Izbrani forum: Moje finance

Izbrana tema: članek Petra bi vložila 180 tisočakov v stanovanje. Je to pametno?

Teme v drugih forumih o teh vsebini:   Glavni forum (45)

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

crt sporočil: 27.164
Zadnja sprememba: crt 22.02.2019 15:35
[NemirniTujec]
> [crt]
> > [NemirniTujec]
> > In zakaj bi nekaj tako bedastega sploh recikliral?
>
> mogoce se odgovor zacne pri tem, da od 2015 pa do danes kljub petri se vedno ni prisel konec zgodbe.
>
> (the bear case is always more intellectually attractive, etc)

No, se dobro da ne reciklirajo "mi imamo najvecjega" (Publikum balkan, 2007).
dno cen stanovanj je bilo q3 2014 (vir nedavni clanek by tadejk www.finance.si/89448...zelo-hitro ).

ob zacetku 2015 je ecb zacela qe (ie. pobirati denar z drevesa, na katerem raste denar).

petra je poleg tega ze tako relativno dobrega timinga zadela ravno tocko, od katere dalje so bili vsi kvartalni bdp impulzi visji, in kupila zadevo z leverage x 10.

gledano z 10/10 rearview mirror pogledom je bil nakup zelo lepo izveden (ce je seveda potem bil).

zadeva je zrasla recimo 30% (glede na to, da so stanovanja samo v zadnjih dveh letih 19%). petra je naredila 300%.

v prejsnji buli je bil low point -35% (vir isti, glede na komatoznost inflacije v tem obdobju po moje ni kljucno, a gledamo nominalno ali "realno").

ce bo bula enake velikosti, bo petra seveda pod vodo. morda pa je bila zadovoljna s 300% (ali 100% ali 200%), prodala in to bere in se smeji. ka te vem. zivljenje je sestavljeno iz samih posebnih primerov :)

moje nagnjenje do advocatus diaboli ti je znano, jemlji v tem duhu. drzi pa vse.