Zasebnost

Strani: 1 2 3 4

najobj sporočil: 31.962
[#2791471] 30.08.19 14:44 · odgovor na: pobalin (#2791455)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: najobj 30.08.2019 14:47
[pobalin]
> [bc123a]
> > [pobalin]
> > Zakaj toliko moralističnega pomilovanja, če pa ima v super srečno najstništvo,
>
> Gretica ni normalen otrok, ampak je otrok s precej hudimi psihicnimi tezavami in ze normalen svet dozivlja precej drugace kot "normalni" otroci.

Nimam je namena diagnosticirati ali psihoanalizirati, pravim samo, da je zanjo najbrž vse to kul in naj punca uživa dokler lahko.
... čuj, naj Greta lepo uživa, mene pa naj ona - njen medijsko agresivno podprti "aktivizem" za celi svet ni in ne bo brez posledic - in njeni psihopatski starši pustijo pri miru ...

P.S.: sicer nimam pojma, kaj je razlog, definitivno pa je imela Greta od koga podedovat svojo psihično motnjo, le da se - če je ekshibicionizem za denar psihična motnja - pri njenih starših manifestira malo drugače kot pri njej ...
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2791476] 30.08.19 15:08 · odgovor na: bc123a (#2791447)
Odgovori   +    0
[bc123a]
> [vickibedi]
> Se ne strinjam. Sicer nimam izkušenj z avtizmom, si pa mislim, da je socializacija in javno nastopanje lahko tudi oblika terapije. Psihiatrija ima žal omejene možnosti pri zdravljenju takšnih (in ostalih) motenj..

Psihiatrija se ne ukvarja s tem, ampak psihologija. Ce se s cem ukvarja psihiatrija, so kaksne komorbidnosti, ki se pojavijo skupaj z avtizmom.

> V principu predpisujejo zgolj pomirjevala, antidepresive in antipsihoitike.

Ne za avtizem. Avtizem je nesposobnost komunikacije (!!!!). Otrok, ki je avtisticen ne more izrazati tistega, kar njegovi mozgani hocejo izraziti, zgodnji razvojni fasi so to custva. Imas avtiste ki ne govorijo sploh. Greta ima "selective mutism", kar pomeni da je vcasih cele dneve ali tedne tiho.
Avtisticne otroke, ki niso tako prizadeti, da bi ne govorili sploh, se resuje s terapijo. In terapija dela blazne spremembe. Gre za to, da se otroka NAUCI, kako se izrazati, ker tega sam ni zmozen in iz tega prihajajo histerije, nasilje, itd. Preberi si ta fantasticen thread, kaj lahko strokovnjak naredi s taksnim otrokom v 8 urah:

twitter.com/RachelRR...5257942016

Ampak problem je, ker je veliko psihoterapevtov cistih bleferjev. Taksnega otroka futrati s pomirjevali, ceprav bi mu lahko pomagal s terapijo je pa neodgovornost in zloraba. Nekateri psihiatri so tudi psihoterapevti (a spet ne vsi) in lahko dobro ocenijo ali nekdo rabi terapijo, zdravila, ali pa oboje. Ali pa recimo zdravila da se prebrodi hudo stisko in potem psihoterapijo da se problem resi.

Glede na to, kar vemo o Greti (avtizem in OCD) je zelo verjetno da je ob aktivisticnih starsih in ob tem kar je alarmisticnega prebrala, verjetno prisla v dusevno stisko, ki je ni znala drugace izraziti kot s protestom, odvracanjem sole, itd.

In pomisli, taksnega otroka ti ekologi zlorabijo kot "ambasadorja". So njeno stisko resili? Gotovo ne, ker potem bi Greta nehala biti "ambasador".


Three years later she became depressed and stopped talking, and was eventually diagnosed with Asperger syndrome,[13] obsessive–compulsive disorder (OCD),[13] and selective mutism.[13] Thunberg has described the selective mutism aspect of her condition as meaning she only speaks when necessary, and that "now is one of those moments"

Selective mutism (SM) is an anxiety disorder in which a person who is normally capable of speech cannot speak in specific situations or to specific people. Selective mutism usually co-exists with shyness or social anxiety.[1] People with selective mutism stay silent even when the consequences of their silence include shame, social ostracism, or punishment.


