Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

PyotrNovak sporočil: 5.775
Pred cca 12 leti je prijateljev sin vpisal računalnistvo in se čez en mesec prepisal na Matematiko: Jaz ne mislim študirati zgodovine in profesorje učiti programiranja, Matematika pa je še vedno solidna.
Status danes: magisterij iz matematike, asistent na Stanfordu, služba pri D9 in Amazon, trenutno pri veliki investicijski hiši. Seveda živi v tujini, zaslužki pa stratosferski.

Glede matematike. Na Strojni je Božanstvo Klinc zjebal generacije inženirjev, od katerih verjetno precej odličnih, sem bil tam. Sem odličen produkcijski inženir, izračunava - zelo redko to rabim, pa mi prijatelj z doktoratom iz matematike. NAJPREJ je kreativnost, NATO je matematika. Ta je sigurno uporabna v visoki znanosti, v razvoju izdelkov pa ne toliko.
Japonci so razvili svoj proizvodni sistem tako, da so bili inženirji v proizvodnji in GLEDALI proces, nato pa razvijali. Shigeo Shingo je sedel pole stiskalnice in opazoval. Po nekaj letih so spravili čas menjave orodja iz 8 ur na DEVET minut in SMED je bil rojen.
Uporabljam že 20 let in rešitve so poceni in delujoče, prihranek na izdelovalnem času je trenutno 75%, pa še izjemno poceni je vse.
Tole bi moralo bit obvezno na fakultetah. Sedaj so to v US primenovali v Lean Manufacturing. Origalno so to razvili US statistiki za proizvodnjo med 2sv vojno.
www.amazon.com/s?k=S...nb_sb_noss

Vse ocene tega sporočila:

Gostje ne morejo pregledovati ocen