Zasebnost

Strani: 1 2 3

1357 sporočil: 7.095
[#2756027] 01.02.19 12:07 · odgovor na: rx170 (#2755984)
Odgovori   +    5
Številke o denarnem toku v živilsko predelovalnem sektorju govorijo malo drugače ko jih vse skupaj sestaviš v smiselno celoto, res je pa da so znotraj tega sektorja (dez)organizirani ko bugarska skupščina. Ravno Počivavšek, ki v osnovi prihaja iz te branže, me čudi da ne poda ideje za ustanovitev živilsko predelovalnega holdinga ( vsi njeni deležniki: pridelovalci in predelovalci), ki bi zbrali kapital in odkupil ta nesrečni Mercator če jim toliko pomeni da jim brez njega živeti in preživeti ni.
pobalin sporočil: 14.456
[#2756037] 01.02.19 13:06 · odgovor na: (#2756031)
Odgovori   +    5
[kren]
Še nikoli nisem pihal v gume, pa na bencinskih črpalkah ne kupujem sprejev za motor, bureka, ali čipsa, ampak točim gorivo.
Btw, kupci goriva plačamo tudi kompresor za polnjenje gum (v ceni goriva). Je pa tipično slovensko, da zastonjkarji, ki sploh ne točijo goriva pizdijo, če ni kompresorja.
Malo in staro primestno Petrolovo črpalko na našem koncu fura nek s.p., ki nima nič proti biciklističnim zastonjkarjem. Ravno nasprotno. Pri blagajni ti posodijo adapter za ventilček, da lahko zastonj napumpaš gume. Če si bolj "zapravljive" sorte, ti ga za drobiž tudi prodajo - imajo nekaj zaloge. Najbrž to ni nabavna politika Petrola ampak iniciativa tega espeja oz. zaposlenih.
pobalin sporočil: 14.456
[#2756038] 01.02.19 13:08 · odgovor na: najobj (#2755986)
Odgovori   +    6
[najobj]
P.S.: če bi Angleži poslušali Petro, se ob brexitu ne bi toliko pogajali za čimboljše pogoje za svoja podjetja, ker bo Petrina nevidna roka trga itak vse porihtala ...
Jaz imam občutek, da so Angleži poslušali same petre, zato pa imajo zdaj takšno sranje. Odisej je že vedel, zakaj si je moral z voskom zamašiti ušesa...
pobalin sporočil: 14.456
[#2756053] 01.02.19 14:11 · odgovor na: (#2756047)
Odgovori   +    1
[kren]
Večina najemnikov bencinskih servisov komaj shaja (sploh takšnih na manj frekventnih lokacijah). Zato pa poskušajo dodatno zaslužiti še s prodajo bureka in čipsa.
Saj pravim, zato so pa prijazni do druge ubožne raje.
najobj sporočil: 31.962
[#2756060] 01.02.19 14:18 · odgovor na: pobalin (#2756038)
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: najobj 01.02.2019 14:19
[pobalin]
> [najobj]
> P.S.: če bi Angleži poslušali Petro, se ob brexitu ne bi toliko pogajali za čimboljše pogoje za svoja podjetja, ker bo Petrina nevidna roka trga itak vse porihtala ...
Jaz imam občutek, da so Angleži poslušali same petre, zato pa imajo zdaj takšno sranje. Odisej je že vedel, zakaj si je moral z voskom zamašiti ušesa...
... čuj, kaj ti ne verjameš, da bo nevidna roka trga vse porihtala ? ...

P.S.: če jaz prav vidim, je nevidna roka trga že bolj švoh in rihta samo še za nekatere, za druge pa ne more več ...
pobalin sporočil: 14.456
[#2756066] 01.02.19 14:38 · odgovor na: najobj (#2756060)
Odgovori   +    1
[najobj]
... čuj, kaj ti ne verjameš, da bo nevidna roka trga vse porihtala ? ...
P.S.: če jaz prav vidim, je nevidna roka trga že bolj švoh in rihta samo še za nekatere, za druge pa ne more več ...
Nevidna roka vse (po)rihta tako kot ji pritiče: nevidno. Kot (nevidni) bog. Edina vidna plat boga je srenja duhovnikov in vernikov, edina vidna plat nevidne roke trga pa srenja njenih zelotov. :-P
najobj sporočil: 31.962
[#2756072] 01.02.19 14:52 · odgovor na: pobalin (#2756066)
Odgovori   +    1
[pobalin]
> [najobj]
> ... čuj, kaj ti ne verjameš, da bo nevidna roka trga vse porihtala ? ...
> P.S.: če jaz prav vidim, je nevidna roka trga že bolj švoh in rihta samo še za nekatere, za druge pa ne more več ...
Nevidna roka vse (po)rihta tako kot ji pritiče: nevidno. Kot (nevidni) bog. Edina vidna plat boga je srenja duhovnikov in vernikov, edina vidna plat nevidne roke trga pa srenja njenih zelotov. :-P
... ja, Angleži so (bili) navajeni, da oni komandirajo nevidni roki trga, kaj naj nevidno porihta, zdaj pa so že malo pozabili, da ne več ...
robi2107 sporočil: 4.272
[#2756096] 01.02.19 16:04 · odgovor na: (#2756031)
Odgovori   +    5
Zadnja sprememba: robi2107 01.02.2019 16:14
[kren]
> [robi2107]
> > [kren]
> > Kaj pizdiš? Pač nisi Petrolova ciljna stranka, če se še sredi zime voziš z biciklom.
>
> A ko imaš ti gume na avtu prazne, mogoče pihaš vanje? Bi si želel videti bedasti izraz tvojega frisa, ko bi se z AVTOM s prazno gumo pripeljal na pumpo misleč, kako jo boš zdaj fino napolnil, in bi razočaran ugotovil, da ti kaj drugega kot pihanje vanjo sploh ne preostane, ker nimajo kompresorja, nožnih (ročnih) tlačilk pa tudi ne prodajajo. Lahko si pa kupiš burek in vrečko enega izmed 25 čipsov in se s prazno gumo odpelješ naprej. Kot da je kompresor za filanje gum prvenstveno namenjen kolesarjem. Pa tudi tisti sprej, o katerem sem govoril, je v osnovi namenjen za zunanje čiščenje (avtomobilskih) motorjev. Jaz ga pač zlorabljam za druge namene. Ti se pa kar navdušuj nad Petrolom. Bomo videli, kako boš navdušen, ko boš pihal v gumo, ker na pumpi ne boš našel kompresorja.

