21 min
Nasvet: na kateri upravni enoti se najmanj čaka na osebne dokumente
2 uri
Stroški oklestili dobiček BMW
2 uri
Poglejte, kako nove tehnologije in digitalizacija znižujejo stroške in zmanjšujejo ogljični odtis kmetij (PRO)
3 ure
Okusi Vipavske – poklon bogati vinarski in kulinarični tradiciji
6 ur
Z orodjem SMT strateško načrtovanje razvoja kmetije ni noben bavbav 1
6 ur
German Managers Don’t See Global Upswing Boosting Their Business
6 ur
German Factory Orders Drop in Sign of Enduring Weakness
6 ur
Velika Britanija: stroški globokega geološkega odlagališča jedrskih odpadkov rastejo na 77 milijard evrov
8 ur
Povprečna razvitost v EU: kje je Slovenija zdaj in kje bo po napovedih MDS čez pet let
8 ur
Kako Krka in Novartis Slovenija povečujeta učinkovitost in dodano vrednost?
14 ur
Na trgu dizelskih dostavnikov kitajski maxusi tečejo le na elektriko
15 ur
Najbolj brani članki danes
15 ur
Cupra formentor in leon z novim obrazom dobivata tudi novo srce
17 ur
Evropsko računsko sodišče: izterjava nepravilno porabljenih sredstev traja predolgo
17 ur
Top službe – Cosylab, IJS, Novartis, NLB, Petrol, SŽ, Toyota Adria
18 ur
Luka Mesec je šel z vlakom do Bruslja. Si zasluži aplavz? 6
19 ur
Pred sezono oddajanja vikendov na Hrvaškem: to preverja Furs 1
20 ur
Država izdala zakladne menice: varčevalska vnema popušča
20 ur
Kako sta Lidl Slovenija in Atlantic Droga Kolinska uspešna pri »G« v ESG 1
21 ur
Novosti na nepremičninskem trgu: Kje bodo nova stanovanja v Ljubljani? (Oglas)

Strani: 1 2 3 4 5 6 7

anon-207617 sporočil: 6.899
[#2785536] 25.07.19 12:17 · odgovor na: anon-154083 (#2785524)
Odgovori   +    1
[jani1974]
> [NemirniTujec]
> Ljudje so pogruntali poljedelstvo in upprabo zitaric - katevem, pred 10.000 - 8.000 leti? Svinjsko se redit in umirat od sladkorne pa smo zaceli zadnjih 30, morda 40 let?

Ne jemo več istih žitaric.
grainstorm.com/pages...dern-wheat
Cist nicesar vec ne jemo istega - kar pa se ne pomeni da so potrebne tirade proti sodobni znanosti, zdravnikom, kajsele jabolkom, hruskam in spagetom :-)

P: cakam da Jordan Peterson napise prirocnik o pravi obutvi za krscanskega zahodnjaka, pa o pravih avtomobilih ali zeleznicah ki bodo osmisljali naso kulturno identiteto... Jesus F. Christ.
anon-207617 sporočil: 6.899
[#2785538] 25.07.19 12:25 · odgovor na: crt (#2785517)
Odgovori   +    4
[]
> [NemirniTujec]
> Ljudje so pogruntali poljedelstvo in upprabo zitaric - katevem, pred 10.000 - 8.000 leti? Svinjsko se redit in umirat od sladkorne pa smo zaceli zadnjih 30, morda 40 let?

en.wikipedia.org/wik...f_diabetes

(za cifre ranga 10.000 let nazaj je pa svoh z viri, jebiga)
Ni, saj je jasno da govorim o epidemiji sladkorne, ki o je povzrocilo preobilje cukra, ne o tem da stvar zgolj obstaja.

umret od sladkorne je sicer luksuz
Thats my point. Preprican sem, da se bomo ljudje dolgorocno uspeli pogledat v spegl - pa magari s pomocjo paleo diet in tablet :-) Tudi mnozicno kajenje in alkoholizem so razvite druzbe uspele precej izkoreniniti, pa fukanje otrok, pa rezanje scegetavckov pa kurjenje carovnic pa najbrz se marsikaj. Tudi prenazirat se bomo nehali, samo svoj krog mora zadeva odlaufat.

