Izbrani forum: Odklop

Izbrana tema: Špeckahlanje

Strani: 1 ... 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 ... 57

pobalin sporočil: 14.456
[#2724508] 22.07.18 14:37 · odgovor na: anon-154083 (#2724406)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: pobalin 22.07.2018 14:45
[jani1974]
Obrnit je treba zadevo in razpisat referendum o ukinitvi javne RTV.
Potem vsa pravna vprašanja v zvezi z naročnino avtomatsko odpadejo.
Hm, naj ugibam, če bi večina ljudi na referendumu glasovala za RTVS, bi bil to definitev dokaz pritegnjenosti pokomunajzerjenih slovenceljskih ovc, predvsem pa bi bilo treba referendum ponavljati do pravilnega izida. ;-)

Pozicija: sem za javno RTVS. Sem tudi za reformo javne RTVS, ker sem prepričan, da za dani denar ni tako dobra, kot bi lahko bila. Sem za boljši (in malo drugačen) nadzor delovanja javne RTVS in sem proti temu, da si skupine maziljenih na javni RTVS same izmišljujejo, kaj je nacionalni interes. Vseeno menim, da za slabih 13 evrov na mesec dobim kar precej.

Za povrh sem prepričan, da je tak prispevek najboljši način "javnega" plačevanja javnih medijev - razne subvencije, deljenje frekvenc ipd. so veliko bolj politične in so lahko manj transparentne in še bolj ločene od volje prebivalstva. Kar se tiče privatnih medijev je pa že lastniška struktura dovolj zgovorna. Tole je samo posladek nanjo:
img.rtvslo.si/sloven...jev/334378
anon-154083 sporočil: 6.570
[#2724512] 22.07.18 15:26 · odgovor na: pobalin (#2724508)
Odgovori   +    1
[pobalin]
Pozicija: sem za javno RTVS. Sem tudi za reformo javne RTVS, ker sem prepričan, da za dani denar ni tako dobra, kot bi lahko bila. Sem za boljši (in malo drugačen) nadzor delovanja javne RTVS in sem proti temu, da si skupine maziljenih na javni RTVS same izmišljujejo, kaj je nacionalni interes. Vseeno menim, da za slabih 13 evrov na mesec dobim kar precej.
Lej, včeraj je Šetinc-Paškova cel Utrip porabila zato, da je sproščala svoje frustracije glede Janeza Janše, midva pa sva to plačala, čeprav zdravstveno zavarovanje že plačujeva posebej in bi bila ta ženska upravičena ustrezno strokovno pomoč dobiti tam.
anon-207617 sporočil: 6.899
[#2724522] 22.07.18 17:55 · odgovor na: pobalin (#2724508)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: anon-207617 22.07.2018 17:57
[pobalin]

Pozicija: sem za javno RTVS. Sem tudi za reformo javne RTVS, ker sem prepričan, da za dani denar ni tako dobra, kot bi lahko bila. Sem za boljši (in malo drugačen) nadzor delovanja javne RTVS
Tut ce bi to napisal v kitajskih pismenkah, bi vsi vedeli da si taprau slovenc. Klasika :-)

Lahko tudi zbrises RTVS in vstavis LB, NLB, NNLB, morda tudi CIMOS in Mura in Gorenje, pa ZZZS in UKC, pa se kaj bi se naslo :-)
pobalin sporočil: 14.456
[#2724531] 22.07.18 20:14 · odgovor na: anon-154083 (#2724512)
Odgovori   +    1
[jani1974]
Lej, včeraj je Šetinc-Paškova cel Utrip porabila zato, da je sproščala svoje frustracije glede Janeza Janše, midva pa sva to plačala, čeprav zdravstveno zavarovanje že plačujeva posebej in bi bila ta ženska upravičena ustrezno strokovno pomoč dobiti tam.
Lej, meni gre skrajno na jetra, ko Možina nadvse prijazno kramlja in v zvezde kuje desnakarje in ko Horvat Petrovčičeva mačje prede z levakarji, ker tako sluzasto vodenih pogovorov se ne spomnim ne od Čolnika, ne od Ambrožiča itn. To niso nobeni žurnalisti ampak hagiografi po naročilu "svojih". Še dobro, da vsake toliko Lidija Hren opravi kakšen intervju, da mi vrne vsaj malo vere v moje mentalno zdravje (ali pa v to, da sva oba s Hrenovo totalno nora).

Vendar zaradi takih stvari in znane ertevejevske promiskuitete ne bi miniral cele institucije. Mene RTVS še kar zadovolji s filmi, dokumentarci, delom info programa, z RaSlo 3 aka Ars, predvsem pa s tem, da je vedno tu, ko ga rabim. Komercialne kričače ignoriram, kot moj ostareli sosed, ki od jutra do večera posluša samo RaSlo 1. Vzemi mu ga in v dveh tednih ga bo pobralo.
pobalin sporočil: 14.456
[#2724537] 22.07.18 20:52 · odgovor na: anon-207617 (#2724522)
Odgovori   +    1
[NemirniTujec]
Tut ce bi to napisal v kitajskih pismenkah, bi vsi vedeli da si taprau slovenc. Klasika :-)
真正的英国人对BBC的看法以及为什 么,你自作聪明?
Lahko tudi zbrises RTVS in vstavis LB, NLB, NNLB, morda tudi CIMOS in Mura in Gorenje, pa ZZZS in UKC, pa se kaj bi se naslo :-)
BBC, Lloyd's, RBS, NHS, Faragists...? #podkožosmovsikrvavi

Ne vem, koliko banksterjev so spravili na sodišče in za rešetke v Brexitaniji. Pri nas menda samo dve manjši ribici. Zadnja večja sodba v Irski:
www.irishtimes.com/n...-1.3537997
www.irishtimes.com/n...-1.3537966

Sicer je pa taprau Slovenc ne samo tisti, ki brani svojo vas in lokalne razvade, ampak tudi tisti, ki pobegne iz vasi na lepše in boljše, ampak tam ne more uživati, če ne gleda vsak dan nazaj, da bi sovaščanom razložil, kakšni butalci so. :-)
anon-207617 sporočil: 6.899
[#2724541] 22.07.18 21:36 · odgovor na: pobalin (#2724537)
Odgovori   +    1
Sem vedel da se bo vase pobalinstvo malo raztogotilo ob tej osti, pa si vseeno nisem mogel pomagati :-)

Kot ugotavljas, je tudi na otoku veliko slovenije - in tudi tukaj sem nasel forum na katerem postavljam retoricne pasti. Pravzaprav dva :-)

Sicer tudi jaz podpiram (ideolosko in financno) obstoj prispevkovno financiranega rezimskega BBC... ampak tvoj zagovor je bil pa res v slogu najvecjih ljubiteljev vseobsezne drzave in sistema, ki upajo da bodo pa zdaj vendarle prisli "pravi ljudje na vrh" :-)))
pobalin sporočil: 14.456
[#2724587] 23.07.18 12:46 · odgovor na: anon-207617 (#2724541)
Odgovori   +    1
[NemirniTujec]
Sem vedel da se bo vase pobalinstvo malo raztogotilo ob tej osti, pa si vseeno nisem mogel pomagati :-)
Takšna nesramna brexitajnarska pobalinstva bi bilo treba sankcionirat, debelo ocarinit, tiste razposajene deželane, ki jim brez sramu dajejo pluse, pa oderuško (dodatno) obdavčit. :-)
pobalin sporočil: 14.456
[#2724697] 24.07.18 13:31 · odgovor na: pobalin (#2724587)
Odgovori   +    0
Deželani imamo očitno težave z vprašanjem al' prav se piše... tudi pri priimkih izza Pirenejev. Tako sem jaz dolgo zmotno mislil, da Španec Diego ni (bil) Velázquez ampak Velasques, nekdo v Financah pa zdaj meni, da Portugalec Carlos ni (več) Tavares ampak Tavarez.
avto.finance.si/8936...-enem-letu

