Zasebnost

Strani: 1 2

velikipok sporočil: 1.340
[#2863254] 21.08.20 14:12 · odgovor na: moon (#2861594)
Odgovori   +    4
čas vnosa: 21.08.20 13:15
Misliš normalno potujoče do max 200km dnevno?
Sorry, jaz tedensko v povprečju nadelam 1.000km, vsaj 2x tedensko po 400km. Plus še vsaj 1x mesečno 500km v eno smer v eni rundi.
In sedaj me razsvetli kako urediti, da ne ostanem na cesti kljub full preračunavanju in koordiniranju vožnje za tistih nekaj polnilnic. Sem poskušal (tudi s priklapljanjem na vsaki vmesni točki, bil kot idiot in skakal s kabli okoli avta), a to no go. In potem to ni več zgolj 2min brez vonja po nafti.
Pa sploh sedaj ne postavljam v kontekst še cene avtomobilov.
Niti najdražja Tesla zame nima dovolj avtonomije. Takšni so pač fakti. Če pa rabiš ti avto za vožnjo od doma do kafiča... pa naslednjega kafiča... pa še zadnjega kafiča, potem si pač pravi uporabnik, sploh če imaš peneze, da kupuješ slabo kvaliteto (cheap notranjost, draga popravila pleha, ko prižgem klimo ali pozimi gretje (ko je izkoristek baterije tako ali tako slabši), pa samo prosim, da je blizu kakšna "elektrarna" oz. da se ne bom vozil prav dolgo, bog ne daj pa, da bi stal na mestu v koloni, ko ni niti rekuperacije...)
Da o eko-sti elektrike sploh ne bom na tem mestu.
Kot je že nekaj pametnih na raznih forumih reklo, električni avto je avto, ki bo še nekaj desetletij uporaben kot (pri)mestni avto. Torej za tiste, ki delajo malo kilometrov. Jaz pač ne in zame elektrika za mobilnost do moje smrti (imam 50+ let) v nobene primeru ne bo rešitev problema. Se pa seveda strinjam, da za marsikaterega meščana bo in celo je že.
Pa za mojo ženo je tudi. Ampak je soliden električni avto, primerljiv s tem kar sedaj vozi, močno in neprimerljivo predrag.
V Zoe-ta pa je ne bom posadil. Nekaj pa dam tudi na sebe in nanjo. :):)
anon-351779 sporočil: 5.775
[#2864050] 26.08.20 11:50 · odgovor na: velikipok (#2863254)
Odgovori   +    0
Tako je kot si napisal. VSI ki sedaj vlagajo v EV bodo spusili, ker je Tesla ze zasedel trg. Moja groba ocena EU 10-15% in US mogoce kaknih 5-7% vec. Ostalo je pri danasnjem stanju energetike izjemno drago bluzenje, s katerim pa bi se garantirano dalo osvojiti prvo mesto na kateremkoli blues festivalu. Premocno vodi DE.
Glede voznje v gajbicah se pa MOCNO strinjam. Ze precejkrat sem gledal kje je koruza redkejsa, ko je trotl pripeljal na pol po moji strani. Zato v moji prohodnosti vidim 300C.

Strani: 1 2