ti dam plus, me zanima, zakaj si se razburil?
> Upam da ne (samo) zato, ker nekateri starejši (ki želijo cepivo) še vedno čakajo - ali morda tudi zato, ker tole diši po prisilnem cepljenju mladih ljudi?

Oboje. Mladi niso tako ogroženi, da bi potrebovali prisilno cepljenje. S starejšimi je drugače.
A to pomeni, da starejši pa po tvojem potrebujejo prisilno cepljenje ali kako?
(mislim da bom tisti plus prihranil, hehe)
anon-20668 sporočil: 3.976
[#2922640] 16.04.21 13:16 · odgovor na: premza (#2922587)
Odgovori   +    3
[premza]
Pač ni bil nihče proti na sestanku, če bo kak dijak umrl, bi pa itak tudi sicer.
Ravno zaradi te možnosti so Ihan ipd "pritisnili na bremzo", ker to pa več ni šala.
V primeru smrti ali težkih posledic po cepljenju dijaka bi namreč bil odziv javnosti precej drugačen kot v primeru starega človeka, kjer večina žal kar nekako sprejme "saj bi itak umrl". (jaz ne, btw)

Namreč očitno marsikdo meni, da smrt človeka (vsaj starejšega) po cepljenju ni nič posebnega, niti tretjerazredna tema ne. Povsem drugače je seveda pri smrti zaradi domnevno korone.
FIN-454644 sporočil: 10.943
[#2922641] 16.04.21 13:16 · odgovor na: premza (#2922631)
Odgovori   +    4
Jaz mislim, da je EDINI, ki je kaj naredil za nas Sarec. On je miljon mask poslal na Kitajsko. Brihta. Zato je prav, da pride nazaj na oblast.
philips sporočil: 6.715
[#2922642] 16.04.21 13:19 · odgovor na: simona2 (#2922565)
Odgovori   +    1
[simona2]
ne vem, zakaj se vidva kregata :)
jaz sem hotela samo povedat, da v naslovih so imeli vlada spremenila strategijo, cepili bomo maturante, ne pa - a se je vladi odpeljalo: povozila stroko v celoti -- zelo poenostavljam, sicer... zdaj pa se poslavljam..
Lahko bi tudi napisali da vlada podkupuje sveže volilce. Omogočila jim bo lepe počitnice saj bodo imeli cepilni potni list.
alain sporočil: 5.172
[#2922644] 16.04.21 13:26 · odgovor na: philips (#2922642)
Odgovori   +    1
Aha in za ta cepilni potni list, se bodo morali redno cepiti vsaj 2x letno...dvomim da bo to pri masi ljudi povzročalo volilno navdušenje...
philips sporočil: 6.715
[#2922647] 16.04.21 13:29 · odgovor na: alain (#2922644)
Odgovori   +    1
[alain]
Aha in za ta cepilni potni list, se bodo morali redno cepiti vsaj 2x letno...dvomim da bo to pri masi ljudi povzročalo volilno navdušenje...
18 letnik bo na naselednji volitvah prvič volil. To poletje ima pa najdaljše počitnice v svojem življenju in briga ga ali se bo moral spet cepit že 9-12 mesececv.
alain sporočil: 5.172
[#2922648] 16.04.21 13:30 · odgovor na: philips (#2922647)
Odgovori   +    0
Me res zanima, koliko se jih bo cepilo, dvomim da več kot 20%...
philips sporočil: 6.715
[#2922649] 16.04.21 13:37 · odgovor na: alain (#2922648)
Odgovori   +    0
[alain]
Me res zanima, koliko se jih bo cepilo, dvomim da več kot 20%...
Bomo videli. V generaciji 2002 jih je 17k
rx170 sporočil: 6.417
[#2922651] 16.04.21 13:50 · odgovor na: (#2922548)
Odgovori   +    7
[rename]
ok, ampak tudi tega članka ni več na naslovni strani 24ur.
preden sem komentiral Simoni, sem pogledal na times.si in naslovnice 24ur, siol, zurnal24.
Times je imel link še na svet24 in rtvslo.

Moj point je sicer v tem, da vsi mediji trdijo, da je stroka nasprotovala, JJ je pa tvitnil, da na seji vlade stroka ni bila proti.
Pol se pa pejt...
Tole je iz zapisnika. To "stroko" verjetno zastopa na vladi zdravstveni minister. Ki pa je do ideje cepljenja maturantov sploh prišel...

pbs.twimg.com/media/...me=900x900
premza sporočil: 4.276
[#2922653] 16.04.21 13:53 · odgovor na: anon-20668 (#2922640)
Odgovori   +    3
Zadnja sprememba: premza 16.04.2021 14:04
[matjazfinance]
> [premza]
> Pač ni bil nihče proti na sestanku, če bo kak dijak umrl, bi pa itak tudi sicer.

