Izbrani forum: Odklop

Izbrana tema: Špeckahlanje

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

pobalin sporočil: 14.456
[Odklop] Tema: Špeckahlanje
[#2799521] 18.10.19 13:44 · odgovor na: Gustl (#2799493)
Odgovori   +    1
[Gustl]
Pri tej zgodbi je presenetljivo samo to, zakaj so tako dolgo cakali. Lahko da je prepozno, ker samo rezanje ne bo dovolj.
Ker so imeli in imajo na Petričku glavno besedo samo "najboljši kadri". Zadnje čase so to nekdanje leščerbe iz Delavskega doma. Pred meseci je v podcastu Metine liste Mojca Širok o Delu povedala skoraj vse bistveno že samo z opisom naslovnice.

Še zdaj sem čisto penast, ker so me Delovci nategnili, da sem gledal del direktnega prenosa pametovanja o slovenskem izvozu (jasno, da je nastopal tudi Petrič), ki ga je nekajkrat prekinilo osveževanje Delove strani (jasno, da sredi najbolj zanimivih stavkov). Kreteni! Absolutni kreteni! Ne, kreten jaz, ker sem se pustil nategniti!
Dober komentar (verjetno by Steinbuch): www.portalplus.si/mo...odpuscalo/
Komentar s komičnimi vložki. "Vrhunske novinarske standarde"!?! Dvomim, da je na Petričku deset ljudi, ki jih poznajo in smejo/hočejo uporabljati vsaj zase (Steinbuch included).
je Delo že sedaj večkrat prvenstveno zasledovalo kapitalske cilje in ambicije Stojana Petriča, ki se zadnja leta uveljavlja tudi v gradbeništvu, nekoliko manj pa vrhunske novinarske standarde.
Če že, bi lahko govoril o minimalnih standardih spodobnega žurnalizma. Ti kot insajder na Steinbuchov komentar gledaš drugače, bolj realistično. Mene, ostarelega idealista je pa groza, ko gledam ta absolutni in po črnih napovedih dokončen razkroj enega segmenta družbe, ki se mi zdi elementaren pogoj za njeno higieno.

Enkrat na začetku leta je imel samozadovoljni Ali Žerdin v okviru slavljenja 60-letnice Dela v Cankarjevem domu razstavo časopisnih naslovnic in nekaj klepetalnih večerov z ostarelimi eminencami Dela in slovenske medijske scene. Teme so bile še kar zanimive. Obisk je bil tako slab, da bi se, če bi šlo za kavarniško kramljanje, na koncu vsi (starejši) obiskovalci med seboj tikali... razen enega večera, ko je bilo obiskovalcev (raznih starosti) več kot vstopnic. Nastopila je Zorana Baković in govorila srbsko in vsi smo razumeli in bilo je res fino. To je bila najlepša ilustracija današnje vrednosti lika in dela 60-letnega artritičnega, dementnega Dela.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2799521

Strani: 1

Gustl sporočil: 13.629
[Odklop] Tema: Špeckahlanje
[#2799535] 18.10.19 14:31 · odgovor na: pobalin (#2799521)
Odgovori   +    1
[pobalin]
Ti kot insajder na Steinbuchov komentar gledaš drugače, bolj realistično. Mene, ostarelega idealista je pa groza, ko gledam ta absolutni in po črnih napovedih dokončen razkroj enega segmenta družbe, ki se mi zdi elementaren pogoj za njeno higieno.

Ni potrebno, da gre za dokončen razkroj.
Potreben pa je korenit downsizing.

Torej na zmanjševanje števila medijev in novinarjev lahko gledamo kot na katastrofo ali pa kot na potreben pogoj, da sploh še ostane kaj medijev in novinarstva.

Novinarji, sindikati, cehovska društva vsako odpuščanje pospremljajo s srce parajocimi floskulami o novinarstvu, demokraciji pa cak i sire.

Ampak ce jim je res mar za novinarstvo, demokracijo pa cak i sire, bi morali ze zdavnaj sami prit s predlogom reorganizacij, rezanja, odpuščanj.

Vem, ne moreš tega pricakovat, enim je preveč fajn, eni imajo kredite, druzine so od njih odvisne.

Ampak ker se sami niso sposobni reorganizirat in transformirat, jim to pac delajo (vedno slabse) uprave in (vedno slabsi) lastniki.

Pa ce razumejo kaj ali ne.

Jaz nisem tako crnogled. Tale odpuščanja na Delu in kar prihaja na Dnevniku/Večeru so potencialno good news za novinarstvo.

Malo manj za nekatere novinarje, žal.

Ampak kdor je sedaj presenečen, kot da se nekaj nepricakovanega dogaja, si niti ne zasluži naziva novinar.
anon-207617 sporočil: 6.899
[Odklop] Tema: Špeckahlanje
[#2799552] 18.10.19 16:14 · odgovor na: pobalin (#2799521)
Odgovori   +    3
Vase pobalinstvo je tako zavzeto z ocenjevanjem vrednosti svobode govora v renminbijih, da je cisto prezrlo novo hujskastvo najbolj nadarjene novinarke nasih rokodelskih novic - o banditih med univerzitetniki :-)

Sam sem izlil svojo togoto nad fejk levicarstvom showbiz kosarke na FT - britanskih rokodelskih novicah. Sentflirjanski profesorji ki bi si drznili izvajati placani research namesto ex-catedra poucevanja svete omladine pa v svetovne medije ne prodrejo, zato bom zabelil v tvojem zaprtem oddelku te umobolnice:

Nek profesor, ki mu izrazoslovje ni 'jaca strana', je namrec zadel zebljico na glavico (citiram uporabnika med narocnisko zaklenjenim komentariatom):
To, kar s(m)o na faksih zaslužili poleg, je beda od bede. Na zapadu bi nas vse, vsaj naravoslovce in tehnike, vrgli iz službe zaradi nesposobnosti. Ima da nosiš denar in ima da si za to plačan.
Tocno tako! Tukaj 'na svobodi', da bi suho tehnicen profesor zelel sinekurirati zgolj od predavanja 30 let istih bukev, bi ga zbrcali nápolje sigurno! Prav je, da naredi razvoj in projekt, ki ga v univerzitetnem okolju lahko naredi, firme (ali briseljski modrovalci) ga bodo pa z veseljem placali. Da rekorderji (!!!) Zasluzijo s tem zgolj znesek enakovreden redni placi - je za posrat. Toliko bi moral vsak tehnicar (pustimo bazicne znanosti in humaniste), rekorderji pa bi morali zasluzit milijone.

Takoj ko nek napredek pokuka v ljucko republiko soncnostransko, in zacne kroziti denar sem in tja, dobi delovno ljuctvo alergijo. Kakor smrad po prebodenem gnojnem turu na skrivencenem telesu ljudske enakosti se vzdignejo srpokladivarske rokodelske novice, in opozorijo na neznosno idejo, da bi nekdo utegnil zasluziti veliko vec od njihovega srpokladivarskega bralca, ki s svojim enoinpolosebnim doojckom namlati tri jurje na mesec, vecinoma cash na roke.

Srpokladivarja namrec ne boli, ali je profesor zasluzil legalno, in ali je odvajal davke - ampak ze golo dejstvo, da je zasluzil.

Andreji Rednak cestitke za uspesno presedlanje iz hujskanja proti dohtarjem na hujskanje proti profesorjem :-)

Strani: 1