Strani: 1

FIN-379669 sporočil: 7.929
[#2846172] 19.05.20 21:08
Odgovori   +    0
Operacija na srcu EU (avtoindustrija) z namestitvijo dveh bypassov pride na spored šele jeseni, okrevanje bo trajalo do najmanj sredine naslednjega leta, slabosti in vrtoglavice se bodo zavlekle do sredine 2022, odtlej pa stari matori gre z novim srcem spet v akcijo, v lov za krajšimi krili. Tako je pač narava. (In davki so tudi večni, ovc za striženje pa še ne bo zlepa zmanjkalo.)

Bo treba pač počakati, da stvari malo minejo ... in upajmo, da Merklova ve, kaj dela.
kozkoz sporočil: 65
[#2846264] 20.05.20 09:43
Odgovori   +    0
Kaj pa Slovenija?
anon-15342 sporočil: 8.014
[#2846273] 20.05.20 09:56 · odgovor na: kozkoz (#2846264)
Odgovori   +    1
[kozkoz]
Kaj pa Slovenija?

Piše v tretjem odstavku:
"Slovenije v prikazih ni, saj podatka o BDP v minulem četrtletju še ni objavila (pa tudi precej manjša je od vseh obravnavanih), seveda pa bodo, ko bodo znani podatki za vse države EU, tudi naši prišli na vrsto."
crt sporočil: 27.122
[#2846302] 20.05.20 10:37
Odgovori   +    0
Sweden’s death toll unnerves its Nordic neighbours

Denmark, Finland and Norway look at maintaining travel restrictions even as they prepare to open up to others.

www.ft.com/content/4...ce9d4095e4
anon-15342 sporočil: 8.014
[#2846323] 20.05.20 11:13 · odgovor na: crt (#2846302)
Odgovori   +    8
Zadnja sprememba: anon-15342 20.05.2020 11:14
[crt]
Sweden’s death toll unnerves its Nordic neighbours

Denmark, Finland and Norway look at maintaining travel restrictions even as they prepare to open up to others.

www.ft.com/content/4...ce9d4095e4
Ja, predvsem ...
Sweden has the highest mortality rate per capita at this stage of the epidemic, according to a Financial Times tracker that uses a seven-day rolling average of new deaths. It has overtaken the UK, Italy and Belgium in recent days.
Sicer bo zelo verjetno kdo ugovarjal, da je to brez veze, ker da v drugem valu bodo imeli pa na Švedskem zato manj žrtev. Ampak grem s prvim takim stavit za eno zelo dobro kosilo, da če bo pozimi drugi val in bo Švedska vztrajala s podobno "sproščenim" pristopom kot zdaj, bo po koncu tega drugega vala (recimo konec marca 2021) Švedska še vedno imela kumulativno več umrlih okuženih na mio prebivalcev kot Finska in Norveška. Ogromno "prednosti" si je že nabrala (in si jo, kot pove zgornji citat iz FT, še vedno dnevno nabira), razlike v prekuženosti so pa vseeno daleč premajhne, da bi ji v drugem valu pomagale opraviti toliko bolje, da bi ta "prednost" izginila.

Avtor te švedske "sproščenosti" Tegnell je januarja zagotavljal, da epidemija sploh ne bo prišla v Evropo. Februarja je zagotavljal, da ne bo prišla na Švedsko, če bodo na vstopnih točkah merili temperaturo in zaznane obolele dali v karanteno. Marca in aprila je zagotavljal, da bo "sproščeno" samoodločanje o izolaciji za Švedsko zaradi "odgovornega prebivalstva" in "najboljšega zdravstva na svetu" dovolj, da jo bo odnesla podobno ali celo bolje kot države z "nesmiselnimi" ukrepi karantene. Zdaj maja pa zagotavlja, da se bo pravilnost njegovih odločitev izkazala v drugem valu. Če se ne bo in bo takrat še na položaju, je skoraj gotovo, da bo takrat pa zagotavljal, da se bo izkazala v tretjem valu leta 2022.

Osebno ne razumem, kako je še na položaju, ampak če sem skrajen cinik, je to za vse ne-Švede dobro, saj je tak eksperiment na prebivalstvu poučen, a si ga verjetno ne bi upali privoščiti nikjer drugje kot v Tegnellovi državi, kjer so skozi večji del druge polovice 20. stoletja prisilno sterilizirali osebe s "šibkim umom" in drugimi "mentalnimi boleznimi".
najobj sporočil: 31.870
[#2846415] 20.05.20 15:12 · odgovor na: anon-15342 (#2846323)
Odgovori   +    2
[TadejK]
> [crt]
> Sweden’s death toll unnerves its Nordic neighbours
>
> Denmark, Finland and Norway look at maintaining travel restrictions even as they prepare to open up to others.
>
> www.ft.com/content/4...ce9d4095e4

Ja, predvsem ...

> Sweden has the highest mortality rate per capita at this stage of the epidemic, according to a Financial Times tracker that uses a seven-day rolling average of new deaths. It has overtaken the UK, Italy and Belgium in recent days.
Sicer bo zelo verjetno kdo ugovarjal, da je to brez veze, ker da v drugem valu bodo imeli pa na Švedskem zato manj žrtev. Ampak grem s prvim takim stavit za eno zelo dobro kosilo, da če bo pozimi drugi val in bo Švedska vztrajala s podobno "sproščenim" pristopom kot zdaj, bo po koncu tega drugega vala (recimo konec marca 2021) Švedska še vedno imela kumulativno več umrlih okuženih na mio prebivalcev kot Finska in Norveška. Ogromno "prednosti" si je že nabrala (in si jo, kot pove zgornji citat iz FT, še vedno dnevno nabira), razlike v prekuženosti so pa vseeno daleč premajhne, da bi ji v drugem valu pomagale opraviti toliko bolje, da bi ta "prednost" izginila.

