Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Levičarji, kdo vam daje pravico do tujega?

Strani: 1 2 3 4 5 6 7 8

najobj sporočil: 31.922
[#2731539] 01.09.18 15:00 · odgovor na: anon-201564 (#2731533)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: najobj 01.09.2018 15:02
[kalupa]
najobj

nekako imam občutek da živiš še v prejšnjem stoletju.
zakaj nujno pa bi moral jaz plačati? Tudi ti za google nič ne plačuješ pa ga najbrž uporabljaš in ta isti Google lahko kupi celo Slovenijo s Šmarno goro vred
So takšni in drugačni načini financiranja. Mogoče pa želim plačati tako, da plačam reklamo za svoje podjetje? Pa še sto drugih variant je. Ni enostavno, vem, Zato pa imajo Gustla tam.

Ti je sedaj kaj bolj jasno?
... čuj, to se ti s Financarji zmeni, ker meni je jasno, da plačam za vse, kar uporabljam ... evo, in ko so Financarji branje spletnega cajtnga začeli kasirat, sem si pač tisto pico in dva pira na mesec odtrgal od ust in sem se naročil na Finance in tudi Google bom plačal, če bodo uporabo začeli kasirat ...

P.S.: nekako imam občutek, da ti živiš še v prejšnjem stoletju ...
Nantl sporočil: 1.160
[#2731540] 01.09.18 15:00 · odgovor na: PetraS (#2731524)
Odgovori   +    10
[PetraS]
zato, Nantl, ker me moti tudi to. zato je treba omenjat, ker oboje družbi in državi po mojem mnenju škodi.

lp, p
Hmmm .... pa dopuščaš možnost da se motiš ?
In če dopuščaš možnost da se motiš, si dovolj odprta da lahko o tem razpravljaš ?

Ker po mojem mnenju, (Ki je prav tako kot tvoje mnenje lahko narobe) se motiš im mislim da imam argumente za to. Vprašanje je ali si jih sposobna slišati in priznati da se motiš?
Jaz sem, če si jih pripravljena predstaviti. Zaenkrat nisi predstavila argumentov in si samo povedala svoje mnenje. Za katerega pravim da ni ok. Z enako pravico kot ti.

Argumenti zakaj desnica ali kdorkoli ne sme poudarjati večvrednosti zahodnih vrednot (Svobode govora, svobode, laične države, nedotakljivosti osebne lastnine, osebne svobode .....) ?
Ker je narobe ni odgovor. Samo kot opozorilo.


In argument zakaj je treba, ko levica dela pizdarijo, to relativizirati z omenjanjem desnice ?
Brez tega ker mislim ... prosim.
anon-201564 sporočil: 64
[#2731541] 01.09.18 15:03 · odgovor na: PetraS (#2731537)
Odgovori   +    1
seveda posredno, ampak mislil sem to da ne plačujem Googlu direktno iz svojega žepa
najobj pa bi to že lahko vedel če je tak car
PetraS sporočil: 2.368
[#2731542] 01.09.18 15:08 · odgovor na: Nantl (#2731540)
Odgovori   +    0
seveda dopuščam, da se motim, če bi "vedla vse na svetu", bi verjetno bla kje drugje in delala kaj drugega, roko na srce :)

ampak, težko pa rečem, da se motim pri svojih občutkih. občutki pa so, seveda, vedno subjektivni. tako da, če nekaj moti mene, ni rečeno, da moti tudi tebe. al pa Gustla, al pa Kalupo, al pa Najobj in druge, ki se pogovarjamo v tej temi.

