Strani: 1

anon-434258 sporočil: 114
[#2831229] 29.03.20 23:46
Odgovori   +    6
Če komu pomaga:
Krkin Ecocid S je dobavljiv in relativno poceni. Dobi se v najbrž vsaki lekarni.
Ena mala vrečica (okrog 2 evra, če se ne motim) se mislim da raztopi na 7 litrov vode (saj piše gor) in dokler je raztopina obarvana, je dezinficiens ok (cca 7 dni).
S 7 litri pa lahko en blok cel teden brišeš.

Je pa tako kot z vsemi razkužili: Fajn, da se malo bolj namoči in se pusti kakšno minuto, da se posuši. Tudi alkholna razkužila v mikrolitrskih količinah in z le sekundnim stikom ne dosežejo učinka.
anon-549754 sporočil: 169
[#2831237] 30.03.20 00:29
Odgovori   +    1
Primitivne metode. To bi bilo najboljse narediti z UV svetlobo.
Gustl sporočil: 13.625
[#2831238] 30.03.20 00:32 · odgovor na: anon-549754 (#2831237)
Odgovori   +    10
[Matejjjj]
Primitivne metode. To bi bilo najboljse narediti z UV svetlobo.
Se dobr, da imam app za to na mojem sofisticiranem telefonu.
anon-549754 sporočil: 169
[#2831240] 30.03.20 04:38 · odgovor na: Gustl (#2831238)
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: anon-549754 30.03.2020 04:39
Slovenija je itak tehnološko srednji vek. Nasilna privatizacija zdravstva nas je pripeljala v kameno dobo.
Tole so nabavili na Hrvaškem:

interestingengineeri...han-humans

www.tellerreport.com...y32V8.html

treba bo sprejeti realnost, da stanovanjski bloki v nasi drzavi niso večni in da jih bo treba začeti rušiti in zamenjevati z modernejšimi. Kjer se bo dalo izvesti tudi kaj podobnega kot je to na sliki. Ali pa čakati na potres. Ampak potem kvadrat v bloku iz 1950 ne more biti 2000€. Ohoho, bo trd padec v globino...
KornelijaToth sporočil: 115
[#2831243] 30.03.20 06:12
Odgovori   +    10
TO JE NAJVEČJA IDIOTIJA
V naravo bo prišlo na tone dodatnih strupov.
Ubija se vse živi.—tudi to, kar je človeku nujno potrebno.
Uničuje se človekova imuniteta, saj ona se lahko ustvarja šele v stiku z zunanjim svetom, torej z bakterijami in virusi. Bolj ko se uničuje ta del narave, to bomo manj imuni in vse več možnosti imamo da izničimo samega sebe. Saj do bolezni ne pride samo zaradi zunanjih dejavnikov temveč (tudi) zaradi človeka, ki je narejen tako, da ima svojo samoregulacijo. Preživel je milione let. Pametovanje pa ga bo uničilo v kratkem.
Epidemija se pa ne da ustaviti. Ona, če se je pusti na miru, umirja sama sebe. Bolj ko se borimo proti njej, več se bo bohotila.
Takšni pristopi svesplošnega uničenja narave, z izgovorom, da gre za človeka, so samo znak hudo omejene človeške glave.
rx170 sporočil: 6.393
[#2831264] 30.03.20 09:54
Odgovori   +    0
Pač kar nekaj skladno z delovanjem te sramote od vlade.
FIN-389088 sporočil: 29
[#2831282] 30.03.20 10:44 · odgovor na: Gustl (#2831238)
Odgovori   +    0
Ali bi na Financah lahko preveril pri Ministrstvu, kdo je dolžan kriti stroške razjuževanja?

V Odloku je razkuževanje prepisano kot dolžnost upravnika (in ne stanovalcev). Tudi na včerajšnji tiskovki je JJ okoli 17:50 na novinarsko vprašanje glede stroškov razkuževanja odgovarjal v stilu "da to ne bo nevem kakšen strošek, ki ga upravniki ne bi mogli nostiti...v skrajnem pirmeru pa ga bo pokrila država".

