Strani: 1 2 3 4

anon-43949 sporočil: 4.362
[#2770793] 19.04.19 09:32 · odgovor na: (#2770788)
Odgovori   +    5
[rename]
Kratek stik?
Kratek stik na podstrešju, kjer ni nobene električne napeljave?
In to na dveh različnih mestih, istočasen kratek stik???
Pri čemer je prepovedana uporaba vseh strojev in strojčkov, ki se iskrijo, ki povzročajo vročino, itd??!!
Delavci so odšli pred 18.00, zagorelo 18.50... je moral biti kar dolgotrajen ta kratek stik :-P

Fake news - preračunana laž?
anon-447401 sporočil: 293
[#2770798] 19.04.19 09:45 · odgovor na: (#2770788)
Odgovori   +    11
Zmaga pa tista, kovedo za vzrok požara, zaradi varnosti pa se preiskave znotraj katedrale sploh še ni začela. Lahko je delo preiskave, katere zaključek je znan še preden se sploh začne.
najobj sporočil: 31.829
[#2770817] 19.04.19 10:48 · odgovor na: (#2770799)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: najobj 19.04.2019 10:51
[lukasblue]
mobile.twitter.com/T...1364831232
... čuj, sicer ne vem, koliko, kje in kako visoko imajo Parižani namontirane nearby public webcam s pogledom na streho (WTF?) Notre Dame, so pa Parižani zelo natančni, da naključna nearby public webcam on 4/15/19 najprej zazna, potem pa še zoomira in celo spremlja gibanje dark figure walking on the rooftop before the fire, sploh ker je nearby public webcam bolj težko vnaprej vedela, s katere strani bo na streho prišel in kje se bo sprehajal muslimanski terorist, preden bo zakuril požar in potem streho 70 metrov visoke katedrale Notre Dame še pri dnevni svetlobi neopažen od množice mimoidočih Parižanov v miru zapustil verjetno ograjeno gradbišče ... khmm, če zdaj pozabim na malenkost, da nikjer v bližini očitno www.google.com/maps/...d2.3522219 NI NOBENE STAVBE, ki bi bila bistveno višja od 70 metrov visoke katedrale Notre Dame in 93 metrov visokega stolpa, kjer bi pred muslimanskimi teroristi varnostno osveščeni Parižani lahko namontirali nearby public webcam in ki bi nudila zorni kot, kot ga je na sfejkanem posnetku objavil toti islamofobni psihič Vernon na svojem na twiterju ...

P.S.: svašta pička rodi, samo para neće ...
najobj sporočil: 31.829
[#2770822] 19.04.19 10:55 · odgovor na: anon-116402 (#2770803)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 19.04.2019 10:57
[usimoncic]
nova24tv.si/svet/vse...otre-dame/
... holy shit ! ... čuj, tebe sem do zdaj imel za bolj pametnega, da bi verjel čisto vsakemu sranju, ki ga v svoji gonji in sejanju strahu pred muslimani objavijo islamofobni psihiči na Nova24TV ...
bigl sporočil: 18.363
[#2770823] 19.04.19 11:01 · odgovor na: (#2770788)
Odgovori   +    1
Fenomenalna zgradba Naše gospe je statično izredna, da je zdržala 23 ha hrastovega gozda v obliki ostrešja toliko stoletij. Hrastov les za razliko od recimo bukovega lesa ustvarja žerjavico in pri gorenju se sprožajo iskrice - prasketa. In svoje je lahko naredil še prepih in popolnoma suh les ostrešja ni imel šans. Lep dan.
najobj sporočil: 31.829
[#2770826] 19.04.19 11:09 · odgovor na: (#2770824)
Odgovori   +    0
[lukasblue]
www.liberation.fr/ch...ie_1722145
... www.google.com/maps/...d2.3522219 ...