Še nikoli nisem pihal v gume, pa na bencinskih črpalkah ne kupujem sprejev za motor, bureka, ali čipsa, ampak točim gorivo.

Btw, kupci goriva plačamo tudi kompresor za polnjenje gum (v ceni goriva). Je pa tipično slovensko, da zastonjkarji, ki sploh ne točijo goriva pizdijo, če ni kompresorja.
Prvič, nisem ti jaz noben zastonjkar, ker tudi jaz vozim avtomo in tankam bencin. Mama ti je zastonjkar. Pač glede na to, da živim zelo blizu centra Lj, večino poti opravim z bajkom, če ravno ne tovorim ne vem česa, ker mi je to hitreje in se ne rabim zajebavati z iskanjem parkplacov in Zorangutanu plačevati parkirnine.

Drugič, ne mi trajbat, da na pumpi nikoli nisi filal gum. Povej mi potem, kako nafilaš gume na avtomobilu, če na pumpi nimajo kompresorja. A maš mogoče s sabo nožno pumpo pa potem pumpaš na roke?? Ali pa mogoče v prtljažniku voziš kompresor in agregat? Ali ni najbolj samoumevno pričakovanje, da boš na pumpi lahko nafilal gume, pa naj bodo od avta, motorja ali kolesa (zame je to vse isto, ker imam na bajku itak gume z avtomobilskim ventilom)? Pa po PETROLOV sprej za čiščenje motorja greš veljetno v lekarno, a ne? Ma ne me jebat.

In btw, Petrolova "servisa" na Litijski in Kajuhovi, handla kar lepo Petrol sam, ne pa kakšen najemnik. In če je njihov cilj maksimiranje dobička, naj nehajo prodajati in bureke in čipse in bencin in vse ostalo, naj prodajo pumpe in naj se grejo kupujem prodajem monopoli holding, tako kot se ga je šel Bavčar z Istrabenzom pa poglej kje se je to končalo.
robi2107 sporočil: 4.272
[#2756107] 01.02.19 17:00 · odgovor na: (#2756100)
Odgovori   +    5
[kren]
Umiri ton, drugače boš letel na šit listo.
Prvič, ti si mene začel zmerjati z zastonjkarjem. In mi oporekati moje mnenje v stilu "kaj se pizdiš". Tako da se kar ti sam vprašaj glede svoje komunikacije.

Drugič, v ceni goriva vsaj v mestih ti ne plačuješ nobenih kompresorjev, ker so cene goriva z vsemi dajatvami vred regulirane s strani države in trgovci nanje nimajo nobenega vpliva.

Tretjič, še vedno čakam tvoj odgovor, kje filaš gume, če ravno nisi doma in imaš v garaži kompresor.

Zadnjič, briga me za tvojo "šit listo".
anon-333107 sporočil: 8.271
[#2756113] 01.02.19 17:16 · odgovor na: robi2107 (#2756096)
Odgovori   +    1
Res nisi zastonjkar.

Menda si samo kolaterarna škoda, za vse Petrolove kvazi strokovne poslovnože.... :)

*In menda tudi za ostale Bedake! :))
anon-443849 sporočil: 58
[#2756225] 02.02.19 10:40 · odgovor na: sopranos (#2755889)
Odgovori   +    0
čas vnosa: 31.01.19 21:47
Verjetno je ta članek helikopterskih prevozov a agrokorjevim helikopterjem.
anon-333107 sporočil: 8.271
[#2756234] 02.02.19 11:18 · odgovor na: bigl (#2755913)
Odgovori   +    0
[bigl]
> [premzb]
> PETROMERCATOR - v državni lasti.
> Mokre sanje vsakega "uhljeba" (ža par let iščem dober prevod)
>
> Bog nam pomagaj.
To je bolano. Pa Tarča, reklamiranje levice in njenih idej? Kaj se gre RTV SLO? Razmišljam. Takoj, ko sem videl goste in temo, sem nehal gledati. Vsaj to možnost izbire imam. Lep dan.
NEVERJETNO Veliko razmišljaš! v deželi, kjer vsi samo kradejo in lenarijo!