Ne zdi se mi logično, da država predpiše dolžnost upranikom, strošek pa pade na stanovalce (ok...razen v primerih, ko upravnika ni - ampak ta izjema je predvidena v Odloku).
BorutHocevar sporočil: 1.534
[#2831286] 30.03.20 10:48 · odgovor na: FIN-389088 (#2831282)
Odgovori   +    0
[FIN-389088]
Ali bi na Financah lahko preveril pri Ministrstvu, kdo je dolžan kriti stroške razjuževanja?
Velja.
Gustl sporočil: 13.625
[#2831299] 30.03.20 11:05 · odgovor na: FIN-389088 (#2831282)
Odgovori   +    5
Zadnja sprememba: Gustl 30.03.2020 11:07
[FIN-389088]
Ali bi na Financah lahko preveril pri Ministrstvu, kdo je dolžan kriti stroške razjuževanja?

V Odloku je razkuževanje prepisano kot dolžnost upravnika (in ne stanovalcev). Tudi na včerajšnji tiskovki je JJ okoli 17:50 na novinarsko vprašanje glede stroškov razkuževanja odgovarjal v stilu "da to ne bo nevem kakšen strošek, ki ga upravniki ne bi mogli nostiti...v skrajnem pirmeru pa ga bo pokrila država".

Ne zdi se mi logično, da država predpiše dolžnost upranikom, strošek pa pade na stanovalce (ok...razen v primerih, ko upravnika ni - ampak ta izjema je predvidena v Odloku).

Jaz pa kar ne morem verjeti, v kakšnem mindsetu smo še vedno, da se v teh razmerah ukvarjamo s tem, kdo bo to plačal, namesto da bi se na mikro ravni ukvarjali, ali smo v našem bloku že uredili, če ne, kaj nam je storiti, kje dobiti razkužila, kaj so alternative, kdo bo uredil...

JJ je dobro včeraj zvozil, da ni padel v krohot (ali jok), ko je po predstavitvi 3mrd paketa prvo vprašanje bilo, kdo bo plačal za umivanje kljuk.
FIN-389088 sporočil: 29
[#2831320] 30.03.20 11:48 · odgovor na: Gustl (#2831299)
Odgovori   +    3
Ne gre za mindset...vprašanje je bilo postavljeno zaradi besedila Odloka, ker tam ni omenjeno nobeno zaračunavane ali kritje stroška, upravniki pa stanovalcem že pošiljajo "ponudbe" v rangu 20 EUR+DDV na osebo na mesec.

In to za npr. petčlansko družino, kjer starši zaradi trentutnih ukrepov ne morejo (ali celo ne smejo) delati, ni več nepomemben zalogaj. V treh mesecih (kolikor naj bi po optimističnih scenarijih veljal odlok), je to 366 EUR samo za razkuževanja....poleg ostalih rednih stroškov upravnika.
Gustl sporočil: 13.625
[#2831336] 30.03.20 12:17 · odgovor na: FIN-389088 (#2831320)
Odgovori   +    0
[FIN-389088]
Ne gre za mindset...vprašanje je bilo postavljeno zaradi besedila Odloka, ker tam ni omenjeno nobeno zaračunavane ali kritje stroška, upravniki pa stanovalcem že pošiljajo "ponudbe" v rangu 20 EUR+DDV na osebo na mesec.