P.S.: pokaži mi dovolj visoko stavbo, kjer je namontirana tota nearby public webcam s pogledom na streho (WTF?) Notre Dame ...
macon sporočil: 12.861
[#2770827] 19.04.19 11:16 · odgovor na: najobj (#2770822)
Odgovori   +    8
Zadnja sprememba: macon 19.04.2019 11:17
[najobj]
> [usimoncic]
> nova24tv.si/svet/vse...otre-dame/

... holy shit ! ... čuj, tebe sem do zdaj imel za bolj pametnega, da bi verjel čisto vsakemu sranju, ki ga v svoji gonji in sejanju strahu pred muslimani objavijo islamofobni psihiči na Nova24TV ...
Namesto, da bluziš raje preberi kaj piše na linku, ker članek ni senzacionalističen (marsikdaj so). Sranje je tale tvoj zapis, ker so te sami predsodki in se na vse pretege matraš zagovarjati svoje levičarstvo. Velikokrat ti pa ta zagovor prav nič ne uspe in to smo že praktično vsi opazili.
anon-329788 sporočil: 2.321
[#2770834] 19.04.19 11:36 · odgovor na: macon (#2770827)
Odgovori   +    0
Če ti nekdo 100x zaporedoma namesto juhe ponudi greznico, si je sam kriv, če mu 101. ne verjameš, da bo pa tokrat res zdrava juhca.
pobalin sporočil: 14.456
[#2770840] 19.04.19 11:52 · odgovor na: najobj (#2770826)
Odgovori   +    8
Zadnja sprememba: pobalin 19.04.2019 11:55
[najobj]
> [lukasblue]
> www.liberation.fr/ch...ie_1722145

www.google.com/maps/...d2.3522219 ...
P.S.: pokaži mi dovolj visoko stavbo, kjer je namontirana tota nearby public webcam s pogledom na streho (WTF?) Notre Dame ...
Čuj, majster, če že tukaj mahaš z orodjem, bi se ga lahko prej navadil tudi uporabiti. Ker če bi, bi najprej s pomočjo Google Translate razumel, da je linkani članek Liberationa spodoben primerek fektčekinga in mitbastinga. Potem bi z Google Maps 3D tudi hitro prišel do tega pogleda
www.google.com/maps/...d2.3544587
in ugotovil, da gre skrajno blazno verjetno za posnetek z zvonika gotske cerkve St. Gervais, ki je na drugem (desnem!) bregu Sene. Kot piše francoska Wikipedija (poglej tudi sliko na sklicu št. 11):
Le clocher de l'église est un des points hauts du centre du Paris ; de nombreuses vues de la ville ont été prises de son sommet, notamment la célèbre carte postale Vue des sept ponts.
fr.wikipedia.org/wik...s_de_Paris
anon-116402 sporočil: 4.340
[#2770851] 19.04.19 13:00 · odgovor na: anon-329788 (#2770834)
Odgovori   +    6
Ne komplicirajte! Nova24 je, podobno kot vsi ostali slovenski mediji, poden. Ni nobene izjeme med našimi mediji: niti Mladina, niti Finance, niti Demokracija. Je pa dobro pogledati tudi Novo24, ker pogosto napišejo kaj, kar drugače usmerjeni mediji zamolčijo. Včasih je kaj od napisanega tudi res. In če je na zgornjem linku katerakoli navedba resnična, je to vsaj "zanimivo novo dejstvo", ki je za presojo pariških dogodkov precej bolj pomembno, kot mnenje enega od preiskovalcev preden se je preiskava začela. Vnaprejšnje mnenje preiskovalca je zanimivo predvsem zato, ker bomo preiskavi precej manj verjeli, v kolikor bodo izsledki enaki vnaprejšnjemu mnenju.

Kar pa se tiče požara v Notre Dame: Sum je na Muslimanih in levičarskih skrajnežih. Oni so dokazano odgovorni za veliko število oskrunjenj in vandalizmov na krščanskih objektih v zadnjih letih in zelo verjetno se zdi, da bi skušali napasti tudi najvišjo tarčo. To seveda ne dokazuje, da so oni zakurili Notre Dame, ampak če ne bo zelo jasnega dokaza, da je šlo za kaj drugega, bo sum ostal. Če ti za deset bajt dokažejo, da si jih zažgal, za enajsto pa se ne ve kdo jo je in ti nimaš dokaza, da je nisi, si pač glavni osumljenec. Ni sicer pravnih posledic, ljudje pa vseeno s prstom kažejo nate. Če tega nočeš, moraš misliti na posledice, preden zažgeš prvih deset.
najobj sporočil: 31.829
[#2770859] 19.04.19 13:30 · odgovor na: pobalin (#2770840)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 19.04.2019 13:33
[pobalin]
> [najobj]
> > [lukasblue]
> > www.liberation.fr/ch...ie_1722145
>
> www.google.com/maps/...d2.3522219 ...
> P.S.: pokaži mi dovolj visoko stavbo, kjer je namontirana tota nearby public webcam s pogledom na streho (WTF?) Notre Dame ...