da se ne ponavljam pa: forum.finance.si/?m=...30#2731530
PetraS sporočil: 2.368
[#2731543] 01.09.18 15:10 · odgovor na: anon-201564 (#2731541)
Odgovori   +    1
ja, pa sej plačuješ.. sam, da ne s plačilnim sredstvom, ki se mu reče denar, ampak s plačilnim sredstvom, ki se mu reče informacija. no, lahko pa vzameš tudi tako, da za Google delaš zastonj, če ti je taka primerjava ljubša ;)
anon-201564 sporočil: 64
[#2731545] 01.09.18 15:16 · odgovor na: PetraS (#2731526)
Odgovori   +    12
Petra

ne morem. Kot prvo ,mogoče ti tvoji problemi z desnico sploh ne sodijo na Finance. Ali pa Finance želijo biti tudi splošni časopis za kritiko vse kar je desno od Levice? OK ni problema.
Kot drugo , ali nisi mogoče padla na komunistično foro da vse kar se ne strinja z trdo levico je potem fašizem, neonacizem itd. Kaj je domoljubje?
Ali sem jaz zato ker imam rad Slovenijo v tisti romantični obliki zato fašist? In ker želim te evropske in slovenske vrednote predati tudi svojim otrokom in vnukom. Sem zato fašist ali domoljub?

Vse kar želim je pošteno delati in imeti kaj od tega. Sem zato fašist? Samo zato ker nisem levičar

Zato se ne strinjam da tudi ti kar tako malo počez opletaš s temi pojmi. Nalimaj na tablo , max. velikost fontov in izpostavi konkreten primer.
najobj sporočil: 31.922
[#2731546] 01.09.18 15:17 · odgovor na: PetraS (#2731542)
Odgovori   +    3
[PetraS]
seveda dopuščam, da se motim, če bi "vedla vse na svetu", bi verjetno bla kje drugje in delala kaj drugega, roko na srce :)

ampak, težko pa rečem, da se motim pri svojih občutkih. občutki pa so, seveda, vedno subjektivni. tako da, če nekaj moti mene, ni rečeno, da moti tudi tebe. al pa Gustla, al pa Kalupo, al pa Najobj in druge, ki se pogovarjamo v tej temi.

da se ne ponavljam pa: forum.finance.si/?m=...30#2731530
... čuj, ker si me glih omenila, mene to www.demokracija.si/f...cadez.html zelo moti, zato pa tega sploh ne berem, kaj šele da bi plačeval ...

P.S.: včasih iz firbca kliknem na Nova24TV in se vedno znova komaj zadržim, da ne bruham ...
Nantl sporočil: 1.160
[#2731549] 01.09.18 15:28 · odgovor na: PetraS (#2731542)
Odgovori   +    2
[PetraS]
seveda dopuščam, da se motim, če bi "vedla vse na svetu", bi verjetno bla kje drugje in delala kaj drugega, roko na srce :)

ampak, težko pa rečem, da se motim pri svojih občutkih. občutki pa so, seveda, vedno subjektivni. tako da, če nekaj moti mene, ni rečeno, da moti tudi tebe. al pa Gustla, al pa Kalupo, al pa Najobj in druge, ki se pogovarjamo v tej temi.

da se ne ponavljam pa: forum.finance.si/?m=...30#2731530
Jap, in to je problem. Občutki so subjektivni in ker je človek "poor data taking device", je bolj kot ne skoraj sigurno, da VSE izmed NAS občutki varajo.

Zato je po mojem mnenju toliko pomebneje, da pri temah, kot so te, pozabimo na občutke in se pogovarjamo o dejstvih. Je pa res da so lahko dejstva neprijetna za nekatere ljudi in za nekatere občutke. Zato, so celo iznašli termin sovražni govor - ki je noro razširjen čeprav je bullshit, v izogib temu da se razvije debata o dejstih, ki so lahko politično nekorektna. Ampak so tu in del naše realnosti.
Jaz osebno pač raje slišim dejstva, jih izmerim.... in četudi so na prvi pogled absurdna, in potem svoje mnenje prilagodim desjtvom. Ne občutkom. Če ugotovim, da sem se motil , znova prilagodim mnenje(Kar je zaželjeno, ker potem se o tej točki ne motim več, in sem se izboljšal). Ne vztrajam pri občutkih.

