Zasebnost

Izbrani forum: Borza

Izbrana tema: Korekcija - pripravimo se za vstop na trg

Strani: 1 ... 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 ... 115

anon-54454 sporočil: 4.098
[#2835722] 09.04.20 18:12 · odgovor na: mimoidoci (#2835721)
Odgovori   +    0
[mimoidoci]
> [tmatej]
> In izdan denar je obveznost do koga?

Je obveznost izdajatelja. V bistvu ga je primoran tudi vzeti nazaj in skrbeti za njegovo dobro ime in menjalno vlogo (hec). Morda malo abstraktno.
Vidis, obveznost izdajatelja do jablane! :)
anon-154083 sporočil: 6.570
[#2835723] 09.04.20 18:21 · odgovor na: anon-207617 (#2835694)
Odgovori   +    0
[NemirniTujec]
Za Slovenijo je izrednega pomena, da je z Nemcijo vse v redu. Zato pa jaz navijam za movement, da bi dobili nemska drzavljanstva in se znebili posrednikov :-)
Vidiš, zgoraj pa je nekdo omalovaževal slikarja, ki nam je hotel vse to že pred časom omogočit.
crt sporočil: 27.409
[#2835725] 09.04.20 18:25 · odgovor na: mimoidoci (#2835693)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: crt 09.04.2020 18:34
[mimoidoci]
Osebno ločujem med artikulacijo iz you tube dokumentarcev in tistim, kar izhaja iz finančne teorije. Pojasnjevanje v dokumentarcih je često precej poenostavljeno in tendenciozno, prilagojeno željam in motivom producentov. Podobno kot je v moderni štampi, humanistično-družboslovni akademiji ali pa v politiki. Od tod tudi rast denarja na drevesih ali pa helikopterski denar.
ne morem komentirati, ne gledam youtube dokumentarcev.

denar sicer defacto raste na centralnobancnem drevesu - cb ga obere z njega in plasira, kakor se ji zdi. (lahko pa se tudi sprehodi naokoli s sesalcem in listje potegne nazaj v svojo vreco.)

ce imas ti racunovodsko semanticne zadrzke, da se temu cashflowu ex machina ne sme reci denar z drevesa, ker ima svojo drugo plat v dvostavnem racunovodstvu in bi zate bil z drevesa samo, ce ne bi imel nasprotne postavke -- potem se lahko samo strinjava, da se ne strinjava glede terminologije.
Drevesa in helikopterji so fake fact, če upoštevamo, da pobiralci bankovcev na tleh niso naključni srečneži in da v resnici ob pobiranju prevzemajo tudi obveznosti do tiskarne. Zainteresirana množica iskalcev krivca znotraj obstoječega družbenega sistema vidi v tem preprost in enosmeren cash-flow, ki mu pomaga celo gravitacija, ne vidi pa v prihodnost odloženih obveznosti in povratnega cash-flowa.
vsekakor je to pricakovan cloveski efekt tega, da mozgani ponavadi dajejo vecjo tezo tistemu, kar je lokacijsko in casovno blizje.

vendar tudi ce se potrudimo za namen tega pogovora to preseci, simetrija sedanji prejem = prihodnje obveznosti se vedno pusca glede tega, v koliksni meri in kdaj naj bi obveznosti dejansko bile poravnane. o cemer se v nadaljevanju tudi strinjava, vsaj kvalitativno, koliko se bova lahko kvantitativno, bo pa sam tok dogodkov pomagal.
Ta (pogodbena) obveznost je zavedena v pasivi bilance vsakega prejemnika helikopterskega denarja
vsakega prejemnika? to ne zgleda samoumevno sploh. bolj mogoce vlece na igro gnilo jajce oziroma ali je kaj trden most -- kdo bo dolznik takrat, ko in ce bo neka terjatev, ce bo takrat se ziva, se zelela zapreti.
Obveznosti pa ne morejo nastati kar tako na podlagi padanja listja z dreves, četudi se strinjava, da ta protivrednost morda (tu se spomni na svojo tezo o negativnih obrestih) ne bo nikoli vrnjena, ampak se bo verižila do meja zmogljivosti ponavadi edine jebene stranke v postopku - davkoplačevalca.
davkoplacevalec je vedno lep kandidat za relativno jebeno stranko zavoljo svojega pomanjkanja relativne moci v vsem tem verizenju.