Zena je artisan ajdov kruh spekla, in se lemon drizzle cake, zdaj pa ste me cist zjebali in nocem jest, ker bi rad bil kao discipliniran in zmeren clovek. Pas mater svima :-)
crt sporočil: 27.228
[#2785544] 25.07.19 13:04 · odgovor na: anon-207617 (#2785538)
Odgovori   +    2
[NemirniTujec]
Zena je artisan ajdov kruh spekla, in se lemon drizzle cake, zdaj pa ste me cist zjebali in nocem jest, ker bi rad bil kao discipliniran in zmeren clovek. Pas mater svima :-)
res straight hardcore ajdov je brez glutena, vidis, saj gre :)
crt sporočil: 27.228
[#2785545] 25.07.19 13:07 · odgovor na: (#2785540)
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: crt 25.07.2019 13:07
[kren]
> []
> ok, je tu kaksen kmet s polnim delovnim casom?

A nisi ti kmet? In to bio, permakultura, ali nekaj pidobnega, če se ne motim.
sem, vendar sem hobi kmet. od kolkor tolko resnih kolicin imam samo ajdo na 1 ha, s katero pa se tkoaltko ne pocne glede gnojenja ali zatiranja nic, ker je ajda na svetu zato, da zraste in ne tezi.
Btw, Aimon je samo citiral članek iz Zarje.
to mi je jasno, zato pa sprasujem, ali je pri roki sploh kaksen orto kmet, ne nujno a je prav aimon to.

revije so na splosno nagnjene k temu, da se nekaj vzame od tu, nekaj od tam, nekaj od tretjega in nastane minestra iz raznih virov, ki sploh ne govorijo nujno o enakih praksah. nakar je rezultat na primer to, da v sloveniji ne jes kruha, ker v usa prevec spricajo tamkajsnje njive.
crt sporočil: 27.228
[#2785550] 25.07.19 13:22 · odgovor na: (#2785549)
Odgovori   +    5
[kren]
Ampak ajda vsebuje oksalate. Pol se pa pejd ;)
tkoaltko bos dal zraven vodo, v kateri pa je oksidiran vodik, tak da jebiga, zivljenje je smrtonosno :)
bc123a sporočil: 48.253
[#2785556] 25.07.19 13:37 · odgovor na: anon-234516 (#2785501)
Odgovori   +    1
[adana]
Ko nimaš protiargumentov ali je v nasprotju s tvojo rigidnostjo, začneš z žalitvami, toje tvoj protiargument in kot tak si res verodostojen.
A moram spet samo zate po znanstvenih clankih brskati? Epidemija obcutljivosti na gluten je v glavah.

gluten.org/branchnew...c-disease/
bc123a sporočil: 48.253
[#2785557] 25.07.19 13:39 · odgovor na: (#2785513)
Odgovori   +    5
Zadnja sprememba: bc123a 25.07.2019 13:47
[abohte]
> [jani1974]
> Iz strokovnega časopisja, da ne bo vse kar tako iz interneta:
> www.cosmopolitan.si/...ignoriras/

ROTFL.
Podobna branza, Marie Claire, se ena strokovna revija:

www.independent.co.u...33461.html

Women’s magazine Marie Claire has been criticised as “irresponsible” by medical experts, after suggesting that women can insert parsley into their vaginas to induce periods.

According an article that has since been deleted, parsley can help “kick-start your period” by softening the cervix and levelling hormonal imbalances that may be delaying the period.


Koliko naivnih najstnic, ki jim je zamujala festa si je rinilo petersilj v vagino zaradi tega clanka, verjetno ne bomo nikoli izvedeli.
bc123a sporočil: 48.253
[#2785561] 25.07.19 13:45 · odgovor na: anon-207617 (#2785516)
Odgovori   +    3
[NemirniTujec]
Vse to ti je znano, ampak ker se brez religiozne pripadnosti nisi sposoben kontrolirati, pac potrebujes neko pravljico o Resnici, ki ti pomaga necemu slediti. Ne se zdaj razpocit - to je zelo normalno, tudi sam sem tak, zato pa razne religije zanjejo (zanjejo, hehe, kletvica :-)) take uspehe odkar obstajamo.
No, jaz se enkrat ponovim da se s tem absolutno strinjam in mi low carb dieta dejansko omogoca da se lahko najem in imam vseeno deficit kalorij tudi po tistem ko 10 ur na dan prezivim za racunalnikom. O tem da je psiha najpomembnejsa sem pa ze itak pisal.