*Samo OPAZUJEM!
shevchenko sporočil: 21.898
[#2756252] 02.02.19 13:40 · odgovor na: mimoidoci (#2755999)
Odgovori   +    1
Ti a kej veš, a so prejšnji lastniki dobili za Mercator tistih 86 EUR po delnici od Agrokorja? Ker drugih norcev tedaj ni bilo naokoli, pa tudi Agrokor dvomim, da bi ponovil podvig.
aha, lastniki so pokasirali kupnino, podjetje pa je na skrgah. fenomenalno, ti recem...
rx170 sporočil: 6.411
[#2756256] 02.02.19 13:52 · odgovor na: shevchenko (#2756252)
Odgovori   +    3
[shevchenko]
> Ti a kej veš, a so prejšnji lastniki dobili za Mercator tistih 86 EUR po delnici od Agrokorja? Ker drugih norcev tedaj ni bilo naokoli, pa tudi Agrokor dvomim, da bi ponovil podvig.

aha, lastniki so pokasirali kupnino, podjetje pa je na skrgah. fenomenalno, ti recem...
Mercatorja ne bo prodajal Agrokor ampak ruski upniki.
shevchenko sporočil: 21.898
[#2756259] 02.02.19 14:02 · odgovor na: rx170 (#2756256)
Odgovori   +    4
Mercatorja ne bo prodajal Agrokor ampak ruski upniki.
ja, ce bodo imeli kaj za prodajat. vmes mislim, da je merkator ze prodal vecino svojih trgovskih centrov. prosto po principu: prodaj, kar mas, da zdrzis se naslednje cetrtletje, potem pa bomo ze nekako...
mimoidoci sporočil: 6.016
[#2756261] 02.02.19 14:13 · odgovor na: shevchenko (#2756252)
Odgovori   +    5
Zadnja sprememba: mimoidoci 02.02.2019 14:15
[shevchenko]
> Ti a kej veš, a so prejšnji lastniki dobili za Mercator tistih 86 EUR po delnici od Agrokorja? Ker drugih norcev tedaj ni bilo naokoli, pa tudi Agrokor dvomim, da bi ponovil podvig.

aha, lastniki so pokasirali kupnino, podjetje pa je na skrgah. fenomenalno, ti recem...

Saj pravim, da je težko najti idiota, ki poplača stare lastnike in postane nov lastnik, podjetje pa ostane na škrgah. To je bilo res fenomenalno za stare lastnike med katerimi je bila največji RS. Super prodaja, ko novi kupec daje prednost emocijam pred racionalnostjo in odreši muk stare lastnike.
robi2107 sporočil: 4.272
[#2756324] 02.02.19 21:53 · odgovor na: (#2756292)
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: robi2107 02.02.2019 22:09
[kren]
To ni bilo mnenje, ampak pizdenje. Če ne verjameš, preberi še enkrat kaj si napisal.
Ja, je bilo mnenje in pizdenje. Mnenje v tem, da je "tale Petrol ... vsaj zame osebno ena prekleta banda, ki bi jo bilo treba razhajkat, da bi kar pokalo." Ostalo pa je pizdenje. Pa kaj potem če pizdim. Imam do tega vso pravico. Očitno tudi ti slabo bereš, ker bi sicer lahko prebral, da nisem jaz noben zastonjkar, ker tudi jaz vozim avto in tankam bencin. Kot Petrolova stranka imam torej vso pravico, da pizdim čez njihov odnos, tudi če v bajk ne točim bencina. Ampak daj mi razjasni sledeče:

- če bi v bajk točil bencin, ali bi potem lahko po tvojem kompresor uporabljal po mili volji?
- ali je zločinec zastonjkarski tudi voznik motornega vozila, ki na pumpi nafila gume in nič ne tanka?
- ali obstaja kak minimum, koliko je treba natankati, da človek dobi pravico do uporabe kompresorja?
- ali lahko kompresor čiste vesti uporabim tudi za bajk, če mogoče ob kakšni drugi priliki v svoj pleh natočim tistih 70 litrov dizla in za to pljunem zajetno vsotico?
- ali sem potem upravičen, da mi dajo na blagajni vavčer za eno gratis filanje gum na bajku?
- ali bi mogoče biciklistu (ki ne tanka po defaultu) in avtomobilistu (ki ima čisto slučajno poln tank in rabi samo kompresor) pravico do uporabe kompresorja dalo to, da gre noter in kupi ozimnico in 2 vreči junka? Kot kolesar sem se namreč na turi zilijonkrat ustavil na pumpi in se založil s kakšno od njihovih 10 vrst flaširane vode, sendvičem in frutabelo. A to nič ne šteje?

Ergo, trošim gnar na Petrolu in imam pravico do kompresorja enako, kot vsak drug. Daj, malo se zamisli nad svojo logiko, ker tale tvoj ekskluzivizem izpade precej smešno.
> Drugič, v ceni goriva vsaj v mestih ti ne plačuješ nobenih kompresorjev, ker so cene goriva z vsemi dajatvami vred regulirane s strani države in trgovci nanje nimajo nobenega vpliva.

Iz česa pa misliš, da Petrol plačuje opremo za svoje bencinske servise (tudi kompresorje)? Od takšnih, ki pridejo napumpat gume svojih biciklov, nima Petrol nič. In potem še pizdijo nad slabim odnosom do strank. Katerih strank že?
Tukaj se moram popraviti: Petrol na PC bencina v mestih res ne more vplivati, ustvarja pa razliko med svojo nabavno ceno in PC, ki jo določa država. Iz te razlike gre verjetno tudi za kompresorje. Glede ostalega sem ti pa že zgoraj odgovoril.
> Tretjič, še vedno čakam tvoj odgovor, kje filaš gume, če ravno nisi doma in imaš v garaži kompresor.