kar pa ne pomeni, da je nujno jebena stranka tudi absolutno. ker imajo tudi zanj vsi tokovi net present value, diskontirajoco om pa ima, se zlasti takrat, ko akutno skripa, zelo veliko.

in to je lahko tudi racionalno - ker clovesko zivljenje ni neskoncno in to, da pri 40ih ali 50ih (torej ko si imel ze nastimano zivljenje, pa se je zgodil nek wicked event) nisi zaril, ker te je ven potegnil naprintani cashflow, je komot vredno vec od tega, kaksna bo obremenitev, ko bo star 80, 90 ali pa te ne bo vec.
crt sporočil: 27.409
[#2835727] 09.04.20 18:26 · odgovor na: anon-207617 (#2835705)
Odgovori   +    0
[NemirniTujec]
z vso svojo delovno vnemo
:))
crt sporočil: 27.409
[#2835731] 09.04.20 18:39 · odgovor na: crt (#2835725)
Odgovori   +    0
... ce se greva biti fancy (gay a ne obicna pedercina), lahko receva, da fleksibilnost likvidnosti ni neskoncna, ker jo dolgorocno omejuje vprasanje solventnosti.

vendar je v tem "dolgorocno" lahko zapakirano vse zivo od nule do 100%; iz prej omenjenega razloga omejenosti cloveskega zivljenja.

(verjetno se strinjajo vsi tisti, ki so, kot ilustracija, zaceli s shortanjem japonskih obveznic zaradi dolgorocne makro nevzdrznosti, ko je bil debt/gdp skromnih 100%, abejev novi tiskarski stroj pa se ni bil v pogonu.)
anon-154083 sporočil: 6.570
[#2835733] 09.04.20 18:41 · odgovor na: crt (#2835514)
Odgovori   +    1
[]
> [jani1974]
> Jaz se ful trudim, prisežem. Ne da nočem, ne morem.
> Oziroma bolje, en del mene že verjame, drugi del mene pa še ne.
> Ker to dogajanje je že v filozofski sferi, blizu verskim vprašanjem, kjer postanem še posebej skeptičen.

ravno kontra.... to, da denar raste na drevesu, se dogaja v praksi. in to ne sele zdaj in tudi ne sele zadnjih 10 let
Če prav razumem, od Nixona in padca zlatega standarda leta 1973?
Tako da sem se jaz že rodil v kaos :-)
to, da ni tako, je pa pravljica, marketing, religija, da bi publika brez dostopa do drevesa lazje prenasala dejstvo, da drugi ta dostop imajo. glejte, to, kar vidite, tkoaltko ni mogoce, tak da se ne sekirat!
Imaš prav. Ljudje morajo verjeti, da njihov denar na banki in da ga lahko kadarkoli dobijo nazaj. In da so njihovi prispevki za penzijo na ZPIZ in da bodo dobili penzijo, ko izpolnijo pogoje.
In da imamo demokracijo, volitve, človekove pravice, brezplačno šolstvo in zdravstvo, zdravo domačo hrano in čisto okolje.
crt sporočil: 27.409
[#2835735] 09.04.20 18:45 · odgovor na: anon-154083 (#2835733)
Odgovori   +    0
[jani1974]
Če prav razumem, od Nixona in padca zlatega standarda leta 1973?
Tako da sem se jaz že rodil v kaos :-)
v sedanji sezoni lahko stejes od tam, nic grozno narobe s tem.