Pri tem se sprašujem, ali imam prav jaz, ki menim, da bi se naslov moral glasiti "Česar GM ni znal..." ali poletno razposajeni kolektiv Financ. Dragi Tasilo, kje si, ko te človek res rabi?!
pobalin sporočil: 14.456
[#2724962] 25.07.18 12:54 · odgovor na: pobalin (#2724697)
Odgovori   +    1
Katera zavarovalnica vam da kaj popusta na varnost avtomobila? Nobena!
avto.finance.si/8936...ila-Nobena
Kje je Tanja Smrekar s takimi vprašanji hodila pred 20+ leti, ko so tudi ljudski osebni avti začeli serijsko dobivati ABS? Pa pred nekaj leti, ko so EU-zapovedano dobili ESP?
Zakaj je avto z vgrajenimi sistemi za varnost dražje zavarovati, čeprav je zaradi njih manj nesreč? Zakaj premijo zniža vgrajen alarm, ne pa pomoč za zaznavanje avtov v mrtvem kotu ali radarski tempomat?
Je dražje, ker je cena/vrednost takega avtomobila večja, ali zaradi progresivne tarife, ki za bolj varne avtomobile zaračuna višjo premijo?
Imate nov avtomobil, ki ima vgrajenih veliko sistemov, ki vas delajo na cesti bolj varne in zato naredite zavarovalnicam manj škode? Če menite, da boste lahko zaradi tega dobili kakšen popust, se...
Imate 10 let star avtomobil, za katerega zavarovalnici plačujete tako premijo za kasko, kot če bi imeli enak nov avto, odškodnino ob nesreči pa vam bo zavarovalnica izplačala na vrednost starega avtomobila? Primer: za totalko novega dobite povrnjeno približno vrednost novega avta (- franšiza), za totalko starega pa - ob enaki letni premiji za kasko zavarovanje pa samo vrednost stare kripe na trgu rabljenih vozil.

Kličite Tanjo Smrekar na Finance še za pojasnila, koliko znašajo letne premije za kasko za spačka in Peugeot 207 na sliki ob njenem članku ter za čisto nova Citroën C3 in Peugeot 208, potem pa še kolikšne bi bile izplačane odškodnine za te štiri avte v primeru totalke.
anon-154083 sporočil: 6.570
[#2725039] 25.07.18 15:55 · odgovor na: pobalin (#2724962)
Odgovori   +    1
[pobalin]
Imate 10 let star avtomobil, za katerega zavarovalnici plačujete tako premijo za kasko, kot če bi imeli enak nov avto, odškodnino ob nesreči pa vam bo zavarovalnica izplačala na vrednost starega avtomobila? Primer: za totalko novega dobite povrnjeno približno vrednost novega avta (- franšiza), za totalko starega pa - ob enaki letni premiji za kasko zavarovanje pa samo vrednost stare kripe na trgu rabljenih vozil.
Ti bi sredi počitnic v naše oligopole drezal?
pobalin sporočil: 14.456
[#2725072] 25.07.18 17:00 · odgovor na: anon-154083 (#2725039)
Odgovori   +    1
[jani1974]
Ti bi sredi počitnic v naše oligopole drezal?
Gnječena prekerska klasa, minimalcarji, preganjani podjetniki, ubogi penzionisti ipd. nimamo nobenih počitnic, zato tudi nimamo nobenih zadržkov do drezanja v razvratne razvade višjih kast in njihovih piskačev. :-P
pobalin sporočil: 14.456
[#2725078] 25.07.18 17:26 · odgovor na: pobalin (#2725072)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: pobalin 25.07.2018 17:36
Ker se danes Petra Sovdat razburja nad politiko, ki se menda vsa presenečena razburja nad prodajo nekih term iz zakladnice strateške nacionalne zlatnine, vse skupaj je pa strogo zaklenjeno,
www.finance.si/89367...rak-na-oci
naj sotrpine nižjih kast napotim na vire teh zgodb.

Najprej severovzhodni veji četrte veje oblasti, mariborski Večer in pomurski Vestnik, kjer se zadeva danes bere zastonj.

www.vecer.com/ali-za...ve-6528453
www.vestnik.si/ali-z...ve-6528453

Pa še na tri dni staro razburjanje nad to mračno kupčijo v Slovenskih novicah, tudi odklenjeno.
www.slovenskenovice....erme-71659

Sprašujem se, zakaj so v zgornjih etažah nad tem forumskim podzemljem pred kratkim zagnali silen trušč okrog dopustniškega razpisa delovnih mest na državnem odvetništvu, dopustniška med/brez-vladna pol-tajna ekspres prodaja strateškega nacionaliziranega premoženja jim je pa ful kul. Pa ne da imajo pri Franklovih dvojna, trojna itn. merila?

Bomo videli, kako se bodo do 12. avgusta o tej kupčiji izrekle slovenske stranke, ena bolj kremenita od druge.
www.rtvslo.si/sloven...vna/430176
pobalin sporočil: 14.456
[#2725987] 31.07.18 18:49 · odgovor na: pobalin (#2725078)
Odgovori   +    0
Kot zastonjkar ne vidim, kaj vse je v intervjuju povedal Herr Christoph von Tschirschnitz, predsednik BMW v regiji srednje in vzhodne Evrope.
avto.finance.si/8936...statistike

Iz videnih nekaj vrstic in iz ključnih besed sklepam, da obljublja na slovenski trg uvesti Ordnung und Disciplin, slovenske kupce pregnesti v osebke po meri krasnega novega sveta, državo pa podučiti, kako streči željam über trgovcev z über robo. Človek nehote pomisli na anglo-indijske mešetarje na kitajskih tleh sredi 19. stoletja... en.wikipedia.org/wik...Opium_Wars

Kakorkoli že, dvomim, da je gospod predsednik Motorenwerke povedal, da bo njegova firma v sosednji Madžarski postavila novo tovarno za okroglo milijardico evrčkov. Tam se bo pridružila svojima Volksgenossen (Audi in Mercedes), ki sta pri Ogrih že lepo udomačena.
BMW baut ein neues Werk in Ungarn. In der Fabrik nahe der Stadt Debrecen in Ostungarn sollen bis zu 150.000 Fahrzeuge jährlich vom Band laufen, wie der Münchner Autobauer am Dienstag mitteilte. Rund eine Milliarde Euro soll der Bau des neues Standorts kosten.
Audi und Mercedes sind schon da, nun folgt auch BMW – und baut ein neues Werk in Ungarn. Die deutschen Werke seien an der Grenze der Kapazität angekommen.
www.handelsblatt.com...64454.html
BMW said it is investing 1 billion euros in a new car factory in eastern Hungary, a project that could contribute to the country’s growth and strengthen its position as a center for premium car manufacturing in the region.
Car manufacturing accounts for around one-third of Hungary’s exports now, and with BMW this could rise to 40 percent or even more, said Peter Virovacz, an analyst at ING in Budapest.
“The biggest question mark regarding this investment will be the Hungarian labor market ... it is already very hard to find 1,000 employees, let alone in 2 years from now,” he said.
Hungary, along with other Central European economies, has been struggling with a serious shortage of workers partly due to a mass emigration to the west for higher wages.
www.reuters.com/arti...SKBN1KL12X
Katere modele bodo proizvajali na Madžarskem, v BMW niso povedali, so pa razkrili, da bodo lahko na eni proizvodnji liniji izdelovali tako električna vozila kot vozila z motorji z notranjim izgorevanjem. (prav je zgorevanjem, ne izgorevanjem)
avto.finance.si/8936...Madzarskem
BTW, praktično vse preslovenjeno od Reutersa piše že v Presse Mitteilungi BMW.
www.press.bmwgroup.c...-in-europe

