Strani: 1 2 3

anon-317354 sporočil: 178
[#2748253] 16.12.18 21:49
Odgovori   +    10
čas vnosa: 16.12.18 21:42
Sprejemanje take zakonodaje ni normalno, to je civilizacijski poden. Ubogi Madžari.
anon-116402 sporočil: 4.340
[#2748298] 17.12.18 02:33
Odgovori   +    36
Centralizacija medijev, vladna sodišča in krnenje delavskih pravic. Čakajte no, a proti temu protestirajo na Madžarskem? Zakaj pa ne v Sloveniji? Aja, zato ker tega ne uvajamo, pač pa že dolgo imamo.
Gustl sporočil: 13.625
[#2748299] 17.12.18 06:19 · odgovor na: anon-116402 (#2748298)
Odgovori   +    36
[usimoncic]
Centralizacija medijev, vladna sodišča in krnenje delavskih pravic. Čakajte no, a proti temu protestirajo na Madžarskem? Zakaj pa ne v Sloveniji? Aja, zato ker tega ne uvajamo, pač pa že dolgo imamo.
Matej Avbelj:

"Slovenska zgodba je še bolj tragična od madžarske. V Sloveniji Orbana ne potrebujemo, ker je sistem, kot ga madžarski voditelj postavlja zadnjih nekaj let, uveljavljen že od nekdaj."

www.finance.si/89323...em-Orbanom
crt sporočil: 27.123
[#2748303] 17.12.18 07:09 · odgovor na: Gustl (#2748299)
Odgovori   +    21
Zadnja sprememba: crt 17.12.2018 07:27
to so dobre pripombe.

ne gre pa pozabiti, da "je enako" deluje v obe smeri. ce recemo, da je orbanova madzarska po teh kriterijih taksna kot (ze dolgo) slovenija, potem je ocitno po teh kriterijih tudi sedanja slovenija taksna kot sedanja madzarska.

torej - ne gre skupaj z "slovenija je crap, orban pa svetilnik". in tudi ne z "pikcasti tako, progasti pa cisto drugace". ravno nasprotno - je prakticni dokaz, da za apetit po cim bolj hardcore obvladovanju vsega v drzavi ni bistveno, kaksno majico nosis. in da je prepricanje "samo da skinemo Njihove, pa bo splosna svoboda" tko-tko. (kogar to preseneca, naj se zmeni primarno s sabo, kako to.)

skratka, to je v bistvu globoko vsegliharska ugotovitev.

:)

kdo ima s tem lahko skodo -- glej ga no, spet se prikaze ta jansa, pa res ni miru pred njim - ker pac sporocilo "mi bomo odpravili monopolizacijo medijev, sodisc in zakonodaje tako, da nas bodo pri tem podprli prijatelji iz sosednje drzave, ki so tam monopolizirali medije, sodisca in zakonodajo" se slisi malo cudno.

ce prevedemo v "ni prav, da so vseobvladujoci Njihovi, ker to pomeni, da ni svobode - pac pa je prav, da so vseobvladujoci Nasi" - potem seveda spila. samo ne potem o svobodi, ker pac ne gre za njo.
anon-149637 sporočil: 3.223
[#2748307] 17.12.18 08:16 · odgovor na: crt (#2748303)
Odgovori   +    2
kdo ima s tem lahko skodo -- glej ga no, spet se prikaze ta jansa, pa res ni miru pred njim - ker pac sporocilo "mi bomo odpravili monopolizacijo medijev, sodisc in zakonodaje tako, da nas bodo pri tem podprli prijatelji iz sosednje drzave, ki so tam monopolizirali medije, sodisca in zakonodajo" se slisi malo cudno.