Avtor te švedske "sproščenosti" Tegnell je januarja zagotavljal, da epidemija sploh ne bo prišla v Evropo. Februarja je zagotavljal, da ne bo prišla na Švedsko, če bodo na vstopnih točkah merili temperaturo in zaznane obolele dali v karanteno. Marca in aprila je zagotavljal, da bo "sproščeno" samoodločanje o izolaciji za Švedsko zaradi "odgovornega prebivalstva" in "najboljšega zdravstva na svetu" dovolj, da jo bo odnesla podobno ali celo bolje kot države z "nesmiselnimi" ukrepi karantene. Zdaj maja pa zagotavlja, da se bo pravilnost njegovih odločitev izkazala v drugem valu. Če se ne bo in bo takrat še na položaju, je skoraj gotovo, da bo takrat pa zagotavljal, da se bo izkazala v tretjem valu leta 2022.

Osebno ne razumem, kako je še na položaju, ampak če sem skrajen cinik, je to za vse ne-Švede dobro, saj je tak eksperiment na prebivalstvu poučen, a si ga verjetno ne bi upali privoščiti nikjer drugje kot v Tegnellovi državi, kjer so skozi večji del druge polovice 20. stoletja prisilno sterilizirali osebe s "šibkim umom" in drugimi "mentalnimi boleznimi".
... čuj, TadejK ... evo, če mene kaj vprašaš, se malo motiš, ker so sicer na manjšem vzorcu en.wikipedia.org/wik...d_Princess ampak za "poskusne zajčke" na ladji brez možnosti izbire - Švedi se lahko umaknejo - bistveno bolj krut eksperiment od totega Tegnella pred očmi celotne svetovne javnosti prvi izvedli Japonci ... khmm, i nikome ništa, bi rekel pokojni Jože Pučnik ...

P.S.: jaz nisem stručko za številke, ampak malo hecno bi bilo, če ob poplavi sveže naštancanega denarja borze ne bi rastle ...
anon-15342 sporočil: 8.014
[#2846426] 20.05.20 15:33 · odgovor na: najobj (#2846415)
Odgovori   +    3
Zadnja sprememba: anon-15342 20.05.2020 15:35
[najobj]
... čuj, TadejK ... evo, če mene kaj vprašaš, se malo motiš, ker so sicer na manjšem vzorcu en.wikipedia.org/wik...d_Princess ampak za "poskusne zajčke" na ladji brez možnosti izbire - Švedi se lahko umaknejo - bistveno bolj krut eksperiment od totega Tegnella pred očmi celotne svetovne javnosti prvi izvedli Japonci ...
Težko se strinjam. Prvič, švedski eksperiment se izvaja na celotni populaciji - desetih milijonih ljudi po vseh starostnih in premoženjskih razredih. In drugič, "eksperimente" na vzorcih podobne velikosti in približno podobne starostne strukture kot na tej ladji so izvajali širom sveta v še ostrejši obliki v mnogih domovih za starejše, kjer je osebje kar odšlo, ko so prvi začeli resneje kašljati.

Glede tega tvojega stalnega "čuj" pa - jaz tebe na forumu ne morem čuti ampak te lahko kvečjemu berem, pa tudi sicer je to po mojem nepotrebno in rahlo pokroviteljsko mašilo.
najobj sporočil: 31.870
[#2846433] 20.05.20 15:47 · odgovor na: anon-15342 (#2846426)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 20.05.2020 15:52
[TadejK]
> [najobj]
> ... čuj, TadejK ... evo, če mene kaj vprašaš, se malo motiš, ker so sicer na manjšem vzorcu en.wikipedia.org/wik...d_Princess ampak za "poskusne zajčke" na ladji brez možnosti izbire - Švedi se lahko umaknejo - bistveno bolj krut eksperiment od totega Tegnella pred očmi celotne svetovne javnosti prvi izvedli Japonci ...
Težko se strinjam. Prvič, švedski eksperiment se izvaja na celotni populaciji - desetih milijonih ljudi po vseh starostnih in premoženjskih razredih. In drugič, "eksperimente" na vzorcih podobne velikosti in približno podobne starostne strukture kot na tej ladji so izvajali širom sveta v še ostrejši obliki v mnogih domovih za starejše, kjer je osebje kar odšlo, ko so prvi začeli resneje kašljati.
... ja, ampak prvi in najbolj na očeh so bili Japonci ...
Glede tega tvojega stalnega "čuj" pa - jaz tebe na forumu ne morem čuti ampak te lahko kvečjemu berem, pa tudi sicer je to po mojem nepotrebno in rahlo pokroviteljsko mašilo.
... eh, pa saj si ti tudi Mariborčan in menda v Ljubljani še nisi čisto pozabil, kako v Mariboru začenjamo pogovor ...

P.S.: vsi medmeti (khmm, aja, eh, no itd.) so skoraj tako dolgo kot tri pikice neizogibni del mojega stila na totem forumu, brez katerih si pisanja sploh ne znam več predstavljat ... evo, celo tako zelo se je to zažrlo v mene, da imam težave pri svojih mailih v realnem življenju, ko moram paziti, da jih ne pišem ... aja, niti slučajno nočem biti pokroviteljski do nikogar, do tebe pa še najmanj, ker razen pri fuzbalu in še kakšnem športu - sem živi leksikon - objektivno niti ne morem biti ...

Strani: 1