Očitno ne bereš površno samo tega, kar napišem jaz, ampak tudi to, kar napišeš sam. Napisal si:

> Bomo videli, kako boš navdušen, ko boš pihal v gumo, ker na pumpi ne boš našel kompresorja.

Jaz sem ti pa odgovoril, da še nikoli nisem pihal v gume (ker so še na vseh bencinski servisih imeli kompresor, ko sem ga potreboval).
Ne, napisal si "Še nikoli nisem pihal v gume, pa na bencinskih črpalkah ne kupujem sprejev za motor, bureka, ali čipsa, ampak točim gorivo." Nič pa nisi pisal o tem, kje filaš gume. No, kakorkoli, na Kajuhovi boš pihal, če boš imel prazno gumo, ker kompresorja nimajo ne za kolesarje ne za kogarkoli drugega. Ali pa se boš moral s prazno gumo odpeljati do kakšne pumpe, kjer boš imel več sreče. In glede na to, da je dotična pumpa relativno nova, kompresorji pa Petrolu po novem očitno predstavljajo nepotreben modni dodatek, jo boš kar potreboval. Jaz osebno se vsaj na turah zaradi tega niti toliko ne sekiram, ker imam takrat s sabo vedno tudi pumpo in lahko napumpam na roke kjerkoli in kadarkoli. Res ne na 7.5 bara, na petko pa z lahkoto. Ti boš moral pa kar fajn potelovaditi, če boš hotel na roke (noge) napumpati gume na svojem jeklenem konjičku. Moj karbonski glede tega ni tako zahteven, pa samo 2 gumi ima za razliko od tvojega.

P.S.: Glede na vehemenco, s katero zagovarjaš Petrol, te imam na sumu, da si eden izmed njih. Ali pa si vsaj njihov delničar.
robi2107 sporočil: 4.272
[#2756326] 02.02.19 22:33 · odgovor na: (#2756292)
Odgovori   +    1
Aja, sem pozabil omeniti, da tašča včasih na Petrolu naroči kurilca. Za slaba 2 hl je treba pljuniti kar nekaj cekina. Verjetno več, kot ti v enem letu spraviš v svoj pleh. Po mojem mi to da pravico, da kakšen bar stisnem vsaj v sprednjo gumo, kaj misliš? Ali pa bi morala po tvojem iti tašča osebno z mojim bajkom tja? Čeprav bi to bilo to pri njenih 80+ malo težko.
robi2107 sporočil: 4.272
[#2756335] 03.02.19 07:41 · odgovor na: (#2756333)
Odgovori   +    1
[kren]
Karbonsko kolo imaš? Zakaj pa tega nisi takoj povedal? To je pa čisto nekaj drugega. Oprosti ker sem ti rekel zastonjkar :-P
Ne za opravke, sicer pa to nima nobene zveze. Zdaj ti tole obračaš kao na humor, ampak tisto tvoje izvajanje prej se je vsaj meni zdelo mišljeno povsem resno. Po tvojem dosedanjem izvajanju so zastonjkarji VSI kolesarji, ker bi samo filali gume, tankali pa nič. Si pa očitno v svoji zelotski mržnji do njih pozabil:

1. da so oni skoraj brez izjeme TUDI vozniki avtomobilov,
2. da tudi oni pogosto trošijo na pumpah, kadar so na poti (pač za druge reči),
3. da se tudi kakšen voznik MV včasih na pumpi ustavi SAMO zato, da bi dofilal gume,
4. da marsikdo od Petrola kupuje kurilca in pa kaj, kar s pumpami sploh nima nobene zveze (recimo štrom) in s tem Petrolu ustvarja profit.....

Da ne naštevam dalje. Praktično vsak izmed nas ima s Petrolom kakšen posel, zato je po mojem upravičen tudi do uporabe tistega jebenega kompresorja. Sicer se bi pa vsa absurdnost tvojega razmišljanja s tem v zvezi pokazala, če bi namesto kao humorja raje poskusil odgovoriti na prej zastavljena vprašanja.

Zaključujem to debato, ki je niti nisem imel namena voditi, ampak si me pač izzval. Moja izvorna poanta je bila, da VSI vozniki VSEH možnih prevoznih sredstev od Petrola pričakujemo, da bo prvenstveno servisiral naše potrebe na cesti, ne pa da se je spremenil v trgovca z dragimi čipsi, čokoladami, bureki, ozimnico in kaj vem čem še, stvari, ki jih vozniki potrebujemo, pa ne prodajajo celo, če nosijo njihovo blagovno znamko. Še zdravstveno zavarovanje pa exotična letovanja naj začnejo prodajati. A res TO rabimo vozniki???? Ko jih jebe s takimi "servisi". Če se mislijo tako iti servis voznikov, je treba Petrol takoj prodati nekomu, ki ve, kaj ljudje na cesti rabijo. Sedanji lastniki Petrola pa naj potem svoje pičkarije prodajajo, komur hočejo. Over and out.
robi2107 sporočil: 4.272
[#2756346] 03.02.19 10:36 · odgovor na: (#2756336)
Odgovori   +    4
[rename]
Vcerjanji Utrip si poglejte (rtv slo 1, od cca 19.30 dalje)....tam so odgovori tudi na ta vprasanja, zakaj se plete (drzavni) odkup Mercatorja.
Zaradi nedelujocih sistemov, zaradi koruptivnosti na vseh nivojih in zaradi ugrabljene drzave.
Fantasticen je pa zakljucni stavek: slovenija je drzava, kjer se ljudje vsako jutro prebudijo, le zbudili se se niso.

In to na RTV SLO1. So vsi cenzorji zaspali, ali sploh niso dojeli??

