Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

0126Bacis sporočil: 3.032
Pa še to...SLO ima še za cca 8TWh/letno dodatnega tehničnega potenciala samo v HE. Torej bi samo iz HE lahko proizvedli letno 12 TWh od 14,5 kolikor jih porabimo.
Pa če smo malo prizanesljivi in zadovoljni z malo...rečmo realno 60% ali 10 TWh iz HE in imamo polno kapo!

Samo debata gre v napačno smer. Cilji sploh niso problematični! Mi bi 25% z lahkoto dosegli do konca 2020, samo imamo nesposobne politične vodje in odločevalce od 2014 dalje! HE Mokrice bi lahko začeli graditi že 2016 in bi sedaj obratovale, če bi bila politična volja. Torej dodatnih 120 GWh letno. Enako velja s srednjo Savo. Vsaj eno izmed prvih 3 načrtovanih bi lahko imeli že zgrajeno. Ne, mi pa pretiravamo z okoljevarstvom in razglaševanjem Nature 2000 vse povprek. Imamo 37% ozemlja zaščitenega z Naturo in če upoštevamo, da imamo z našo "superzakonodajo" zapovedano, da moramo pri presoji vplivov na okolje nameravanih posegov upoštevati še 2x daljinski vpliv...torej imamo 74% ozelmja, kjer praktično ne moramo zgraditi nič.

In pravo vprašanje je, koliko nam letno Bruselj plačuje, da ohranjamo ta območja nedotaknjena? Hočejo imet zeleni raj na Zemlji in se grejo ohranjanja nedotaknjenosti celotnega Balkana, prispevajo pa nič. Naj nam torej to zeleno energijo v zameno šenkajo, mi pa jim bomo ohranjali raj! V resnici jim je to samo odličen mehanizem, da krepijo revščino in odvisnost na Balkanu in nam preprečujejo razvoj. Če bi EU res bilo mar za boj proti podnebnim spremembam in trajnostnemu razvoju, bi nam šenkali EU denar, da zgradimo NE, HE, ČHE...!

Še eno pravo vprašanje je, KDO si je za Slovenijo izpogajal nadpovprečni delež Natura 2000? In s tem kolaboriral zaustavitev razvoja v SLO?

G. Hočevar, pričakujemo članke z odgovori in imeni :=)))