Čuj, majster, če že tukaj mahaš z orodjem, bi se ga lahko prej navadil tudi uporabiti. Ker če bi, bi najprej s pomočjo Google Translate razumel, da je linkani članek Liberationa spodoben primerek fektčekinga in mitbastinga. Potem bi z Google Maps 3D tudi hitro prišel do tega pogleda
www.google.com/maps/...d2.3544587
in ugotovil, da gre skrajno blazno verjetno za posnetek z zvonika gotske cerkve St. Gervais, ki je na drugem (desnem!) bregu Sene. Kot piše francoska Wikipedija (poglej tudi sliko na sklicu št. 11):

> Le clocher de l'église est un des points hauts du centre du Paris ; de nombreuses vues de la ville ont été prises de son sommet, notamment la célèbre carte postale Vue des sept ponts.
> fr.wikipedia.org/wik...s_de_Paris
... čuj, če bi jaz bil v penziji, bi imel čas s pomočjo Google Translate razumeti, da je linkani članek Liberationa spodoben primerek fektčekinga in mitbastinga in bi z Google Maps 3D tudi hitro prišel do pogleda, ki si ga nalimal, ampak jaz nisem v penziji, jebiga ... aja, in če slovenski islamofobi ne bi tako agresivno napadli muslimane in jih za požar kot barbarski napad na krščanstvo okrivili, še preden so v Parizu požar pogasili, ob podobnih katastrofah običajnih teorij zarote niti ne bi komentiral ...

P.S.: čeprav ne vem, kaj bi človek na strehi med delovnim časom pred 18 uro in pet minut po 18 uri dokazoval, sem malo res začel dvomit, dvomim pa, da bi Macron lahko utišal dvome Francozov, ki dvomijo v uradno verzijo vzrokov požara, če se bodo na osnovi zažganih materialnih dokazov na pogorišču res lahko našli ... no, ampak dokler imamo na totem forumu muslimane, za nas ni problema, kaj verjeti in česa ne ...
najobj sporočil: 31.829
[#2770863] 19.04.19 13:37 · odgovor na: macon (#2770827)
Odgovori   +    0
[macon]
> [najobj]
> > [usimoncic]
> > nova24tv.si/svet/vse...otre-dame/
>
> ... holy shit ! ... čuj, tebe sem do zdaj imel za bolj pametnega, da bi verjel čisto vsakemu sranju, ki ga v svoji gonji in sejanju strahu pred muslimani objavijo islamofobni psihiči na Nova24TV ...
Namesto, da bluziš raje preberi kaj piše na linku, ker članek ni senzacionalističen (marsikdaj so). Sranje je tale tvoj zapis, ker so te sami predsodki in se na vse pretege matraš zagovarjati svoje levičarstvo. Velikokrat ti pa ta zagovor prav nič ne uspe in to smo že praktično vsi opazili.
... čuj, in kaj bi ti izjavil, če bi bil lastnik podjetja, ki je za obnovo znamenite pariške katedrale prejelo 5 milijonov evrov ? ... khmm, da si najel muslimanske teroriste samo zato, da so požgali Notre Dame ? ...

P.S.: toti nova24tv.si/svet/vid...islamista/ islamist očitno ni imel drugega dela, kot da se je preoblečen v belo uniformo muslimanskega terorista med požarom pred pogledi množice Parižanov sprehajal po balkonu katedrale Notre Dame ... aja, sicer ne vem, s čem točno karkoli zagovarjam, ampak ko si glih tukaj, na toti forum.finance.si/?m=...629&single post si mi spet pozabil odgovoriti, ker ga do zdaj še nisem opazil ...
anon-329788 sporočil: 2.321
[#2770876] 19.04.19 14:36 · odgovor na: anon-116402 (#2770851)
Odgovori   +    0
Se ne strinjam, da bi bili vsi mediji tak poden, kot je tale.
anon-116402 sporočil: 4.340
[#2770877] 19.04.19 14:38 · odgovor na: anon-329788 (#2770876)
Odgovori   +    3
Zadnja sprememba: anon-116402 19.04.2019 14:41
[inflacija123]
Se ne strinjam, da bi bili vsi mediji tak poden, kot je tale.
Saj niso, Mladina in Demokracija sta večji poden od Nove24. Finance pa nekaj podobnega, le da bolj uspešno hlinijo podobo nevtralnosti. Vsaj pod Simono je tako.