Ravno zaradi te možnosti so Ihan ipd "pritisnili na bremzo", ker to pa več ni šala.
V primeru smrti ali težkih posledic po cepljenju dijaka bi namreč bil odziv javnosti precej drugačen kot v primeru starega človeka, kjer večina žal kar nekako sprejme "saj bi itak umrl". (jaz ne, btw)

Namreč očitno marsikdo meni, da smrt človeka (vsaj starejšega) po cepljenju ni nič posebnega, niti tretjerazredna tema ne. Povsem drugače je seveda pri smrti zaradi domnevno korone.
S terena se sedaj že kar glasno sliši, da se težave ne pojavljajo zgolj enkrat na milijon.

Kaj so delal v kliničnih raziskavah, da niso nič opazili.
Ampak ja, cepiva so bila politično izsiljena, bog si ga vedi kaki pol izdelki so to in kaj vse so "prilagajali" v kliničnih raziskavah, da so šla skozi. Tudi EMA je cepiva pogojno odobrila pod političnim pritiskom.

Ti bi pa zdaj kar vse povprek špikali. Kam je šla pamet?

Treba je nujno nekam v ustavo napisat, da ni epidemije, če ni presežne smrtnosti.
Slovenija ima že 3 mesece smrtnost nižjo, kot je dolgoletno povprečje.
anon-61428 sporočil: 4.493
[#2922654] 16.04.21 14:05 · odgovor na: rx170 (#2922651)
Odgovori   +    0
[rx170]
> [rename]
> ok, ampak tudi tega članka ni več na naslovni strani 24ur.
> preden sem komentiral Simoni, sem pogledal na times.si in naslovnice 24ur, siol, zurnal24.
> Times je imel link še na svet24 in rtvslo.
>
> Moj point je sicer v tem, da vsi mediji trdijo, da je stroka nasprotovala, JJ je pa tvitnil, da na seji vlade stroka ni bila proti.
> Pol se pa pejt...

Tole je iz zapisnika. To "stroko" verjetno zastopa na vladi zdravstveni minister. Ki pa je do ideje cepljenja maturantov sploh prišel...

pbs.twimg.com/media/...me=900x900
Prednostne liste na osnovi obljubljenih provizij. Kritična infrastruktura, šolstvo,vojska vsak jih bo nekaj...
premza sporočil: 4.276
[#2922656] 16.04.21 14:09 · odgovor na: anon-61428 (#2922654)
Odgovori   +    5
Zadnja sprememba: premza 16.04.2021 14:13
[Inside]
Prednostne liste na osnovi obljubljenih provizij. Kritična infrastruktura, šolstvo,vojska vsak jih bo nekaj...
Prednostno listo so prilagajali glede na to, kako lahko ljudi "stisnejo" in koliko so se ti "upirali".
Ne rabiš biti znanstvenik da to vidiš. Kdo je ogrožen se v treh mesecih ni nič spremenilo.

Potek je pa že kar dodelan...
Najprej skupini uvedejo obvezno testiranje, potem en lockdown, potem pa prisatneš na prednsotni listi za cepljenje z obljubo, da če se cepiš, se ne rabiš več testirat, pa še v drugo občino in čez mejo greš lahko.

Podlo.
anon-61428 sporočil: 4.493
[#2922657] 16.04.21 14:16 · odgovor na: premza (#2922656)
Odgovori   +    3
[premza]
> [Inside]
> Prednostne liste na osnovi obljubljenih provizij. Kritična infrastruktura, šolstvo,vojska vsak jih bo nekaj...

Prednostno listo so prilagajali glede na to, kako lahko ljudi "stisnejo" in koliko so se ti "upirali".
Ne rabiš biti znanstvenik da to vidiš. Kdo je ogrožen se v treh mesecih ni nič spremenilo.

Potek je pa že kar dodelan...
Najprej skupini uvedejo obvezno testiranje, potem en lockdown, potem pa prisatneš na prednsotni listi za cepljenje z obljubo, da če se cepiš, se ne rabiš več testirat, pa še v drugo občino in čez mejo greš lahko.