Ampak jebi ga, eni rabijo pravljice. Tako kot tista ... "gospa, morate jesti manj mastno hrano, piscanca, itd..." "Oh, gospod doktor seveda, ful piscanca pojem, najrajsi imam perutnicke".
anon-154083 sporočil: 6.570
[#2785567] 25.07.19 14:10 · odgovor na: (#2785542)
Odgovori   +    0
[kren]
Ampak let's face it... samo tako lahko (po takšni ceni) prehranimo 7 milijard ljudi. Pa ne govorim samo o žitu, ampak o celotni industriji hrane.
Ja, prave hrane je že zdavnaj zmanjkalo.
Zato moramo te stvari bolj potiho pisat in se veselit vsakogar, ki bo še naprej hodil po zdravo hrano v Mercator.
In bo potem jedel vsega po malem in bo veseli debelinko napetih lic in slabega okusa za obleko in glasbo, ki ne samo, da nam ne bo odžiral hrane, še penzijo nam bo skoraj celo prepustil.
anon-207617 sporočil: 6.899
[#2785571] 25.07.19 14:25 · odgovor na: bc123a (#2785561)
Odgovori   +    1
[bc123a]
> [NemirniTujec]
> Vse to ti je znano, ampak ker se brez religiozne pripadnosti nisi sposoben kontrolirati, pac potrebujes neko pravljico o Resnici, ki ti pomaga necemu slediti. Ne se zdaj razpocit - to je zelo normalno, tudi sam sem tak, zato pa razne religije zanjejo (zanjejo, hehe, kletvica :-)) take uspehe odkar obstajamo.

No, jaz se enkrat ponovim da se s tem absolutno strinjam in mi low carb dieta dejansko omogoca da se lahko najem in imam vseeno deficit kalorij tudi po tistem ko 10 ur na dan prezivim za racunalnikom. O tem da je psiha najpomembnejsa sem pa ze itak pisal.

Ampak jebi ga, eni rabijo pravljice. Tako kot tista ... "gospa, morate jesti manj mastno hrano, piscanca, itd..." "Oh, gospod doktor seveda, ful piscanca pojem, najrajsi imam perutnicke".
Saj tudi meni manj hidratov takoj pomaga, ker sem odvisnez od polnega zelodcka ki bi se najraj vpisal v isis ce mora malo svicat.

Ampak treba si je priznat da smo razvajeni pujski, ne pa pocez kriviti banan in spagetov, kajsele splosne neukosti dohtarjev ali celo zlaganosti znanosti. Moja zena v 80% jé OH, pa je zdrava in sexy. Pac ima macji pristop k apetitu.
bc123a sporočil: 48.253
[#2785573] 25.07.19 14:31 · odgovor na: anon-207617 (#2785571)
Odgovori   +    2
[NemirniTujec]
Saj tudi meni manj hidratov takoj pomaga, ker sem odvisnez od polnega zelodcka ki bi se najraj vpisal v isis ce mora malo svicat.

Ampak treba si je priznat da smo razvajeni pujski, ne pa pocez kriviti banan in spagetov, kajsele splosne neukosti dohtarjev ali celo zlaganosti znanosti. Moja zena v 80% jé OH, pa je zdrava in sexy. Pac ima macji pristop k apetitu.
Absolutno. Zal so taksni ljudje (ki po moznosti nabasejo na all you can eat buffet z 30 jedmi in ne najdejo nic, kar bi radi jedli) ponavadi tudi najbolj pametni, kako izi je shujsati. Ni, za vecino populacije. Zato je pa 67% americanov overweight, 1/4 pa obese. Nas pa to sele caka.

