Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

r-fin sporočil: 326
Zadnja sprememba: r-fin 24.06.2019 17:02
Ima kdo boljši vpogled zakaj je ta delež za Nizozemsko tako visok, kakšna je lahko razlaga tega? Meni se mi kljub vsemu zdi malo pretirano visok delež?! Čisto iz radovednosti? Je nekdo z 2x polovico 2x po pol notri ali kot en polno zaposlen?

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2780942

Strani: 1

LanaD sporočil: 180
[r-fin]
Ima kdo boljši vpogled zakaj je ta delež za Nizozemsko tako visok, kakšna je lahko razlaga tega? Meni se mi kljub vsemu zdi malo pretirano visok delež?! Čisto iz radovednosti? Je nekdo z 2x polovico 2x po pol notri ali kot en polno zaposlen?
V bistvu precej žensk dela part-time, zato tako visok delež. Pred leti je to pojasnjeval Economist: www.economist.com/th...-part-time

Podobno je tudi v Veliki Britaniji - ker vrtec stane ogromno (za en mesec v regiji North West vsaj dobrih tisoč funtov za full time vrtec normalne kakovosti), precej žensk raje ostane doma vsaj prva tri leta po porodu oziroma dela part-time.
Rotty sporočil: 1.242
NL daje prednost družini in osebnostni rati zato je odstotek tak visok. Poznam jih veliko, ki se angažirajo ravno toliko, da strokovno in socialno ostanejo v stiku, ostali čas pa posvetijo domu, družini ali drugi, mogoče bolj plačani, službi.

Prav tako je pri njih izredno visok odstotek dela na domu, nekatere (tudi državne) inštitucije imajo tako manj fizični delovnih mest kot je zaposlenih ker se pričakuje, da ne bodo vsi prišli v službo. Predvsem na sončne dneve jih manjka tudi preko polovice, kar je razumljivo, saj če ne štancaš profilov je vsebinsko vseeno ali je delo opravljeno dopoldne ali zvečer.

Strani: 1