Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-61428 sporočil: 4.493
[Glavni forum] Tema: Alenka Bratušek zvoni po toči
[#2795043] 22.09.19 09:07 · odgovor na: (#2795022)
Odgovori   +    1
[rename]
Poslovni model?
Vsi, ki jih omenjas prevazajo potnike. Imajo letala (verjetno celo vsi na lizing), placujejo letaliske takse, kerozin,posadke, mehanikarje....imajo administracijo.....skratka, prihodke in odhodke. In Ryan mora prepeljati veliko vec potnikov...a se vedno delajo plus, kljub nizkim cenam; ob ne tako veliki razliki zasedenosti letala.
Kaj delajo drugace ne vem; ne kupim pa fraze o ‘drugacnem poslovnem modelu’....kar mi pade napamet, je samo to, da imajo pa vecja letala od Adrie....
Letijo na cenejša letališča daleč od centra ob najcenejših urah za pristanek. Stevardi in piloti delajo več opravil, razlika je tudi v strežbi.
Kakorkoli tukaj te skušajo prepričat da adria mora ostat za biznis ljudi torej da po maxovo mora letet ne glede na dobiček.
In ja ob vsem tem trajanju so se ljudje razvadili in hočejo imet linije vsepovsod in ob vseh urah. Zato ima težave tudi tak kot je alitalia. Problem je model ljudi na komot povsod vse samo za mene.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2795043

Strani: 1

Gustl sporočil: 13.629
[Glavni forum] Tema: Alenka Bratušek zvoni po toči
[#2795045] 22.09.19 09:12 · odgovor na: anon-61428 (#2795043)
Odgovori   +    2
[Inside]

Kakorkoli tukaj te skušajo prepričat da adria mora ostat za biznis ljudi torej da po maxovo mora letet ne glede na dobiček.
Kdo to prepričuje?

Kot jaz berem, je splosni konsenz, da naj Adria cim prej zapre in prekine to mučenje sebe, zaposlenih in potnikov.

Strani: 1