Tako kot sem zapisal zgoraj, tole eksponiranje v javnosti je gotovo tudi način zdravljenja (morda so ga svetovali celo psihologi, kot neke vrste šok terapijo ??). In ji tudi pomaga - sposobna je komuniciranja v ekstremnih okoliščinah (javni nastopi, pred TV novinarji...), pri kakršnih bi zmrznila ne samo večina njenih vrstnikov, temveč tudi večina odraslih (sploh tistih introvertiranih).
Lahko zdraviš na različne načine, bomo pa videli kaj bo potem, ko bo padla iz soja žarometov (lahko da se bo popolnoma sesula, kar bi bilo slabo, morda pa bo našla nek nov trip - poslovne vode, politika...who knows ;)
Skratka ne delam drame iz tega, mularija je imela eko demonstracije po celi Evropi, celo v LJ so zganjali celga hudiča, to je zdaj pač in. Fejsbukaš, snepčetaš instagramaš in si sploh eko zaveden in aktiven, eni so šli pač malo dlje od tega..
pobalin sporočil: 14.456
[#2791479] 30.08.19 15:39 · odgovor na: bc123a (#2791468)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: pobalin 30.08.2019 15:47
[bc123a]
> Ustanova International Civil Aviation Organization napoveduje, da bodo izpusti letalskega prometa do leta 2050 zrasli za 300 do 700 odstotkov v primerjavi z ravnmi iz leta 2005

Vcasih si zelim da bi za novinarje veljali podobni standardi navajanja virov, kot za znanstvenike. Vir za trditev, ali pa brisi. Ker rad bi preveril tale izracun (povsem verjamem da je korektno povzet), zanima me kje vidijo taksno povecanje, kaj se bo po njihovem spremenilo.
Za tole zgoraj ni noben problem, če se ti ljubi enkrat poguglat.

Tale članek
www.airportwatch.org...d-to-2005/

se z vstavljenim linkom sklicuje na dokument EU
By 2020, global international aviation emissions are projected to be around 70% higher than in 2005 and the International Civil Aviation Organization (ICAO) forecasts that by 2050 they could grow by a further 300-700%.
ec.europa.eu/clima/p...viation_en
kjer moraš pogledati v zavihek z dokumenti, da boš v Impact Assessment med drugim našel sklice na podatke ICAO in grafe, ki pa jih najdeš tudi tule (glej stran 7):
www.icao.int/Meeting...Trends.pdf

ali v okoljskem poročilu ICAO iz leta 2016 (stran 16->)
www.icao.int/environ...V2016.aspx

Žal pa ne najdem pa nobenega vira za tole trditev iz mednaslova. :-P
Izpusti letalstva naj bi do leta 2050 zrasli za 300 do 700-krat
FIN-454644 sporočil: 10.937
[#2791483] 30.08.19 15:55 · odgovor na: anon-204390 (#2791476)
Odgovori   +    4
Res je samo to, da vsesorte psihiatricne motnje zdravimo tako, da jih javno promoviramo kot neproblem. Od feminizma, do LGBT do downovega sindroma do cerebralne paralize in avtizma. Mi smo donirali Soncku, dokler niso sli s svojimi stosi prek meja dobrega okusa. Ce je problem, je hudo, treba ga je resevati na primeren nacin. Ne pa, da se na njih in njihovih donacijah pasejo psihopati, ki razkazujejo reveze in jih s tem izpostavljajo. Nas pa mucijo. Da ne govorim o celodnevni asistenci, ki jo je uveljavila Pecariceva. Vse je stvar dobrega okusa. In Gretin primer je stvar slabega okusa. Vedno pa je zadaj denar in manipulacija. Ko bo ves folk nor, bo pa norisnica. Vsi bomo na cesti. In se drli.
pobalin sporočil: 14.456
[#2791484] 30.08.19 15:55 · odgovor na: najobj (#2791471)
Odgovori   +    1
[najobj]
... čuj, naj Greta lepo uživa, mene pa naj ona - njen medijsko agresivno podprti "aktivizem" za celi svet ni in ne bo brez posledic - in njeni psihopatski starši pustijo pri miru ...
Pa kaj ti je, saj te pustijo čisto pri miru. Še poznaš jih ne. Pritoži se čez psihopatske medije, ki te pitajo s tem. Gretchen nima nič z njihovim vdiranjem v tvojo intimo pod Pohorjem.
P.S.: sicer nimam pojma, kaj je razlog, definitivno pa je imela Greta od koga podedovat svojo psihično motnjo, le da se - če je ekshibicionizem za denar psihična motnja - pri njenih starših manifestira malo drugače kot pri njej ...
Ti ne poznaš nikogar, ki bi imel v družini koga z zdravstvenimi, psihičnimi, razvojnimi težavami, da take neslanosti kvasiš?
bc123a sporočil: 48.253
[#2791486] 30.08.19 16:09 · odgovor na: pobalin (#2791479)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: bc123a 30.08.2019 16:09
[pobalin]
> [bc123a]
> > Ustanova International Civil Aviation Organization napoveduje, da bodo izpusti letalskega prometa do leta 2050 zrasli za 300 do 700 odstotkov v primerjavi z ravnmi iz leta 2005
>
> Vcasih si zelim da bi za novinarje veljali podobni standardi navajanja virov, kot za znanstvenike. Vir za trditev, ali pa brisi. Ker rad bi preveril tale izracun (povsem verjamem da je korektno povzet), zanima me kje vidijo taksno povecanje, kaj se bo po njihovem spremenilo.