Zakaj nisi napisal,da je imel v mislih Hrvaško,ČE je to izjavil.
anon-485159 sporočil: 2
[#2748312] 17.12.18 08:54 · odgovor na: crt (#2748303)
Odgovori   +    1
čas vnosa: 17.12.18 07:12
zlato je drek in drek je zlato. vse je glih.
anon-329788 sporočil: 2.321
[#2748313] 17.12.18 08:55 · odgovor na: anon-116402 (#2748298)
Odgovori   +    1
Tu imamo medije, ki dnevno sipajo greznico po medijski krajini in tekmujejo v tekmi "how low can you go", ti pa o tem, da pri nas ni demokracije. Je pa res, da je demokracija siromašna, če nekateri politični ponudniki niso sposobni držati nekega nivoja.
Endimion sporočil: 10.252
[#2748317] 17.12.18 09:11 · odgovor na: (#2748316)
Odgovori   +    5
Pa odkod vam to, da je smisel demokracije v tem da se majice na oblasti menjavajo??????

Smisel je v tem da imajo ljudje (Demos) opcijo izbire, KATERA majica bo na oblasti.

Na japonskem je že 50 let na oblasti LDS (dobesedno), z nekaj malega premori, da je mal zanimivo...

Pa A je to neka diktatura?
bambino sporočil: 1.028
[#2748320] 17.12.18 09:21 · odgovor na: (#2748316)
Odgovori   +    0
Guy Verhofstadt: Orbán wants the European money, but not our values - 26/04/2017
www.youtube.com/watc...3DT-LS3qtg
crt sporočil: 27.123
[#2748321] 17.12.18 09:22 · odgovor na: (#2748315)
Odgovori   +    4
[rename]
Pod takratni članek (o Orbanu) sem napisal:
forum.finance.si/?m=...342&single
In tako, kot med predvolilno kampanijo (pri nas), je tudi sedaj Orban odličen vzvod za žuganje ljuctvu, da ja alternativa Šarcu samo Janša.
jansa je sam od sebe sel v zblizevanje z orbanom.

s tem je sam pomagal tistim, ki radi zugajo z njim. kam nese orbana, se ni zacelo sele leta 2018, tako da zdajle reci tegaseparesnidalopredvideti je khm khm.

zakaj je jj tako dober v samomorih iz zasede, ne vem. kaksna je occamova razlaga, lahko naredis sam in smo tukaj ze veckrat.

Da si ne bi ljuctvo slučajno drznilo nadeti rumene telovnike.
Pozicija: določila o plačevanju nadur z zamikom je navadna diktatura.
no, ta konkretna implementacija zakonodajega diktata ima svojo ekonomsko podlago - madzarska ima recimo tuje avtomobilske fabrike, ki so gotovo zelo vesele tega, da si lahko ublazijo situacijo v primeru recesije, ker lahko delo in placilo postavijo bolj narazen v gospodarskem ciklusu.

hkrati je z uvedbo administrativnih sodisc, ki prevzemajo tudi spore proti oblasti, hkrati pa so kontrolirana prav s strani politicne oblasti, zmanjsan prostor, da bi kdo ucinkovito kaj imel proti temu (in se cemu, seveda).

tragikomicni del je, da bi lahko kdo temu s stalisca delavca rekel "zarota globalnega neoliberalizma" - no, ta je tragicni, komicni pa je, da bi bil ponavadi prav obran tisti, ki se postavlja za malega cloveka in proti grdim tujcem.

enako kot je bil orban tisti, ki za vzpon izkoristil milosevicevega jokerja "niko ne sme da vas bije" ob demonstracijah proti stari vladi tam nekje 2006, zdaj pa je on tisti, ki ima gorjaco; in ima jo proti zelo mesani publiki, ki vkljucuje tudi volilno bazo njegovega koalicijskega partnerja.

