Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-191845 sporočil: 961
Zadnja sprememba: anon-191845 18.07.2019 15:48
gasper121x

berem da se nisva ravno zastopila kaj sem želel povedat. danes je čas dragocen in še bolj življenje. če sem se naveličal EV še ne pomeni da nimam pojma kako je v tej branži, pišem po spominu brez Wikipedije in še česa:
* že pred več kot 100 leti smo imeli prve elektro avte
* poskusi so se nadaljevali tudi med 2.svetovno vojno
* nekaj preobrata so naredili američani okrog 70 let prejšnjega stoletja pa jih je naftni lobi čist zatrl
* prvi resen pristop je dala Toyota a je imela veliko hibo, dala v prodajo hibrida za katerega še niso vedeli kako bodo reciklirali baterijo, to jim je uspelo šele po 10 letih
* dolgo časa mirovanje in spogledovanje ostalih proizvajalcev avtov kako bo Toyoti šlo
* razcvet se je začel šele v novem tisočletju, razen nekaj posameznikov pri nas vidnejši Andrej Pečjak in v zadnjem času nekaj firm ki delajo elektromotorje in rešitve za njihov čim večji izkoritek tako motorja in baterije
* danes, izbire že na pretek, pa veliko laganja okrog nič ogljičnosti
* današnji dosegi se približujejo magični meji 800km, a naj vam Pečjak pove kakšno matranje je to za voznika na avtocesti in ostale udeležnce v prometu ki na voznem pasu ne pričakujejo takega počasneža, še posebej če se na avtocesti pelješ mal več kot 70km/uro, da boš naredil nov rekord
* razvoj tehnologije bo šel z bliskom naprej in bo doseg baterije prekašal 1.000km, problem pa je že nekdo opisal da je vsa zadeva še premalo v uporabi in s tem imamo premalo povratnih informacij

Moj namen je bil spoznati EV. In sem o njem dobil žal precej negativno sliko, ker cenim svoj čas in življenje in se ne mislim ukvarjat ali se bom pripeljal domov oz. sploh živ domov če bom preveč gledal stanje dosega in ne vem česa še, ogrožal okolico in sebe ker sem premalo osvetljen in me morda ne bodo opazili pravočasno za ovinkom.
Ker daje država denar vseh davkoplačevalcev le peščici je tu velik problem. Enak avto je pri sosedih cenejši ravno za subvencijo, torej nas uvozniki/prodajalci po domače žejne peljejo preko vode in posledično preplačujemo EV avte, ko rečeš prodajalcu za popust se drgne tako da pove da bomo dobili subvencijo 7.000,00€. Ko mu dotupiš kaj je subvencija in kaj popust se pogrezne ali pa enostavno izgine iza svojega pulta. Že zaradi takega odnosa nisem zainteresiran za EV vozilo.
Poleg tega prihaja na plano koliko pravzaprav stane EV na dolgi rok 10 let, še nekaj časa nazaj ste lastniki EV polnili zastonj baterije, danes je problem ker morate to početi doma pa to vas nekaj stane, škrteži do amena, precej drugače je pri velikih oz. zelo dragih EV, ko je vozniku vseeno ali bo odštel 5 ali 15€ za 100km vožnje.
Ob vsem tem si vseeno želim napredka, saj je bilo govora v prešnjem tisočletju da se bomo že pred nekaj leti vozili po zraku, kjer bo naročnik prevoza imel 3 cenovne opcije za prevoz od točke A do B, več bi plačal prej bi prišel na cilj.

Na vaše vprašanje:

Pa ti veš da obstajajo električni avtomobili s 400km in več dosega?

lahko odgovorim da vem več kot vi, saj bi verejtno vedeli da je Pečjak svojo Mazdo5 peljal čez 800km daleč....