In krivi niso ogljikovi hidrati, ampak to da jih jemo, vsaj pri meni pa tudi klena slovenska vzgoja, ki ji je pomagal seveda socializem, v katerem ni bilo ravno izobilja, ki pravi da se mora na debel kos kruha karkoli ze cist na tanko namazati.
anon-20668 sporočil: 3.976
[#2785574] 25.07.19 14:43 · odgovor na: anon-207617 (#2785516)
Odgovori   +    4
[NemirniTujec]
To je res ful dobr, kako si bil cel lajf 30 kil predebel, zdaj pa si v susu ratal ne le zdrav, ampak celo bolj pameten od dohtarjev, s tem ko si 25 kil zgubil.
Itak da sem bolj pameten od dohtarjev, poglej si kakšnega tipičnega dohtarja, kakšen zvaljen prašič je, n zna pa govoriti drugega kot "jejte manj mesa in maščobe, pa več žitaric in sadja, pa tle tabletke bomo prdpisali", kakšna smejurija
Ko isces "prehransko Resnico" v 50.000 letnih navadah homo sapiensa... in si prepoves JABOLKA, ti razum mora kazati, da si nekje cudno zavil?
Kje pa naj iščem prehransko resnico? Morda v zadnjih 50 letih, ko so dohtarji in nutricionisti kao vse pogruntali, večina folka v razvitem svetu (in tudi že manj razvitem) pa je zašpehanih in trpi zaradi diabetesa (ali pred-diabetičnega stanja), visokega pritiska in srčno-žilnih bolezni? Tričetrt proizvodov v tipičnem supremarketu je pa procesiranfrankenfood, nabasan s sladkorjem in kdove čem še?

Ljudje so pogruntali poljedelstvo in upprabo zitaric - katevem, pred 10.000 - 8.000 leti? Svinjsko se redit in umirat od sladkorne pa smo zaceli zadnjih 30, morda 40 let?

Pac radikalno podcenjujemo kolicino energije (ja, v teh groznih OH), ki jo nosijo zitarice, naj bo skleda riza ali testenin ali lep kos kruha. Ce bi sedeci clovek pojedel 1600 - 1800 kalorij, ne bi bilo debelih, pa tudi ce makarone zre (seveda bi mu s tem primanjkovalo cel kup pomembnih hranil, i get it). Dvorne gospice 18. stoletja vecinoma niso bile debele - ker niso smele bit. Ce bi se sodoben clovek dnevno za ubogo eno uro zasvical, in pojedel 2000 - 2200 kalorij, se pravtako ne bi zredil. Ce pa jes tako kot fizicni delavec ali sportnik, kalorije pa porabljas z napetim gledanjem videov Jordana Petersona, potem pa seveda imamo problem.

Homo sapiens in drugi hominidi pred njim so vec kot milijon let zrli sladke sadeze do dneva danasnjega.
Ja, ko so bili sadeži na voljo. Kar ni bilo ves čas. Sploh ne v deželah, kjer imaš pravo zimo.
Bistveno kasneje so se naucili handlat ogenj, kar je odprlo pot za prebavo mesa in zivalske mascobe, ki nam surovi ne grejo najbolj.
Ocene, kdaj je človek obvladal ogenj rangirajo od 200.000 let do 1,4 milijona let, nakako najširše je pa menda sprejeta cifra 400.000 let. To je kar dolga doba.
Saj tudi medicina bo pocasi sprejela, da bajsiju mora rect "ocitno ne mores nehat zret, daj vsaj beljakovine in mascobe in vlaknine, ne pa cukra.
No, po vsem svojem pizdenju si vendarle prišel do čisto preproste in učinkovite rešitve, ki jo očitno tudi sam poznaš.
povsem razumno navodilo "daj manj zri in vec se giblji" zal ne deluje.
To navodilo je nerazumno ravno zato, ker ne deluje, če ga kombiniraš z mantro zadnjih 50 let ("manj maščob in mesa, več žitaric").
Nažiranje z OH sproži prebavno-hormonalne procese v telesu, zaradi katerih telo spravlja OH v maščobne obloge, energije za normalno delovanje telesa pa skorajda zmanjkuje. Debeluhi, če ubogajo uradne zapovedi in jedo veliko žitaric, sadja ipd, so dejansko venomer lačni - ker jim procesi spravljanja OH v maščobne zaloge kradejo energijo in morajo jesti vedno več. Tu ni vzrok (zgolj) požrešnost in cenovna dostopnost/preobilje hrane, ampak napačna sestava makronutrientov.

S tem ko prehajamo v druzbo obilja, kjer lahko tudi nevzgojena in nekultivirana raja pozre kolikor hoce, bo resnicno treba spremeniti pogled na hrano in cloveskem govedu futrat predvsem meso in zelenjavo na maslu, zitarice in sladkarijo pa obdavciti da bo 2x drazja od mesa.
S tem se zelo ne strinjam. Seveda imaš absolutno prav, ko si opisal, kaj bi morali ljudje jesti in česa ne. Ampak ukrepi z obdavčevanjem in podobno prisilo ne bodo dali rezultatov.
Večina folka je beyond salvation. Enostavno se ne more odreči žemljici, makaronom, prekomerni količina sadja, sladoledu, pivu itd. Pa še uradna medicina in nuricionistika jih spodbuja k uživanju večine omenjenih sranj.

