Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Šiško v sodnem pridržanju

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

spiderman sporočil: 1.741
[Glavni forum] Tema: Šiško v sodnem pridržanju
[#2732822] 08.09.18 12:57 · odgovor na: Micare (#2732816)
Odgovori   +    13
Zadnja sprememba: spiderman 08.09.2018 12:59
[Micare]
Če kdo protipravno vstopi v stanovanje, ali ne upošteva moje zahteve, da ga takoj zapusti in >hkrati ogrozi moje zdravje in edino življenje, bi ju branil z vsemi sredstvi. Storilec v tem >primeru ni žrtev, kot bi verjetno skušali prikazati na sodišču ... Temveč je žrtev, tisti, >ki je v svojem stanovanju. Tako jaz razumem nedotakljivost stanovanja.
Stari, good luck with that - sploh na naših sodiščih.

siol.net/novice/slov...oru-468646

Temu so štirje "stari znanci policije" nepovabljeni, oboroženi s hladnim orožjem, vstopili na njegovo nepremičnino (parcelo) grozili s smrtjo sinu v hiši, začeli vdirati v hišo... ...in je streljal. Enega ubil, drugega ranil...
.
Greš stavit, da bo prekoračen silobran, dobil tam 5-10 let zapora +celo življenje plačeval odškodnino poškodovanemu in družini ubitega.
.
Pri nas bi morali povsem predeleti kazensko zakonodajo, ker zdaj so žrtve 2x žrtve, storilci pa zaščiteni...

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2732822

Strani: 1

anon-207617 sporočil: 6.899
[Glavni forum] Tema: Šiško v sodnem pridržanju
[#2732823] 08.09.18 13:05 · odgovor na: spiderman (#2732822)
Odgovori   +    3
[spiderman]
> [Micare]
>Če kdo protipravno vstopi v stanovanje, ali ne upošteva moje zahteve, da ga takoj zapusti in >hkrati ogrozi moje zdravje in edino življenje, bi ju branil z vsemi sredstvi. Storilec v tem >primeru ni žrtev, kot bi verjetno skušali prikazati na sodišču ... Temveč je žrtev, tisti, >ki je v svojem stanovanju. Tako jaz razumem nedotakljivost stanovanja.

Stari, good luck with that - sploh na naših sodiščih.

siol.net/novice/slov...oru-468646

Temu so štirje "stari znanci policije" nepovabljeni, oboroženi s hladnim orožjem, vstopili na njegovo nepremičnino (parcelo) grozili s smrtjo sinu v hiši, začeli vdirati v hišo... ...in je streljal. Enega ubil, drugega ranil...
.
Greš stavit, da bo prekoračen silobran, dobil tam 5-10 let zapora +celo življenje plačeval odškodnino poškodovanemu in družini ubitega.
.
Pri nas bi morali povsem predeleti kazensko zakonodajo, ker zdaj so žrtve 2x žrtve, storilci pa zaščiteni...
Blablablablablablablabla.

Najdi en - samo en primer, da je nekdo zaradi streljanja na vdiralce v njegovo stanovanje sedel v zaporu 5 let ali vec, in jim placeval odskodnino.

Ne dvanajst, samo enega prosim - z linkom na sodbo, ali vsaj clanek v zmohtnem cajtngu.
Micare sporočil: 1.582
[Glavni forum] Tema: Šiško v sodnem pridržanju
[#2732829] 08.09.18 13:50 · odgovor na: spiderman (#2732822)
Odgovori   +    0
Saj zato sem predlagal, kaj bi po mojem mnenju bilo treba uzakoniti.
Za grožnjo s smrtjo z ali brez orožja - inštitut za prevzgojo - zapor (tak blažji primeren za pretirano pametne, razvajene, nesramne) in v primeru kariere (opredeliti, kaj to je) zelo vzgojni ukrep hotelskega tipa, all inclusive in seveda za vse samoplačniški.
Gospe sodnice (praviloma) so za zelo mile vzgojne ukrepe in upoštevajo olajševalne okoliščine, Tako, da je treba zakonskih sprememb.
Oškodovanec, žrtev pa je mona, ki se boji storilca, ki mu je grozil s smrtjo, da mu bo širšo družino spozal ...
bc123a sporočil: 48.253
[Glavni forum] Tema: Šiško v sodnem pridržanju
[#2733009] 10.09.18 11:06 · odgovor na: spiderman (#2732822)
Odgovori   +    2
[spiderman]
Temu so štirje "stari znanci policije" nepovabljeni, oboroženi s hladnim orožjem, vstopili na njegovo nepremičnino (parcelo) grozili s smrtjo sinu v hiši, začeli vdirati v hišo... ...in je streljal. Enega ubil, drugega ranil...
Novica ne pove tocno, kam je bil ustreljen tisti, ki je umrl. Ampak za prekoracen silobran gre cisto uporaviceno, ker je, kot sledi iz clanka, enega dvakrat ustrelil ko so ze bezali. Za to verjetno obstajajo tudi dokazi (smer vstopa in izstopa krogle).

Kurc, to tudi v ZDA ne gre skozi. Ko je groznja mimo, ne mores streljat za kriminalci, ce si jih uspel pregnati.

Strani: 1