jaz sem se malo prej, ampak ne tolko prej, da bi lahko rekel "odkar se zavedam je bilo X, in jojmene zdaj pa naenkrat Y".
Imaš prav. Ljudje morajo verjeti, da njihov denar na banki in da ga lahko kadarkoli dobijo nazaj. In da so njihovi prispevki za penzijo na ZPIZ in da bodo dobili penzijo, ko izpolnijo pogoje.
In da imamo demokracijo, volitve, človekove pravice, brezplačno šolstvo in zdravstvo, zdravo domačo hrano in čisto okolje.
ja, tipicno je eden od pogojev za nadaljevanje zivljenja nek nivo uspesne samoprevare.

zdaj ce se to komu zdi patolosko - potegnem spet iz rokava ono, da ni smisel psihoanalize cloveka povsem pozdraviti, ker ce bi ga, bi v svetu, kot realno je, potem takoj znorel.
anon-514918 sporočil: 2.327
[#2835738] 09.04.20 18:47 · odgovor na: mimoidoci (#2835631)
Odgovori   +    1
čas vnosa: 09.04.20 14:58
Taka entiteta ni monetarna, ampak je kar realna. En njen del smo mi. Celoto te entitete sestavljajo vsi tisti, ki, tako kot mi, kapitala ne znajo finančno plemenititi. To tudi pomeni, da ne razpolagajo z visoko tehnologijo, ker slednja in borza gresta skupaj samo z roko v roki ali pa ne jebeta druga druge, tudi če se kje slučajno srečata. Tako so recimo v Sloveniji za potrebe korupcije in kriminala skoraj po vseh občinah zgradili serijo tehnoloških centrov, pri čemer so bile najbolj pomembne čajne kuhuinje na vsakih pet metrov. Potem pa so se v njih občinske strukture začele spraševati, za katero stvar bi centre uporabili, saj je bilo očitno, da tehnologija sama skozi okno noče prileteti. Verjetno tudi niso nikoli slišali, da se je v Silicijevi dolini, v njenih začetkih, delalo samo ponoči, ker so bili prostori, pokriti s pločevinastimi strehami, preko dneva prevroči, da bi lahko kdo kaj v njih delal. Tukaj pa vgrajen ves mogoči nadstandard, rezultata pa nobenega. Da ne govorimo o onih bedakih v državnih bankah in njihovih sodnikih. Tako da v Sloveniji je prisilna baza te enitete gotovo najširša na svetu in ima obliko konveksnega poliedra.

