Izbrani forum: Avto

Izbrana tema: članek Audijev električni high tech omrežil 40 Slovencev

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-54454 sporočil: 4.098
[Avto] Tema: Audijev električni high tech omrežil 40 Slovencev
[#2769621] 13.04.19 08:49 · odgovor na: bobek13 (#2769587)
Odgovori   +    1
[bobek13]
>

okej pustimo stevilke ob strani, kot kaze mata z alek14 razlicne predpostavke (pa koliko oba spremljam na tem foruma, stevilke nobenemu od vaju ne delajo tezav ;-)) me pa vseeno zanima kako bomo pa polnili svoje avte mi "nesrecniki", ki zivimo v blokih in smo srecni da parkplac zvecer v blizini bloka dobimo? a se ti se vedno zdi, da je infrastruktura pripravljena na miljon elektricnih avtov?

Pa glede na celoten smoren okrog tes6 (ki bi ga za povrh uni, ki so se tam omastili, zdaj kar lepo meni nic tebi nic na hitro zaprli?!?!) se ti zdi, da je nasa uboga kura (oziroma njeni davkoplacevalci) sposobna sfinancirat se ene 2 orgije za nek-a, ki ju rabimo, da pokrijemo potrebe po elektroenergiji? pa da nam ob tem se ostane, da zamenjamo vozni park (cliotov/golfov) za vsaj cenovni razred dva drazjih ev?

:-)


zal sem bolj mnenja Nemirnega, ki je ato zapisal, da je ev luksus "elite", ki jim jo raja financira kot jim financira CD, filharmonijo in opero...

;-)

lpA
Te zadeve smo se točno na ta način tukaj pogovarjali že pred več kot desetletjem. Takrat je bilo še govora celo o potrebnih "treh ali štirih NEK".
Kar je odličen dokaz, da gre zgolj še za verske vojne v katerih ne boš nikamor prišel.

Številke so pa številke in z njimi debata ne more trajati 10+ let, zato sem se odzval zgolj in izključno na debato o "sosedih".

Kar se pa ostalega tiče, se moje mnenje v vseh teh letih ni spremenilo niti za pikico:

Ja, EV so prihodnost

Ne, to ne pomeni, da je to "jutri". Svet ni črno/bel. Že takrat sem naračunal, da bo za to potrebno, po najbolj optimističnem scenariju, najmanj 25 let, da postanejo mainstream in zaenkrat kaže, da gre vse po načrtu.

Slo kapacitete pa v teoriji(!) že danes zadostujejo (če bi uspeli porabo porazdeliti ma 24ur- recimo v2g), samo svinčnik je potrebno v roke vzet in opravit dva osnovnošolska računa.

Nekaj številk po spominu, ki bi moralo zadostovati za percepcijo razreda velikosti problema:
Letna poraba skupaj 14TW
Število osebnih vozil 1.100.000
Prevoženi km dnevno 35
Poraba na km 160Wh
Poraba gospodinjstva 10kWh dnevno

Za plastično predstavo: 3 dodatne 70w žarnice, ki gorijo 24ur.


O NEK2 V Šoštanju sem jaz nabijal, ko je bil še referemdum za TES6

In ja, definitivno so EV najprej igracke denarja polnih bay area geekov, sam to je bila tudi mikrovalovna pečica. To je praktično vsaka tehnična novost, le da je tukaj še nekoliko bolj zahteven finančni razred velikosti.
Ampakk ej, dokler flowerpower liberalci rešuje svet s prepovedjo slamic, se nihče ne bo branil, ce mu še malo njegovo drago igračko financirajo.

In ne, še zelo prezgodaj je gledati na to skozi očala nekoga, ki živi v bloku ali nekoga, ki želi v Split na kapučin.
Tej kupci pač pridejo na vrsto kasneje, mogoče čez 20 let....

Zaenkrat je dovolj (preveč) tistih, ki se iz "Vranskega vozijo v Ljubljano" na Vranskem pa imajo hišo z vrtom, psom in subvencionirane(sic) panele na strehi".