#Jadranka Rebernik je najbrz gotofa.
Meni je kar cel Utrip dvignil pritisk. In utrip. Že kar na začetku - živimo v državi, kjer kurji tatovi dobijo 6 let čuze, golazen, ki je iz bank pokradla milijone, pa pogojne (izpostavljeni sta bili Pajenk in Lah).

Dalje - živimo v državi, ki ima največ sodnikov na prebivalca v EU, a hkrati plačujemo kazni zaradi predolgih sodnih postopkov. Živimo v državi, kjer oblast ne spoštuje odločb US (čeprav tudi US ni brez madeža glede na nekatere svoje pretekle odločbe). Povsem razumem, da levici smrdi, da bi morala država financirati tudi verouk v cerkvenih šolah (ker za to v osnovi gre). Smrdi tudi meni, ampak v RESNI državi oblast odločbe US brezprizivno spoštuje, ker tako pač mora biti. Če ji financiranje verouka ne ustreza, naj pa ustavo in zakone spremeni tako, da ti ne bodo v navzkrižju. Ni pa to edina odločba US, ki jo oblast ignorira. Spomnimo se izbrisanih, pa Ankarana....

Dalje, živimo v državi, kjer po poročilu iz EP v Sloveniji vsako leto zaradi korupcije izgine 3,5 mrd eur, a hkrati za zdravljenje premnogih otrok zbiramo zamaške. In potem oblast razlaga, da je treba dvigniti davke oz. uvesti nove, ker kao ni denarja??!! Če to ni razlog za revolucijo in oboroženo vstajo, potem res ne vem, kaj je.

Dokončno pa mi je pokrov dvignil TEŠ6, ki se je s prvotno predvidenih 654 mio eur podražil na 1,4 mrd eur in je po 8 letih še vedno v fazi preiskave in stoji na sodišču. Akterji pa naj bi projekt oškodovali za skoraj 300 mio eur. Pa je to samo repriza že videnih kraj iz preteklosti, kot recimo pri avtocestah.

Ja, zakaj bi oblastnikom verjeli, da bo tokrat drugače?? Ne bo!!! Vsaj kar se mene tiče, je že davno napočil čas, da se to svojat vseh možnih barv odstani z oblasti. Če gre, tako kot je že nekdo drug naredil pred 86 leti. Če ne, pa tako kot so naredili eni drugi še 16 let pred tem na enem drugem koncu. Razmere za to so dozorele.
robi2107 sporočil: 4.272
[#2756347] 03.02.19 10:40 · odgovor na: (#2756292)
Odgovori   +    1
Slovenci smo pač zastonjkarji. Radi bi recimo imeli vrhunsko zdravstvo, kakršnega imajo Avstrijci, ampak zanj ne bi plačali toliko, kot plačajo Avstrijci. Kar naj kdo drug to plača.
Preberi si zgoraj o izgubljenih zilijardah, pa mi razlagaj o zastonjkastvu. Ali pa si poglej včerajšnji Utrip. Denarja v tej državi očitno manjka samo za rajo, za izbrance pa ga je več kot dovolj. Če ne, pa dvignemo davke.
robi2107 sporočil: 4.272
[#2756370] 03.02.19 14:46 · odgovor na: (#2756352)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: robi2107 03.02.2019 14:53
[rename]
Zivis v zmoti glede financiranja verouka.
Iz proracuna se financirajo samo predmeti, ki so v nacionalnem programu.
Gre za cirka 300.000 eurov letno....kar je drobiz, zato je jasno, da gre zgolj in izkljucno za ideolosko nasprotovanje, po komunajzarsko ‘iz inata’.
Sem malo poguglal in kaže, da imaš prav. Če ni problem verouk, potem lahko državo moti edinole to, da javni denar odteka v zasebne šole, pa čeprav za financiranje javnega programa. Potemtakem naj država spremeni 57. člen ustave, ali pa 86/2 člen ZOFVI, pa je problem rešen.
Zato je najbolj udaren zadnji stavek, da se vsak dan zbudijo, a nikoli prebudijo.
Raja se redko zbudi kar sama, ampak rabi liderja. Pa ne kakšnega kljukca Šiškovega kova, ampak kakšen bolj artikuliran osebek. Ki za sabo rabi vsaj minimalno strukturo. Zelo redko v zgodovini je bilo tako, da je one-man band zmotiviral maso in sprožil revolucijo.
dikembe sporočil: 157
[#2756376] 03.02.19 15:52 · odgovor na: robi2107 (#2756107)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: dikembe 03.02.2019 15:54
Khm....zakaj je pa potrebno tolikokrat pumpat gume?
Na avtu mi jih napumpa vulkanizer, ko menjam letne/ zimske. Vmes....mogoce enkrat pred dolgo furo. Na motorju jih preverim pred kakšnim kolenckanjem na Jadranki, ali preden gor naložim babo in kufre. Na biciklu pa....mogoce jih res pumpam 3x letno.
Ampak vse to delam v garaži in v miru. Pumpanja gum na motorju na Petrolu se sploh izogibam, ker je treba na kolena, pa še umažem se. In se je potrebno umiti. Kako je z WCji na lokalnih pumpah, pa vemo.....
robi2107 sporočil: 4.272
[#2756380] 03.02.19 17:05 · odgovor na: (#2756375)
Odgovori   +    0
[kren]
Nisem v Sloveniji in na žalost (ali pa na srečo) ne spremljam preveč slovenskih medijev in politike.
Vsa RTV-jeva produkcija je na spletu. Kolikor vem, nimajo vklopljenega country bana za tuje IP-je.
> Denarja v tej državi očitno manjka samo za rajo, za izbrance pa ga je več kot dovolj. Če ne, pa dvignemo davke.