BTW 2, Bavarci so že odprli spletno podstran za svojo novo tovarno, za katero niso objavili niti okvirnega datuma, kdaj jo bodo začeli graditi in kdaj naj bi začela obratovati. :-)
www.bmwgroup-plants....en/en.html

Na to bi lahko pripomnil, kako bomo Slovenclji po mnogih deželnih prepirih in vladnih darovih dobili samo eno lakirnico in ohlapno obljubo Magne. Pa ne bom, ker je očitno okrog teh tovarn ogromno politikantskega dima in megle, predvsem pa, domnevam, neskončno oklevanje in licitiranje.
HUNGARY: Hungary still competes for hosting BMW car plant
The paper said that BMW managers held recent talks in Hungary, but a number of other places are also vying for the factory, including several regions in the eastern part of Germany, the Czech Republic and Poland.
`Vilaggazdasag' added that BMW will make its decision on the site by 2001. Since one condition is that it be easily and quickly accessed, only Hungary's western region can compete. Another factor will be the amount of local taxes, so Hungary's local governments are offering a tax holiday, as reducing unemployment is a more important consideration. The plant would employ several thousand people.
17 July 2000 | Press Release

POLAND: BMW denies car factory plans
BMW reportedly said on Wednesday it was not involved in any talks to build a car factory in Poland, denying a report in business tabloid Puls Biznesu.
1 July 2004 | just-auto.com editorial team

SLOVAKIA: BMW plant would be welcomed
BMW may open a factory in Slovakia, joining German rival Volkswagen group which already builds a variety of group brands there . Slovak officials told news agency AFP they would welcome BMW
26 March 2013 | Graeme Roberts
www.just-auto.com/se...fqd=0&ob=1
Handelsblatt pred več kot šestimi leti o tem, da tovarne BMW "pokajo po vseh šivih" in da so možnosti vzhodnoevropskih držav za pridobitev investicije vedno manjše.
Die BMW-Werke platzen aus allen Nähten. Dringend muss der Autobauer Standorte für neue Fertigungen finden. Auch osteuropäische Länder gelten als Kandidaten. Doch ihre Chancen sinken - Schwellenländer sind attraktiver.
Doch die Chancen für die Osteuropäer sinken - vor allem mit dem Fortgang der Euro-Krise. „In Europa trifft uns die Härte des Marktes“, äußerte Reithofer auf der Hauptversammlung. Immer öfter leitet BMW daher für Europa bestimmte Autos in Richtung USA und China um. Zum Teil müssen die für Europa bestimmten Dieselmotoren wieder ausgebaut werden und durch Benzinmotoren ersetzt werden.
www.handelsblatt.com...0-all.html
Deutsche Welle 24.10.2016 o avtoindustrijskem Drang nach Osten
Osteuropa zieht Autobauer an
Was für Nordamerika Mexiko ist, ist für Europa der Osten. Dort können Autobauer günstiger fertigen lassen als in Westeuropa und sie hoffen auf neue Märkte.
Einzig BMW fällt aus dem Bild. Die Bayern bauen ihre Autos in Europa nur in Deutschland, England und Österreich. Die Produktion folge dem Markt, begründet eine Sprecherin die Entscheidung. Nur in Russland lässt BMW vom russischen Partner Avtotor in Kaliningrad 3er und 5er Limousinen sowie mehrere Geländewagen der X-Reihe fertigen.
www.dw.com/de/osteur...a-36131941
pobalin sporočil: 14.456
[#2726011] 31.07.18 22:37 · odgovor na: pobalin (#2725987)
Odgovori   +    0
Danes berem, da Tenneco razvija izpušni sistem z dodanim zvočnikom, ki emitira prilagodljiv zvok. To si predtavljam nekako tako, kot da motor špila na playback. Ta sistem je bolj kompakten od navadnih dušilcev in očitno že poskušajo zanj navdušiti (tudi) proizvajalce elekričnih vozil.
As batteries, electric motors and power electronics take up more space beneath vehicles, engineers must find new ways to tune a vehicle's exhaust sound. Tenneco engineers are also working on exhaust sound systems for full-electric vehicles.
This year, the Department of Transportation passed a requirement that by 2020 electric vehicles will have to make noise to alert pedestrians when they are driven under 19 mph.
Today that's mostly done by varying the size of the muffler or with electronic valves that adjust back-pressure.
Tenneco engineers have created a prototype system that uses a smaller, standardized muffler that has a speaker enclosed in a sphere alongside the tailpipe.
www.autonews.com/art...ill-rumble
Očitno gre pri variacijah na temo zvočnika v izpušnem sistemu za precej kompleksne vaje, saj so podobno zadevo že leta 2013 pokazali v Frankfurtu. Morda tudi proizvajalci avtomobilov ne kažejo tako velikega navdušenja nad tovrstnimi sistemi, kot bi to radi v Tennecu.
Tenneco announced today a new dimension in delivering signature exhaust sounds for vehicles. The company unveiled its Tenneco Software Based Signature Sound System at the 2013 Frankfurt Motor Show. This innovative acoustic technology can provide custom designed exhaust tones – ranging from comfort to sporty – by enhancing the sound generated by the engine to better support the vehicle’s brand image.
"As vehicle manufacturers develop engine strategies to meet stringent fuel economy and CO2 emissions targets, the ability to differentiate that vehicle’s sound can be compromised," said Tim Jackson, executive vice president, technology, strategy and business development, Tenneco. "Our soundsystem demonstrates how we can provide our customers with enabling technologies that meet their regulatory targets, and at the same time, use our technology to help to enhance their vehicle’s image and brand with a signature sound."
The signature sound system features a combined audio controller and amplifier module and a specially designed plug-in loudspeaker. The loudspeaker produces sound near the vehicle tailpipe where it mixes with the sound created by the engine, resulting in the desired signature sound characteristic. The loudspeaker does not require a direct connection to the exhaust system, which helps to maximize vibration decoupling and thermal isolation.
www.autonews.com/art...ill-rumble
Igranje z izpušnim sistemom ima že brado, saj bo kmalu minilo 20 let od potrditve patenta za "aktiven sistem uravnavanja hrupa pri motorju z notranjim zgorevanjem", ki pa je bil očitno zamišljen za dušenje ropota. Nosilec je Tenneco Automotive.
An active noise conditioning system for use with a combustion engine exhaust system is provided. A controller receives an exhaust noise signal, along with various other feedback signals for producing an anti-noise signal in response to the input signals. An amplifier is provided for receiving and amplifying the anti-noise signal. A wave generator receives the amplified anti-noise signal and generates an audio anti-noise signal. The output of the wave generator is collocated with the exhaust pipe of the exhaust system, where the audio anti-noise signal and the exhaust noise are acoustically coupled, which effects cancelling of the exhaust noise.
www.freepatentsonlin...48168.html
Eno leto prej pa je bil Hondi odobren patent za sistem generiranja opozorilnega zvoka električnega vozila v odvisnosti od njegove vožnje in hrupa v okolici avta.
Based on detected information from a start sensor, a rotational speed sensor (or a vehicle speed sensor), and an accelerator opening sensor, a simulated sound selector device controls a simulated sound source device to generate a simulated sound signal corresponding to an operating condition of an electric vehicle when it starts, runs and is accelerated or decelerated, and also controls a sound level switcher device to adjust the level of the simulated sound signal. The simulated sound signal which is generated by the simulated sound source device and adjusted in level by the sound level switcher device is amplified by amplifiers, which drive respective loudspeakers to produce simulated sounds. The sound level switcher device is also controlled based on an ambient noise level detected by a noise sensor.
patents.google.com/p...635903A/en
Toliko hrupa okrog hrupa, čeprav je daleč najpomembnejša funkcija avtomobila, da nas vozi od A do B in nazaj - udobno, varno in tiho. :-)
pobalin sporočil: 14.456
[#2726294] 02.08.18 00:10 · odgovor na: pobalin (#2726011)
Odgovori   +    0
Huj, danes pa v Financah očitno rejva en radoživ škrat, ki je danes vrgel eno pet dni staro petardico. Ali pa se je komu iz redne Franklove ekipe Bonnierja zaradi vročine sfuzlalo. Ali pa hočejo fuzlati bralstvo... Kakorkoli, malo prepiha v tej vročini -> zelo dobro za osvežitev in za hekenšus. :-)
Kdo je zadovoljen z EU? Več medijev poroča o nedavni javnomnenjski raziskavi, ki jo je med Švedi, Norvežani in Danci za norveški časopis Klassekampen naredila družba Sentio.
live.finance.si/8937...jsko-zvezo
Pa poglejmo tej nordijski zveri še malo v zobe.