Za tole zgoraj ni noben problem, če se ti ljubi enkrat poguglat.
Trust me, I did. Ni nic pametnega ven padlo. Res pa nisem izpisal celega dolgega naziva agencije, in nek drug ICAO se mi je stalno mesal v rezultate. Hvala.
najobj sporočil: 31.962
[#2791488] 30.08.19 16:12 · odgovor na: pobalin (#2791484)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 30.08.2019 16:15
[pobalin]
> [najobj]
> ... čuj, naj Greta lepo uživa, mene pa naj ona - njen medijsko agresivno podprti "aktivizem" za celi svet ni in ne bo brez posledic - in njeni psihopatski starši pustijo pri miru ...

Pa kaj ti je, saj te pustijo čisto pri miru. Še poznaš jih ne. Pritoži se čez psihopatske medije, ki te pitajo s tem. Gretchen nima nič z njihovim vdiranjem v tvojo intimo pod Pohorjem.
... čuj, brez bogato sponzorirane privolitve psihopatskih staršev psihopatski mediji ne bi vdirali v mojo intimo pod Pohorjem ... khmm, ki pa ni samo moja, ampak je tudi tvoja, le da se ti neizogibnih posledic vdiranja očitno še ne zavedaš, ker jih še ne čutiš ...
> P.S.: sicer nimam pojma, kaj je razlog, definitivno pa je imela Greta od koga podedovat svojo psihično motnjo, le da se - če je ekshibicionizem za denar psihična motnja - pri njenih starših manifestira malo drugače kot pri njej ...

Ti ne poznaš nikogar, ki bi imel v družini koga z zdravstvenimi, psihičnimi, razvojnimi težavami, da take neslanosti kvasiš?
... OK, res ne poznam nikogar, kar pa je verjetno zato, ker noben svoje težave ne razkazuje naokoli kot cigan svojega medveda ...
bc123a sporočil: 48.253
[#2791489] 30.08.19 16:14 · odgovor na: pobalin (#2791479)
Odgovori   +    2
[pobalin]
Žal pa ne najdem pa nobenega vira za tole trditev iz mednaslova. :-P

> Izpusti letalstva naj bi do leta 2050 zrasli za 300 do 700-krat
Jezes marija. Good catch.

To je torej moderni nivo Financ v rubriki o transportu.
aimon sporočil: 1.924
[#2791493] 30.08.19 16:29 · odgovor na: pobalin (#2791479)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: aimon 30.08.2019 16:32
[pobalin]
Žal pa ne najdem pa nobenega vira za tole trditev iz mednaslova. :-P
> Izpusti letalstva naj bi do leta 2050 zrasli za 300 do 700-krat
Bi bilo zanimivo izvedeti, kje je te podatke našla Evropska komisija.