Uriah Heep.
crt sporočil: 27.409
[#2835739] 09.04.20 18:58 · odgovor na: anon-207617 (#2835700)
Odgovori   +    0
[NemirniTujec]
Ker v praksi bo Nemirni cricek ltd. dobil od drzave 80% place za svoje delavce na cakanju, do nadaljnjega.
In the UK the scheme for the government to pay 80% of wages to private sector employees that have been furloughed already shows a potential three times overshoot of initial estimates. Recent estimates suggest one-third of UK private sector employees will be furloughed and the cost to government on those figures would be £30-£40bn over three months. That means this one type of government help to business alone is running at an annualized rate of some 7% of GDP! That is extraordinary. -- Edwards [yes, that one, op. crt], Soc Gen
shevchenko sporočil: 21.898
[#2835741] 09.04.20 19:09 · odgovor na: crt (#2835739)
Odgovori   +    0
No ja, odvisno kdo je delal te estimates. Jaz sem slišal že precej časa nazaj napoved 11m in je napoved precej zadela. Seveda pa to ni bila napoved, ki bi izvirala od dezurnih najbolj glasnih napovedovalcev megle, ki ponavadi napovedi zgrešijo. Brexit, Trump, etc..
Pa sporočil: 122
[#2835746] 09.04.20 19:23 · odgovor na: anon-186196 (#2835379)
Odgovori   +    1
[mrkolice]
spx cca 2750 zgleda prasica. bad bad mofo. medvedi bi jo tu morali zabiti, najkasneje jutri. ce se konsolidira malo pod to crto, jo bo najbrz kmalu gor prebilo.
Prebilo 2800. Odprto do 3000. Zdaj bom pa presenečen, če to pade pod 2500. Res neverjetno.
najobj sporočil: 32.044
[#2835754] 09.04.20 19:38 · odgovor na: mimoidoci (#2835698)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 09.04.2020 19:40
> > Če denar zraste na drevesu, potem gotovo obstaja neka (monetarna) entiteta katere bilanca nima izenačene aktive (sredstev v premoženjski bilanci) in pasive (obveznosti do virov sredstev).
> >
> > Vljudno prosim za navedbo take entitete oziroma za porušenje zgornjega teorema s kakšnim drugačnim (nasprotnim) argumentom.
> ... čuj, totega www.youtube.com/watc...6vi528gseA strica vprašaj, on ziher ve ...
>
> P.S.: prosim, da mi toti www.google.si/public...&ind=false graf razložiš, ko boš imel čas ...
Glede grafa: Severno Ameriko sestavljata dve zelo razviti državi, za Evropo in Srednjo Azijo pa nimam pojma kdo. Krivulje z grafa bi se lahko nekega dne srečale, če bi npr. virus trajal dovolj dolgo in tolkel, tako kot sedaj, po bogatih bolj kot po revnih. Bi se ti fajn zdelo, a? V tem primeru bi se pa tudi stric iz prvega linka zmotil, da default ZDA ni mogoč. Za kaj takega obstajajo pa še drugi scenariji, recimo ravno prav velik asteroid ali kaj podobnega zapletom iz James Bondov. Danes in jutri je vse možno, včeraj je bilo pa tudi.
... čuj, sfalil si poanto, ker sem jaz tebe isto forum.finance.si/?m=...602&single vprašal, in sicer če ti res verjameš, da bolj ali manj enako število prebivalstva naredi toliko večji BDP na prebivalca s tem, da tisti denar prišpara ... khmm, ali pa če od grafov grem v prakso in da za tole upload.wikimedia.org..._2008b.jpg morsko pošast njeni lastniki niso dobili kredita (= sveže naštancan denar), ampak so nafto v kantah najprej sto let prevažali s čolni na vesla, šele potem pa so z našparanim denarjem tanker začeli gradit ... evo, pa sem zdaj pozabil na tisoče milijard dolarjev in evrov, ki so jih zaradi korone dobesedno čez noč iz lufta "pričarala" FED in ECB ...

P.S.: stric iz linka se ne more zmotit, ker svoje dolarje kot korono raztrosi po celem svetu in kdor jih noče, faše "demokracijo" ...
anon-207617 sporočil: 6.899
[#2835757] 09.04.20 19:40 · odgovor na: mimoidoci (#2835715)
Odgovori   +    0
[mimoidoci]

Bolje agnostik kot ateist. Sicer pa je zate Singapur. Sam, da ne boš po tleh pljuval.
www.bloomberg.com/ne...us-package

Singapore increased its cash payout to individuals.

The third stimulus package in two months will cost S$5.1 billion ($3.6 billion), taking the nation’s total virus relief to almost S$60 billion, or 12% of gross domestic product, Deputy Prime Minister Heng Swee Keat said Monday in Parliament.

Some of the new measures announced Monday:

An additional S$300 in cash handouts for all adult Singaporeans, bringing the total per person to S$600
Wage subsidy for each local employee increased to 75% of gross monthly wages, for the first $4,600 of salary paid this month

----

Sami cricki v tem singapurju, mimoidoci, vidim da bi me rad zapeljal v greh :-)

Zdaj ce pa ti dolg drzavnega proracuna do lastne centralne banke stejes kot nekaj druega kot cisto navadno topcidersko tiskanje denarja - potem pa bog te zivi, se na mnoga leta :-)
anon-207617 sporočil: 6.899
[#2835764] 09.04.20 19:53 · odgovor na: (#2835742)
Odgovori   +    1
[abohte]
> [NemirniTujec]
> > [abohte]
> > Odlično.
> >
> > Obenem kaže na poraz ekonomske znanosti, ki se še vedno osredotoča predvsem na kazalec inflacije cen življenjskih potrebščin (kateri v danih razmerah pove zelo malo), namesto na inflacijo vrednosti sredstev.
>
> Hm. Ce sploh obstaja nekaj enotnega in merljivega, imenovanega "ekonomska znanost"? Sveceniki ekonomske religije (tisti ki dolocajo printanje denarja) se zelo uspesno osredotocajo na relativen mir v druzbi - Bernanke in njegovi nasledniki so ob vsakem soku dobro odreagirali, kvecjemu so kljucavnicarji ki jih je naplavila ljudska volja v parlamente obcasno malo zaspali.