Over and out. (Ker mislim da nima smisla)
PetraS sporočil: 2.368
[#2731550] 01.09.18 15:31 · odgovor na: anon-201564 (#2731545)
Odgovori   +    2
mogoče bo pomagalo, če prebereš tole, za kaj se Finance zavzemajo www.finance.si/kodeks (ps: avtorica teksta sem jaz, spisala to davnega leta 20xx :D, kot pripravniško nalogo pred redno zaposlitvijo :D)

kar ti hočem rečt je, da anomalij ne povzročajo samo eni ali samo drugi. kritična pa sem do vseh anomalij. če hočeš politično navijaštvo, potem tega pri meni in kolegih ne boš našel. kar je slabega, kritiziramo, kar je dobrega (mogoče res premalokrat) pohvalimo.

predvsem zato, ker imamo tudi mi radi to državo, to počnemo. če ne bi imeli radi države, potem tega ne bi počeli. precej lažje je delat kaj drugega, kjer nisi na očeh javnosti. nemalokrat tudi bolj donosno. še lažje je spokat kufer in it kam drugam. ampak, imeti rad državo pa ne pomeni, da moraš biti nacionalist. nacionalizem me moti. nacionalizem ni liberalen, jaz pa sem liberalna. menim, da smo vsi ljudje na svetu enakovredni in mi nič ne daje pravice, da bi mislila, da sem večvredna od nekoga zato, ker se je rodil drugje. še več, po vseh svojih zmožnostih bom tistemu, ki se je rodil v manj srečnih okoliščinah, poskusila pomagat, da mu bo bolje. in to "domačim" ali pa "tujim" ljudem. meje so umetne tvorbe, s človeškostjo nimajo veliko skupnega. prej nasprotno.

zdaj, biti liberalen pa ne zamenjuj z anarhijo. res se liberalci zavzemamo za čim manj države v naših življenjih. torej, čim manj omejitev. se pa zavzemamo tudi za to, da se pravila spoštujejo. in naša družba je določena pravila, povsem demokratično, sprejela in jih začrtala. to je dobro. anarhija ni dobra, ker ne omogoča varstva človekovih pravic. te so najpomembnejša civilizacijska pridobitev človeštva. to nas loči od drugih živali.

sem še kaj pozabila?
PetraS sporočil: 2.368
[#2731551] 01.09.18 15:33 · odgovor na: najobj (#2731546)
Odgovori   +    0
ah, Njobj, mal sem te špiknila, za zabavo, sem mislila, da mava nek "thing" ;) ti dajem takoj plus na post..

tudi mene, zelo. in, again, ne morem biti tiho, če me moti.
PetraS sporočil: 2.368
[#2731552] 01.09.18 15:34 · odgovor na: Nantl (#2731549)
Odgovori   +    1
no, dejstva so javno dostopna, zaradi teh tudi lahko dobim svoje občutke. ja, res se malo vrtiva v krogu :)
anon-201564 sporočil: 64
[#2731553] 01.09.18 15:35 · odgovor na: PetraS (#2731550)
Odgovori   +    2
hvala Petra, to je to. Lepo napisano in za na steno nalimat tako levim kot desnim ekstremom
PetraS sporočil: 2.368
[#2731554] 01.09.18 15:42 · odgovor na: anon-201564 (#2731553)
Odgovori   +    1
anytime (ko mam čas) :)

lp, p
Nantl sporočil: 1.160
[#2731556] 01.09.18 15:58 · odgovor na: PetraS (#2731552)
Odgovori   +    2
[PetraS]
no, dejstva so javno dostopna, zaradi teh tudi lahko dobim svoje občutke. ja, res se malo vrtiva v krogu :)
Pismo ... no. Napisal sem over and out. Pa se zdaj tu pregovarjam. Prava hudičevka si :)

Pa dajva... si upaš odgovoriti na sldeča vprašanja:

Katera šola je boljša oz superior:
- šola A: V kateri učijo, da so ženske manjvredne od moških, da imajo samo polovico moških možgan in da je treba žide in nevernike pobijati.
- Šola B: V kateri učijo da smo vsi ljudje enakopravni in da je ubijanje slabo.