1. Norveški časopis Klassekampen (Razredni boj!) je bil ustanovljen pred skoraj 50 leti kot mesečno glasilo ugasnjene norveške komunistične partije (menda ene od dveh - frakcionaši pa to). Zdaj je že nekaj časa dnevnik v lasti levo-od-levih-socialistov norveške stranke Rødt, sindikatov javnega sektorja in drugih panog. Po naše: (Mladina + Levica + štrukeljci) x 2. :-)
en.wikipedia.org/wik...assekampen , en.wikipedia.org/wik...y_(Norway)

Da bo zadeva še bolj zanimiva, so komunisti (po Wikipediji) menili, da mora Klassekampen ohraniti neodvisnost in preživeti brez državnih subvencij. Ko se je finančno zlomil in so ga komaj rešili, so temu minornemu časopisu privoščili državno crkljanje. Zadnje čase je menda eden najbolj subvencioniranih medijev v državi (ni jasno ali na izvod ali v skupnem znesku) saj je lani dobil okrog 40 MNOK. Klassekampen je tudi eden redkih tiskanih medijev, ki mu je v zadnjih 20 letih naklada precej enakomerno in močno rasla (glej graf na wikipediji).

2. Finance rejv piše o "več medijih", vstavljen pa je link na presstv.com, ki je poseben ud iranske državne RTV hiše posebnega pomena za mednarodni agitprop.
Press TV is state-funded and is a division of the Islamic Republic of Iran Broadcasting (IRIB), the only legal TV and radio broadcaster inside the country. IRIB is independent of the Iranian government and its head is appointed directly by the supreme leader, Ayatollah Ali Khamenei; according to The Guardian, it is close to the country's conservative political faction, especially the elite Revolutionary Guards. Press TV's headquarters are located in Tehran.
en.wikipedia.org/wiki/Press_TV
In tile Iranci nimajo šlifa, da "sposojene" grafike ne bi nemarno obrezali, kaj šele, da bi napisali, da so jo pobrali od brexitanskega tabloida Daily Express...
cdn.images.express.c...112961.jpg

... ki si tako zlorabo morda malo zasluži, saj so izbrali zelo zavajajoče barve, po katerih človek na prvo žogo dobi vtis, da so bili anketiranci iz rjavo obarvanih držav večinsko proti EU, rdeči pa nekako na meji. Pa ni tako! Samo v treh državah se je več kot 50% anketiranih opredelilo, da se jim članstvo v EU ni splačalo: Italija, Ciper, Grčija. Za povrh so brexitanci v legendi grafike dvakrat zapisali Slovaško, pozabili pa na Nemčijo! :-P

Iranci tudi niso zmogli razvozlati paradoksa v napaberkovanih informacijah: zakaj so na "sposojeni" grafiki, ki kaže rezultate lanskega EU-Parlemetra,
www.europarl.europa....nger-voice
bili Danci še 81% za EU, zdaj pa jih po norveški anketi tako čuti samo še 36%. Nadležne podrobnosti o metodologijah in formulaciji vprašanj puščam ob strani.

Poglejmo še perimeter te pet dni stare novice po botru Googlu: na tri jezikovno precej nevtralne ključne besede "Sentio Klassekampen EU" mi je na prvem mestu ponudil "Klassekampen".

Takoj za njim je islamofobni kao-švedski blog v angleščini (!?!) - le zakaj ne räddaminsverige.se?! - s pogumno skritim lastnikom domene. Breitbartizem ima dolge lovke.
www.savemysweden.com...dic-union/

Sledi omenjeni iranski režimski portal, nato pa je že "normalen" norveški brezplačnik local.no v angleščini.
www.thelocal.no/2018...to-eu-poll

Pod njim je kremeljski infotainment portal RT,
www.rt.com/news/4344...norway-eu/
ki si zasluži pohvalo, ker je edini od tu omenjenjenih vstavil link na (domnevno) originalno objavo, ki pa ni daljša od tukajšnjega rejva.
www.klassekampen.no/...I/57047075
Čudno pri tej objavi je, da je pod njo podpisana norveški agenciji NTB, v njej pa piše, da gre za rezultate ankete, ki jo je izvedel norveški časopis Klassekampen!?

Google takoj za Rusi ponudi štiri švedske časopise: Göteborgs Posten, Aftonbladet, NSD - Norrländska Socialdemokraten in Enköpings Posten. Vsi imajo več ali manj isti (najbrž agencijski) tekst, ki na koncu omeni evidentno luknjo v anketi o namišljeni Nordijski Uniji: ta naj bi obsegala pet držav, a Fincev in Islandcev o njej ni nihče nič vprašal! Bi jih rojalistični potomci Vikingov kar anektirali? Spet?

Sledi še nekaj švedskih medijev in finski Vasabladet v švedščini. Google iskanih besed ne najde v danskih medijih, še manj v finskih ali islandskih, ali pa algoritem relevantnosti naprej poriva razne strani z alter, unter, fejk in fobičnimi nacionalfrontnimi vsebinami.

In tako je glasilo norveške levo-leve stranke poskrbelo za štof, ki pomaga napihovati skrajno desničarske struje in krepiti orto konservativce ne samo v nordijskih državah ampak veliko širše. Na skrajneže se človek lahko vedno zanese...
pobalin sporočil: 14.456
[#2727125] 07.08.18 00:04 · odgovor na: pobalin (#2726294)
Odgovori   +    1
Danes smo se pod dvema člankoma iz kvote negativnih forumaši lahko malo razpisali na temo mariborskega obrovca, slovenskega fenija na najboljši kmetski zemlji, ponosa najboljšega nogometnega, smučarskega in festivalskega mesta na svetu in šire.
live.finance.si/8937...dne-linije
www.finance.si/89371...azocaranje

Ob novih delovnih zmagah letališča duhov ob nastajajoči umazani lakirnici grdih tujcev, bi rad spomnil, da je Republika Slovenija z veliko mamo EU v to nepremičnino še pred nekaj leti vrgla vsaj 15 novih milijonov. Izgleda kot ljudska povest o bogati doti za jalovo hči z dvema levima rokama, da bi jo nekako uspeli podtaknili nekim kitajskim prišlekom.