Saj raja to sama hoče, ker na vsakih volitvah izvoli stranke, ki obljubljajo še višje davke. Raja se očitno ne zaveda, da bo sama plačala levji delež vseh davkov.
Že mogoče, ampak ziher ne za to, da ga na koncu poberejo izbranci. Tvoje izvajanje je namigovalo na domnevno zastonjkarstvo Slovencev, ki da bi "radi imeli vrhunsko zdravstvo, kakršnega imajo Avstrijci, ampak zanj ne bi plačali toliko, kot plačajo Avstrijci." Vendar Slovenci že tako plačujemo preveč, če se toliko denarja lahko vsako leto porazgubi zaradi korupcije. Brez nje bi za isti denar lahko dobili bistveno več - tudi zdravstvenih storitev, oziroma bi to, kar dobimo sedaj, lahko dobili za manj denarja.

Jaz osebno sicer nisem a priori proti davkom, če se porabijo za namene, zaradi katerih so bili pobrani. Za delovanje države, torej, in to po načelih dobrega gospodarjenja. Seveda nad davki nisem navdušen in jih jemljem, kot nujno zlo. Tudi proti sociali nimam nič proti, če je to sociala za sirotinjo in ne za bančnike in bogatune. Nesprejemljivo je, da so v tej državi otroci lačni, ampak žal imamo tudi to. Ko sem bil jaz mulo v OŠ, smo zbirali za lačne v Etiopiji, zdaj imamo pa tretji svet kar lepo doma. Pa je denarja dovolj, da tega ne bi bilo treba, le korupcijo bi bilo treba iztrebiti. In tega bi se bilo treba lotiti neusmiljeno in brezkompromisno, po kitajsko. S kuglo v tilnik na štadionu pred publiko. Bi korumpiranci kar sami začeli nositi nakradeno nazaj, da ne bi še njih to doletelo.

www.theguardian.com/...rt-stadium

Človekove pravice?? Naj se pritožijo pri bogu, ko bodo na oni strani.
robi2107 sporočil: 4.272
[#2756385] 03.02.19 17:35 · odgovor na: dikembe (#2756376)
Odgovori   +    1
[dikembe]
Khm....zakaj je pa potrebno tolikokrat pumpat gume?
Na avtu mi jih napumpa vulkanizer, ko menjam letne/ zimske. Vmes....mogoce enkrat pred dolgo furo. Na motorju jih preverim pred kakšnim kolenckanjem na Jadranki, ali preden gor naložim babo in kufre. Na biciklu pa....mogoce jih res pumpam 3x letno.
Ampak vse to delam v garaži in v miru. Pumpanja gum na motorju na Petrolu se sploh izogibam, ker je treba na kolena, pa še umažem se. In se je potrebno umiti. Kako je z WCji na lokalnih pumpah, pa vemo.....
Priznam, na avtu redko. Motorja nimam in ga ne nameravam imeti. Na bajku pa kar pogosto. Izgleda, da vsi "avtomobilski" ventili vendarle niso enaki. Meni se vsaka guma sčasoma malo izprazni. Mogoče je to do neke mere povezano z ventilom, zagotovo pa s temperaturo zraka pri polnjenju gum, saj se ta krči oz. širi in je temu primeren tudi pritisk v gumah. Sicer se pa pred umazanijo lahko zaščitiš s tistimi rokavicami za enkratno uporabo. Poleg tega pa se ne da vedno pumpati v garaži. Ko imaš recimo gumidefekt (sem jih imel že nešteto kljub Schwalbe green guard plaščem), je treba servis (flikanje oz. menjavo zračnice) pač opraviti na kraju samem. To sicer ni noben problem, vendar gumo potem napumpam toliko, kolikor pač gre na roke (mogoče kakšnih 5 barov, kar je čisto dovolj, da lahko spodobno vozim), na prvi pumpi pa jo potem nafilam 7.5 bara, kar je max. In ta razlika 2.5 bara se pri trenju krepko pozna. Sploh če imam do doma še 100+ km.
najobj sporočil: 31.962
[#2756388] 03.02.19 18:42 · odgovor na: robi2107 (#2756370)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 03.02.2019 18:46
[robi2107]
> [rename]
> Zivis v zmoti glede financiranja verouka.
> Iz proracuna se financirajo samo predmeti, ki so v nacionalnem programu.
> Gre za cirka 300.000 eurov letno....kar je drobiz, zato je jasno, da gre zgolj in izkljucno za ideolosko nasprotovanje, po komunajzarsko ‘iz inata’.
Sem malo poguglal in kaže, da imaš prav. Če ni problem verouk, potem lahko državo moti edinole to, da javni denar odteka v zasebne šole, pa čeprav za financiranje javnega programa. Potemtakem naj država spremeni 57. člen ustave, ali pa 86/2 člen ZOFVI, pa je problem rešen.
... čuj, če se spomnim svoje gimnazijske prfokse za fiziko, ki je rekla, da na pravo lahko gre vsak, ker je na pravu samo fluorografiranje obvezno, se sploh ne čudim, da naše slavno ustavno sodišče ne loči, kaj je zasebno in kaj javno, ker rahlo dvomim, da so na "zasebni" šoli plačani samo učitelji, ki poučujejo javni program, vsi ostali pa so prostovoljci ... no, ampak ker je bila očitna politična odločitev sprejeta s petimi glasovi za in štirimi proti, se tolažim, da vsi ustavni sodniki niso skregani s temelji prava ...
> Zato je najbolj udaren zadnji stavek, da se vsak dan zbudijo, a nikoli prebudijo.
Raja se redko zbudi kar sama, ampak rabi liderja. Pa ne kakšnega kljukca Šiškovega kova, ampak kakšen bolj artikuliran osebek. Ki za sabo rabi vsaj minimalno strukturo. Zelo redko v zgodovini je bilo tako, da je one-man band zmotiviral maso in sprožil revolucijo.
... čuj, čeprav se je s svojim stavkom novinarka sama sebi zdela hudo pametna, si ne želeti, da bi se ljudje "prebudili", ker takrat običajno "Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori, a fukara se obogati", kot je ob "prebujenju" dolgo nazaj ugotovil pisatelj naših južnih bratov ...
najobj sporočil: 31.962
[#2756391] 03.02.19 18:55 · odgovor na: dikembe (#2756376)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: najobj 03.02.2019 18:56
[dikembe]
Khm....zakaj je pa potrebno tolikokrat pumpat gume?
Na avtu mi jih napumpa vulkanizer, ko menjam letne/ zimske. Vmes....mogoce enkrat pred dolgo furo. Na motorju jih preverim pred kakšnim kolenckanjem na Jadranki, ali preden gor naložim babo in kufre. Na biciklu pa....mogoce jih res pumpam 3x letno.
Ampak vse to delam v garaži in v miru. Pumpanja gum na motorju na Petrolu se sploh izogibam, ker je treba na kolena, pa še umažem se. In se je potrebno umiti. Kako je z WCji na lokalnih pumpah, pa vemo.....
... eh, gume običajno napumpaš, če ti spustijo in res ne vem, kje bi naj človek napumpal gume, če ne na bencinskemu servisu, ki se mu reče servis glih zato, ker servisira potrebe avtomobilistov, motoristov in tudi kolesarjev ... khmm, ker namreč nima vsak garaže s kompresorjem in vedno ti gume ne spustijo doma ...