______________________________


Kaj je narobe če povem da je šola A Katastrofalno slaba in narobe in da ne želim da se moji otroci družijo z otroci iz šole A, ker je to slab vliv na njih. Ne pravim da so krivi otroci iz šole A, pravim, da ne želim da se moj otrok druži z njimi. In pravim, da so stvari, ki so se jih naučili slabše, od stvari ki se jih je naučil moj otrok v šoli B. Pravim celo da me žalijo stvari, ki se jih učijo v šoli A, in da jih preziram, preziram učitelje in preziram šolo A. Pravim da je šola A pod mojim standardom, kaj je to šola. Kaj je s tem narobe ?

_________________________

Kaj je narobe če starši otrok iz šole A slišijo kaj govorim in lahko malo razmislijo ali želijo res svoje otroke dajati v šolo A?

_______________________________
PetraS sporočil: 2.368
[#2731562] 01.09.18 16:42 · odgovor na: (#2731558)
Odgovori   +    0
predzadnji odstavek si tudi prebral, a ne? :)
PetraS sporočil: 2.368
[#2731563] 01.09.18 16:43 · odgovor na: Nantl (#2731556)
Odgovori   +    0
jaz točno o tem, da je nauk iz šole B zame normalne, odkloni od tega pa niso, govorim. kje se ne razumeva?
anon-201564 sporočil: 64
[#2731564] 01.09.18 16:55
Odgovori   +    0
Petra, vreme sem ti naredil, kaj še tu težiš, hitro laufat ven
PetraS sporočil: 2.368
[#2731573] 01.09.18 18:06 · odgovor na: anon-201564 (#2731564)
Odgovori   +    0
sem bla, celo navijaško podporo sem srečala ;)

hvala ti! dej še ju3, če se da, dopoldne, ok? ;)
anon-317028 sporočil: 30.415
[#2731574] 01.09.18 18:52 · odgovor na: PetraS (#2731573)
Odgovori   +    4
[PetraS]
sem bla, celo navijaško podporo sem srečala ;)

hvala ti! dej še ju3, če se da, dopoldne, ok? ;)
Prebral vse komentarje...Problem je, ker se pravkar izvaja nova konstrukcija realnosti po Meščevih notah. Tole pa je že filozofija. Kaj je v Sloveniji filozofija? Povprašal sem mladega dohtarja filozofije kaj misli o Šarcu...Ker je doktoriral na filozofu, recimo mu Dart Vader je rekel, da bi Dart Vader rekel to in to...Ko sem ga vprašal kaj misli on, sem ugotovil, da sploh ne ve kdo je Šarec...

ps. Mesec nima nobenega filozofskega zaledja razen čudaka Mencingerja in malo bolj čudna Mekine in Repovža iz Mladine in profesorja Damijana, ki vedno podpira tistega, ki plača več, tudi Ibn Kalduma bi podprl, če bi dobil plačilo in bi vpil davki dol.
PetraS sporočil: 2.368
[#2731589] 01.09.18 20:57 · odgovor na: (#2731575)
Odgovori   +    0
zato naj se demokratična večina čim bolj osredotoča na učinkovitost delovanja države in njenih funkcij. zdaj se IMO ne.
PetraS sporočil: 2.368
[#2731600] 01.09.18 22:36 · odgovor na: (#2731590)
Odgovori   +    0
nč kej velik me ne posluša #pacek #nčnesmemmet :(
PetraS sporočil: 2.368
[#2731601] 01.09.18 22:36 · odgovor na: (#2731598)
Odgovori   +    0
zaenkrat (opa!) še ni noben poklical. javim pravočasno! :)
Kanzon sporočil: 2.392
[#2731611] 02.09.18 06:41
Odgovori   +    3
Nastali smo iz praha in v prah se bomo vrnili. Naš planet je samo prašni delec vesolja.
In tu živijo zametki opic,ki mi pripovedujejo izmišljene zgodbe, pišejo zakone in na vsakem koraku krojijo življenje.