Kar me spomni na prav tako EU subvencionirano velikopotezno prenovljeno letališče v Lodzu, ki zdaj bolj ali manj sameva. Tako zelo, da je tisto puščobo poskusila izkoristiti celo Adria in kmalu odnehala, ker je očitno hotela preveč.
en.wikipedia.org/wik...nt_Airport
lotnisko.lodz.pl/en/...table.html

Pri naših vzornikih Nemcih se je nabralo kar nekaj letališč, za katera ne vedo, kaj bi počeli z njimi, da ne bi bila samo strošek. Primer zapuščenega vojaškega letališča na severu Nemčije in njegovega kitajskega lastnika je letos očitno prišel do bridkega konca, saj poročajo, da po praznih obljubah in "izginotju" kitajskega biznismena ter spremembi lastništva na firmi očitno ostaja več dolgov kot sredstev...
www.cargoforwarder.e...in-future/
www.svz.de/lokales/p...61931.html
www.ndr.de/nachricht...im268.html
Da bi bila vsa zadeva še bolj bizarna, so pred dobrim letom planespotterji na tem klinično mrtvem letališču opazili parkiranih/deponiranih nekaj kitajskih Airbusov A340 z nemškimi registracijami.
www.airportspotting....e-airport/

Potem je zgodba o prodajanju letališča Frankfurt Hahn kitajski firmi Shanghai Yiqian Trading (SYT). Ko iz Kitajske ni bilo denarja in je vse skupaj postajalo res čudno, so se le pojavili dvomi. Deželna vlada je (takrat očitno edinemu vsaj približno resnemu kupcu) ponudila še "zadnjo šanso". Medtem so firmo SYT, ki je bila tudi v Kitajski nepoznana, začeli preverjati, ker je svetovalci KPMG za cca 650+ kEUR tega očitno niso naredili. Novinar SWR, ki je šel osebno iskat sedež firme Shanghai Guo Qing Investment Company, je na njenem uradnem naslovu v Šanghaju našel samo trgovca z avtomobilskimi gumami - nemške znamke Continental! Vodja prevzemnega projekta Kyle Wang kljub temu ni dal nobenih natančnih podatkov o odzadnem investitorju in njegovih lastnikih. Po vrsti zapletov je letališče le prevzel agrokorsko prezadolženi kitajski konglomerat HNA, čigar soustanovitelj in sopredsednik se je pred dnevi smrtno ponesrečil v Franciji.
www.swr.de/swraktuel...k-100.html

Podobnih letaliških težav je v Nemčiji toliko, da je Manager Magazin novembra 2017 objavil pregled sedmih problematičnih primerov vključno z zloglasnim v počasnih mukah rojevajočim se novim berlinskim letališčem.
1. Teil: Was ist Deutschlands peinlichster Flughafen?
2. Teil: Kassel-Calden: Nagelneuer Flughafen stellt Linienverkehr zum Winter ein
3. Teil: Zweibrücken: Winterruhe auch im Sommer
4. Teil: Hahn im Hunsrück: Na, sind Sie auch ein geprellter Anleger?
5. Teil: Lübeck-Blankensee: Die Bodencrew als Leiharbeits-Reserve
6. Teil: Magdeburg-Cochstedt: Briefkastenfirma blamiert Ministerium
7. Teil: Bitburg: Ein Flughafen namens "Penis"
8. Teil: Berlin Brandenburg (BER): Wo täglich zwölf leere Züge halten
9. Teil: Und hier nun die Umfrage
www.manager-magazin....00412.html
pobalin sporočil: 14.456
[#2727126] 07.08.18 00:15 · odgovor na: pobalin (#2727125)
Odgovori   +    0
Naj dodam še nekaj novičarski drobcev z dveh jugonostalgičnih aviatičarskih portalov, ki najbrž ne bodo vzbudili pozornosti deželnih poslovnih medijev in javnosti.
Croatia Airlines staff to go on strike on August 8
Croatia Airlines' pilots, cabin crew and mechanics intend on staging industrial action starting next Wednesday at 06.00, just over a month after cancelling plans to go on strike. The union representing the carrier's employees, ORCA, informed the management of their intent. The union cancelled last month's work stoppage after it was given guarantees by the country's Prime Minister and his cabinet that their grievances would be addressed. However, none of their conditions have been met.
www.exyuaviation.com...trike.html
Croatia Airlines has posted mixed results for the first half of the year by recording a 10.7 million euro net loss, while passenger numbers improved to reach record levels. The carrier's consolidated net loss slumped from a profit of 5.8 million euros last year. However, the airline noted that 2017's half yearly results were impacted by the sale of its five weekly slot pairs at London's Heathrow Airport for eighteen million euros. The company said that if the slot sale were to be excluded from last year's results, the carrier's financial performance would have improved 17% in 2018. Croatia Airlines increased its expenditure by 2.3%, while revenue grew 4.2% on last year.
www.exyuaviation.com...-loss.html
Low cost carrier easyJet has said it will consider introducing additional new services from Belgrade as it prepares to launch its third year-round route to the Serbian capital later this week. The airline noted its decision will be made after it reviews the performance of its new flights from Basel and Berlin. "Since 2014 we have only been flying between Geneva and Belgrade while in 2018 we are introducing two new routes. Therefore, our number of flights to Belgrade has tripled. For starters, we hope that the average cabin load factor on these new routes will be the same as from Geneva, which is 90%. After we achieve this goal, we will consider introducing new routes", easyJet's Head of Marketing for Central Europe, Silvia Herrero, said.
www.exyuaviation.com...nsion.html
Low cost carrier Wizz Air will expand its operations from Pristina with the introduction of three new routes this coming winter season. The airline will add three weekly flights from Memmingen starting October 30, from Basel on November 20 and Dortmund on December 15. All three will be maintained on Tuesdays, Thursdays and Saturdays with Airbus A320 aircraft.
www.exyuaviation.com...-from.html
The Bosnia and Herzegovina Directorate for Civil Aviation has refused to issue the Sarajevo-based start-up FlyBosnia an Air Operator's Certificate (AOC), further delaying its launch. The Directorate noted that the airline had not met all the necessary requirements in order to be granted a permit but added that that the company still has the opportunity to mend its shortcomings. The Saudi-backed start-up initially planned to commence services between Sarajevo and Riyadh with a leased Airbus A320 aircraft in June, but later pushed-back its launch until August.
www.exyuaviation.com...aunch.html
Kako je ministar saobraćaja Crne Gore Osman Nurković rekao za TV Vijesti, Vlada je odlučila da ponudi crnogorske aerodrome na koncesiju, a poziv za sve zaintersovane vrlo brzo će biti objavljen na njenom sajtu.
Kako prenose Vijesti, plan je da se aerodromi u Podgorici i Tivtu izdaju na 25 do 30 godina, pri čemu Nurković ističe da Vlada na taj način želi da bolje valorizuje potencijal aerodroma, jer trenutno stanje ne zadovoljava potrebe države i njenih građana.
Takođe, na pitanje da li država planira da proda Aerodrome ili ih privatizuje na bilo koji način, što poslednjih meseci najavljuje opozicija, ministar saobraćaja rekao je da to „ni u kom slučaju“ nije u planu.
tangosix.rs/2018/03/...je-opcija/
Kako Tango Six saznaje civilne vazduhoplovne vlasti Kine odobrile su kodšer (code share) saradnju između Er Srbije i Hajnan Erlajnsa ne linijama Peking – Prag – Beograd (PEK-PRG-BEG) kao i na liniji Beograd – Skopje. Kodšer sporazum dve kompanije potpisan je prošlog meseca.
Nacionalna avio-kompanija Srbije postaviće svoj „marketing kod“ (JU) na liniji PEK-PRG-BEG dok će Hajnan moći da postavi svoj (HU) na liniji BEG-SKP.
Hajnan Erlajns počeo je da saobraća na liniji Peking – Beograd sa međusletanjem u Pragu u aprilu prošle godine. Nekoliko meseci pred nadmetanje za koncesiju „Nikole Tesle“ domaćom industrijom provlačili su se tračevi da je HNA grupa zainteresovana kako za beogradski aerodrom tako i za Er Srbiju.
tangosix.rs/2018/03/...e-hajnana/
pobalin sporočil: 14.456
[#2727825] 10.08.18 22:23 · odgovor na: pobalin (#2727126)
Odgovori   +    2
Oni dan sem prebral, da v brexitanskem kmetskem interesnem združenju (BTW, je članstvo v njem prostovoljno ali obvezno?) izražajo skrb zaradi posledic (pre)trdega Brexita. Menda bi jim lahko ob letu osorej zmanjkalo hrane.
The Guardian navaja opozorilo angleških kmetov, da zaloge hrane zadoščajo samo do avgusta 2019, če bodo po brexitu morali biti samooskrbni
agrobiznis.finance.s...njka-hrane
Zakaj že? Ker jim neusmiljeni EUropejci ne bi več hoteli prodajat sadja in zelenjave? Ali bi hudo navili cene? Ali bi Brexitanija zaračunavala carine? Ali kar vse skupaj? To mi je čudno, ker bi pričakoval, da bi se domače kmetstvo razveselilo upada tuje in prepoceni konkurence. Sploh, ker razen whiskyja, mlečnih izdelkov, mesa in lososov Brexitanci izvozijo bolj malo hrane. V glavnem, zadevo sem malo bolje razumel, ko sem prebral članek v tujem jeziku in ne v agrobizniščini.