Sicer pa pri Financah in pri Novi24 ne moremo govoriti o kvaliteti medija, ampak o kvaliteti avtorjev. V obeh medijih imaš cel spekter - od dostojnih avtorjev, do takih, ki jim je mesto v Mladini oz Demokraciji.
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2770879] 19.04.19 14:43
Odgovori   +    0
Je bilo zavarovano proti požaru ?
Sicer pa donatorji, mednarodni tenderji, ni da ni - pralni stroj za pranje in kanalizacijo denarja se že ogreva :)
robi2107 sporočil: 4.272
[#2770880] 19.04.19 14:44 · odgovor na: anon-116402 (#2770851)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: robi2107 19.04.2019 14:53
Se opravičujem za dani +, ki sem ga avtomatsko stisnil, ko sem prebral tisto o Novi24 in Demokraciji. S tem, da gre za popoln poden (ker gre za navadna partijska trobila), se globoko strinjam. Pa recimo, da se lahko strinjam, da so poden tudi drugi mediji. Nikakor pa se ne morem strinjati z obtoževanjem kar tako povprek na pamet. Muslimani in levičarji?? Se strinjam, da so muslimanski fanatiki ušpičili marsikatero zajebano, ampak obstaja tudi še kak drug neuravnovešenec na tem svetu. Recimo McVeigh, pa Breivik, pa.... vse do Christchurcha.
anon-116402 sporočil: 4.340
[#2770887] 19.04.19 15:36 · odgovor na: robi2107 (#2770880)
Odgovori   +    3
[robi2107]
Se opravičujem za dani +, ki sem ga avtomatsko stisnil, ko sem prebral tisto o Novi24 in Demokraciji. S tem, da gre za popoln poden (ker gre za navadna partijska trobila), se globoko strinjam. Pa recimo, da se lahko strinjam, da so poden tudi drugi mediji. Nikakor pa se ne morem strinjati z obtoževanjem kar tako povprek na pamet. Muslimani in levičarji?? Se strinjam, da so muslimanski fanatiki ušpičili marsikatero zajebano, ampak obstaja tudi še kak drug neuravnovešenec na tem svetu. Recimo McVeigh, pa Breivik, pa.... vse do Christchurcha.
Muslimanov in levičarskih skrajnežev nisem obtožil za požig Notre Dame, sem pa napisal, da so glavni osumljenci. Glede na dosedanje "njihove dosežke" in javno izražanje stališč je to racionalna pozicija. Vsi racionalni kriminalisti iščejo osumljence za neko dejanje najprej med tistimi, ki so podobne reči že počeli ali vsaj promovirali in v primeru Notre Dame so to pač Muslimanski skrajneži (teh je vsaj nekaj deset procentov vseh Muslimanov, po nekaterih ocenah celo prek 50%) in levičarski skrajneži. Če spet pride do pokola otrok na levičarskem indoktrinacijskem kampu (srčno upam, da nikoli več, ampak žal ni izključeno), se bo pa najprej osumilo desničarske skrajneže tipa Breivik. Ne vem kaj ti tukaj ni jasno?
macon sporočil: 12.861
[#2770890] 19.04.19 15:46 · odgovor na: najobj (#2770863)
Odgovori   +    3
[najobj]
> [macon]
> > [najobj]
> > > [usimoncic]
> > > nova24tv.si/svet/vse...otre-dame/
> >
> > ... holy shit ! ... čuj, tebe sem do zdaj imel za bolj pametnega, da bi verjel čisto vsakemu sranju, ki ga v svoji gonji in sejanju strahu pred muslimani objavijo islamofobni psihiči na Nova24TV ...

> Namesto, da bluziš raje preberi kaj piše na linku, ker članek ni senzacionalističen (marsikdaj so). Sranje je tale tvoj zapis, ker so te sami predsodki in se na vse pretege matraš zagovarjati svoje levičarstvo. Velikokrat ti pa ta zagovor prav nič ne uspe in to smo že praktično vsi opazili.