P.S.: samo kompletno budalo - to ne leti na tebe - ki nima pojma, kaj je čemu namenjeno, pumpanje gum na bencinskem servisu imenuje zastonjkarstvo ...
robi2107 sporočil: 4.272
[#2756421] 03.02.19 22:55 · odgovor na: najobj (#2756388)
Odgovori   +    1
[najobj]
... čuj, če se spomnim svoje gimnazijske prfokse za fiziko, ki je rekla, da na pravo lahko gre vsak, ker je na pravu samo fluorografiranje obvezno, se sploh ne čudim, da naše slavno ustavno sodišče ne loči, kaj je zasebno in kaj javno, ker rahlo dvomim, da so na "zasebni" šoli plačani samo učitelji, ki poučujejo javni program, vsi ostali pa so prostovoljci ... no, ampak ker je bila očitna politična odločitev sprejeta s petimi glasovi za in štirimi proti, se tolažim, da vsi ustavni sodniki niso skregani s temelji prava ...
Imam kar nekaj prijateljev pravnikov, pa smo se vedno zajebavali, da so "pošli pravo i došli krivo". No, v konkretnem primeru je odločba US, vsaj kolikor sem preletel 57. člen ustave, izpodbijano določbo ZOFVI, ZOsn in nabor izbirnih predmetov v osnovni šoli, pravilna in drugačna niti ni mogla biti. Tudi, če to komu ni všeč.
... čuj, čeprav se je s svojim stavkom novinarka sama sebi zdela hudo pametna, si ne želeti, da bi se ljudje "prebudili", ker takrat običajno "Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori, a fukara se obogati", kot je ob "prebujenju" dolgo nazaj ugotovil pisatelj naših južnih bratov ...
A ko ste Štajerci zaropotali in ste nogirali Kanglerja, je bilo pa v redu? Pa se vam je utrgalo samo zaradi radarjev, ki so lovili dirkače. Tistih, ki so vozili po omejitvah, to sploh ni zadevalo. Visoki davki ob hkratni kraji tega denarja s strani pokvarjenih "elit" zadevajo bistveno večji krog ljudi in imajo veliko hujše posledice. Žal izkušnje kažejo, da se to pri nas ne bo nikoli nehalo, ker se ene in iste zgodbe ponavljajo znova in znova že 25 let. Bo treba ročno počistiti to nesnago pa kud puklo. Ne morejo pričakovati, da bo raja to v nedogled mirno gledala, oni se nam bodo pa režali. Le počakaj, da pride eden, ki bo znal zaigrati na prave strune. Potem bojo letele glave. In to dobesedno. Ne pravim, da bo to jutri, ampak enkrat bo. Je že bilo, zgodovina se pa itak ponavlja.
robi2107 sporočil: 4.272
[#2756435] 04.02.19 08:06 · odgovor na: (#2756424)
Odgovori   +    2
[kren]
> [robi2107]
> Visoki davki ob hkratni kraji tega denarja s strani pokvarjenih "elit" zadevajo bistveno večji krog ljudi in imajo veliko hujše posledice. Žal izkušnje kažejo, da se to pri nas ne bo nikoli nehalo, ker se ene in iste zgodbe ponavljajo znova in znova že 25 let.

Ker pač volilci znova in znova volijo ene in iste politike. Naše.