In to za npr. petčlansko družino, kjer starši zaradi trentutnih ukrepov ne morejo (ali celo ne smejo) delati, ni več nepomemben zalogaj. V treh mesecih (kolikor naj bi po optimističnih scenarijih veljal odlok), je to 366 EUR samo za razkuževanja....poleg ostalih rednih stroškov upravnika.
Nam lahko posreduješ to ponudbo upravnika, da pogledamo. lahko kar na jure.gostisa pri finance.si
anon-549754 sporočil: 169
[#2831346] 30.03.20 12:43 · odgovor na: KornelijaToth (#2831243)
Odgovori   +    1
Ne vem kaj ste delali. A smrti zaradi mrse so vam normalne? Mrso smo vzgojili sami, z antibiotiki. Torej kaj imate proti načinu raskuzevanja bolniskih prostorov, ki ne povzroča rezistence? Gre za izvedbo operacij, ne otroški vrtec... Najbrž pa je mrsa večji problem za vse nas od korone, se strinjate?
najobj sporočil: 31.869
[#2831370] 30.03.20 13:18 · odgovor na: KornelijaToth (#2831243)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: najobj 30.03.2020 13:19
[KornelijaToth]
TO JE NAJVEČJA IDIOTIJA
V naravo bo prišlo na tone dodatnih strupov.
Ubija se vse živi.—tudi to, kar je človeku nujno potrebno.
Uničuje se človekova imuniteta, saj ona se lahko ustvarja šele v stiku z zunanjim svetom, torej z bakterijami in virusi. Bolj ko se uničuje ta del narave, to bomo manj imuni in vse več možnosti imamo da izničimo samega sebe. Saj do bolezni ne pride samo zaradi zunanjih dejavnikov temveč (tudi) zaradi človeka, ki je narejen tako, da ima svojo samoregulacijo. Preživel je milione let. Pametovanje pa ga bo uničilo v kratkem.
Epidemija se pa ne da ustaviti. Ona, če se je pusti na miru, umirja sama sebe. Bolj ko se borimo proti njej, več se bo bohotila.
Takšni pristopi svesplošnega uničenja narave, z izgovorom, da gre za človeka, so samo znak hudo omejene človeške glave.
... holy shit ! ... evo, do zdaj sicer nisem vedel, da mi bo kakšen mesec v stanovanju uničilo naravni imunski sistem, ker ga v stiku z zunanjim svetom med bakterijami in virusi ne bo dnevno obnavljal, ampak jaz bom v nasprotju s tvojim nasvetom riskiral, ker pač ne vem, če bo moj naravni imunski sistem brez pomoči cepiv in zdravil - za korono jih še ni, jebiga - dovolj dober, da bi okužbo sam obvladal ...

P.S.: ker imaš preveč časa, tole www.youtube.com/watc...e=emb_logo skupaj s svojimi plusatorji poslušaj do konca, da mi kdo na Financah ne bi očital politično nekorektni govor, ker jaz ziher ne bi ostal pri Šterovem kratkem in jedrnatem "nasvetu" ...
anon-549754 sporočil: 169
[#2831568] 30.03.20 20:32 · odgovor na: najobj (#2831370)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-549754 30.03.2020 20:32
Eh, najbolj smesno je, da nekdo, ki je delal na nekem področju, postane kar guru celotne znanstvene veje... Tudi sam nisem amater, sem iz stroke, delam obcasno tudi v okolju, ki je še bolj nevarno kot ta zgodba okoli korone.. pa si ne delam utvar, da lahko drugim sugeriram kar vse po spisku...
najobj sporočil: 31.869
[#2831572] 30.03.20 20:45 · odgovor na: BorutHocevar (#2831286)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: najobj 30.03.2020 20:56
[hocevarb]
> [FIN-389088]
> Ali bi na Financah lahko preveril pri Ministrstvu, kdo je dolžan kriti stroške razjuževanja?
Velja.
... čuj, predvsem pa jih vprašaj, kje naj upravnik dobi dovolj razkužil in dovolj usposobljenih ljudi, da bo v Ljubljani ali Mariboru dvakrat na dan razkužil (verjetno) več tisoč vhodov v stanovanjske stavbe, v katerih več deset tisoč stanovalcem nudi svoje upravniške storitve ...

P.S.: do zdaj sem Janšata hvalil, ampak toti "ukrep" pa je neizvedljiva glupost na kvadrat, ki ga mora nujno odpravit, ker bodo zaradi dodatnih stroškov za neizvedena - objektivno niso možna - ampak zakasirana - upravniki bodo izkoristili ponujeno priliko za dodatni zaslužek - razkuževanja ljudje pokurili takorekoč vse, kar jim je Janša dal z "mega" zakonom ... jebiga, če je Janša lahko čez tri dni popravil napako z večjimi plačami, lahko popravi tudi tole ...
FIN-389088 sporočil: 29
[#2831598] 30.03.20 23:37 · odgovor na: Gustl (#2831336)
Odgovori   +    0
Upravnik je PUN nepremičnine, zanj naj bi storitve izvajal nek čistilni servis. Cena, ki jo ponuja stanovalcem je 15 EUR+DDV na osebo na mesec - s pripisom, da se bo ta v prihodnje verjetno še zvišala zaradi pomanjkanja razkužil.