Jaz povem, kaj sem ugotovil in kar je na meni dejansko delovalo. Kdor to bere, naj se pa sam odloči, kako in kaj.
Ideja bi sicer bila, da se clovesko govedo nauci samokontrole, brzdanja,
tega se večina ne bo nikoli naučila. Poleg tega cukr (kar pomeni tudi "zdravo polnozrnato štručko" ali ovsene kosmiče, ker efekt je bolj ali manj isti kot če žreš čokolado) povzroča nevrološko, psihično in psihološko odvisnost.

Saj tudi jaz nisem čisto ozdravljen odvisnosti od cukra. Oziroma je veliko te škodljive hrane pač fajn jesti, je dober okus itd. Ampak tale moja varianta (slow carb diet) vsebuje tudi enotedenski tako rekoč zapovedani "cheat day", ko se lahko po mili volji nažiraš česarkoli. S tem naj bi občasno zalaufal metabolizem na polno, predvsem pa ni dolgotrajne psihološke prikrajšanosti in je za večino ljudi tako veliko lažje držati se programa. Misel "pizzo, čokolado in tortico si bom lahko privoščil v soboto" je pač veliko lažje sprejeti kot "pizzo, čokolado in tortico si bom lahko privoščil čez 1 leto".
Jaz si v skladu s tem dam duška vsako soboto, ampak sem od vse te pšenice, cukra itd tako napihnjen, zaspan in matast, da se naslednji dan z veseljem vrnem nazaj na meso, jaca, zelenjavo in fižol.
bc123a sporočil: 48.253
[#2785577] 25.07.19 15:24 · odgovor na: anon-518732 (#2785526)
Odgovori   +    0
[Maticek]
> [jani1974]
> > [NemirniTujec]
> > Ljudje so pogruntali poljedelstvo in upprabo zitaric - katevem, pred 10.000 - 8.000 leti? Svinjsko se redit in umirat od sladkorne pa smo zaceli zadnjih 30, morda 40 let?
>
> Ne jemo več istih žitaric.
> grainstorm.com/pages...dern-wheat

vse te debate so že smešne, ješ zmerno in raznoliko in nimaš problemov,
Koliko ljudi je sposobnih jesti zmerno in raznoliko? Glede na epidemijo debelosti, ne prav veliko. Zato je se toliko bolj pomembno da se razume psiholoski vidik hrane.
bc123a sporočil: 48.253
[#2785579] 25.07.19 15:29 · odgovor na: anon-20668 (#2785574)
Odgovori   +    4
[matjazfinance]
> [NemirniTujec]
> To je res ful dobr, kako si bil cel lajf 30 kil predebel, zdaj pa si v susu ratal ne le zdrav, ampak celo bolj pameten od dohtarjev, s tem ko si 25 kil zgubil.

Itak da sem bolj pameten od dohtarjev, poglej si kakšnega tipičnega dohtarja, kakšen zvaljen prašič je, n zna pa govoriti drugega kot "jejte manj mesa in maščobe, pa več žitaric in sadja, pa tle tabletke bomo prdpisali", kakšna smejurija
Ce si kaksnega taksnega dobil, moje sozalje. Res pa je, da so tudi dieteticarke za zjokat. Zapici se v to, da gres 2x na mesec v mcdonalds, ceprav ji jasno poves da tam jes dvojno solato in hamburger. Jaz sem jo v okviru menedzerskega pregleda na bledu posteno placal, pa tudi ni imela pojma, no na koncu ko sem ze malo nesramen ratal, pa je vseeno rekla "joj, pa pri vas so problem ogljikovi hidrati, ne mascobe". AAA. Dobro da si rabila 20 minut da si mi to povedala, prej sva se pa sla okrog mcdonaldsa matr vola :)

Jaz sem se veliko let napacno prehranjeval in nosim posledice. Pa za to niso krivi ogljikovi hidrati, ampak to da sem jih jedel, iz navade. Tudi testenine s kruhom (go figure) ker se mi je zdelo da je greh same jesti, ce je gor dosti omake...
bc123a sporočil: 48.253
[#2785580] 25.07.19 15:31 · odgovor na: anon-20668 (#2785574)
Odgovori   +    4
Zadnja sprememba: bc123a 25.07.2019 15:36
[matjazfinance]
To navodilo je nerazumno ravno zato, ker ne deluje, če ga kombiniraš z mantro zadnjih 50 let ("manj maščob in mesa, več žitaric").
Ti mas problem, ker je tvoj dohtar okorel fosil, to ze dolgo ni medicinska doktrina glede prehranjevanja.