Pišeš o miru, blagostanju, brezskrbni lagodnosti, ... Hmm... (en.wikipedia.org/wik...hilfswerk) Nemčija l. 1935, Juga l. 1975,... What could possibly go wrong... Res je, da današnja tehnologija omogoča lagodnost (takratna jo je pa v bistvneo manjši meri), omogoča pa tudi nepredstavljivo kontrolo.

Ravno prebiram "Seks ob zori", zanimiva knjiga o spolnosti in družbi iz poporodnega obdobja človeške ere, pravi marksistični manifest, kot se za slednjega spodobi tudi z nekaj logičnimi luknjami, ampak ima valid point. Če bodo znalo človeštvo inhibirati dolgčas, zatreti tekmovalnost, odpraviti hierarhijo - v knjigi je všečen recept za to :), potem nam morda uspe.

Je pa ves čas treba imeti v mislih, da ta planet poseljuje zelo različne skupnosti. Eno je zahodni svet, drugo je Azija, tretje pa demografska bomba v Afriki. Vsi trije deli tega planeta imajo zelo različne načine življenja. Ampak vrednote zahodnega človeka so pač takšne, da se svet ustavi, ko umre 10.000 80-letnikov, ko umre milijon afričanov, se zahodni človek niti ne ozre.
Jaz napisem "relativen mir", ti odgovarjas da pisem "o miru, blagostanju, brezskrbni lagodnosti".

Tezko bo takole. Se pa strinjam da se zahodu jebe za mijon mrtvih tu ali tam ko je dalec vstran - tudi azijcem se jebe za miljon mrtvih v Kongu, in tudi Nigerijcem se jebe za tezave Venezuele. Jebeno clovesko. In ta zahod je seveda vzgojil mladino, ki se ji danes sladko jebe, ce vsi penzionisti jutri crknejo, v kolikor nimajo glih ljubecega odnosa z babico. I agree, things are brewing. Ampak centralnobancniki niso glih pozigalci, pac pa zgolj boljsi ali slabsi gasilci.
hostamox sporočil: 8.460
[#2835773] 09.04.20 20:26 · odgovor na: anon-207617 (#2835764)
Odgovori   +    1
V prejšnji recesiji si ljudje niso mogli privoščiti novega avtomobila, v tej ne morejo odit na počitnice.

Res smo prebogati in razvajeni froci, ki se mu podre svet, če ni pri kosilu sladice.
hostamox sporočil: 8.460
[#2835780] 09.04.20 20:38 · odgovor na: Pa (#2835746)
Odgovori   +    1
Trend bo ohranjen dokler ne prebije 2200. Tako da bo 2500 mogoče prej kot 3000.
anon-186196 sporočil: 2.052
[#2835786] 09.04.20 20:43 · odgovor na: Pa (#2835746)
Odgovori   +    0
[Pa]
> [mrkolice]
> spx cca 2750 zgleda prasica. bad bad mofo. medvedi bi jo tu morali zabiti, najkasneje jutri. ce se konsolidira malo pod to crto, jo bo najbrz kmalu gor prebilo.

