Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

PyotrNovak sporočil: 5.775
Sem obrtnik od 1984. V teh letih se je nabralo sikaniranja za en tanker in je v tem kontekstu moj jezik izjemno izbran. Kdor ni, enostavno NE razume nivo na katerm nas obravnava drzava. Nomalni pogoji za razvoj so bili cca 1992 - 95, od takrat pa je slo se samo navzdol.
Glede na vse moje informacije, se eni obliki grske kriza NE bomo izognili.
CE bomo imeli SRECO. Lahko pa je se veliko slabse.

Drzava v kateri se podjetnikom NE splaca delati NIMA prihodnosti. Da pa bi gradil firmo zaradi frime, NE hvala. Dolgoletno pranje mozganov je naredilo svoje, ovce prikmavajo vsakemu novemu davku.
Pri pokojninah krsijo osnovno enakopravost pred zakonom, ker nam jo vzamejo, ce hocemo se delati. Ovce pa: saj je prav, saj tudi sicer ze zasluzi. Placujem za zdravsto za VSE po vrsti, samo zase ne, ker nisem NIKOLI bolan. Visino pripevkov mi oharacijo glede na promet, NE na lastno izbiro.
Ko bo raja zrla kamenje jim bom povedal: Glasali ste, gladujte.

Uporabljam pa trde prispodobe, tako kot je trdo zasluzen ostanek denarja, ki mi ga pustijo po VSEH mogocih davkih.
Jzik nerazumljiv tistemu, ki dela z gipsom na roki, sivanim zmeckanim prstom, ker roba MORA it ven. V vseh teh letih nisem imel ENEGA dne bolniske, ker si prvih 30 dni itak KRIJEM sam. LOPOVI, do dna pokvarjeni!

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2783758

Strani: 1

Micare sporočil: 1.582
Odnos do kapitala. Odnos do dela. Odnos, ne spoštovanje ljudi. Izmišljanje načinov za izčrpavanje (krajo) denarja na računu je še iz prejšnjega stoletja. Obeh polovic. Niste samo obrtniki in podjetniki na udaru. Tudi upokojenci so oškodovani. Premoženje, ki so ga ustvarili je bilo razprodano, tudi pokradeno, kar ga je še je v državnih skladih, bo ob prvi krizi kot državno prenmoženje šlo za poplačilo dolgov države. Pa še avtoceste, gozdovi, vode ...
Tudi lastnike delnic in obveznic NLB, NKBM ... Tudi z obrtniškim pokojninskim skladom se je neučinkovito gospodarilo. Če prodaš delnice Ciknkarne? Ta nosi dividende in bo šla za dobro ceno če ne bo prevare.
Tudi delavske plače ne zadostujejo za preživetje družine. Včasih je ena knapovska, železničarska, orožniška, učiteljska plača to omogočala.
Naši, tisti, ki imajo moč jo uporabljajo za svojo osebno dobro.
So pa tudi med obrtniki taki, ki niso spoštovanja vredni. Ne izdajajo računov, na dan delajo 36 ur (če bi seštl račun) pa jih noben inšpektor ne najde. Kaj šele, da bi plačal kazen ker je sprejel stranko po uradnem delovnem času. Kršenje konkurence.
Takemu govoru se po slovensko reče jamranje. Strah pred fizičnim nasiljem, šikaniranjem, pred tem, da te vzame megla ali noč je še prekleto živa. Eni to izkoriščajo za lastno dobro. Človeka onemogočijo, socialno izolirajo, pritisnejo z vseh strani hkrati. Nekaj takega je marsikje po Svetu. Velika moč pomeni veliko verjetnot zlorabe. Te metode niso lastne le našem okolju temveč je tako marsikje v Evropi. Zato ta menca in ne napreduje kot bi morala. Zato mladina s celega Balkana odhaja.
Zgodila se bo politično organiziranje drugačnih. Ko bo nevarnost da prevzamejo oblast se bodo ponovile diktature in upam ne tudi vojne in revolucije.
Vse to se bo zgodilo z Vašo in mojo udeležbo ali brez. Bo treba malo več kot ne it na volitve, ker nimaš koga volit. Uveljavljajte eno svojo zahtevo in podpirajte tiste, za katere ste mnenja, da so ta prave in vodijo v boljšo, če že ne bogatejšo prihodnjost. Saj veste denar dela denar in revež bo težko postal bogataš pa čeprav še tako pridno dela.

Strani: 1