Podlo.
Ja ker treba polovit 70%. Vse bo obvezno če jih ne bodo našli prostovoljno. Čez leta boš pa dobil ne da bi vedel. Bodo že v kaj na mešali.
crt sporočil: 27.269
[#2922658] 16.04.21 14:17 · odgovor na: rx170 (#2922651)
Odgovori   +    5
Zadnja sprememba: crt 16.04.2021 14:29
[rx170]
pbs.twimg.com/media/...me=900x900
ta zapis je se zlasti odlicen glede na zaporedje... ker prebere se tako:

- vlada se je ze odlocila, da cepljenje ponudi, in samo vprasala komisijo, s cim cepiti

- komisija je zasedala in sklenila: z nicemer, ker smo proti

- vlada s posebnim poudarkom na twitterski aktivnosti svojega predsednika je sla mirno naprej

a je slicica legit ali ne, bomo verjetno vedeli v roku par dni, sodec po tempu dosedanjih objav zapisnikov na nijz - www.nijz.si/sl/posve...-cepljenje

(morda pa se zapis cudezno ne bo pojavil)
premza sporočil: 4.276
[#2922660] 16.04.21 14:22 · odgovor na: anon-61428 (#2922657)
Odgovori   +    3
Zadnja sprememba: premza 16.04.2021 14:26
[Inside]
> [premza]
> > [Inside]
> > Prednostne liste na osnovi obljubljenih provizij. Kritična infrastruktura, šolstvo,vojska vsak jih bo nekaj...
>
> Prednostno listo so prilagajali glede na to, kako lahko ljudi "stisnejo" in koliko so se ti "upirali".
> Ne rabiš biti znanstvenik da to vidiš. Kdo je ogrožen se v treh mesecih ni nič spremenilo.
>
> Potek je pa že kar dodelan...
> Najprej skupini uvedejo obvezno testiranje, potem en lockdown, potem pa prisatneš na prednsotni listi za cepljenje z obljubo, da če se cepiš, se ne rabiš več testirat, pa še v drugo občino in čez mejo greš lahko.
>
> Podlo.

Ja ker treba polovit 70%. Vse bo obvezno če jih ne bodo našli prostovoljno. Čez leta boš pa dobil ne da bi vedel. Bodo že v kaj na mešali.
Z eksperimentalnim cepivom ne bi smeli iti niti čez 10% populacije.
Sploh ne razumem, da uporaba takih zdravil/cepiv nima neke zgornje meje.
Kaj če gre kaj narobe? Ker pogojno so odobrena ravno zato, ker gre lahko kaj narobe.

Kaj če se jeseni zgodi, da se po okužbi z neko novo mutacijo pojavi ADE in začno vsi cepljeni po okužbi hudo zbolevati in na veliko umirati?
...as a vaccine may trigger the production of antibodies which, via ADE and other mechanisms, worsen the disease the vaccine is designed to protect against.
en.wikipedia.org/wik...nhancement
rx170 sporočil: 6.417
[#2922661] 16.04.21 14:33 · odgovor na: crt (#2922658)
Odgovori   +    5
[]
> [rx170]
> pbs.twimg.com/media/...me=900x900

ta zapis je se zlasti odlicen glede na zaporedje... ker prebere se tako:

- vlada se je ze odlocila, da cepljenje ponudi, in samo vprasala komisijo, s cim cepiti

- komisija je zasedala in sklenila: z nicemer, ker smo proti

- vlada s posebnim poudarkom na twitterski aktivnosti svojega predsednika je sla mirno naprej

a je slicica legit ali ne, bomo verjetno vedeli v roku par dni, sodec po tempu dosedanjih objav zapisnikov na nijz - www.nijz.si/sl/posve...-cepljenje
Objavil je Jerala na svojem TW, kot odogovor na to, da je Ivan napisal, da stroka ni bila proti.

twitter.com/rjerala/...4184221698
anon-180464 sporočil: 4.080
[#2922662] 16.04.21 14:37 · odgovor na: anon-20668 (#2922630)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-180464 16.04.2021 14:44
[matjazfinance]
> [kekez]
> Moja generacija je tam že vsa pocepljena, medtem ko pri nas le okrog 5%.
> Očitno bo moj mulc cepljen pred mano.