#kaj pa Stožice, propadli podjetniki in samomor? Koliko člankov, ki bi to obsojali je bilo v medijih (če odštejemo Novo24, Reporter in Demokracijo)?
osebno vidim stozice kot tezko svinjarijo. tam nisem bil niti nameravam. ja, vem, da je to karikatura "a jew does not drive a volkswagen" in da tudi ravno toliko zaleze, ampak pac.

domace medije spremljam zelo slabo. ce zelis povedati, da so tesno kontrolirani (ali izrecno ali ponotranjeno), je odgovor - ja, tako kot na madzarskem in s tem se vracava k zacetku.
spiderman sporočil: 1.741
[#2748323] 17.12.18 09:29 · odgovor na: bambino (#2748320)
Odgovori   +    16
[bambino]
Guy Verhofstadt: Orbán wants the European money, but not our values - 26/04/2017
www.youtube.com/watc...3DT-LS3qtg
Enako, kot 2 mio polpismenih "doktorjev, inženirjev in pravnikov (šeriatskega prava)", ki jih je Bruseljska "kamarila" spustila v Evropo in jih še kar vabi!!!
anon-139335 sporočil: 31
[#2748340] 17.12.18 10:09 · odgovor na: crt (#2748321)
Odgovori   +    8
[crt]

domace medije spremljam zelo slabo. ce zelis povedati, da so tesno kontrolirani (ali izrecno ali ponotranjeno), je odgovor - ja, tako kot na madzarskem in s tem se vracava k zacetku.
No, domači mediji so bili tesno kontrolirani, tudi takrat ko je bila na oblasti Janševa opcija. Sicer ne tako, kot si je imenovana opcija želela, pa vendarle.
Tako je vsaj moje mnenje.

Lp
anon-116402 sporočil: 4.340
[#2748341] 17.12.18 10:15 · odgovor na: anon-329788 (#2748313)
Odgovori   +    16
[inflacija123]
Tu imamo medije, ki dnevno sipajo greznico po medijski krajini in tekmujejo v tekmi "how low can you go", ti pa o tem, da pri nas ni demokracije. Je pa res, da je demokracija siromašna, če nekateri politični ponudniki niso sposobni držati nekega nivoja.
Plenice in politike je potrebno pogosto menjati. Razlog je v obeh primerih isti. Verjetno bi bilo dobro, če bi na madžarskem Orban izgubil oblast. Gotovo pa bi bilo za normalizacijo naše države nujno, da bi naš Orban za en mandat dobil trdno oblast (parlamentarno večino brez DESUSov in podobnih gnid, vendar za en mandat in brez 2/3 večine).
kzupanc sporočil: 10.517
[#2748342] 17.12.18 10:16
Odgovori   +    3
Centralizacija medijev, odvisno sodstvo in kratenje osnovnih pravic delavcev je vredno vse obsodbe in ukrepanja EU. Močno upam, da SDS z Janšo ostro obsodi to in posreduje pri Orbanu.
kzupanc sporočil: 10.517
[#2748354] 17.12.18 10:40 · odgovor na: anon-116402 (#2748298)
Odgovori   +    1
[usimoncic]
Centralizacija medijev, vladna sodišča in krnenje delavskih pravic. Čakajte no, a proti temu protestirajo na Madžarskem? Zakaj pa ne v Sloveniji? Aja, zato ker tega ne uvajamo, pač pa že dolgo imamo.
Ja, se strinjam. Moram pa priznati, da na to nisem pomislil, ker tako radikalno in formalno pravno tega nimamo urejenega. Dejansko stanje je pa najbrž res podobno.Ker sem pa stalno za svodbodo medijev, za spoštovanje pravic delavcev, za neodvisno sodstvo, je jasno, da sem absolutno proti temu, kar se gre Orban.
Endimion sporočil: 10.252
[#2748355] 17.12.18 10:41 · odgovor na: kzupanc (#2748342)
Odgovori   +    3
In po ostrem posredovanju Janeza in SDS bo Orban... se pokesal za svoje (ne)zmote? :)

I wet my pants
Gustl sporočil: 13.625
[#2748364] 17.12.18 10:48 · odgovor na: Endimion (#2748355)
Odgovori   +    3
[Endimion]
In po ostrem posredovanju Janeza in SDS bo Orban... se pokesal za svoje (ne)zmote? :)
"Ivan, ce mi ga bos sral, bodo tvoji mediji v Sloveniji, ki so pravzaprav moji, objavili potopis tvoje poti v Jajce!"