Ko pa sem že brskal po Guardianu, sem naletel na eno fino zgodbo tipa 2TDK x cca 80-100, ki po vrednosti zasenči celo zloglasno novo berlinsko letališče. Gre za HS2, projekt hitre železnice od Londona do Birminghama. Zgadba ima podobne poteze kot so jih pri 2TDK opisovale Finance - od plač do raznih svetovalnih pogodb. Podobnost je lahko naključna, a vendar se mi zdi vredno omeniti, da je po mojem spominu glavni vladni pooblaščenec za drugi tir pridobil (sporni) naziv magistra oz. MSc v Brexitaniji. Najbrž pridobljeni brexitanski nou-hau zdaj prenaša v Mojo Deželo preko 2TDK.
This week the chairman of the national infrastructure commission, John Armitt, admitted that, to make transport sense, HS2 needs an extra £43bn adding to its budget. This budget is still fancifully put by the transport department at £56bn, but is variously estimated by the Treasury and others at £80bn to £100bn. The taypayer-owned HS2 Ltd is a classic para-statal: a collage of trapped ministers, unaccountable officials, a bottomless budget and no risk.
What is more, HS2 can pay itself what it likes. A quarter of the 1,346 staff were revealed this week as earning more than £100,000, with 15 more than £250,000. This was approved by the Treasury secretary, Liz Truss, whose boss Philip Hammond is hamstrung by having also approved HS2 as transport secretary in 2010. Meanwhile the company’s soaring consultancy bill also doubled last year to a staggering £600m, including £21m in one year on “environment consultants”. This train has already committed more than £10bn of public money to itself, without a yard of track laid. It is out of control. It makes Trident look a bargain.
www.theguardian.com/...ns-centres
pobalin sporočil: 14.456
[#2728087] 13.08.18 12:03 · odgovor na: pobalin (#2727825)
Odgovori   +    0
Padanje vrednosti turške lire in njihove gospodarske težave so vzrok naraščajočih skrbi za (nekatere) evropske banke. Handelsblatt prenaša navedbe analitikov nizozemske banke ABN Amro, da je v Turčijo plasiranih 143 GEUR, največja tveganja pa so omejena predvsem na nekaj bank: špansko BBVA, italijansko Unicredit, nizozemsko ING, francosko BNP in brexitansko HSBC. Turki so menda najeli veliko kreditov nominiranih v evrih in ameriških dolarjih, močan upad vrednosti lire pa zato lahko povzroči dolžniško krizo. Izpostavljenost nemških bank v Turčiji znaša okrog 20 GEUR, francoskih približno dvakrat toliko, težji pa je položaj BBVA in Unicredita, ki imata pomebna deleža v dveh turških bankah.
Viele Jahre lang war die Türkei ein gutes Pflaster für Europas Banken. Während die Minuszinsen der EZB auf den Heimatmärkten die Margen verdarben, boten sich zwischen Ankara und Istanbul lukrative Geschäftsmöglichkeiten. Das hat sich mit der schweren Währungskrise in der Türkei gründlich geändert.
Jetzt fürchten die Investoren, dass die Misere am Bosporus Ansteckungsgefahren für die Banken in der Europäischen Union bergen könnten. Es war vor allem diese Angst, die den Finanztiteln quer durch Europa am Freitag teilweise heftige Kursverluste bescherte.
Doch wie groß ist die Gefahr tatsächlich? Analysten der niederländischen Bank ABN Amro haben sich angeschaut, welche Geldhäuser wie stark in der Türkei engagiert sind. Ihr Urteil: Insgesamt halten sich die Gefahren in Grenzen.
www.handelsblatt.com...02014.html
pobalin sporočil: 14.456
[#2728089] 13.08.18 12:13 · odgovor na: pobalin (#2728087)
Odgovori   +    1
Spiegel (via AFP) citira Bild am Sonntag, da so nemške železnice zaradi hude vročine že v 41 dneh uvedle posebne ukrepe, to je okrepitev osebja za pomoč potnikom, stalno delovanje klimatskih naprav (tudi v stoječih vlakih) in razdeljevanje vode potnikom. Teh je letošnje poletje v povprečju vsak dan okrog 30.000 več, kar je na meji zmogljivosti.
In diesem Jahr hat der Konzern bereits an 41 Tagen die Direktive ausgegeben, berichtet die "Bild am Sonntag". Demnach galt im gesamten vergangenen Jahr die "Sommerstufe" insgesamt nur an 31 Tagen. Auch galt die Regelung seit 2013 noch nie so früh: Erstmals wurde sie in diesem Jahr am 20. April ausgerufen, bislang war der 20. Mai 2014 der früheste Termin.
www.spiegel.de/wirts...22777.html
Die Bahn kann sich in der Ferienzeit vor Fahrgästen kaum retten. 30.000 Passagiere pro Tag mehr als im vergangenen halben Jahr tummeln sich in den Wagen - und bringen den Konzern mit seiner ausgelaugten Infrastruktur ans Limit.
Dabei hat das Unternehmen schon in den ersten sechs Monaten im Fernverkehr mit 395.000 Fahrgästen pro Tag einen Rekord eingefahren. In den Gängen herrscht oft drangvolle Enge, weil die Bahn nur eine begrenzte Menge zusätzlicher ICEs und ICs einsetzen kann. Reservewagen sind bei der kaputtgesparten Bahn generell knapp.
www.spiegel.de/wirts...22535.html
pobalin sporočil: 14.456
[#2728110] 13.08.18 13:39 · odgovor na: pobalin (#2728089)
Odgovori   +    0
Ko sem že pri železnicah, Welt poroča, da se upravljalec Eurotunnela Getlink ogreva za uvedbo poceni vlakov med Londonom in Parizom. Ti bi po vzoru nizkocenovnih letalskih prevoznikov nižjo ceno dosegli tako, da bi potnikom odvzeli nekaj udobja, ki so ga zdaj deležni na hitrih vlakih Eurostar (5 M potnikov na leto). Omenjena je študija podjetja Roland Berger, po kateri bi na primer z uporabo obrobnih postaj in tirov lahko stroške na relaciji London - Pariz zmanjšali za 25-30%. Obenem bi se čas vožnje povečal za slabo polovico na dobre tri ure.