Napadas namisljeno tarco. OH so medicinsko priznani vir debelosti in tozadevnih problemov, in tudi mocno spremenjene smernice prehranjevanja so posledica. Mislim da ono nesrecno piramido ze spreminjajo.

Ogljikovi hidrati sami po sebi niso noben bavbav za telo, ker so nujno in univerzalno kurivo za celice v obliki glukoze. In to se lepo vidi, dokler ljudje niso imeli OH na razpolago v prakticno neomejenih kolicinah, ni bilo problemov, problemi so sedaj.

In se enkrat, ne mores reci da so OH problem, medicinsko gledano.
code5 sporočil: 664
[#2785583] 25.07.19 15:53 · odgovor na: bc123a (#2785012)
Odgovori   +    1
V bistvu smo glede preživetja, potem ko prilagodiš statistike, kar dobri; zavaja dejstvo, da imamo zelo dober register rakavih obolenj (enega prvih v Evropi) z obveznim prijavljanjem vseh primerov.

Na Irskem, recimo, celega kupa rakov v napredovalem stadiju sploh ne zdravijo, v register pa ne pridejo, zato imajo seveda paradoksalno statistike boljše od naših.
bc123a sporočil: 48.253
[#2785587] 25.07.19 16:06 · odgovor na: code5 (#2785583)
Odgovori   +    0
[code5]
V bistvu smo glede preživetja, potem ko prilagodiš statistike, kar dobri; zavaja dejstvo, da imamo zelo dober register rakavih obolenj (enega prvih v Evropi) z obveznim prijavljanjem vseh primerov.

Na Irskem, recimo, celega kupa rakov v napredovalem stadiju sploh ne zdravijo, v register pa ne pridejo, zato imajo seveda paradoksalno statistike boljše od naših.
Okej, hvala, nisem vedel, ampak ce prav razumem ne odstopamo po stevilu rakavih obolenj (kar bi pricakoval ce bi bil obvezni register faktor), ampak po prezivetju.
code5 sporočil: 664
[#2785594] 25.07.19 16:15 · odgovor na: anon-207617 (#2785516)
Odgovori   +    1
Ja, to je cista resnica.

Ko sem bila leta 1996 v USA na obisk pri friendici, sem se tudi cudila dobesedno orjaškim porcijam v restavracijah, pa jogurta ali kisle smetane nisi dobil v manjsi pakungi od pinta (takrat je bila pri nas mala žemlja in 2dl jogurta samostojen obrok).

Zdaj pa ima se može se - evolucijski mehanizmi, da je treba mascobo pospravljat za hude cajte, so stari stotisoče let, in na to, da je hrane dovolj in prevec, se ne da navadit v 30 letih, kolikor traja ta kltura preobilja.
code5 sporočil: 664
[#2785596] 25.07.19 16:20 · odgovor na: bc123a (#2785587)
Odgovori   +    1
Ja.
Ce napredovali primeri ne pridejo v register, so statistike pri ostalih (ki se jih se splaca zdravit) boljse.
bc123a sporočil: 48.253
[#2785612] 25.07.19 18:20 · odgovor na: code5 (#2785596)
Odgovori   +    1
[code5]
Ja.
Ce napredovali primeri ne pridejo v register, so statistike pri ostalih (ki se jih se splaca zdravit) boljse.
Aha, zdaj razumem.
anon-518732 sporočil: 934
[#2785618] 25.07.19 20:12 · odgovor na: bc123a (#2785577)
Odgovori   +    0
[bc123a]
> [Maticek]
> > [jani1974]
> > > [NemirniTujec]
> > > Ljudje so pogruntali poljedelstvo in upprabo zitaric - katevem, pred 10.000 - 8.000 leti? Svinjsko se redit in umirat od sladkorne pa smo zaceli zadnjih 30, morda 40 let?
> >
> > Ne jemo več istih žitaric.
> > grainstorm.com/pages...dern-wheat
>
> vse te debate so že smešne, ješ zmerno in raznoliko in nimaš problemov,