... čuj, in kaj bi ti izjavil, če bi bil lastnik podjetja, ki je za obnovo znamenite pariške katedrale prejelo 5 milijonov evrov ? ... khmm, da si najel muslimanske teroriste samo zato, da so požgali Notre Dame ? ...

P.S.: toti nova24tv.si/svet/vid...islamista/ islamist očitno ni imel drugega dela, kot da se je preoblečen v belo uniformo muslimanskega terorista med požarom pred pogledi množice Parižanov sprehajal po balkonu katedrale Notre Dame ... aja, sicer ne vem, s čem točno karkoli zagovarjam, ampak ko si glih tukaj, na toti forum.finance.si/?m=...629&single post si mi spet pozabil odgovoriti, ker ga do zdaj še nisem opazil ...
Kot ponavadi spet premikaš tarčo, ker nikjer ne komentiram osebe, ki se je bojda sprehajala zgoraj po cerkvi, link na Novi pa tudi ne razglablja o tem, temveč podaja mnenje šefa restavratorjev.

Ne pričakuj, da ti bom vse odgovoril, ker vsega tudi ne preberem, meandri tvojih misli pa so mi nasploh precejšnja neznanka.
anon-61428 sporočil: 4.493
[#2770892] 19.04.19 15:54 · odgovor na: najobj (#2770822)
Odgovori   +    1
[najobj]
> [usimoncic]
> nova24tv.si/svet/vse...otre-dame/

... holy shit ! ... čuj, tebe sem do zdaj imel za bolj pametnega, da bi verjel čisto vsakemu sranju, ki ga v svoji gonji in sejanju strahu pred muslimani objavijo islamofobni psihiči na Nova24TV ...
Lej to bo vedno oni bodo trdili da je musliman vžgal francozi tega ne bodo ampak je razlog samovžig. Kaj ti mislis ne vem. Jaz slutim da je bilo to zazgano s strani vlade v imenu drzave Francije,naredil pa je en 007 agent za katerega nikdar ne bo svet vedel.
Nekaj so morali drugace bi padli v krizo. Sedaj se pa s zem ukvarjajo.
Tako so tudi pri nas izpeljali kar nekaj stvari v imenu drzave, da jih ne nastevam.
rava sporočil: 266
[#2770893] 19.04.19 16:00 · odgovor na: macon (#2770890)
Odgovori   +    3
Ko so alarmi začeli čivkat, naj bi zaposleni iskali ogenj in to bi bil verjetno lahko tist folk, ki je hodil po katedrali in so ga posnele kamere.
Če jih je pa softver pošiljal v tri krasne in ne na mesto, kjer je dejansko gorelo, je to zelo nerodna reč.
Si predstavljam, da je neki razlike če začneš gasit takoj ko zagori al pa čez 1 uro.


French newspaper Le Parisien reported that a fire alarm went off at Notre Dame shortly after 6 p.m. Monday but a computer bug showed the fire's location in the wrong place. The paper reported the flames may have started at the bottom of the cathedral's giant spire and may have been caused by an electrical problem in an elevator.

Officials had said a fire alarm was triggered at 6:20 p.m., but no fire was discovered. Then, at 6:43 p.m., another alarm sounded.