Halo!

Svoje življenje moraš iztrgati iz tega smrdljivega konteksta.
Nantl sporočil: 1.160
[#2731622] 02.09.18 09:25 · odgovor na: PetraS (#2731563)
Odgovori   +    6
[PetraS]
jaz točno o tem, da je nauk iz šole B zame normalne, odkloni od tega pa niso, govorim. kje se ne razumeva?
Tu, da ti pravim, da kritiki šole A niso, zato ker je politično nekotrektno kritiziriti šolo A, zdaj v osnovi ultra desničatrski idioti.

Pravim tudi, da je kotra produktivno, če jih mešaš zraven, ko upravičeno pljuvaš po tistih ki so se v šoli C naučili, da je krasti in ubijati ok.


Hint: douglas murray, jordan peterson, sam harris, ayaan hirsi ali, ...

In res prosim, oglej si :
www.youtube.com/watc...k5DXEzwOBw
od 7 do 9 minute .... in si dovoli razmišljati par dni o tem.
anon-61428 sporočil: 4.493
[#2731625] 02.09.18 09:39 · odgovor na: najobj (#2731546)
Odgovori   +    1
[najobj]
> [PetraS]
> seveda dopuščam, da se motim, če bi "vedla vse na svetu", bi verjetno bla kje drugje in delala kaj drugega, roko na srce :)
>
> ampak, težko pa rečem, da se motim pri svojih občutkih. občutki pa so, seveda, vedno subjektivni. tako da, če nekaj moti mene, ni rečeno, da moti tudi tebe. al pa Gustla, al pa Kalupo, al pa Najobj in druge, ki se pogovarjamo v tej temi.
>
> da se ne ponavljam pa: forum.finance.si/?m=...30#2731530

... čuj, ker si me glih omenila, mene to www.demokracija.si/f...cadez.html zelo moti, zato pa tega sploh ne berem, kaj šele da bi plačeval ...

P.S.: včasih iz firbca kliknem na Nova24TV in se vedno znova komaj zadržim, da ne bruham ...
Kir si najobj nepravicen. Desnicar bi pa moral Mladina prebrat na dušek z uzitkom, misli si. Prepad se ustvarja med desnim in levim in to ni dobro, tega tako majhni kot smo ne bomo prenesli.
anon-207617 sporočil: 6.899
[#2731641] 02.09.18 13:22 · odgovor na: (#2731605)
Odgovori   +    14
Ta storija s 50% davki na dobicek, ali na prodajo stanovanja, ali celo dediscine itd... mene malce spominja na splav :-)

Vsi smo za zivljenhe itd, vsi smo proti temu da se neodgovorno fukari naokrog in potem xplavlja produkte tega pocetja. Ampak v praksi je tisoc let tako bilo in bo se tisoc let tako. Bolje je stvar imet racionalno pokrito kot pa glumiti moralno drzavo.

Kot pravoverni anarholeninist bi tezko nasel bolj pravicen davek od davka na dediscino - takoj za njim je davek na kapital in dobicke iz kapitala.

Ampak ze tisoc let, in tudi v najbolj marksisticnih ureditvah, se je folk potrudil da je dedoval okoli ovinka, in da je dobicek izvozil okoli ovinka.

Kje so pa sploh kake firme, ki imajo omembe vreden dobicek ali izplacilo dobicka - ce ne govorimo o konglomeratih s sedezi na irskem in v cipru itd.

Normalna firma v sloveniji dobicek "prikazuje" v visini ki ji ga svetuje racunovodja - ostalo se izvozi skozi razne stroske in "investicije" - ki dosti bolj koristijo lastniku firme kot pa razvoju firme.

Zato je razen za par izjem povsem irelavantno tudi ce je davek na dobicek 90%, ker smo ze zdavnaj preko lafferjeve krivulje; pri prikazu in izplacilu skozi dividende je kapitalist obdavcen cca 37% - pa a je slucajno kdo od vas na glavo padel da bi res placal take davke na svoj efektivni dobicek? Ni ga takega bedaka, ker bi propadel zdavnaj.