Koliko ljudi je sposobnih jesti zmerno in raznoliko? Glede na epidemijo debelosti, ne prav veliko. Zato je se toliko bolj pomembno da se razume psiholoski vidik hrane.
vsi imamo ta problem, res je. rešitev za to je pa prazen hladilnik. vreča jabolk, kakšna banana, kos sira in jajca, ribe, meso, občasno kakšen avokado (pozimi), sezonska zelenjava in sadje, olive. v omari pa kakšni oreščki, nič kruha. od tega ne boš debel,lačen pa tudi ni treba bit.

sledi večerja: danes, kumare z vrta in kozji sir. njami.

pozor: doma ne sme biti na vidnem mestu sladoleda, čokolade z lešniki, nutele in maminih piškotov... resno!!! :D
hostamox sporočil: 8.460
[#2785634] 25.07.19 23:08 · odgovor na: crt (#2785534)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: hostamox 25.07.2019 23:13
[]
> [aimon]
> uporaba glifosata, zlasti s prakso vlaženja zrn s tem kontroverznim herbicidom tik pred žetvijo

ha?

ok, je tu kaksen kmet s polnim delovnim casom?

kakor gledam na vasi okoli sebe, prvic slisim, da bi kdo vlazil zrna s cemerkoli pred zetvijo.
Pri nas mislim da ni dovoljeno. Je pa to baje praksa v severnejših deželah. Bolj enakomerno dozorevanje, lažja žetev.
wheatfoundation.org/...lyphosate/
crt sporočil: 27.228
[#2785638] 26.07.19 06:23 · odgovor na: hostamox (#2785634)
Odgovori   +    0
"Pre-harvest applications made after the wheat plant has shut down, when wheat kernel development is complete and the crop has matured. This is prior to harvest and used to dry green weeds and allow the crop to even its maturity. This is an uncommon treatment used in less than 3 percent of all wheat acres"
anon-16741 sporočil: 3.984
[#2785658] 26.07.19 08:30 · odgovor na: aimon (#2785530)
Odgovori   +    0
[aimon]
> [kren]
> Zadnjič sem nekje prebral, da je intoleranca na gluten v bistvu intoleranca na glifosat.

"... je ključen podatek, da se je število ljudi z diagnozo intolerance na gluten in celiakije povečalo prav v obdobju, ko se je v kmetijstvu povečala uporaba glifosata, zlasti s prakso vlaženja zrn s tem kontroverznim herbicidom tik pred žetvijo. Z njo so začeli v osemdesetih letih, od leta 1990 pa je to rutina." revijazarja.si/clane...a-glifosat
Glifosat je kontroverzen približno toliko, kot cepiva za otroke. Klasično mavričarsko pezdenje, ker jim pač Monsanto pooseblja kapitalističnega Luciferja.

en.m.wikipedia.org/w...Glyphosate
aimon sporočil: 1.924
[#2785664] 26.07.19 08:57 · odgovor na: anon-16741 (#2785658)
Odgovori   +    0
[tekavec]
> [aimon]
> > [kren]
> > Zadnjič sem nekje prebral, da je intoleranca na gluten v bistvu intoleranca na glifosat.
>
> "... je ključen podatek, da se je število ljudi z diagnozo intolerance na gluten in celiakije povečalo prav v obdobju, ko se je v kmetijstvu povečala uporaba glifosata, zlasti s prakso vlaženja zrn s tem kontroverznim herbicidom tik pred žetvijo. Z njo so začeli v osemdesetih letih, od leta 1990 pa je to rutina." revijazarja.si/clane...a-glifosat


Glifosat je kontroverzen približno toliko, kot cepiva za otroke. Klasično mavričarsko pezdenje, ker jim pač Monsanto pooseblja kapitalističnega Luciferja.
en.m.wikipedia.org/w...Glyphosate
Morda imaš prav, American Council on Science and Health pravi: "The European Food Safety Authority looked at 21 human studies and found no evidence for an association between cancer and glyphosate use."
anon-127452 sporočil: 2.567
[#2785686] 26.07.19 10:10 · odgovor na: bc123a (#2785573)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-127452 26.07.2019 10:11
[bc123a]
> [NemirniTujec]
> Saj tudi meni manj hidratov takoj pomaga, ker sem odvisnez od polnega zelodcka ki bi se najraj vpisal v isis ce mora malo svicat.
>
> Ampak treba si je priznat da smo razvajeni pujski, ne pa pocez kriviti banan in spagetov, kajsele splosne neukosti dohtarjev ali celo zlaganosti znanosti. Moja zena v 80% jé OH, pa je zdrava in sexy. Pac ima macji pristop k apetitu.