S poveni vlaki ne bi samo Brexitanije dodatno zbližali z eno od lokomotiv EU (v 10 letih dodatnih 5 M potnikov med celino in odcepljenci), ampak bi tudi povečali izrabo kapacitet eurotunela, ki zdaj menda znaša okrog 58%. Zamisel pa ni unikatna, saj so francoske državne železnice že leta 2013 uvedle turkizno pobarvan poceni vlak TGV z imenom OuiGo (vozovnice od 10 EUR), Thalys pa od pomladi 2016 ponuja zeleno pobarvan poceni vlak Izy, ki prevoz na relaciji Bruselj - Pariz ponuja od 19 EUR. SNCF nameravajo s poceni vlaki število potnikov povečati s 5,1 milijona (2016) na 26 milijonov (2020).
„Dem Eisenbahnverkehr steht der Wandel bevor, den die Luftfahrtbranche 2003 bis 2005 mit dem Entstehen von Billigfluggesellschaften in Europa erlebt hat“, ist Gounon überzeugt. „Der Schienenverkehrsmarkt ist bereit dafür, dass billige Angebote neben Premium-Angeboten existieren.“
Eurostar hat manchmal, aber eben nicht immer Angebote, bei denen eine einfache Fahrt von Paris nach London bereits für 39 Euro zu haben ist. Billigfluggesellschaften wie Ryanair nutzen ebenfalls oft kleine Regionalflughäfen, in denen sie deutlich niedrigere Abfluggebühren als an großen Drehkreuzflughäfen bezahlen müssen. Auch deshalb können sie die Tickets billiger anbieten.
Allerdings wird sich die Fahrzeit eines Billigzuges von Paris nach London durch die Nutzung älterer Strecken erhöhen. Sie dürfte etwas mehr als drei Stunden betragen, während der Eurostar im besten Fall nur zwei Stunden und 15 Minuten benötigt. Er fährt im Zentrum der beiden Hauptstädte ab: in Paris am Gare du Nord und in London in St. Pancras.
www.welt.de/wirtscha...Paris.html
V ta kontekst paše tudi letošnja pomladna zgodba o tem, kako se je FlixBus raztegnil še na tire pod imenom FlixTrain - zaenkrat na relacijah Berlin - Stuttgart in Hamburg - Köln.
Ab 24. März geht „FlixTrain“ an den Start und pendelt regelmäßig zwischen Hamburg und Köln. Ab Mitte April kommt als zweite Verbindung die Strecke Berlin–Stuttgart hinzu. Zunächst werden beide Linien nur mit einem Zug pro Tag und Richtung bedient, zwischen der Hauptstadt und Stuttgart soll ab dem Sommer außerdem ein zweites Zugpaar verkehren.
www.welt.de/wirtscha...gebot.html
pobalin sporočil: 14.456
[#2728147] 13.08.18 17:02 · odgovor na: pobalin (#2728110)
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: pobalin 13.08.2018 17:03
En majčken pripis k članku Petre Sovdat o zabasanosti IT sistemov centrov za socialno delo...
www.finance.si/89374...je-na-tleh

... o racionalnosti in sistematičnosti enega drobčkenega IT segmenta v delu (zgolj) petih ljubljanskih CSD. Vsaka CSD ima svojo zasnovo in ureditev spletne strani s svojim izvajalcem. Kot da ne bi imeli istega ustanovitelja, bili del istega sistema, iste dejavnosti po istih zakonih in predpisih... v tej patetični paradržavici z dvema milijonoma prebivalcev in vsaj deset tisoč fevdki mediokritet klajnbirokracije.

CSD Ljubljana Bežigrad
csd-lj-bezigrad.si/
Powered by GovPress, the WordPress theme for government.
CSD Ljubljana Moste-Polje
www.csd-ljmostepolje...fault.aspx
izvedba TriTim d.o.o.
CSD Ljubljana Šiška
www.csd-lj-siska.si/.../index.asp
Design by MŠ, powered by Ascent Form Template (Ascent d.o.o.)
CSD Ljubljana Vič-Rudnik
www.csd-lj-vicrudnik.si/
Izdelava spletnih strani noviSplet.com (Atribut d.o.o.)
in
CSD Ljubljana Center na SCSD, ker očitno vozi brez lastne spletne strani
www.scsd.si/centri-z...lj-center/

Sistem je tako zelo izpopolnjen, da über-nad-ministrska centrala niti ne ve ali pa navihanim občanom noče dati vedeti, da ima CSD Lj. Vič-Rudnik svojo spletno stran.
www.mddsz.gov.si/si/...jalci/csd/
Gospa Kopač Mrak in gospod Koprivnikar, črna tema naj vaju zagrne, skupaj s predhodnicami/ki in naslednicami/ki in vašimi/njihovimi aparatčiki!
pobalin sporočil: 14.456
[#2728699] 16.08.18 17:04 · odgovor na: pobalin (#2728147)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: pobalin 16.08.2018 17:05
En majčken pripis k članku Petre Sovdat o umiranju na obroke Gorenje Rog Ponyja in vrivanju hipsterstva (?!) v naslov.
www.finance.si/89374...-za-ponyje

Zanimalo me je, kaj je o tem razkričanem jugonostalgičnem mega biciklističnem projektu v času kislih kumaric a.d. 2018 odkrila raziskovalna novinarka poslovnega časnika Finance, česar ne bi bilo možno najti v arhivu tega foruma, npr. tukaj:
forum.finance.si/?m=...537&single
forum.finance.si/?m=...865&single

Zelo malo, praktično nič, nula, nada, ništrc, zero. Za povrh je čisto po nesreči spregledano in zamolčano ostalo pikantno dejstvo, da je Gorenje znamko Rog (domnevam da) po silni strateški študiji kupilo od gluhoneme firme v lasti Luka Koblarja iz Mengša, ki je bil od aprila 2012 do novembra 2014 direktor proslulega Ingorja, sicer pa še pred dvema letoma finančnik v črnuški firmi GGE, ko je bila v bratski solasti Gorenja in Energetike. To firmo so preimenovali v Resalta, ki po novem na svoji spletni strani ne predstavlja več vodilnih kadrov, zato ne morem vedeti, če je nekdanji čuvar znamke Rog Luka Kobler po njenem drugem uničenju še vedno v orbiti Gorenja.
www.resalta.si/novic...lo-resalta