"According to the European Commission, “by 2020, global international aviation emissions are projected to be around 70% higher than in 2005 and the International Civil Aviation Organization (ICAO) forecasts that by 2050 they could grow by a further 300-700%. (Source. European Commission. ec.europa.eu/clima/p...viation_en )" www.airportwatch.org...d-to-2005/
pobalin sporočil: 14.456
[#2791495] 30.08.19 16:37 · odgovor na: bc123a (#2791489)
Odgovori   +    4
[bc123a]
> [pobalin]
> > Izpusti letalstva naj bi do leta 2050 zrasli za 300 do 700-krat

Jezes marija. Good catch.
To je torej moderni nivo Financ v rubriki o transportu.
Lej, tako gre. Vsi smo skrbno prebrali cel članek, anede. Pa smo začeli pametovati o zlorabljeni Gretchen pa eko teroristih, pa se preprirati z avtorico, ki se je prišla sem dol v kevder malo kregat z nami. Pa nismo glih takoj opazili, da je Klavdija napisala, da je Gretchen ŽE PRIPLULA konec naslednjega meseca (!) in BO en teden PREJ na samitu ju en.

Potem, ko sem še naprej iskal Klavdijine dlake v Gretinem jajcu, sem odkril še eno debelo in jo tudi debelo napisal,
forum.finance.si/?m=...le&replies
ti pa si mi repliciral nanjo, ne da bi sploh dobro prebral samo odebeljene besede. :-)

Potem me je Abohte z zatipkom spravil na limanice, da sem poguglal City of Sidney z I namesto z Y - in se čudil nikad vidženim guglovim zadetkom. Vmes sem se danes stokrat zatipkal in popravil samo cca 90% teh napak, druge pa ostajajo kot dokaz furijaste polpismenosti. :-)

Potem mi, dislektični in motorično moteni (zatipkavani) kletni frajerji etično-moraliziramo in psihoanaliziramo neko frajlo, ki se ima čisto kul, ker so se ji zvezde življenjske smole in sreče tako čudno poklopile, da namestu guljenja šolskih klopi veselo vandra po svetu. Tako kot si Klavdija zasluži nas, si mi zaslužimo njo. Kettle & Pot pa to. :-)
pobalin sporočil: 14.456
[#2791498] 30.08.19 16:40 · odgovor na: aimon (#2791493)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: pobalin 30.08.2019 16:44
[aimon]
Bi bilo zanimivo izvedeti, kje je te podatke našla Evropska komisija.
Saj sem napisal, vse po korakih do vira - ICAO. Preberi še enkrat.
forum.finance.si/?m=...479&single
FIN-454644 sporočil: 10.937
[#2791499] 30.08.19 16:45 · odgovor na: pobalin (#2791498)
Odgovori   +    3
Zadnja sprememba: FIN-454644 30.08.2019 16:45
Za promet je zadozena VIOLETA. Ki bi ukinila vinjete. Mogoce tudi letalski promet. Doma cicajte pa cakajte. V OZN je za ekologijo na visokem polozaju nas Potocnik. Bomo na skrge dihal. Pa tenko piskal. Kjer je sranje, je Slovencelj.
bc123a sporočil: 48.253
[#2791502] 30.08.19 16:50 · odgovor na: pobalin (#2791495)
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: bc123a 30.08.2019 16:53
[pobalin]
Tako kot si Klavdija zasluži nas, si mi zaslužimo njo. Kettle & Pot pa to. :-)
Kdo je klavdija?