Morda je v celi sloveniji 200 ali 300 manjsih firm z velikim dobickom in slabim obcutkom za racunovodstvo, ki pac res delajo nekaj z visoko dodano vrednostjo in si to pismevuhovsko kar izplacajo - in je svinjsko da se jih bo tako dodatno upalilo, ker je nepotrebno in nic ne pomaga v splosni drzavni proracunski sliki.

Glede "selitve" takih prihodkov v osebno dohodnino pa spet pridemo do bizarnega vprasanja slovenske in evropske "dohodnine" - obdavcitve osebnih prihodkov v brezumne visine; da nekdo ki pokasira malo cez 2 jurja bruto drzavi pusti skoraj polovico svoje dodane vrednosti. To je bizarnost s katero ocitno slovenija in celina komot zivi.

Jaz tukaj pizdim ze kakih ne vem, 10 let, da je to skrajno bizarno, in da futramo vzdrzevane razrede druzbe z naravnost bizarnimi obremenitvami dela... pa nic. nikogar na barikadah. Delavci protestirajo proti jansi, pa proti ciganom, pa proti verouku or whatever - proti VSEMU, samo proti visoko obdavceni placi ne.

Ja vredi pol. Fuck the employed. Fuck the young. Fuck them three times. Upali harac na 70% bruto bruto dohodka za "bogate", in upali se vsako privarcevano sirotovino ki jo bo prodal z uvrstitvijo v letno dohodnino. Upali majmuna dokler ima gate na sebi, ker bogamy, v poletnih mesecih lahko krevsa okoli tudi brez gat, pa naj dela da jih bo imel pozimi. Naj sveti mesec zivo rdece.

Ker jaz se bom znasel. Jaz bom placan skozi enega od obvodov ki jih je gospoda ustvarila za svoje svetovalne pogodbice z raznimi javnimi porabniki. Kasiral bom na crno. Imel bom malo delo, polovicnega minimalca, podjemno pogodbo za 4eur/h. Pri dohtarju bom v isti vrsti. In bom komot doplacal iz denarja ki ga imam v zepu. Ce kaj podedujem bom nekako zglumil enega od obvodov (slavni trije procenti za prvi dedni red) ki so bili ustvarjeni zato, da lahko tudi elita udobno deduje brez davkov in brez uporabe raznih oaz. Jaz se bom znasel, tudi ce bodo davki 115%. Delavce in srpokladivarske delodajalce pa naj se ozame dokler ne crknejo.

Na neki tocki ti rata vseeno za vseskupaj; in ce si delprivilegirani slovenec, imas dve izbiri: ali ratas privilegirani (del politicne kaste js uradnikov ali dobaviteljev v js), ali pa se izselis tja, kjer neposvecenih ne jebejo tako brutalno.

Mazohiste, ki placujejo 50% davke na svoje delo in na morebiten prigarani kapital, in vse kar zmorejo je malo pojamrati, se bo pac vedno jebalo naprej - na 70%, in ce bojo se nastavljali svoj skrivenceni hrbet - pa na 90. Zakaj pa ne.
FIN-466864 sporočil: 3.316
[#2731655] 02.09.18 16:07 · odgovor na: anon-201564 (#2731455)
Odgovori   +    0
čas vnosa: 01.09.18 14:21
[kalupa]
in še da me ne bo kdo narobe razumel. Petra se trudi, to je opaziti, ampak Financam manjka "jajc" če se malo po domače izrazim, . Ampak to je stvar urednikov
ali se tebi mogoče zdi, da je edni v tej galaksiji, ki nas lahko odreši in nam daje pospeške samo ivan-veliki vodja.....
ni nič boljiš od telih "pacjentov"....