Tako nekako....:)
kzupanc sporočil: 10.517
[#2748367] 17.12.18 10:52 · odgovor na: Endimion (#2748355)
Odgovori   +    0
[Endimion]
In po ostrem posredovanju Janeza in SDS bo Orban... se pokesal za svoje (ne)zmote? :)

I wet my pants
A ni jasno, da nisem mislil tega. Puščica je usmerjena v Janšo in domnevanje, da tega sploh ne bo storil. In bom pozitivno presenečen, če bo.
anon-333107 sporočil: 8.271
[#2748380] 17.12.18 11:22 · odgovor na: Gustl (#2748299)
Odgovori   +    0
[Gustl]
> [usimoncic]
> Centralizacija medijev, vladna sodišča in krnenje delavskih pravic. Čakajte no, a proti temu protestirajo na Madžarskem? Zakaj pa ne v Sloveniji? Aja, zato ker tega ne uvajamo, pač pa že dolgo imamo.
Matej Avbelj:

"Slovenska zgodba je še bolj tragična od madžarske. V Sloveniji Orbana ne potrebujemo, ker je sistem, kot ga madžarski voditelj postavlja zadnjih nekaj let, uveljavljen že od nekdaj."

www.finance.si/89323...em-Orbanom
Skratka, smo daleč zadaj, najslabši, .... menda nas bodo lahko samo Madžari dohitel! :)

*Roman Leljak ima vas RAD! #press
anon-333107 sporočil: 8.271
[#2748381] 17.12.18 11:24 · odgovor na: crt (#2748303)
Odgovori   +    0
Samo ZVEZDE ne nosit! Vse ostalo je dovoljeno! ;)

*Roman Leljak ima vas RAD! #press
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2748402] 17.12.18 12:06 · odgovor na: (#2748316)
Odgovori   +    3
[kren]
> [crt]
> in da je prepricanje "samo da skinemo Njihove, pa bo splosna svoboda" tko-tko.

Smisel demokracije je, da se politične opcije na oblasti menjajo in nobena ne ostane tam predolgo, pa če so ti Tvoji še tako všeč (oziroma če še tako sovražiš Njihove).
Ja, pa saj se menjavajo, kaj se pritožuješ: prej smo imeli Cerarja, zdaj pa Šarca :)
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2748406] 17.12.18 12:10 · odgovor na: Gustl (#2748364)
Odgovori   +    1
[Gustl]
> [Endimion]
> In po ostrem posredovanju Janeza in SDS bo Orban... se pokesal za svoje (ne)zmote? :)

"Ivan, ce mi ga bos sral, bodo tvoji mediji v Sloveniji, ki so pravzaprav moji, objavili potopis tvoje poti v Jajce!"

