Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

kzupanc sporočil: 10.519
[FIN-454644]
To bos ti izracunal. Moj point je, da so vlaki velikih hitrosti smiselni na velikih razdaljah. Poznam japonske vlake. Ki seveda ne ustavljajo v Spodnjem in Zgornjem Kaslju pa se ene dvakrat vmes.
To seveda. Normalno pričakujem, če bi se leta 2019 vozil iz MB v LJ v službo z vlakom, da vožnja traja okoli 1 uro. A je to hitri vlak? Ne vem, po moje ne.
Koliko časa pa danes res potuje, kdor se vozi, pa ne vem :) :)

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2769144

Strani: 1

FIN-454644 sporočil: 10.894
Nase zelezniske proge so to kot makadam na cesti. Za hitre vlake bi bilo treba narediti novo infrastrukturo, da ne bi hitri vlak iztiril v prvem ovinku. Ce govorimo o potrebah prebivalstva, pa povejmo, da so po zgraditvi avtocest vse kacje ride ostale, ki se kako prav pridejo, kadar so problemi na avtocesti. Ta princip bi veljalo ohraniti pri progah.
anon-178149 sporočil: 4.311
[kzupanc]
> [FIN-454644]
> To bos ti izracunal. Moj point je, da so vlaki velikih hitrosti smiselni na velikih razdaljah. Poznam japonske vlake. Ki seveda ne ustavljajo v Spodnjem in Zgornjem Kaslju pa se ene dvakrat vmes.

To seveda. Normalno pričakujem, če bi se leta 2019 vozil iz MB v LJ v službo z vlakom, da vožnja traja okoli 1 uro. A je to hitri vlak? Ne vem, po moje ne.
Koliko časa pa danes res potuje, kdor se vozi, pa ne vem :) :)
Saj ne veš, kako hitro vozi hitri vlak. Sem že napisal, da ima (oziroma je imel pred 3 leti) ICE vlak med Hamburgom in Munchnom voznoredno potovalno hitrost 125,7 km/h, z dvema odsekoma z višjo, 170-180 km/h. Tudi med Munchnom in Berlinom po tvoje ni hitri vlak, 586 km premaga samo v 4:36.
Glede na konfiguracijo proge, dolžino obstoječe trase 157 km med MB in LJ, bi to pomenilo precej večjo potovalno hitrost, preko 150 km/h. V Nemčiji, Avstriji, Švici kaj takega skorajda ne boš videl. Na primer, razdalja Milano Torino (148,3 km) in Frechiarossa vozi okoli 50 minut po progi za visoke hitrosti z Vmax>=250 km/h. Toliko, kakšne potovalne hitrosti, oziroma čase se sme pričakovat.

Strani: 1