Sicer pa 300-500 sem videl. Ampak ker pravih podatkov ICAO ne poznam se mi bizarne cifre niso zdele nic cudnega - bedak je, kdor napoveduje do 2050 itak :) Tako da ko berem te alarmisticne clanke, niti ne trznem na nore cifre.
pobalin sporočil: 14.456
[#2791506] 30.08.19 16:58 · odgovor na: bc123a (#2791502)
Odgovori   +    2
[bc123a]
Kdo je klavdija?
Sorči, še en lapsus Nataša, ne Klavdija.
Sicer pa 300-500 sem videl. Ampak ker pravih podatkov ICAO ne poznam se mi bizarne cifre niso zdele nic cudnega - bedak je, kdor napoveduje do 2050 itak :) Tako da ko berem te alarmisticne clanke, niti ne trznem na nore cifre.
Nisem se poglabljal v razne scenarije, na hitro pa nisem nikjer našel nobene projekcije, kako bi se gibala poraba letalskega goriva (in s tem izpustov), če bi ga lepo po zemeljsko obdavčili. Mogoče bi bila s tem "could be growth" takoj za nekaj 100 procentnih točk nižja, vi bi pa dopustovali v Savudriji ali Gradežu. :-)
pobalin sporočil: 14.456
[#2791536] 30.08.19 21:04 · odgovor na: 0126Bacis (#2791357)
Odgovori   +    0
Hvala za tvoje opozorilo na zanimivo korespondenco v Mladini. Poiskal sem citat, ki ga malo okrnjenega navaja Margan, in v NZZ našel skoraj 9 let star intervju z Ottmarjem Edenhoferjem, ki ga priporočam.
www.nzz.ch/klimapoli...-1.8373227
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2791584] 31.08.19 14:03 · odgovor na: FIN-454644 (#2791483)
Odgovori   +    0
[FIN-454644]
Res je samo to, da vsesorte psihiatricne motnje zdravimo tako, da jih javno promoviramo kot neproblem. Od feminizma, do LGBT do downovega sindroma do cerebralne paralize in avtizma. Mi smo donirali Soncku, dokler niso sli s svojimi stosi prek meja dobrega okusa. Ce je problem, je hudo, treba ga je resevati na primeren nacin. Ne pa, da se na njih in njihovih donacijah pasejo psihopati, ki razkazujejo reveze in jih s tem izpostavljajo. Nas pa mucijo. Da ne govorim o celodnevni asistenci, ki jo je uveljavila Pecariceva. Vse je stvar dobrega okusa. In Gretin primer je stvar slabega okusa. Vedno pa je zadaj denar in manipulacija. Ko bo ves folk nor, bo pa norisnica. Vsi bomo na cesti. In se drli.
Ja, najbolj jih nafilat s tableti in zapret v klet, pa bo. Da ne bodo motili našae rahločutne nravi :)
Fuck! Jaz nimam tega problema, ti pa očitno tudi ne. Razumem pa tudi frustracijo staršev, ki vidijo da so v dandanašnji eksibicionistični družbi njihovi otroci nepreklicno drugorazredni.
In pač so zaštekali, da se lahko njihovi otroci afirmirajo edino in samo skozi eksibicionizem.

Greta (morda tega še ne ve), ampak ona to dela zase.
Če folk všečka debile, ki si postavijo kamero v kopalnico ali se gredo plodilnico pred kamerami, potem res ne vidim razloga zakaj se ne bi promovirali naravno prizadeti.

V debilni družbi naj ima vsak pravico biti debil :))
www.youtube.com/watc...rt_radio=1
shevchenko sporočil: 21.898
[#2791598] 31.08.19 15:43
Odgovori   +    0
Če bi greta zagovarjala letalsko industrijo in večje izpuste, bi forumska goveda mukala od sreče in zadovoljstva.
najobj sporočil: 31.962
[#2791684] 01.09.19 12:43 · odgovor na: shevchenko (#2791598)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 01.09.2019 12:44
[shevchenko]
Če bi greta zagovarjala letalsko industrijo in večje izpuste, bi forumska goveda mukala od sreče in zadovoljstva.
... čuj, kot sem tukaj forum.finance.si/?m=...471&single že napisal, naj Greta lepo uživa svoje brezskrbno življenje kot vsi ostali najstniki na tem svetu, pa vsaj eno forumsko govedo ne bo mukalo od sreče in zadovoljstva ...
FIN-454644 sporočil: 10.937
[#2791690] 01.09.19 13:23 · odgovor na: najobj (#2791684)
Odgovori   +    1
In naj ta bolna/avtisticna/psihoticna deklica ne kvari cele generacije vrstnikov. Ni treba, da vsi spricajo solo in se delajo pomembne.

Strani: 1 2 3 4