Tako nekako....:)
Dovolj je, da zapre pipo na teh medijih, pa ne rabi ničesar objavljat... razen mogoče v kakšnih konkurenčnih "neodvisnih" medijih.. ;)
najobj sporočil: 31.870
[#2748417] 17.12.18 12:37 · odgovor na: anon-116402 (#2748298)
Odgovori   +    3
[usimoncic]
Centralizacija medijev, vladna sodišča in krnenje delavskih pravic. Čakajte no, a proti temu protestirajo na Madžarskem? Zakaj pa ne v Sloveniji? Aja, zato ker tega ne uvajamo, pač pa že dolgo imamo.
... čuj, kdaj pa si ti tukaj na Financah v kakšen članku videl, da krnenje delavskih pravic koga moti in da se delavske pravice zaradi "konkurenčnosti" ne da še bolj okrnit ? ... khmm, oziroma je na totem forumu vsak protest proti propagiranju "race to the bottom" označen za socializem in jugonostalgijo ...
crt sporočil: 27.123
[#2748436] 17.12.18 12:59 · odgovor na: (#2748418)
Odgovori   +    5
Zadnja sprememba: crt 17.12.2018 13:06
[rename]
> jansa je sam od sebe sel v zblizevanje z orbanom.
Pa saj je logično, ker sta skupaj v EPP/ELS.
S kom pa naj bi se zbliževal? Z madžarskimi (post)komunisti in levičarji?
fake dilemma, ker izbira ni ali-ali, kdo ti pomaga financirati medije in kdo ti daje v zivo predvolilno podporo. izbira je tudi to, da se tako tesnih odnosov pac ne gres.
Koliko Slovencev podrobneje spremlja dejansko stanje na Madžarskem?
Vsi (ali večina) seveda je seznanjena, da je Orban prisoten v slovenskem medijskem prostoru (in je to seveda pompozno poudarjano s strani levih medijev), čeprav kot kaže s tem ni kršen noben slovenski zakon.
mislim, da se doslej nisva pogovarjala o tem, da bi to bila krsitev zakona. (ce bi bila, bi to seveda bilo zelo relevantno, vendar zdajle ni bistveno, a je ali ni.)
Tudi sam ne poznam vseh podrobnosti (financiranja Nove24tv in Demokracije), ker se v to nisem poglabljal- za večino pa itak zadošča vreščanje o diktatorju Orbanu.... ki je sedaj, ob tej delavski zakonodaji dejansko upravičeno (v kolikor navedbe v članku seveda držijo; malce sem vseeno skeptičen glede večletnih odlogov izplačil).
ne rabis financ, sta ali cesarkoli slovenskega, je dovolj svetovnih medijev.

orbanova tezka roka se je zacela z "offer you cannot refuse" varcevalcem v privatnih penzijskih skladih ob prelomu leta 2010/11 and it all went downhill from there. kdor ni takrat zastrigel z usesi in potem se naprej strigel pri nadaljnih potezah, se mogoce zdaj res cudi, ces kaj pa to zdaj naenkrat. ne bi vedel.
Še vedno pa sem prepričan, da Orban ni zmagal s krajo ali poneverjanjem volilnih glasov
tudi po moje ne. vendar to vprasanje enako kot ono o legalnosti financiranja v tej debati sploh ni bilo odprto.
Dvomim, da je v interesu tujih gospodarskih družb delovanje v nezanesljivih okoljih. Za njih je bolj pomembna stabilna Madžarska (brez demonstracij in pouličnega nasilja), ker je njihov kešflov bistveno manj problematičen, da bi o tem sploh razmišljali.
In zagotovo jim je jasno, da v politično nestabilnih razmerah tudi delovna sila ne bo ravno - stabilna.
target lobiranja za tebi prijazno zakonodajo seveda ni to, da se jo sprejme in potem folk popizdi. target je seveda to, da se jo sprejme, ob tem pa ti oblast da zagotovila, da ali ne bo stale ali pa jo bo ze pospravila. in target rata ali pa ne.

in pa seveda - konec koncev niti ne rabis prav tuje firme. demografika delovno aktivnega prebivalstva je splosna jeba. ker madzari odhajajo na zahod (tako kot mnogih drugi), prisleki pa niso najbolj dobrodosli (se najbolj romuni, kljub zgodovinskemu rivalstvu, in ukrajinci). prisleki so social-ekomsko-politicno tipicno sibkejsi in se jih lazje stisne.

zaenkrat je obseg teh protestov v bistvu majhen in edini potencialno eksplozivni del je, ce bi dejansko jobbik popizdil in zacel voziti z busi svojo bazo v budimpesto, kar je bilo enkrat vmes jezno omenjeno.

tako da to verjetno ni nek zacetek konca. konec zacetka pa ja, ravno v tem smislu, kako je sedanji orban skregan z nekdaj-orbanom.