www.cbsnews.com/live...e-updates/
rava sporočil: 266
[#2770897] 19.04.19 16:41 · odgovor na: (#2770895)
Odgovori   +    5
[rename]
Spet bo kriv softver, xexe.
Zelo prikladno... kot, ko prideš kam na šalter in rečejo, veste, ne dela nam program, ne moremo.... ali pa, ko se ti elektronska banka ne odziva dokler ni konec delovnika.
Za koji q.rac že ne more e-banka delovati 24/7, ampak samo do 15 ali 15.30???
A to tam gospe pretipkavajo naloge v treh kopijah, ko jim jih jaz pošljem s telefonom???
Jaaaaa, tudi jst se neizmerno čudim.
Sploh ker je splošno znano dejstvo, da softveraši ama čist nikoli čisto nič ne zajebejo in vsak softver dela k urca.
Vedno in povsod.
:P
:))))))
robi2107 sporočil: 4.272
[#2770901] 19.04.19 17:46 · odgovor na: anon-116402 (#2770887)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: robi2107 19.04.2019 18:01
[usimoncic]
.....Muslimanski skrajneži (teh je vsaj nekaj deset procentov vseh Muslimanov, po nekaterih ocenah celo prek 50%) ....
Čisto pretiravanje, da ne uporabim kakšne krepkejše besede. Ali lahko navedeš kakšen vir za tole?? Kje si našel te "nekatere ocene"? Muslimanov je po Wikiju 1,8 mrd. Že 10% te cifre predstavlja armado, ki 56-krat presega celotno vojsko NATO pakta (3.165.000 vojakov po www.statista.com/sta...countries/ ). Vse države tega sveta niso sposobne skupaj sestaviti te cifre, kaj šele "nekaj deset procentov" ali celo "prek 50%". Ne vem potem, kaj vsi ti "skrajneži" čakajo. Če jih je res toliko, lahko cel svet pojebejo v dveh tednih in mu vsilijo šerijat.

Sicer pa bom za začetek postavil metodološko vprašanje: kdo sploh predstavlja skrajneža v tvoji citirani trditvi, da bomo vedeli, o čem se pogovarjamo. Pa vire bi lepo prosil. Pa ne Nova24 in Demokracija.
robi2107 sporočil: 4.272
[#2770904] 19.04.19 18:10 · odgovor na: anon-116402 (#2770887)
Odgovori   +    0
P.S.: Sem malo poguglal in na www.crisisgroup.org/...ist-threat izbrskal 230 jurjev norih džihadistov po celem svetu. Precej bolj verjetna cifra od tiste tvoje. V Evropi jih imajo pa menda največ brexitanci (25 jurjev po www.independent.co.u...23966.html ), sledijo jim pa verjetno Francozi. Ne vem, koliko jih je tam, vendar boš z malo guglanja verjetno uspel izbrskati eno realno cifo, če te ta sploh zanima.
pobalin sporočil: 14.456
[#2770909] 19.04.19 18:39 · odgovor na: najobj (#2770859)
Odgovori   +    2
[najobj]
> [pobalin]
> > [najobj]
> > P.S.: pokaži mi dovolj visoko stavbo, kjer je namontirana tota nearby public webcam s pogledom na streho (WTF?) Notre Dame ...
>
> Potem bi z Google Maps 3D tudi hitro prišel do tega pogleda
> www.google.com/maps/...d2.3544587
> in ugotovil, da gre skrajno blazno verjetno za posnetek z zvonika gotske cerkve St. Gervais, ki je na drugem (desnem!) bregu Sene. Kot piše francoska Wikipedija (poglej tudi sliko na sklicu št. 11):

... čuj, če bi jaz bil v penziji, bi imel čas s pomočjo Google Translate razumeti, da je linkani članek Liberationa spodoben primerek fektčekinga in mitbastinga in bi z Google Maps 3D tudi hitro prišel do pogleda, ki si ga nalimal, ampak jaz nisem v penziji, jebiga ...
Čuj, zmeniva se tako: ti še naprej pridno garaj in vestno plačuj prispevke, da lahko jaz dobivam penzijo, jaz ti bom pa s stricom guglom iskal bajte po Parizu in drugo, kar te bo zanimalo med zasluženo malico in boš vprašal na totem forumu. :-P
macon sporočil: 12.861
[#2770912] 19.04.19 18:57 · odgovor na: robi2107 (#2770904)
Odgovori   +    2
[robi2107]
P.S.: Sem malo poguglal in na www.crisisgroup.org/...ist-threat izbrskal 230 jurjev norih džihadistov po celem svetu. Precej bolj verjetna cifra od tiste tvoje. V Evropi jih imajo pa menda največ brexitanci (25 jurjev po www.independent.co.u...23966.html ), sledijo jim pa verjetno Francozi. Ne vem, koliko jih je tam, vendar boš z malo guglanja verjetno uspel izbrskati eno realno cifo, če te ta sploh zanima.
Ma ja, v Afganistanu jih je več kot 230 jurjev samo med talibani in za talibane.
robi2107 sporočil: 4.272
[#2770916] 19.04.19 19:31 · odgovor na: macon (#2770912)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: robi2107 19.04.2019 19:38
[macon]
Ma ja, v Afganistanu jih je več kot 230 jurjev samo med talibani in za talibane.
Ajde, ne rečem, da je cifra 230 jurjev vredna suhega zlata, naj bo zaradi mene štirikrat, ali pa desetkrat tolikšna, ampak da je skrajnežev "vsaj nekaj deset procentov vseh Muslimanov, po nekaterih ocenah celo prek 50%", pri čemer je muslimanov po celem svetu skupaj 1,8 mrd, četrtina svetovne populacije, je pa hudo lovska. Kakorkoli, jaz sem uspel izbrskati eno cifro, pa naj ta drži ali ne. Naj zdaj sogovornik (usimončič) predloži kakšen vir.
macon sporočil: 12.861
[#2770918] 19.04.19 19:47 · odgovor na: robi2107 (#2770916)
Odgovori   +    0
[robi2107]
> [macon]
> Ma ja, v Afganistanu jih je več kot 230 jurjev samo med talibani in za talibane.