Prebilo 2800. Odprto do 3000. Zdaj bom pa presenečen, če to pade pod 2500. Res neverjetno.
zgleda da je prebilo, ja. upor/podpora flip deluje trenutno. ni pa se stempljano, vidim dobre breakout trejderje se zelo previdno motrit tule. npr. korelati kot jen, vix, btc ipd niso reagirli navduseno. obenem kaze, da zadeve rotirajo iz blue chipov v junk, kar pogosto nakazuje, da je bikovska akcija blizu izcrpanosti. komot izpade se fakeout tole in ena luskana past za bike.
Pa sporočil: 122
[#2835794] 09.04.20 21:14 · odgovor na: hostamox (#2835780)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: Pa 09.04.2020 21:15
[hostamox]
Trend bo ohranjen dokler ne prebije 2200. Tako da bo 2500 mogoče prej kot 3000.
Po vsej logiki se bi morali biki upehati. Ampak logike tu ni. Donald nabije še kakšne super novice, še zadnji omahljivci vstopijo, pa smo na 3000+.
hostamox sporočil: 8.460
[#2835795] 09.04.20 21:30 · odgovor na: Pa (#2835794)
Odgovori   +    0
Biki niti niso bili toliko v igri, bolj so se shorti zaj., Kolikor sem opazoval je bilo kar nekaj neuspelih prebojev na dol. Možnost obstaja, da iztisnejo še ostale in gremo na 3000. Druga je da so ostali not le še močni in ne bojo zapirali do pod 2500,2300 in kasneje.
Naslednja možnost je da poskačejo not še zadnji nejevirni Tomaži in se skušajo peljat do 3000, ti so bolj občutljivi na izgubo. Smo tudi pred prazniki, ko se ponavadi manj trguje. Zaenkrat pa tist trend od dna lepo drži.


Kakorkoli glih ziher ni nobena opcija tako za gor kot za dol.
anon-186196 sporočil: 2.052
[#2835799] 09.04.20 21:36 · odgovor na: Pa (#2835794)
Odgovori   +    0
[Pa]
> [hostamox]
> Trend bo ohranjen dokler ne prebije 2200. Tako da bo 2500 mogoče prej kot 3000.

Po vsej logiki se bi morali biki upehati. Ampak logike tu ni. Donald nabije še kakšne super novice, še zadnji omahljivci vstopijo, pa smo na 3000+.
trotl pravilo palca: dokler zlato rase, smo v govnu. ko pa bo zacelo zlato konkretno padat, bo znak, da je hopium prijel.
Pa sporočil: 122
[#2835801] 09.04.20 21:37 · odgovor na: hostamox (#2835795)
Odgovori   +    0
[hostamox]
Biki niti niso bili toliko v igri, bolj so se shorti zaj., Kolikor sem opazoval je bilo kar nekaj neuspelih prebojev na dol. Možnost obstaja, da iztisnejo še ostale in gremo na 3000. Druga je da so ostali not le še močni in ne bojo zapirali do pod 2500,2300 in kasneje.
Naslednja možnost je da poskačejo not še zadnji nejevirni Tomaži in se skušajo peljat do 3000, ti so bolj občutljivi na izgubo. Smo tudi pred prazniki, ko se ponavadi manj trguje. Zaenkrat pa tist trend od dna lepo drži.


Kakorkoli glih ziher ni nobena opcija tako za gor kot za dol.
Mi je prišlo celo na misel, da lahko ob idealnem razpletu doseže nov vrh 3350+. To bi bilo presenečenje. Še nikoli videno.
anon-186196 sporočil: 2.052
[#2835802] 09.04.20 21:38 · odgovor na: anon-186196 (#2835799)
Odgovori   +    0
Amena Bakr
@Amena__Bakr
Good news! They reached an agreement to cut 10 million bpd for a 2 months period #OOTT
9:35 PM · Apr 9, 2020·Twitter for iPhone


twitter.com/Amena__B...7594744832
anon-186196 sporočil: 2.052
[#2835804] 09.04.20 21:49 · odgovor na: anon-186196 (#2835802)
Odgovori   +    0
off topic, nisem vedel kam vprasat. gledam na nepremicnine.net in najemnine za stanovanja v centru lj so ze padle tudi do 25%. a je kdo porajtal kdaj so zacele tako padat?
Pa sporočil: 122
[#2835805] 09.04.20 21:49 · odgovor na: anon-186196 (#2835802)
Odgovori   +    1
[mrkolice]
Amena Bakr
@Amena__Bakr
Good news! They reached an agreement to cut 10 million bpd for a 2 months period #OOTT
9:35 PM · Apr 9, 2020·Twitter for iPhone


