Izbrani forum: Borza

Izbrana tema: vrednost slovenskih delnic

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

ljsefan sporočil: 803
[Borza] Tema: vrednost slovenskih delnic
[#2798971] 15.10.19 09:34 · odgovor na: ljsefan (#2788364)
Odgovori   +    0
Malo za občutek, evo nekaj LJSE številk zbranih na kupu: www.vecer.com/delnic...i-10075500

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2798971

Strani: 1

Rokc5 sporočil: 2.857
[Borza] Tema: vrednost slovenskih delnic
[#2800934] 30.10.19 11:43 · odgovor na: ljsefan (#2798971)
Odgovori   +    0
Eno tehnično vprašanje glede slovenskih delnic:

Poleg blue chipov (KRKG, PETG, ZVTG, POSR) ki načeloma hmnja prinašajo nekepluse (nek dolgoročni potencial - razvoj firme ali pa vsaj zalužek ob prodaji kasneje, ker vseeno so te firme vrednoteno podcenjene se zdi, dividende itd. - NLBR sem tu izpustil) in nekaj bolj 'prometnih' izjem iz standardne kotacije (CICG, SALR comes to mind) me zanima, kaj pa druge potencialne delnice iz te kotacije?

Dividendno so bolj švoh, malo sem še gledati na ZMD Združenje Malih Delničarjev Slovenije, o podatkih o razpršenosti in se vidi, da je lastništvo že kar koncentrirano.

Kaj menite o:
Unior (UKIG) - prezadolženi?, proizvodna firma, turistične del je odprodan, dividend ni, kaj pa dolgoročno?
Melamin (MOG) - proizvajalec melaminskih smol in filmov, kje se to uporablja? Dividenda je, lastništvo že skoncentrirano (namen Buyout-a; iztisnitev malih delničarjev)
CETIS (CETG) - zdi se ok firma, ampak po podatkih sodeč je vse lastništvo že skoncentrirano, ne vem kaj potem s tistimi delnicami, ki še kotirajo?

Evo to je to, ima kdo kakšen komentar?

Strani: 1