Tipičen primer je Zoran Jankovič, ki lahko počne kar hoče, pa ga volilci znova in znova izvolijo, ker je pač "naš". Pa ne govorim o narodnosti.
In potem politiki to logiko "našosti" peljejo naprej, ko na položaje nastavljajo "naše" po načelu "ni važno, da je pismen, važno, da je naš." Žal ta logika ni značilna samo za eno stran, ampak je značilnost celotnega političnega spektra. Samo spomnimo Jajotove vladavine 04-08 in še pred tem let Demosove oblasti, ko je bilo slišati "do zdaj ste kradli vi, zdaj bomo pa mi", ter njihovo nastavljanje "naših" na položaje po že omenjenem načelu (eden od tedanjih političnih težkokategornikov je to na nekem shodu celo javno izjavil). Kar se tega tiče, so kar lepo vsi isti. VSI si državo predstavljajo kot svoj plen. Dodaten problem pa je majhnost te države in "snađi se" mentaliteta ljudi. Ko se vsi med seboj poznajo in imajo kup svakov, zetov, bratrancev in drugih prijateljev v uničevanju te države. Očitno je, da politični sistem demokracije pri nas ne more normalno delovati. Ne vem, kje sem že slišal, da je demokracija sistem za pametne ljudi. Mi to očitno nismo ampak smo le za odtenek boljši od afriških plemen, ki so jih poslali na volitve in jim potem 50 let vladajo razni Mugabeji.
najobj sporočil: 31.962
[#2756460] 04.02.19 11:04 · odgovor na: robi2107 (#2756421)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 04.02.2019 11:14
[robi2107]
> [najobj]
> ... čuj, če se spomnim svoje gimnazijske prfokse za fiziko, ki je rekla, da na pravo lahko gre vsak, ker je na pravu samo fluorografiranje obvezno, se sploh ne čudim, da naše slavno ustavno sodišče ne loči, kaj je zasebno in kaj javno, ker rahlo dvomim, da so na "zasebni" šoli plačani samo učitelji, ki poučujejo javni program, vsi ostali pa so prostovoljci ... no, ampak ker je bila očitna politična odločitev sprejeta s petimi glasovi za in štirimi proti, se tolažim, da vsi ustavni sodniki niso skregani s temelji prava ...
Imam kar nekaj prijateljev pravnikov, pa smo se vedno zajebavali, da so "pošli pravo i došli krivo". No, v konkretnem primeru je odločba US, vsaj kolikor sem preletel 57. člen ustave, izpodbijano določbo ZOFVI, ZOsn in nabor izbirnih predmetov v osnovni šoli, pravilna in drugačna niti ni mogla biti. Tudi, če to komu ni všeč.
... eh, to je meni jasno, da je odločitev US v skladu z luknjo (= piscem se ni sanjalo, da bodo tudi zasebne osnovne šole) v ustavi, ki jo "zasebne" osnovne šole veselo izkoriščajo in mora zato celotna slovenska javnost financirat njihov zasebni program (= verouk ipd.), ker na "zasebnih" osnovnih šolah poučujejo TUDI javni program (= matematika, slovenščina ipd.), ker se morajo tudi otroci vernikov (= muslimani ?) naučiti računat, govorit slovensko in še kaj ... jebiga, 100% je pač 100% in ne vem, kaj drugega kot učitelje, administracijo in raznih vzdrževalnih del še ostane za financirat na "zasebnih" osnovnih šolah ... no, in ker smo glih pri pravu in učnem programu, rahlo dvomim, da Američani na zasebnem Harvardu poučujejo drugačno pravo, kot ga poučujejo na "javnih" (= bolj poceni zasebnih) univerzah, ker za Američane je zasebno res zasebno in javno res javno ...
> ... čuj, čeprav se je s svojim stavkom novinarka sama sebi zdela hudo pametna, si ne želeti, da bi se ljudje "prebudili", ker takrat običajno "Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori, a fukara se obogati", kot je ob "prebujenju" dolgo nazaj ugotovil pisatelj naših južnih bratov ...
A ko ste Štajerci zaropotali in ste nogirali Kanglerja, je bilo pa v redu? Pa se vam je utrgalo samo zaradi radarjev, ki so lovili dirkače. Tistih, ki so vozili po omejitvah, to sploh ni zadevalo. Visoki davki ob hkratni kraji tega denarja s strani pokvarjenih "elit" zadevajo bistveno večji krog ljudi in imajo veliko hujše posledice. Žal izkušnje kažejo, da se to pri nas ne bo nikoli nehalo, ker se ene in iste zgodbe ponavljajo znova in znova že 25 let. Bo treba ročno počistiti to nesnago pa kud puklo. Ne morejo pričakovati, da bo raja to v nedogled mirno gledala, oni se nam bodo pa režali. Le počakaj, da pride eden, ki bo znal zaigrati na prave strune. Potem bojo letele glave. In to dobesedno. Ne pravim, da bo to jutri, ampak enkrat bo. Je že bilo, zgodovina se pa itak ponavlja.
... OK, o dirkačih ne bom, ker očitno ne veš, kakšna je bila funkcija Kanglerjevih radarjev pri polnjenju Šešokovih žepov, govoril sem o pravi revoluciji s človeškimi žrtvami, ker sem tisto "prebujanje" naroda tako razumel ... khmm, in do zdaj se kljub razlogom in dobrim namenom nobena prava revolucija ni končala drugače, kot je napisal Ivo Andrić, tako da si jaz na tvojem mestu ne bi preveč želel, da bi se zgodovina ponovila ...

Strani: 1 2 3