Lp
anon-333107 sporočil: 8.271
[#2731681] 02.09.18 20:24 · odgovor na: anon-61428 (#2731625)
Odgovori   +    0
[Inside]
> [najobj]
> > [PetraS]
> > seveda dopuščam, da se motim, če bi "vedla vse na svetu", bi verjetno bla kje drugje in delala kaj drugega, roko na srce :)
> >
> > ampak, težko pa rečem, da se motim pri svojih občutkih. občutki pa so, seveda, vedno subjektivni. tako da, če nekaj moti mene, ni rečeno, da moti tudi tebe. al pa Gustla, al pa Kalupo, al pa Najobj in druge, ki se pogovarjamo v tej temi.
> >
> > da se ne ponavljam pa: forum.finance.si/?m=...30#2731530
>
> ... čuj, ker si me glih omenila, mene to www.demokracija.si/f...cadez.html zelo moti, zato pa tega sploh ne berem, kaj šele da bi plačeval ...
>
> P.S.: včasih iz firbca kliknem na Nova24TV in se vedno znova komaj zadržim, da ne bruham ...
Kir si najobj nepravicen. Desnicar bi pa moral Mladina prebrat na dušek z uzitkom, misli si. Prepad se ustvarja med desnim in levim in to ni dobro, tega tako majhni kot smo ne bomo prenesli.
Očitno bo Mladina morala postati OBVEZNO branje za VSE! :)

Da se boš lahko sploh OBJEKTIVNO Informiral, razumel in poskusil do-umeti zadevo/e!!

Šlo naj (bi se) za davek na dobiček, ne pa neko pravico do tujega!??? Se ti ne zdi!?? :))

*Menda sem ga že spet mal preveč snifnil, ali kako!? :))

**porabil 1.žetonček sep.2018 - ČESTITKE Petra :)))
anon-333107 sporočil: 8.271
[#2731683] 02.09.18 20:40 · odgovor na: FIN-466864 (#2731655)
Odgovori   +    0
[FIN-466864]
> [kalupa]
> in še da me ne bo kdo narobe razumel. Petra se trudi, to je opaziti, ampak Financam manjka "jajc" če se malo po domače izrazim, . Ampak to je stvar urednikov
ali se tebi mogoče zdi, da je edni v tej galaksiji, ki nas lahko odreši in nam daje pospeške samo ivan-veliki vodja.....
ni nič boljiš od telih "pacjentov"....

Lp
Še zdaleč ni edini, takih je tukaj krepko čez polovico.... :)

Drugo: na vprašanje ki je vsebinske narave, bi odgovoril nekako takole: verjetno, beri: zagtovo ni nič boljši od teh pacientov :)) .... vendar je vprašanje, kdo sploh lahko naredi-daje pospeške in odrešitev, .... kdo je tega sploh zmožen in komu je zadeva, beri: vlada sploh lahko dostopna!??

*Tukaj je (bi bilo) potrebno, - definirati še smer pospeškov; ... izkaže se da si večina predstavlja čisto svojo (osebno) smer .....
bc123a sporočil: 48.253
[#2731708] 03.09.18 01:41 · odgovor na: anon-207617 (#2731641)
Odgovori   +    13
[NemirniTujec]
Ta storija s 50% davki na dobicek, ali na prodajo stanovanja, ali celo dediscine itd... mene malce spominja na splav :-)
Po moje bi ta storija ze zdavnaj potihnila, ce ne bi frajerji z levice sli v doubling down, ostali del sestorcka pa se je izvijal z "no comment" ob izjavah iz leve, ki bi jim komot lahko rekel cist pravi sovrazni govor (ceprav ga veliko plebsa ne dojema kot takega, za njih so kapitalisti se vedno pizde, ki jim je treba cimvec pobrati).

Iskreno povedano, mene tudi to ni presenetilo, ker ze od sestave vlade trdim da je Levica najmocnejsa stranka v tej koaliciji, v najudobnejsem polozaju, Mesec je pa efektivni predsednik vlade.

Strani: 1 2 3 4 5 6 7 8