Zanimivo, a te nič skrbi, da se bo tvoj otrok brez vsake potrebe cepil z nekim "mystery meat" cepivom z kdove kakšnimi posledicami? Ali ti je bolj važno, da boš ti čim prej prišel na vrsto (da postaneš poskusna laboratorijska podgana)?
Nič me ne skrbi.
Tako kot mi gre na živce gonja proti GSO, mirne duše na vrtu uporabljam glifosat, bi si takoj dal vgraditi čip, če bi šlo neboleče in bi mi npr. samodejno odpiralo vrata, ko se približam, imam raje industrijsko od domače hrane ...
Tak pač sem in mi nič ne fali. Še kar imam dve roki, dve nogi in eno glavo. Ni mi zraslo še nič dodatnega, čeprav bi včasih tudi to prišlo prav.

P.S.: Prejšnji teden sem dva dni po trgovinah iskal beyond meat, saj so mi sodelavci rekli, da se to dobi v Lidlu ali Sparu in sem bil ves nesrečen, ker nikjer nisem našel (niti prodajalci niso bili v pomoč). Verjamem, da to pri nas ne bo šlo in bomo spet prikrajšani. Ravno zaradi takih novinarjev, kot so vse tule naokrog.
Btw. Včeraj sem na TV gledal, sicer 10 let star, film Črno zlato in videl še en primer, kam to pelje, ko ljudje iz strahu ali pač le "iz inata" ne marajo novitet. Ne hvala!
anon-61428 sporočil: 4.493
[#2922667] 16.04.21 14:54 · odgovor na: premza (#2922653)
Odgovori   +    2
[premza]
Kaj so delal v kliničnih raziskavah, da niso nič opazili.
Ampak ja, cepiva so bila politično izsiljena, bog si ga vedi kaki pol izdelki so to in kaj vse so "prilagajali" v kliničnih raziskavah, da so šla skozi. Tudi EMA je cepiva pogojno odobrila pod političnim pritiskom.
Da izsiljena, drugače bi trajalo 5let in vec. Torej so prehitevali reden postopek izdelave. Sestavili so jih iz obstoječih bolezni kot so sars, ebola in drugih, ki so bila na voljo. To tudi pomeni da niso krivi za napake saj je trg od njih zahteval prehitevanje postopkov.
anon-61428 sporočil: 4.493
[#2922669] 16.04.21 14:57 · odgovor na: (#2922663)
Odgovori   +    3
[abohte]
> [premza]
> Potek je pa že kar dodelan...
> Najprej skupini uvedejo obvezno testiranje, potem en lockdown, potem pa prisatneš na prednsotni listi za cepljenje z obljubo, da če se cepiš, se ne rabiš več testirat, pa še v drugo občino in čez mejo greš lahko.
>
> Podlo.

Poznamo te metode iz svinčenih časov centralnega komiteja.
Rabiš samo še rdečo knjižico. Si z nami ali proti nam. Vsi imate možnost.
anon-116402 sporočil: 4.340
[#2922673] 16.04.21 15:22
Odgovori   +    5
nova24tv.si/slovenij...ka-stroka/

Narobe je, ker je vlada ugodila predlogu Državne komisije za splošno maturo. Če ne bi ugodila, bi bilo seveda tudi narobe, saj bi potencialno mnogim maturantom onemogočila vpis na študij.

Jaz ne vem kako bi se sam odločil v taki situaciji, bi se pa 100% odločil narobe - tudi če bi odločitev sprejel po metu kovanca.

PS: Itak pa so te razprave povsem brezpredmetne, ker se zagotovo znaten delež maturantov ne bo hotel cepiti.
anon-180464 sporočil: 4.080
[#2922679] 16.04.21 15:49 · odgovor na: anon-116402 (#2922673)
Odgovori   +    2
[usimoncic]
nova24tv.si/slovenij...ka-stroka/

Narobe je, ker je vlada ugodila predlogu Državne komisije za splošno maturo. Če ne bi ugodila, bi bilo seveda tudi narobe, saj bi potencialno mnogim maturantom onemogočila vpis na študij.

Jaz ne vem kako bi se sam odločil v taki situaciji, bi se pa 100% odločil narobe - tudi če bi odločitev sprejel po metu kovanca.

PS: Itak pa so te razprave povsem brezpredmetne, ker se zagotovo znaten delež maturantov ne bo hotel cepiti.
Tole:
ki lahko zaključi šolanje na sekundarni ravni samo z uspešno opravljeno maturo, kar je obvezni in nujni pogoj za vpis na univerzo ter druge visokošolske in višješolske ustanove oz. zaposlitev.
je bedastoča. Sam nikoli nisem opravljal mature, pa imam danes 8. stopnjo izobrazbe. Nič ni narobe s tem.
V bistvu mi je tudi po še prejšnjih (prastarih) merilih ne bi bilo treba. Sem imel zadosten srednješolski uspeh, da bi tudi po takratnih merilih padel skozi brez mature.