twitter.com/Amena__B...7594744832
Dobre novice = nafta dol
Slabe novice (novih 6M brezposelnih) = tečaji gor.
Ali sem ponovno kaj narobe razumel?
anon-186196 sporočil: 2.052
[#2835812] 09.04.20 22:08 · odgovor na: Pa (#2835805)
Odgovori   +    0
imho je tole z nafto ful bullish na dolge proge. se cekiram moje analitike, ampak ce prav razumem je najhujs mimo. je pa ostala jeba na strani mizernega povprasevanja in da se odmasijo zamaski v oskrbovalnih verigah. skrbi predvsem povprasevanje.
mimoidoci sporočil: 6.051
[#2835815] 09.04.20 22:23 · odgovor na: anon-207617 (#2835757)
Odgovori   +    2
[NemirniTujec]
----

Sami cricki v tem singapurju, mimoidoci, vidim da bi me rad zapeljal v greh :-)

Zdaj ce pa ti dolg drzavnega proracuna do lastne centralne banke stejes kot nekaj druega kot cisto navadno topcidersko tiskanje denarja - potem pa bog te zivi, se na mnoga leta :-)

Države, ki je tiskala na Topčiderju ni več. Verjetno ravno zaradi tiskanja. Reciva da so tvoji sklepi pravilni in da torej dolga države do lastne centralne banke ne moreva šteti za nič drugega, kot za navadno topčidersko tiskanje. Veva tudi, da države brez takega dolga praktično ni, torej lahko ekstrapolirava, da bo prihodnja usoda sveta podobna usodi SFRJ. Ti, kot vidim, si negotov in že iščeš zaklonišče, jaz pa mirno živim naprej. Jebat ga, ti si agnostik, jaz pa na dolarskem bankovcu vedno znova vidim tisti "In god we trust", kar zadevi daje neko konotacijo in smisel.

Kot sem dejal že v prejšnjem postu je dobro, da si vsaj agnostik in ne ateist, ker bi potem že skakal v luft z idejami o spremembi družbenega reda in koncu sveta, če ne bo takojšnje revolucije in poti v sistem .... s topčidersko tiskarno.
hostamox sporočil: 8.460
[#2835818] 09.04.20 22:37 · odgovor na: Pa (#2835801)
Odgovori   +    0
Jep lahko bi blo, sploh če se zavoha kri medvedov.

Sam vseeno pričakujem side move. Ker tole only up zadnjih deset let je mal dolgočasn.

Tudi tale dva padca december 2018 in marca, morata met neki pomen.
anon-186196 sporočil: 2.052
[#2835819] 09.04.20 22:38 · odgovor na: anon-186196 (#2835812)
Odgovori   +    0
Stalingrad & Poorski
@Stalingrad_Poor
Fed balance sheet $6 TRILLION FUCKIN DOLLARS
10:32 PM · Apr 9, 2020·TweetDeck

twitter.com/Stalingr...9571263488
anon-54454 sporočil: 4.098
[#2835820] 09.04.20 22:42 · odgovor na: mimoidoci (#2835815)
Odgovori   +    0
Med topciderjem in fedom je ena bistvena razlka:

Tisti dinarji se goreli niso dobro, da bi jih lahko vsaj za kurjavo porabil.

FEDove $ pa bi bilo skoda na ognju kurit, ker jih lahko slovenci, ki nimajo lastnega topciderja, se drago placajo, KO si jih pridejo sposodit.
mmzmmz123 sporočil: 470
[#2835821] 09.04.20 22:53 · odgovor na: anon-54454 (#2835710)
Odgovori   +    2
[tmatej]
In izdan denar je obveznost do koga?
Bankovc je materializiran bond izdan s strani CB s kuponom 0 in nedefiniranim maturitijem. Je zaveza CB da ce prides k njejbs tem pildkom, da ti ga pretvori v karkol k ma ceno koker je napisano na pildku :)

Strani: 1 ... 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 ... 115