Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

robi2107 sporočil: 4.272
Zadnja sprememba: robi2107 21.04.2019 23:37
[abohte]
> [robi2107]
> Drži. Čeprav, dokler v to intimno verjamejo in me ne posiljujejo, da moram tudi jaz to verjeti, mi je vseeno. Ali dokler mojih otrok ne bodo učili, da je svet ustvaril bog v šestih dneh (sedmi dan je spal, osmi pa ustvaru rok, pravi Pero Gnus) ali kako že gre. Morda se bo ob tem kdo nasmehnil ampak v ZDA si verski fanatiki že dolgo časa prizadevajo, da bi pri poučevanju biologije v šolah obravnavali tudi kreacionizem (inteligentni načrt) in govorijo, da je evolucija le teorija.

Se pravi bi še vedno poučevali evolucijo? To te skrbi? Resno? Ob vseh zgrešenih idejah v slovenskih šolah, ki se jih otroci učijo, tebe skrbi, kaj se bodo morebiti(!) učili čez lužo? Jutri je v SLO državni praznik. Se otroci v slovenski šoli učijo o tem, kaj se praznuje in zakaj so doma? Se? In tebe skrbi, če se v ZDA v neki šoli ne bodo učili evolucije? LOL
Ne, mene prav nič ne skrbi, kaj so učijo oni tam. Hotel sem samo povedati, kakšen je trend. Do sedaj je še vsako sranje iz Amerike z zamikom prišlo tudi do nas. Glede na to, da so pri nas v šole že poskušali uvesti tudi verouk ("naši dragi prijatelji" južno od nas ga že imajo, pa za kakšne Poljake bi si tudi upal staviti), ni nobene garancije, da se kaj takega ne bi moglo zgoditi tudi pri nas. Od verouka do inteligentnega načrta pri biologiji pa potem ni več daleč. Glede državnega praznika: jutri v SLO NI državni, ampak verski praznik, ki je iz določenega razloga dela prost dan. www.vlada.si/o_slove.../prazniki/ Glede na to, da sam nisem veren, mi je popolnoma vseeno, kakšno je ozadje tega verskega praznika. Po pravici povedano me zaboli k in ne vidim prav nobene potrebe, da bi se moj otrok o tem učil. Kar se mene tiče, gre za praznoverje. Od mrtvih vstal, šla v nebo.... Pajade. LOL