Izbrani forum: Borza

Izbrana tema: Pasivno investiranje

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

bc123a sporočil: 48.253
[Borza] Tema: Pasivno investiranje
[#2735633] 27.09.18 16:00 · odgovor na: anon-207617 (#2735605)
Odgovori   +    3
Zadnja sprememba: bc123a 27.09.2018 16:00
[NemirniTujec]
P: TD Ameritrade. Glavni strosek in sitnost je nakazilo denarja tja in od tam nazaj cez ocean - ker pac imajo proces, da si ne bo nekdo nakazal tvojega denarja zgolj za
Ok, ker si pokazal impresivno poznavanje tega, bi te se jaz vprasal: kje se lahko spet za majhne denarje igram z opcijami na ameriskih borzah? V casu 2005-2009 sem imel Zecco za tako igrackanje, a je sedaj kaksen podoben igralec na trgu?

(potencialno vprasanje tudi za Crta)

PS. Najboljsi indikator da bo zacelo pokati: Forum Borza na financah se je zbudil :)

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2735633

Strani: 1

crt sporočil: 27.194
[Borza] Tema: Pasivno investiranje
[#2735635] 27.09.18 16:09 · odgovor na: bc123a (#2735633)
Odgovori   +    1
[bc123a]
Ok, ker si pokazal impresivno poznavanje tega, bi te se jaz vprasal: kje se lahko spet za majhne denarje igram z opcijami na ameriskih borzah? V casu 2005-2009 sem imel Zecco za tako igrackanje, a je sedaj kaksen podoben igralec na trgu?
(potencialno vprasanje tudi za Crta)
nimam hitrega odgovora, IB ima mislim da min account value 50 K, da se lahko gres opcije.
PS. Najboljsi indikator da bo zacelo pokati: Forum Borza na financah se je zbudil :)
indeed :)
anon-207617 sporočil: 6.899
[Borza] Tema: Pasivno investiranje
[#2735646] 27.09.18 17:03 · odgovor na: bc123a (#2735633)
Odgovori   +    1
[bc123a]
> [NemirniTujec]
> P: TD Ameritrade. Glavni strosek in sitnost je nakazilo denarja tja in od tam nazaj cez ocean - ker pac imajo proces, da si ne bo nekdo nakazal tvojega denarja zgolj za

Ok, ker si pokazal impresivno poznavanje tega,
Kristusmarija bc, nobenega impresivnega znanja ni tukaj... samo spomnim se zelo dobro, kaki so obcutki, ko se pogovarjas z ogledalom ob -50%. Ampak takrat smo bili se mladi in podivjani, in zelo dobro se je takih lekcij nauciti ko je se vse pred teboj in se igras z relativnim drobizem :-)
bi te se jaz vprasal: kje se lahko spet za majhne denarje igram z opcijami na ameriskih borzah? V casu 2005-2009 sem imel Zecco za tako igrackanje, a je sedaj kaksen podoben igralec na trgu?
Iskreno nimam pojma - ker mislim da TD Ameritrade ze nekaj let ne pusti slovencem odpret novega racuna. Se spomnim ko si takrat celo napisal en prispevek o igrackanju z Zeccom - jaz sem ze takrat imel ta isti racun pri TD Ameritrade, in ga pac imam se zdaj - kako to da si Zecco zaprl? Ali ne obstaja vec :-)

Glede na to da si v EU in Evru in bos tam ostal, morda ne bi bilo napacno, ce bi se sel spekulacijo na nemski platformi in na nemskem trgu - ker generalni sentiment bo itak ruknil na vseh borzah v isto smer - in pac ce nekdo ponuja zadeve v nemciji ti odpade milijon zapletov pri compliancu mesetarjenja v ZDA in regulatornega osebnega bivanja v EU. razen ce izgubis prevec trgovalnih moznosti... pa saj Nemcija ni tretji svet za vraga :-)
anon-207617 sporočil: 6.899
[Borza] Tema: Pasivno investiranje
[#2735650] 27.09.18 17:18 · odgovor na: bc123a (#2735633)
Odgovori   +    1
TD Ameritrade zahteva zgolj 2 jurja sredstev da lahko trgujes z opcijami - ampak seveda ti ne bodo pustili da se tako divje zastavis, da bi te lahko njim v skodo dlje kot 2 jurja v minus odneslo :-)

Cene so izredno transparentne - ne placas nikoli nic, razen 7 dolarjev na transakcijo. prodaja ali nakup, ni vazno kaka kolicina, 7 dolarjev. Neaktivnost nic ne stane, mesecnega ali letnega ali kakrsnega koli drugega stroska ni.

Zdaj ce kupujes za 500 USD gor in dol, je to 1,4%, kar je brutalno in ne bos zasluzil nic. Ce pa kupujes in prodajas v kosih po 5 jurjev, pa je to 0.14%, kar je zaokrozitvena napaka - se vedno pa te bodo cepili pri spreadu seveda, je pa tudi tam konkurenca retail ponudnikov tako da ni res grdega odiranja.

Enkrat sem mel cist mali delez - cca jurja evrov - v nekem ETF in sem domov v Ljucko republiko Slavejnijo dobil enih 70 strani materiala o nakupih in prodajah in delezih in feejih. Crknil od smeha :-)

www.tdameritrade.com...ening.page

Brokerji pogosto spreminjajo policy glede non-us based retail customers. In pol zapirajo in odpirajo moznost kakor se jim glih splaca - ker smo v boomu je morda pravo okno za odpiranje racuna - zdaj sem na brzino probal iz nule in je bila na izbiro tudi Slovenija.
anon-207617 sporočil: 6.899
[Borza] Tema: Pasivno investiranje
[#2735654] 27.09.18 17:25 · odgovor na: bc123a (#2735633)
Odgovori   +    3
Zadnja sprememba: anon-207617 27.09.2018 17:33
Kar mene vedno bolj zanima (ampak ne dovolj da bi preveril) je individualno spredanje retail strank s softwarom:

Brokerjev software zazna tvoje vzorce, vidi kam se nagibas, in ko gres trgovat ti nabija spread ali celo umetno premika cel tecaj v skodo, ker si bukselj in itak nimas vzvodov da bi to opazil - ce pa imas denimo dva ali tri accounte in izvajas arbitrazo (kupujes tam kjer dobis najboljso ceno) to njihov software komot prepozna in ti ponudi konkurencno ceno. Verjetno pa si ena od velike vecine ovc in si za ta en account komaj skup spravil papirologijo, in vidijo da delas iste vstope ceprav ti tecaj premaknejo skoraj za odstotek... potem pa udri po siromaku :-)

Kdo to nadzira? Ali kak organ zahteva od brokerja da pokaze ponujene cene in spreade in izvedene cene nakupov retail strank ob natancnem casu, in to primerja s trzno ceno ki je takrat res veljala?

Retail strankam se z razlogom rece retail stranke :-)

P.S.: evo pogooglal in ocitno nisem prvi ki ga to zanima: www.cnbc.com/2018/05...-bond.html

Zna bit kar veselo.

Strani: 1