v razmerah, kot so danes, si seveda vsak vladar lahko zelo pomaga s kazanjem zunanjega sovraznika, proti kateremu je treba stisniti vrste in pozabiti notranje razprtije - oziroma v imenu katere nevarnosti je kao dopustno, ce ima oblast tudi notranje bolj ostre zobe. ni to prvic v zgodovini in ne zadnjic.
anon-329788 sporočil: 2.321
[#2748437] 17.12.18 12:59 · odgovor na: anon-116402 (#2748341)
Odgovori   +    0
Da je treba gate redno menjavat, se popolnoma strinjam. Čudi pa me, da tega ne vidiš pri politični ponudbi, ki jo omenjaš. To je res en fenomen pri nas, ko ljudje z veliko lahkoto trosijo argumente s katerimi sebi streljajo v koleno in tega nočejo videt, pa če je še tako očitno. Zanikanje je resna psihološka motnja.
anon-207617 sporočil: 6.899
[#2748445] 17.12.18 13:07 · odgovor na: (#2748418)
Odgovori   +    7
Crt kot ponavadi prevec komplicira, ker bi rad upravicil svojo vsegliharijo, namesto da bi mu dol viselo.

Bom jaz bolj jasen.

Ti bi rad janso (ker mislis da je to as good as it gets).

Jansa bi rad bil orban (ker misli da je to as good as it gets).

Orban bi rad bil kucan (ker misli da je to as goid as it gets).

In vsem vam za silo uspeva, razen Jansi seveda, ki je zal najbolj nesposoben v tej piramidi.
anon-116402 sporočil: 4.340
[#2748451] 17.12.18 13:12 · odgovor na: kzupanc (#2748354)
Odgovori   +    5
[kzupanc]
> [usimoncic]
> Centralizacija medijev, vladna sodišča in krnenje delavskih pravic. Čakajte no, a proti temu protestirajo na Madžarskem? Zakaj pa ne v Sloveniji? Aja, zato ker tega ne uvajamo, pač pa že dolgo imamo.

Ja, se strinjam. Moram pa priznati, da na to nisem pomislil, ker tako radikalno in formalno pravno tega nimamo urejenega. Dejansko stanje je pa najbrž res podobno.Ker sem pa stalno za svodbodo medijev, za spoštovanje pravic delavcev, za neodvisno sodstvo, je jasno, da sem absolutno proti temu, kar se gre Orban.
Veš kaj je problem? Jaz ne vem kaj točno se gre Orban. Verjetno je tip "vreden svojega denarja", ampak o tem berem v glavnem iz naših pro-vladnih medijev. Iz istih virov berem tudi o njegovem ravnanju z madžarskim davkoplačevalskim denarjem. Pa EU birokratki mu včasih ušesa privijejo. Ampak, roko na srce, ti isti pro-vladni mediji se kaj dosti ne zanimajo za kurjenje našega davkoplačevalskega denarja s strani naše vlade. Zakaj? Mene osebno to precej bolj zanima, kot Orbanove rabote, zato teh pisunarskih prostitutk pač ne jemljem resno. EU birokrate in njihovega pridiganja o racionalni ter pošteni porabi denarja pa še manj. Ne samo, da je jasno zakaj EU birokrati jeb**o Orbana, več kot očitno je tudi to, da so sami en velik kup gnoja, tako s stališča ravnanja z javnim denarjem, kot s stališča uvajanja in vsiljevanja raznih politik.

