Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-116402 sporočil: 4.340
Pa saj jaz se strinjam z davkom na nepremičnine ob hkratnem znižanju obremenitve dela. Iz istih razlogov, kot jih ti navajaš.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2771401

Strani: 1

Vinci sporočil: 5.933
Zadnja sprememba: Vinci 23.04.2019 13:00
[usimoncic]
Pa saj jaz se strinjam z davkom na nepremičnine ob hkratnem znižanju obremenitve dela. Iz istih razlogov, kot jih ti navajaš.
Pri nas to nekak ne gre skoz, ker gre za različne proračune - državni, občinski, pokojninski in zdravstveni. Nepremičninski davek je tipičen lokalni oz. občinski vir prihodkov. Pri nas bi ga radi uvedli preko državnega proračuna, da navidez izboljšajo strukturo proračuna. Ni logično, da je to prihodek državnega proračuna, povrh pa je uvedba takšnega davka na državni ravni grozno komplicirana.

Po moje bi morali spremeniti logiko davka na nepremičnine in sprejeti takšen zakon, ki daje občinam možnost, da uvedejo davek na nepremičnine. Potem pa naj občine same speljejo postopek za uvedbo (ali pa tudi ne), vključno s prvim in nadaljnjim ocenjevanjem vrednosti nepremičnin.

Kakorkoli, ni veliko upanja, da bo davek na nepremičnine nadomestil zmanjšanje davčne obremenitve nekje drugje. Navsezadnje bi naj bil v pretežni meri nadomestek za nadomestilo za uporabo stavbnega zemljišča. Bi pa s tem, ko bi to prenesli na občine, ljudje imeli bistveno večji vpliv na oblikovanje in višino tega davka ter tudi na porabo prihodkov iz tega vira.
FIN-454644 sporočil: 10.895
Ljudem je treba dati sluzbe in place, da bodo lahko normalno ziveli in ne bodo odvisni od vednonovihinnovih socialnih transferjev. Ampak nesposobnim politikom, ki bi bili vecno na oblasti je vsec da poberejo vedno vec davkov, ki jih arbitrarno talajo in se delajo, kako so socialni in pravicni. Pravicno je, da cloveka ne ponizujemo v beraca.
sopranos sporočil: 11.404
Ja, saj se strinjava. Sem samo še malo dodatne razlage svojim stališčem dal. Ne zameri. :)

Strani: 1