Ajde, ne rečem, da je cifra 230 jurjev vredna suhega zlata, naj bo zaradi mene štirikrat, ali pa desetkrat tolikšna, ampak da je skrajnežev "vsaj nekaj deset procentov vseh Muslimanov, po nekaterih ocenah celo prek 50%", pri čemer je muslimanov po celem svetu skupaj 1,8 mrd, četrtina svetovne populacije, je pa hudo lovska. Kakorkoli, jaz sem uspel izbrskati eno cifro, pa naj ta drži ali ne. Naj zdaj sogovornik (usimončič) predloži kakšen vir.
Všeč mi je tista, da bi islamski skrajnež kristjanu odrezal glavo, zmerni muslimani bi pa gledali, kako skrajnež kristjanu reže glavo.
anon-116402 sporočil: 4.340
[#2770928] 19.04.19 22:34 · odgovor na: robi2107 (#2770904)
Odgovori   +    4
Zadnja sprememba: anon-116402 19.04.2019 22:52
[robi2107]
P.S.: Sem malo poguglal in na www.crisisgroup.org/...ist-threat izbrskal 230 jurjev norih džihadistov po celem svetu. Precej bolj verjetna cifra od tiste tvoje. V Evropi jih imajo pa menda največ brexitanci (25 jurjev po www.independent.co.u...23966.html ), sledijo jim pa verjetno Francozi. Ne vem, koliko jih je tam, vendar boš z malo guglanja verjetno uspel izbrskati eno realno cifo, če te ta sploh zanima.
Odvisno koga šteješ za radikalnega. Zame je radikalen Musliman vsak tisti, ki se zavzema za šeriatsko pravo, ni pripravljen obsoditi teroristične organizacije, ne obsoja umore iz časti, ne obsoja izrekanje fatve nad določenimi posameniki zaradi žaljenja Mohameda in Islama itd. In takih je žal zelo veliko. Po konservativnih ocenah obveščevalnih služb naj bi jih bilo nekaj deset procentov vseh Muslimanov, Ben Shapiro pa navaja še precej bolj šokantne podatke: www.youtube.com/watc...7TAAw3oQvg

Tistih, ki so danes operativno sposobni se razstreliti sredi Pariza ali New Yorka, je gotovo precej manj, verjetno bodo tvoje številke držale. Ampak nevarnost predstavljajo ravno tisti "zmerni muslimani", ki po mojem niso prav nič zmerni. Ko bo prišlo do pizd***je, bodo odločali t.i. "zmerni muslimani", ki bodo pokazali, da niso prav nič zmerni in da so jim zahodne civilizacijske norme španska vas.
anon-207617 sporočil: 6.899
[#2770962] 20.04.19 10:59 · odgovor na: macon (#2770918)
Odgovori   +    1
[macon]

Všeč mi je tista, da bi islamski skrajnež kristjanu odrezal glavo, zmerni muslimani bi pa gledali, kako skrajnež kristjanu reže glavo.
Kaj pa tista, ko zmerni kristjani izvolijo oblast ki potem bombardira in asasinira muslimane od Alzirije do Irana, potem pa stevilo zrtev iskreno obzalujejo? In to tako ze enih 50 let, na 300 let suzenjsko kolonialisticne podlage.

Zmernih ljudi sto za jurja na tem svetu.

Strani: 1 2 3 4