Pa še glede dileme, kdo krije stroške...če bo ministrstvo povedalo, da stroške krijejo etažni lastniki in ne upravniki sami, potem naj tudi povedo, kako naj se ti stroški etažnim lastnikom zaračunavajo glede na določbe Pravilnika o upravjanju večstanovanjskih stavb:
- po posamezni enoti, kot je to predvideno za dezinsekcije,deratizacije in sanitarne preglede ali
- po številu uporabnikov v enoti, kot je to predvideno za redno čiščenje skupnih prostorov.

Ker tudi na tem področju je trenutno texas pri ponudbah upravnikov.
Gustl sporočil: 13.625
[#2831620] 31.03.20 05:52 · odgovor na: FIN-389088 (#2831598)
Odgovori   +    4
Razumem...ampak...pravilnik gor, pravilnik dol, ministrstvo, odlocba,...

Dajmo drugače.

Imamo poplavo. Že teče voda v stavbo. Treba je nekako zajezit, kakor vemo in znamo. Od civilne zaščite dobimo vrece lahko sele cez nekaj dni.

A se bomo zorganiziral al bomo novinarko poslali na tiskovko, da vprasa premierja, ali morajo pri zajezitvi pomagat tudi tisti v zgornjih stanovanjih, ceprav jim voda ne teče notri.

Ker to je poplava, čeprav se je ne vidi.

Ja, odlok pušča odprtih polno vprašanj. Ampak ni namen sedaj crkobralstvo, ampak signal, da je sitaucija resna in da je treba se začet borit.

Vsaka stavba, ki bo razkužuna, ker se stanovalci niso skregal, kdo bo vodo iz kleti metal, je kolektivni plus.

+ sedaj bi moralo bit že vsem jasno, da vse to ne bo poceni, ne za drzavni žep pa tudi ne za osebne žepe.

Ja, čistila in maske stanejo.

Ja, pa puške, metki in povoji tudi.

Na srečo se tokrat streljamo z varekino in krpo.
rx170 sporočil: 6.393
[#2831621] 31.03.20 06:03 · odgovor na: Gustl (#2831620)
Odgovori   +    0
[Gustl]
Razumem...ampak...pravilnik gor, pravilnik dol, ministrstvo, odlocba,...

Dajmo drugače.

Imamo poplavo. Že teče voda v stavbo. Treba je nekako zajezit, kakor vemo in znamo. Od civilne zaščite dobimo vrece lahko sele cez nekaj dni.

A se bomo zorganiziral al bomo novinarko poslali na tiskovko, da vprasa premierja, ali morajo pri zajezitvi pomagat tudi tisti v zgornjih stanovanjih, ceprav jim voda ne teče notri.

Ker to je poplava, čeprav se je ne vidi.

Ja, odlok pušča odprtih polno vprašanj. Ampak ni namen sedaj crkobralstvo, ampak signal, da je sitaucija resna in da je treba se začet borit.

Vsaka stavba, ki bo razkužuna, ker se stanovalci niso skregal, kdo bo vodo iz kleti metal, je kolektivni plus.

+ sedaj bi moralo bit že vsem jasno, da vse to ne bo poceni, ne za drzavni žep pa tudi ne za osebne žepe.

Ja, čistila in maske stanejo.

Ja, pa puške, metki in povoji tudi.

Na srečo se tokrat streljamo z varekino in krpo.
Vlada ni plačana za dajanje signalov in nedorečenih idiotskih rešitev kot je ta odlog.
Gustl sporočil: 13.625
[#2831622] 31.03.20 06:09 · odgovor na: rx170 (#2831621)
Odgovori   +    4
[rx170]
>
Vlada ni plačana za dajanje signalov in nedorečenih idiotskih rešitev kot je ta odlog.
Razloži to virusu na ograji od stopnišča pa še kakšno KPK poročilo mu pokažu. :)
rx170 sporočil: 6.393
[#2831623] 31.03.20 06:17 · odgovor na: Gustl (#2831622)
Odgovori   +    0
[Gustl]
> [rx170]
> >
> Vlada ni plačana za dajanje signalov in nedorečenih idiotskih rešitev kot je ta odlog.

