Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

shevchenko sporočil: 21.898
Ne, država bo morala končno dojet, da brez podjetnikov ne bo dovolj delovnih mest in prihodkov v proračun in jim bo morala pustit, da dovolj zaslužijo s poslom, ne pa da jih poskuša čim bolj obdavčit, ker je to pač všeč raji.
dovolj za 20-metrsko jahto, a ne? pa za na crno zgrajene gradove z gradbenim dovoljenjem za majhno hisko?

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2764977

Strani: 1

jsvetlin sporočil: 54
Saj vem, da ne boš filozofije zamenjal, ampak folk muti z registracijami v tujini in delom na črno tudi zaradi precej visokih davkov.
Glej na čisto banalnem primeru:
Če firma zasluži 100€, najprej plača cca 20% davka iz dobička pravnih oseb
Potem jaz plačam 25%, če to potegnem ven. Potem plačam s tem račun za elektriko z 22% ddv. Potem na neto plačam še ~10% davkov za ove, energijsko učinkovitost, trošarine

Torej, za 100€, ki jih je zaslužila firma, jaz lahko plačam za 42€ elektrike. Če sem slučajno prejemal kake socialne transferje ali sem imel znižan vrtec, pa še ti gredo dol.

Podobna računica je tudi s plačo. In pri tvojem nakupu stanovanja. Pri vsakem koraku se najde neka trošarina, dajatev, izkaznica, certifikat, ki ti manjša kupno moč in s čemur si na koncu nekdo drug kupi stanovanje.

Strani: 1