Matura je preživeta! To je bil nekoč zrelostni življenjski izpit. Danes z maturo nisi nič (oziroma matematično pravilneje izraženo: si še nič).
anon-116402 sporočil: 4.340
[#2922684] 16.04.21 15:56 · odgovor na: anon-180464 (#2922679)
Odgovori   +    3
Če nekdo ne opravlja mature, ker ni mogel priti na maturo, se pač ne more vpisati. Po sedanjih pravilih je tako, v preteklosti je bilo tudi drugače...
anon-116402 sporočil: 4.340
[#2922686] 16.04.21 16:05 · odgovor na: (#2922680)
Odgovori   +    2
[abohte]
> [usimoncic]
> nova24tv.si/slovenij...ka-stroka/
>
> Narobe je, ker je vlada ugodila predlogu Državne komisije za splošno maturo. Če ne bi ugodila, bi bilo seveda tudi narobe, saj bi potencialno mnogim maturantom onemogočila vpis na študij.

Še bolj je narobe, da se spreneveda, da je stroka odločitev podprla.
Citiran članek jasno opredeljuje, da gre za šolsko stroko, ne za medicinsko.

> Jaz ne vem kako bi se sam odločil v taki situaciji, bi se pa 100% odločil narobe - tudi če bi odločitev sprejel po metu kovanca.

Kaj se je pa za odločevati? Če je dijak okužen, se ga da med okužene in piše maturo. COVID ni gripa s 50% smrtnostjo... Kje pa misliš, da bi bil sicer ta dijak?
V redu, lahko tudi tako narediš. In potem bo nekdo vložil tožbo proti državi, ker ga je na maturi okužil sošolec, potem je moral pisati maturo s simptomi in zato mu je zmanjkala ena točka za vpis na željeni študij.

Mislim, dobesedno imaš vsak dan 150.000 ljudi, ki skupaj tiči v proizvodnji, ki se jih ne testira (vsakodnevno) in ki niso cepljeni.
Ena točka na maturi ti lahko zapre vrata za poklilc, ki ga boš opravljal celo življenje. Primerjaš neprimerljive stvari.

Sedaj je pa problem 17.000 maturantov, ki bodo skupaj 5krat po pol dneva in med katerimi bo vsaj 2 metra razdalje (že zaradi prepisovanja).

Da iz tega narediš zgodbo moraš imeti vse predispozicije za Butale.
Ja, res ne bi bilo potrebno delati take zgodbe iz namere, da se maturantom omogoči cepljenje proti Covidu.

> PS: Itak pa so te razprave povsem brezpredmetne, ker se zagotovo znaten delež maturantov ne bo hotel cepiti.

Bi jim zaradi tega onemogočil študij?
Nikakor. Če se ne bo cepil in bo zato zamudil maturo, ker ga je nekdo okužil, je pač njegov problem. Bo imel naslednjo priložnost jeseni in potem naslednje leto.
anon-20668 sporočil: 3.976
[#2922687] 16.04.21 16:13 · odgovor na: anon-180464 (#2922662)
Odgovori   +    4
[kekez]
Nič me ne skrbi.
Tako kot mi gre na živce gonja proti GSO, mirne duše na vrtu uporabljam glifosat, bi si takoj dal vgraditi čip
Ti želim, da čimprej fašeš ta očitno tako željeni čip, dokler imamo ostali prosto izbiro, da se tega ne gremo.

P.S.: Prejšnji teden sem dva dni po trgovinah iskal beyond meat, saj so mi sodelavci rekli, da se to dobi v Lidlu ali Sparu in sem bil ves nesrečen, ker nikjer nisem našel (niti prodajalci niso bili v pomoč). Verjamem, da to pri nas ne bo šlo in bomo spet prikrajšani. Ravno zaradi takih novinarjev, kot so vse tule naokrog.
Mene bi bolj skrbelo, da bomo kdaj prikrajšani za pravno meso in nam bodo turili to umetno sranje.
Btw. Včeraj sem na TV gledal, sicer 10 let star, film Črno zlato in videl še en primer, kam to pelje, ko ljudje iz strahu ali pač le "iz inata" ne marajo novitet. Ne hvala!
Sem gledal ta film. Je precej (pod)povprečen, ampak si očitno zgrešil glavno poanto, ki so jo hoteli povedati: ni dobro ne pretirano oklepanje tradicije ne brezglavo vdajanje novitetam, temveč skrbno premišljena kombinacija novih tehnologij/možnosti in ohranjanje osnov tradicije in načel..
anon-61428 sporočil: 4.493
[#2922690] 16.04.21 16:32 · odgovor na: (#2922672)
Odgovori   +    3
[abohte]
> [Inside]
> Rabiš samo še rdečo knjižico. Si z nami ali proti nam. Vsi imate možnost.