Absolutno. Zal so taksni ljudje (ki po moznosti nabasejo na all you can eat buffet z 30 jedmi in ne najdejo nic, kar bi radi jedli) ponavadi tudi najbolj pametni, kako izi je shujsati. Ni, za vecino populacije. Zato je pa 67% americanov overweight, 1/4 pa obese. Nas pa to sele caka.

In krivi niso ogljikovi hidrati, ampak to da jih jemo, vsaj pri meni pa tudi klena slovenska vzgoja, ki ji je pomagal seveda socializem, v katerem ni bilo ravno izobilja, ki pravi da se mora na debel kos kruha karkoli ze cist na tanko namazati.
Vržeš ven škodljive hidrate, minimaliziraš kruh, ne piješ sladkih pijač, ne ješ sladkarij, pa zelo enostavno shuijšaš.

Nihče ni debel, ker je preveč puranjega mesa pojedel in zraven preveč zelenjave.
anon-16741 sporočil: 3.984
[#2785689] 26.07.19 10:15 · odgovor na: (#2785676)
Odgovori   +    5
[kren]
Že niso dovolj zavzeto iskali... ali pa namerno spregledali:

edition.cnn.com/2019...index.html

www.sciencedaily.com...093359.htm

www.theguardian.com/...-of-cancer

Glifosat (Roundup) je pač dober posel... ne samo za Monsanto.
Ja, in ker svoje "New study" ne upajo dati v presojo resnim znanstvenim reviewom, jo objavijo v nekem obskurnem online journalu Mutation Research.

Take "new studies" so točno tiste, ki jih povzema recimo resna znanstvena revija Nedeljski dnevnik, ki že desetletja varuje občane in občanke pred nadvlado multinacionalk:
- krompir je škodljiv, pravi nova študija
- ne jejte masla
- korenje škoduje zdravju
- maslo je koristno
- lešniki so strupeni
- krompir daljša življenjsko dobo
- vsak dan pojejte pest lešnikov
- korenje iz lastnega vrta je vir vitaminov in mineralov
- preveč studenčnice je zelo nevarno za obolele na srajci
bc123a sporočil: 48.253
[#2785714] 26.07.19 12:30 · odgovor na: anon-127452 (#2785686)
Odgovori   +    0
[Valuk]
Vržeš ven škodljive hidrate, minimaliziraš kruh, ne piješ sladkih pijač, ne ješ sladkarij, pa zelo enostavno shuijšaš.

Nihče ni debel, ker je preveč puranjega mesa pojedel in zraven preveč zelenjave.
Tocno tako. In poleg tega imajo ogljkovi hidrati se eno super lastnost kot zadeva ki jo lahko vun vrzes - so veliko bolj zamenljivi kot mascobe, kjer pac ni vseeno ce nasicene zamenjas s trans.

Pri ogljikovih hidratih pa komot ne pojes lepinje k cevapom, namesto tega pa po cevapih se sladoled. Ker OH je OH (razen pri diabetikih, kjer je pomemben se glikemicni indeks, pri zdravih pa to ni velik faktor).
bc123a sporočil: 48.253
[#2785717] 26.07.19 12:34 · odgovor na: (#2785692)
Odgovori   +    0
[kren]
Jaz se držim načela: če je strupeno za črva (ali za plevel), je najbrž strupeno tudi za ljudi.
To je absolutno nerazumevanje biologije.

Piretrini, ki jih lahko pridobis tudi z precej primitivnimi postopki iz dolocene vrste krizantem so strupeni za insekte (zivcni strup, poglej kako hitro je insekt fertik, ce ga pospricas s sprejem), za ljudi pa ne.

Zakaj? Ker imamo pac ljudje popolnoma drugacen zivcni sistem.
crt sporočil: 27.228
[#2785719] 26.07.19 12:42 · odgovor na: bc123a (#2785717)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: crt 26.07.2019 12:43
www.ncbi.nlm.nih.gov...MC5398229/

je pa res, da na primer polze prav briga za ostrino cilijev, ker ne vejo, kaj je to.

Strani: 1 2 3 4 5 6 7