Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

bc123a sporočil: 48.253
Zadnja sprememba: bc123a 24.07.2018 08:07
[Gustl]
DA, ampak v razvitem svetu ne živimo dlje zaradi nezdrave hrane. Zaradi nezdrave hrane živijo dlje v manj razvitem svetu, ker slaba hrana je neštetokrat boljša od nič hrane.

V razvitem svetu živimo dlje že dolgo zaradi medicine, kjer pa se kar veliko denarja skuri za odpravljanje posledic nezdrave prehrane (sicer bolj načina priprave in razmerij med živili kot pa same kvalitete hrane). Verjetno bi živeli še dlje, če bi ta denar lahko pokurili za kake druge bolezni (al pa ne, od nečesa je treba umret).
Ja, ampak life expectancy se je povecala tudi v Evropi, in to nekako v skladu s svetovnim povprecjem. Od 1970 recimo za 10 let. Kar pomeni da medicina dalec prehiteva vpliv junk hrane (ce ji tako lahko recemo).

Sicer pa je problem tudi definicija kaj je to slaba hrana. Meni je strasno vsec primer recimo slovenske mentalitete, kjer se McDonalds steje v junk food, gostilna Jurman pa ne :) In hamburger na vsak nacin junk food, kranjska z debelimi kosi speha pa ne.

(ce je kdo tam bil na nedeljo, ve o cem govorim, gore dunajcev, ocvrtih kalamarov, ocvrtega krompircka).

Pri cemer je cist vseeno ce bi McDonalds stregel amerisko govedino, filano s hormoni, Jurman pa dunajce iz najboljsega kraskopoljskega prasica...

Tako da veliko vprasanje je, kaksna je sploh potrosnja "slabe" hrane, ce jo gres res pravilno merit, brez predsodkov. Recimo, sedaj je cel skandal, ce v kaksni trgovski verigi najdejo hrano s povisano vsebnostjo X ki ni v skladu z EU standardi... kdo je pa 20,30 let nazaj kontroliral vsebnosti pesticidov recimo v hrani, ki smo jo jedli?

Povsem mozno je, da je najhujsi junk, najcenejsa hrana ki jo dobis 2018 bolj zdrava od tistega, kar smo jedli recimo v 90tih.

Skratka, garbage in, garbage out, in ne govorim o hrani :)

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2724651

Strani: 1

Gustl sporočil: 13.629
Da, medicina je zaslužna za daljse življenje, ne junk food.

Ker tvoj prvi leni argument je bil "ja, ampak živimo vedno dlje".

Da, KLJUB TEMU zivimo vedno dlje, zahvala medicini.

Vsekakor je kranjska podobno sranje kot big mac, kot že rečeno, gre za kolicino tega.

Ce vsako nedeljo v Jurmanu pojes zaspehano kranjsko, ni s tem nic narobe.
Ce vsak drug dan pojes big mac s krompirjem, coca colo in milk shakeom, pa ni vec ravno vzor uravnotežene prehrane.

Btw...ko me obiskujejo tujci v Sloveniji, sem ze nekajkrat slisal "Ful imate malo debelih ljudi."

Kar se po filingu tudi meni zdi. Verjetno povezano vseeno z delnim mediteranskim nacinom prehranjevanja in tudi tem, da jih veliko skoz nekaj delaj. Ce ne rijejo po vrtu pa tecejo, kolesarijo, hribolazijo, supajo,... Vsaj meni se tako zdi.
Gustl sporočil: 13.629
[bc123a]

Povsem mozno je, da je najhujsi junk, najcenejsa hrana ki jo dobis 2018 bolj zdrava od tistega, kar smo jedli recimo v 90tih.
Da, to je povsem mozno.

Lahko pa povem, da so razlike glede "razvitosti".

Zelenjava ima v Sloveniji običajno okus, v Nemčiji niti ni tako samoumevno.
FIN223552 sporočil: 1.136
[bc123a]
Sicer pa je problem tudi definicija kaj je to slaba hrana. Meni je strasno vsec primer recimo slovenske mentalitete, kjer se McDonalds steje v junk food, gostilna Jurman pa ne :) In hamburger na vsak nacin junk food, kranjska z debelimi kosi speha pa ne.
Nisi informiran kaj preveč glede zdrave prehrane očitno, izpadeš iz debate..
Tahudi "junk" pri McDonaldsu so pocukrani kruhki v hamburgerjih, obilno sladkane in zakemikaljene omakice in pomfri, ki se kar topi v ustih (in prehaja direkt iz ustne votline v špeh okrog jeter).

S špehom pri kranjski po drugi strani ni čisto nič narobe - ni povezan niti z debelostjo, z žilnimi ali drugimi večjimi tveganji. Njen tamesnati del je bolj problematičen, pa morebitni konzervansi. Ampak še vedno ni primerljivo z McSranjem in ostalim đankom (ki v glavnem pomeni sladkarije).

Strani: 1