Ne rabim se opredeljevati. Hvala bogu.

Premoženjsko sem preskrbljen, vpet sem v zdrave odnose, nisem ujetnik v tej deželi oz. nisem obsojen na životarjenje v njej, tako da bi prav rad videl junaka, ki misli, da me bo stisnil v kot... Kaj dosti več od sočutja od mene ne bo prejel (je pa res, da tega počasi zmanjkuje).
Bolje bi bilo, da si ostal modro tiho. Ker dokler tu živiš si notri?
To je sicer demokratičen a zelo ne viteški odgovor. Kar je tudi pripeljalo do tega kar imamo v državi.
rx170 sporočil: 6.417
[#2922693] 16.04.21 16:37 · odgovor na: anon-116402 (#2922686)
Odgovori   +    0
Citiran članek jasno opredeljuje, da gre za šolsko stroko, ne za medicinsko.
Še 2 dni nazaj je šolska stroka govorila (predsednica države maturitetne komisije), da ne bo spremembe terminov, danes je menda drugačE.

www.zurnal24.si/slov...-to-365291

Sam nisem delal mature (usmerjeno izobraževanje), sem pa bil zunanji član MK in si lahko le predstavljam stres in presijo pod katero so dijaki. Menim tudi, da gre za relikt preteklosti, ki dijaka po nepotrebnem obremenjuje z učenjem mase informacij in jih niti slučajno ne pripravi na študij. Toda s takim mnenjem sem osamljen. Tole samo za intermezzo. Vsekakor pa prestavljanja terminov ne dajejo dobre luči na celoten sistem, sploh ker je od te mature marsikaj odvisno.

Verjetno je nekdo na MIZŠ pač mislil, da bi se s cepljenjem izognili zapletom ob morebitnem pozitivnem testu dijaka in je to lansiral v javnost, vlada pa brez posveta z medicinci/cepilci sprejela. Potem pa Jerala sesuje predsednika vlade z zapisnikom strokovne skupine (cepilne), kjer ne predlaga nobenega cepiva, ker pač smatra, da ne obstajajo strokovno utemeljeni razlogi za prednostno cepljenje maturantov.

scontent-vie1-1.xx.f...e=609DFD6B


Vrhunec komunikacije znotraj vlade.

Jaz ne vem, morda je cepljenje maturantov prava pot ravno zaradi razlogov, ki jih navajaš tudi sam. Vsekakor pa upravljalci epidemije ne izpadejo zaupanja vrednio ob takih šlamastikah.
rx170 sporočil: 6.417
[#2922695] 16.04.21 16:42
Odgovori   +    1
Očitno je res ideja prišla z MIZŠ.

twitter.com/MIZS_RS/...6131438593

Mimogrede, podpisana Marina Tavčar Krajnc je bivša prorektorica UM, bivša sopredsednica stranke solidarnost, feministka in medna tudi ekstremna levičarka. Ker poznam njene rabote na UM, me ne bi presenetilo, če je tole Janši podtaknila....
anon-180464 sporočil: 4.080
[#2922698] 16.04.21 16:52 · odgovor na: anon-116402 (#2922686)
Odgovori   +    3
[usimoncic]
Ena točka na maturi ti lahko zapre vrata za poklilc, ki ga boš opravljal celo življenje. Primerjaš neprimerljive stvari.
To tudi ne drži povsem. Odvisno, koliko je kdo lesen.
Sošolka je hotela študirati oblikovanje, pa ni bila v Ljubljani sprejeta na oblikovno akademijo. Gladko je šla in tole doštudirala v Milanu. Danes ima pač diplomo iz oblikovanja od milanske univerze namesto od ljubljanske.

Kolega je pri nas dokončal (takrat) le višji študij tehnične smeri. S tem (pri nas) itak ne moreš ničesar naprej. Je pač naredil dva magisterija v Londonu. Nihče ni preveč kompliciral.

Strani: 1 2 3 4 5 6 7