Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

robi2107 sporočil: 4.272
[matjazfinance]
Saj evolucija je res le teorija. Sicer nekako najbolj uporabna, a vendarle. Prav nič ne bi bilo narobe, če bi v šolah predstavili tudi (poudarek na tudi) ideje kreacionistov. Dokler gre le za informiranje o obstoju različnih pogledov - česa se imamo bati tisti, ki se nam trenutno zdi bolj verjetna Darwinova razlaga? Menim, da prav ničesar.
Ko je teorija dokazana, postane dejstvo. Glede na arheološke najdbe in dognanja biologije nimam nobenega razloga, da bi vanjo dvomil. Kreacionizem pa pri biologiji pa nima kaj iskati. Kar se mene tiče, naj se se ga poučuje pri predmetu vraževerje skupaj s šloganjem, horoskopi in sevanjem piramid.
Poleg tega, če dopuščamo, da otrokom v šoli razlagajo take popolne kozlarije, kot je pravljica o globalnem segrevanju, ali pa SJW teorija spola, ali pa recimo ideja da smo Slovenci prišli sem šele v 6. stoletju - potem ni nobene škode če poleg Darwinove teorije slišijo tudi besedo-dve o kreacionizmu.
Tudi z globalnim segrevanjem nimam težav. Dokazov zanj je po mojem čisto dovolj (redne meritve temperature in s prostim očesom opazno taljenje ledenikov). Ko sem bil mulo, je bilo še februarja snega do kolen, zdaj pa zelene zime niso več nobena redkost. Zame je to dovolj dober dokaz, da se planet segreva. Glede selitve Slovanov pa uradna zgodovina pravi, kakor pravi. Selitve ljudstev v preteklosti so dejstvo in ne vem zakaj bi bili Slovani kakšna izjema. Kolikor vem, so večji del Evrope nekdaj poseljevali Kelti, Slovani pa so se sem priselili zaradi pritiska Obrov/Avarov/Hunov. Zgodovinopisje pa tudi ima svoje metode, na osnovi katerih postavlja določene trditve. Ker nisem iz foha, o tem ne bom pametoval. Verjamem pa, da bi marsikdo tukaj rad videl, da so kleni Slovenci poseljevali poleg Slovenije še pol Avstije, Italijo vse tja do Piemonta, NDH je itak od nekdaj slovenska, Madžarsko pa vsaj tja do Balatona. In to še preden so se razvile amebe in druga primitivna bitja ali pa vsaj od izumrtja dinozavrov naprej.