Razloži to virusu na ograji od stopnišča pa še kakšno KPK poročilo mu pokažu. :)
Jaz že vem kako bi se lotil ampak vsa vprašanja vprašanja in vse ostalo pač dokazuje kako slabo je odlok napisan. Zato bi lahko npr pooblastili CZ, ki bi znala organizirati in je za to usposobljena. Stanovalci sami niso, tudi upravniki stavb verjetno ne.
Gustl sporočil: 13.625
[#2831624] 31.03.20 06:28 · odgovor na: rx170 (#2831623)
Odgovori   +    0
[rx170]
> [Gustl]
> > [rx170]
> > >
> > Vlada ni plačana za dajanje signalov in nedorečenih idiotskih rešitev kot je ta odlog.
>
> Razloži to virusu na ograji od stopnišča pa še kakšno KPK poročilo mu pokažu. :)

Jaz že vem kako bi se lotil ampak vsa vprašanja vprašanja in vse ostalo pač dokazuje kako slabo je odlok napisan. Zato bi lahko npr pooblastili CZ, ki bi znala organizirati in je za to usposobljena. Stanovalci sami niso, tudi upravniki stavb verjetno ne.
Saj ni vprašanje, a je dobro napisan ali slabo, premišljeno ali nepremišljeno.

Samo ali je potrebno ali ni in kdaj začnemo. Vse ostalo se lahko naknadno zmenimo.

In ko mi 90-letna babica pravi "saj se ne držim za ograjo, se za steno", je zadnje, na kar pomislim, kako je spisan nek odlok, ki so ga spackali skupaj v izrednih razmerah.
rx170 sporočil: 6.393
[#2831632] 31.03.20 07:53 · odgovor na: Gustl (#2831624)
Odgovori   +    0
[Gustl]
> [rx170]
> > [Gustl]
> > > [rx170]
> > > >
> > > Vlada ni plačana za dajanje signalov in nedorečenih idiotskih rešitev kot je ta odlog.
> >
> > Razloži to virusu na ograji od stopnišča pa še kakšno KPK poročilo mu pokažu. :)
>
> Jaz že vem kako bi se lotil ampak vsa vprašanja vprašanja in vse ostalo pač dokazuje kako slabo je odlok napisan. Zato bi lahko npr pooblastili CZ, ki bi znala organizirati in je za to usposobljena. Stanovalci sami niso, tudi upravniki stavb verjetno ne.

Saj ni vprašanje, a je dobro napisan ali slabo, premišljeno ali nepremišljeno.

Samo ali je potrebno ali ni in kdaj začnemo. Vse ostalo se lahko naknadno zmenimo.