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2769621

Strani: 1

najobj sporočil: 31.920
[tmatej]
> [bobek13]
> >
>
> okej pustimo stevilke ob strani, kot kaze mata z alek14 razlicne predpostavke (pa koliko oba spremljam na tem foruma, stevilke nobenemu od vaju ne delajo tezav ;-)) me pa vseeno zanima kako bomo pa polnili svoje avte mi "nesrecniki", ki zivimo v blokih in smo srecni da parkplac zvecer v blizini bloka dobimo? a se ti se vedno zdi, da je infrastruktura pripravljena na miljon elektricnih avtov?
>
> Pa glede na celoten smoren okrog tes6 (ki bi ga za povrh uni, ki so se tam omastili, zdaj kar lepo meni nic tebi nic na hitro zaprli?!?!) se ti zdi, da je nasa uboga kura (oziroma njeni davkoplacevalci) sposobna sfinancirat se ene 2 orgije za nek-a, ki ju rabimo, da pokrijemo potrebe po elektroenergiji? pa da nam ob tem se ostane, da zamenjamo vozni park (cliotov/golfov) za vsaj cenovni razred dva drazjih ev?
>
> :-)
>
>
> zal sem bolj mnenja Nemirnega, ki je ato zapisal, da je ev luksus "elite", ki jim jo raja financira kot jim financira CD, filharmonijo in opero...
>
> ;-)
>
> lpA
Te zadeve smo se točno na ta način tukaj pogovarjali že pred več kot desetletjem. Takrat je bilo še govora celo o potrebnih "treh ali štirih NEK".
Kar je odličen dokaz, da gre zgolj še za verske vojne v katerih ne boš nikamor prišel.

Številke so pa številke in z njimi debata ne more trajati 10+ let, zato sem se odzval zgolj in izključno na debato o "sosedih".

Kar se pa ostalega tiče, se moje mnenje v vseh teh letih ni spremenilo niti za pikico:

Ja, EV so prihodnost

Ne, to ne pomeni, da je to "jutri". Svet ni črno/bel. Že takrat sem naračunal, da bo za to potrebno, po najbolj optimističnem scenariju, najmanj 25 let, da postanejo mainstream in zaenkrat kaže, da gre vse po načrtu.


Slo kapacitete pa v teoriji(!) že danes zadostujejo (če bi uspeli porabo porazdeliti ma 24ur- recimo v2g), samo svinčnik je potrebno v roke vzet in opravit dva osnovnošolska računa.

Nekaj številk po spominu, ki bi moralo zadostovati za percepcijo razreda velikosti problema:
Letna poraba skupaj 14TW
Število osebnih vozil 1.100.000
Prevoženi km dnevno 35
Poraba na km 160Wh
Poraba gospodinjstva 10kWh dnevno

Za plastično predstavo: 3 dodatne 70w žarnice, ki gorijo 24ur.


O NEK2 V Šoštanju sem jaz nabijal, ko je bil še referemdum za TES6

In ja, definitivno so EV najprej igracke denarja polnih bay area geekov, sam to je bila tudi mikrovalovna pečica. To je praktično vsaka tehnična novost, le da je tukaj še nekoliko bolj zahteven finančni razred velikosti.
Ampakk ej, dokler flowerpower liberalci rešuje svet s prepovedjo slamic, se nihče ne bo branil, ce mu še malo njegovo drago igračko financirajo.

In ne, še zelo prezgodaj je gledati na to skozi očala nekoga, ki živi v bloku ali nekoga, ki želi v Split na kapučin.
Tej kupci pač pridejo na vrsto kasneje, mogoče čez 20 let....

Zaenkrat je dovolj (preveč) tistih, ki se iz "Vranskega vozijo v Ljubljano" na Vranskem pa imajo hišo z vrtom, psom in subvencionirane(sic) panele na strehi".
... čuj, pozabil si, da avto ni samo poraba energije zaradi premikanja iz Vranskega v Ljubljano, ampak je tudi tole "Umirjeno, odločno in s tistim značilnim vroom, vroom, ki naježi kožo in zbudi neustavljivo željo, da odkriješ vse njegove talente, od razpona glasu do tega, kako se razume z visokimi vrtljaji, ostrimi zavoji, grobimi zaviranji" , kot se je tukaj avto.finance.si/8946...reteklosti ob siceršnjem propagiranju - ker ga pač za to plačujejo - električnih avtomobilov raznežil pesniško razpoloženi Miloš Milač ... khmm, če zdaj pozabim, da si pozabil na kapaciteto (= doseg) baterij, njihovo težo in predvsem potreben čas, da jo napolniš ...

P.S.: za tvoj scenarij je ostalo samo še 15 let, ker je 10 let očitno že minilo in se v tem cajtu ni spremenilo skoraj nič ...

Strani: 1