Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2819141

Strani: 1

Vinci sporočil: 5.933
[FIN-209516]
Za tiste bolj ambiciozne pa je gotovo treba odpreti univerzo. Naj se jih vpiše čim več, vendar naj potem profesorji opravijo svoje delo z resno selekcijo v prvem in drugem letniku. Tudi v naših časih je kakšen droput naredil večji biznis kot kakšen diplomiranec.
Ja, ampak selekcijo je treba delati tam, kjer je to relevantno. Denimo ne pri matematiki, ker ni matematični faks.
PyotrNovak sporočil: 5.775
Pred cca 12 leti je prijateljev sin vpisal računalnistvo in se čez en mesec prepisal na Matematiko: Jaz ne mislim študirati zgodovine in profesorje učiti programiranja, Matematika pa je še vedno solidna.
Status danes: magisterij iz matematike, asistent na Stanfordu, služba pri D9 in Amazon, trenutno pri veliki investicijski hiši. Seveda živi v tujini, zaslužki pa stratosferski.

Glede matematike. Na Strojni je Božanstvo Klinc zjebal generacije inženirjev, od katerih verjetno precej odličnih, sem bil tam. Sem odličen produkcijski inženir, izračunava - zelo redko to rabim, pa mi prijatelj z doktoratom iz matematike. NAJPREJ je kreativnost, NATO je matematika. Ta je sigurno uporabna v visoki znanosti, v razvoju izdelkov pa ne toliko.
Japonci so razvili svoj proizvodni sistem tako, da so bili inženirji v proizvodnji in GLEDALI proces, nato pa razvijali. Shigeo Shingo je sedel pole stiskalnice in opazoval. Po nekaj letih so spravili čas menjave orodja iz 8 ur na DEVET minut in SMED je bil rojen.
Uporabljam že 20 let in rešitve so poceni in delujoče, prihranek na izdelovalnem času je trenutno 75%, pa še izjemno poceni je vse.
Tole bi moralo bit obvezno na fakultetah. Sedaj so to v US primenovali v Lean Manufacturing. Origalno so to razvili US statistiki za proizvodnjo med 2sv vojno.
www.amazon.com/s?k=S...nb_sb_noss
lea1 sporočil: 834
Zadnja sprememba: lea1 04.03.2020 07:59
Problem se začne že v osnovni šoli. Vsi uporabljajo računalnik za igrice, fb in druga socialna omrežja, pa word jih naučijo v šoli. Pri nas čiste osnove, pisanje v različnih barvah, ustavljanje slik in kazalo. In potem se je učiteljem ustavilo. Na šolah, kjer je kak ambiciozen učitelj računalništva še naučijo kaj, sicer le to, kar jih naučijo starši. In potem imajo starši seveda veliko pripomb, ki jih pa ucitelji/ce ne razumejo. Pravzaprav se zdaj dogaja, da imajo nekateri otroci samo še telefon. Ker je oboje predrago..

Strani: 1