Pa ne tega razumeti kot podporo Orbanu. Ga premalo poznam, poleg tega se mi zdi precej verjetno, da ni ravno svetnik. Kljub vsemu pa je moj interes za razne svinjarije po svetu precej odvisen od tega koliko se tiste svinjarije tičejo mene konkretno.
anon-116402 sporočil: 4.340
[#2748462] 17.12.18 13:24 · odgovor na: anon-329788 (#2748437)
Odgovori   +    3
[inflacija123]
Da je treba gate redno menjavat, se popolnoma strinjam. Čudi pa me, da tega ne vidiš pri politični ponudbi, ki jo omenjaš. To je res en fenomen pri nas, ko ljudje z veliko lahkoto trosijo argumente s katerimi sebi streljajo v koleno in tega nočejo videt, pa če je še tako očitno. Zanikanje je resna psihološka motnja.
OK, pa obrnimo zgodbo. Recimo, da je v zadnjih tridesetih letih Janša vodil državo 25 let in hočemo pretrgati z vladavino njega in njegovih podrepnikov. Koga bi ti nastavil za naslednja štiri leta? Prekaljenega mačka iz Kučanovega kroga ali nekega brezveznika tipa Šarec oz Cerar?
anon-329788 sporočil: 2.321
[#2748466] 17.12.18 13:34 · odgovor na: anon-116402 (#2748462)
Odgovori   +    3
Torej se gate menjujejo le na državnem nivoju, v samih strankah pa ne? Gate bi jaz menjaval na vseh nivojih, tudi v najmanjših zavodih, dva mandata in konec.
crt sporočil: 27.123
[#2748469] 17.12.18 13:39 · odgovor na: (#2748458)
Odgovori   +    4
[rename]
> [crt]
> fake dilemma, ker izbira ni ali-ali, kdo ti pomaga financirati medije in kdo ti daje v zivo predvolilno podporo. izbira je tudi to, da se tako tesnih odnosov pac ne gres.
Po bitki je simpl bit general :-P
Poglej drugače: če rabiš financiranje, ga poskušaš zagotoviti... cilj posvečuje sredstva, pa karkoli si že mislimo o tem.
lej, jaz cisto razumem, da v sili hudic muhe zre. (ne razumem sicer dobro, kje je podpora s strani slovenske emigracije, ampak ni zdaj bistveno.)

vendar - ce se zelo ocitno zblizujes z nekom, ti je valjda jasno, razen ce ti tezek cepec (strinjava se, da jj ni tezek cepec, vendar v tem primeru to ni olajsevalna okoliscina), da si s tem postal piarovska tarca tudi za vse dobre in slabe plati, ki se najdejo pri njem.

it's the cost of doing business. ta riziko si sprejel in jebiga, realiziral se je. ne zdaj jamrat jah nismo imeli izbire, pa zakaj nas njih pa ne, pa to je krivica kalimero. ves cas vnaprej ves, da obravnava plemen na domacem terenu ni simetricna. iz tega si sploh naredil svojo politicno platformo. ("si" = jj / sds, ne ti osebno.)

To imaš prav. Ampak še vedno to ne pomeni, da:
1. so vse Orbanove poteze slabe/zanič/nedemokratične
2. bo Orban od Janše zahteval, da izvaja enako politiko.
tudi tega doslej nihce v tej debati ni trdil, ne 1 ne 2.

verjetno pa se strinjas, da je piarovsko nerodno, ce svoje politicno sporocilo gradis na tem, da si upornik proti monopolizaciji medijev, sodstva in zakonodaje -- vendar je hkrati tvoj glavni politicni zaveznik ravno igralec, ki pocne prav to, le z drugo majico. tebi se ne zdi nerodno?
Tudi to sem dodal zato, da vidim, ali se (še) strinjamo, da gre za demokratično izvoljenega voditelja samostojne države. Kajti v tem se namreč Orban še vedno razlikuje od diktatorjev.
po moje se mirno strinjava o tem.

mogoce je razlika v tem, da se meni na splosno ne zdi samoumevno "ce je demokraticno izvoljen in je v samostojni drzavi, potem ne more postati diktator". pa niti ni treba to postati - umetnost je ravno v tem, da si demokraticno izvoljen, potem pa sistemsko okolje masiras tako uspesno, da ti to omogoca trajno prednost na prihodnjih volitvah.

sicer se malo nasmiham zraven, ko to razlagam. ker ce bi bile majice in drzave zamenjane, bi ti bilo takoj vse jasno in se sploh ne bi rabila pogovarjat :)

Strani: 1 2 3