In ko mi 90-letna babica pravi "saj se ne držim za ograjo, se za steno", je zadnje, na kar pomislim, kako je spisan nek odlok, ki so ga spackali skupaj v izrednih razmerah.
Ne pregovarjamo se o tem ali je zadeva smiselna in ali se jo da napraviti. Jaz kot delni kmet bi se vedel lotiti, imam tudi nekaj potrebne opreme. Manjkala bi mi samo zaščitna obleka, drugi problem, ki bi se verjentno pojavil, da bi zmanjkalo Ekocida oziroma varikine. V bloku sredi Ljubljane, v katerem živijo npr pretežno upokojenci je situacija precej drugačna. Zato pa je odlok napisan milo rečeno nespretno, napisali bi priporočilo ter zadevo prepustili iznajdljivosti posameznika. Kaže pač na neodgovornost vlade, ministrov (Gantar je včeraj na tiskovni rekel, da je to priporočilo) in takšne zadeve vse bolj kažejo na to, da se jim v resnici jebe, kaj dejansko delajo in da je cilj zgolj skozi PR (angažiranje Kacina, pa čeprav se stvar kaže kot neposrečena) pač prikazati neko aktivnost.
najobj sporočil: 31.869
[#2831812] 31.03.20 13:10 · odgovor na: rx170 (#2831632)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 31.03.2020 13:20
[rx170]
> [Gustl]
> > [rx170]
> > > [Gustl]
> > > > [rx170]
> > > > >
> > > > Vlada ni plačana za dajanje signalov in nedorečenih idiotskih rešitev kot je ta odlog.
> > >
> > > Razloži to virusu na ograji od stopnišča pa še kakšno KPK poročilo mu pokažu. :)
> >
> > Jaz že vem kako bi se lotil ampak vsa vprašanja vprašanja in vse ostalo pač dokazuje kako slabo je odlok napisan. Zato bi lahko npr pooblastili CZ, ki bi znala organizirati in je za to usposobljena. Stanovalci sami niso, tudi upravniki stavb verjetno ne.
>
> Saj ni vprašanje, a je dobro napisan ali slabo, premišljeno ali nepremišljeno.
>
> Samo ali je potrebno ali ni in kdaj začnemo. Vse ostalo se lahko naknadno zmenimo.
>
> In ko mi 90-letna babica pravi "saj se ne držim za ograjo, se za steno", je zadnje, na kar pomislim, kako je spisan nek odlok, ki so ga spackali skupaj v izrednih razmerah.
Ne pregovarjamo se o tem ali je zadeva smiselna in ali se jo da napraviti. Jaz kot delni kmet bi se vedel lotiti, imam tudi nekaj potrebne opreme. Manjkala bi mi samo zaščitna obleka, drugi problem, ki bi se verjentno pojavil, da bi zmanjkalo Ekocida oziroma varikine. V bloku sredi Ljubljane, v katerem živijo npr pretežno upokojenci je situacija precej drugačna. Zato pa je odlok napisan milo rečeno nespretno, napisali bi priporočilo ter zadevo prepustili iznajdljivosti posameznika. Kaže pač na neodgovornost vlade, ministrov (Gantar je včeraj na tiskovni rekel, da je to priporočilo) in takšne zadeve vse bolj kažejo na to, da se jim v resnici jebe, kaj dejansko delajo in da je cilj zgolj skozi PR (angažiranje Kacina, pa čeprav se stvar kaže kot neposrečena) pač prikazati neko aktivnost.
... čuj, jaz sicer verjamem, da se trudijo narediti najboljše, ampak če je priporočilo, naj lepo napišejo, da je odlok le priporočilo, ne pa da verjetno pod sankcijami kaznovanja upravnika stavbe obvežejo (!), da mora to narediti on, pa sploh ni važno, da je zadeva za večjega upravnika praktično neizvedljiva in za stanovalce tudi nepreverljiva, ker razkuževanja dvakrat dnevno pač noben stanovalec s kamero v rokah ne bo nadzoroval, razkuževanje arhiviral in se pri tem veselo izpostavljal morebitni okužbi od razkuževalcev ...

P.S.: meni je jasno, da je zdaj totalni cirkus in da vlada ne more vsega domislit, vsekakor pa svoje napake lahko popravi, kot so zadnjič popravili tisto prenagljeno zvišanje plač ...
BorutHocevar sporočil: 1.534
[#2831886] 31.03.20 16:19 · odgovor na: rx170 (#2831632)
Odgovori   +    1
[rx170]
Zato pa je odlok napisan milo rečeno nespretno, napisali bi priporočilo ter zadevo prepustili iznajdljivosti posameznika.
Ja...vse bolj se zdi, da je odlok sestavil nek birokrat, ki ne bere za sabo.

Bolj učinkovito bi bilo, če bi standardnim opozorilom o umivanju rok dodali še nekaj takega: "V bloku se brez rokavic ne dotikajte kljuk, ograj in štekarjev. In to tudi pet minut po čiščenju z varekino, ker ne veste, kdo je kljuko prijel minuto pred vami."

Bolj kot berem odlok, bolj voham našo tipično birokracijo...

Strani: 1