Novo ime Resalta je v veljavi na Balkanu in okolici, staro pa ostaja v obliki GGE Netherlands B.V., ker so gospodarji prstanov v legalni evropski oazi za poslovne anonimneže, davčne optimizatorje ipd. ustanovili mačeho s tem imenom. Gorenje in Energetika sta menda ostala solastnika novokomponirane nizozemske mačehe.
To je razvidno tudi iz LP Energetike za 2016 (str. 13),
www.jhl.si/sites/def...l_2016.pdf
iz decidiranih vprašanj delničarjev (junija 2017)
www.drustvo-grvg.si/...&contid=56 (vprašanje št. 17)
in iz obešenjaško odrezavih odgovorov najboljše uprave Gorenja vseh časov (julija 2017).
www.drustvo-grvg.si/...&contid=57 (pred-predzadnji "odgovor")

Ker domačijski Energetika in Gorenje nista prav razsipni s transparentnimi informacijami o poreklu svojih konkubin v holandski postelji, sem si lahkoverno pomagal z stricem Googlom. Prva konkubina v GGE je bolgarska firma,
www.blackpeak-capita...cts/gge-7/
druga pa firma brez porekla, imen, sedeža, česarkoli...,
www.postscriptum.com...nvestments
čeprav daje brexitanski register slutiti, da se ta PostScriptum poceni greje na Britanskih Deviških Otokih.
beta.companieshouse....pointments
Tej domnevi nekako pritrjuje tudi objava v Lijepi Njihovi članka slovenskega zgagarskega novinarja o prepletenosti balkanske energetike, politike, skritih interesov in off-shore firm. V shemo je vključena tudi domnevna karibska konkubina, ki se valja v postelji holandske mačehe GGE aka Resalta.
www.nacional.hr/srbi...ore-aferi/

Resalta najboljšemu poslovnemu časniku Moje Dežele ni čisto neznana,
www.finance.si/poisc...18&act=yes
kaj so o njeni internacionalni transformaciji pisali v Delavskem domu, pa zdaj res ne bom raziskoval.

Rok Lesjak ima v korporaciji očitno vlogo porodničarja in grobarja meteorskih projektov - pred leti solar, zdaj pa kolesa. Zato dve reciklaži:

1. Rok Lesjak, Gorenje Solar, maja 2012 v Energetika.net: "Fotovoltaika je edina panoga, v kateri se je v času krize aktivno financiralo!"
www.energetika.net/s...oga-v-kate
Potem je na ta projekt očitno padel gost mrak, saj so najmlajša novica na spletni strani Gorenje Solar stara več kot štiri leta.
www.gorenje.com/sola...vice_solar

2. Rok Lesjak, Gor kolesa, marca 2017 v Prava ideja: "Seveda je največja težava pravilno pozicioniranje blagovne znamke, ampak vlagamo izjemno veliko energije v to, da primerno rešujemo. Naši načrti so predstavitev blagovne znamke na širšem evropskem trgu, produktno gledano pa se želimo umestiti v segment e-koles."
...
"Skratka, če se vrnem še na blagovno znamko, to je tek na dolge proge, tako pri proizvodnji kot tudi pri vzpostavitvi blagovne znamke."
www.rtvslo.si/pravai...ovica/1200

Zaključil bom z ugotovitvijo, da je Petra Sovdat svoj nekrolog šaleškemu ponirogu (ponycornu) oz. firmi Gor-kolesa izpeljala tipično medlo in prizanesljivo, saj ga zaključi s korporativno slamo iz Gorenja.
Odločitev o prodaji deleža v podjetju Gor kolesa je tudi v skladu s strateško usmeritvijo skupine Gorenje, ki se osredotoča na temeljno dejavnost, to je proizvodnjo, trženje in prodajo gospodinjskih aparatov," so še povedali v Gorenju. Kakšna bo bilanca neuspešnega oživljanja ponyjev, tudi niso odgovorili, pravijo, da gre za poslovno skrivnost.
Kam je poniknilo vprašanje, od kdaj že se Gorenje uradno deklarirano "osredotoča na temeljno dejavnost, to je proizvodnjo, trženje in prodajo gospodinjskih aparatov", pa kljub temu ne odproda množice netemeljnih dejavnosti, za povrh pa se je z vsem pompom lotilo še tako eklatantno slaboumnega projekta, kot je (bil) Gor kolesa. Dol s takim upravljanjem Gorenja!
pobalin sporočil: 14.456
[#2728723] 16.08.18 20:29 · odgovor na: pobalin (#2728699)
Odgovori   +    0
Kmalu bo minilo tretje leto od razgalitve VW dizelskih gat, pa se Nemcem na to temo še kar dogaja. Automotive News poroča, da je nemški zvezni urad za motorna vozila sporočil, da lastniki vozil VW z goljufivimi dizli, ki še niso uredili tovarniško predpisanega popravila, lahko izgubijo prometno dovoljenje. Nekaj takšnih avtov so na Bavarskem že umaknili iz prometa.
German authorities in Hamburg and Munich have already de-registered several Audi and VW cars fitted with affected Euro 5 diesel engines after owners ignored successive reminders to heed a recall, Automotive News Europe sister publication Automobilwoche reported.
Further vehicles are at risk of being taken off the road in German state of Bavaria but have been given a grace period to make the repair, Automobilwoche said.
"The recall [for affected VW diesel cars] is compulsory. Cars that are not fixed can eventually be taken out of service. Subject to the release date of the updates, the car owner has had about a year and a half. Plenty of time, to take part in the recall," the KBA told Automotive News Europe in an emailed statement.
The move comes after the KBA approved in early 2016 software tweaks from VW intended to fix manipulated engine control software in 1.2-, 1.6- and 2.0-liter EA 189 engines.
europe.autonews.com/...at-diesels
To pa še ni vse. Reuters poroča, da so švicarske oblasti ustavile registracije nekaterih dizelskih verzij modela Mercedes-Benz Vito in Porschejev Macan and Cayenne zaradi prikrivanja emisij.
The move will affect vehicles imported from Aug. 17. Vehicles already registered in Switzerland may continue to operate, but must be retrofitted, Astra said in a statement.
Mercedes Vitos with 1.6-litre diesel engines, Porsche Macans with 3-litre diesel engines and Cayennes with 4.2-litre diesel engine are affected by the action. All have Euro 6 emission norms, which refers to the emissions standards these engines are required to meet.
www.reuters.com/arti...SKBN1L01QY
pobalin sporočil: 14.456
[#2728997] 18.08.18 12:25 · odgovor na: pobalin (#2728723)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: pobalin 18.08.2018 12:39
Kmalu bo minilo tretje leto od razgalitve VW dizelskih gat, pri nas pa se je izteklo menda prvo sojenje o odškodninskem zahtevku (bivšega) lastnika VW goljufivca-smrdljivca. Mož najvišjih moralno-etičnih in eko-okoljskih načel je dobil moralno zadoščenje (v VW so res bili packi), pri finančnem pa je ostal praznih rok. Evo, da se etičnost, moralnost in eko-oko zavest res ne splačajo. Prav tako se ne splačata svetohlinstvo in oportunistično tožarjenje. Poročal je Dnevnik (zaklenjeno):
Ljubljansko višje sodišče je pritrdilo, da je bilo Volkswagnovo goljufanje pri testih izpuhov v tako imenovanem dizelskem škandalu nepoštena poslovna praksa. Kljub temu pa slovenski kupec avtomobila na sodišču pri terjanju odškodnine ni bil uspešen.
...
Kot je razvidno iz anonimizirane sodbe višjega ljubljanskega sodišča, se je zdaj že nekdanji lastnik avtomobila iz spornih serij za tožbo odločil, potem ko je avtomobil že prodal. Kupil ga je avgusta 2014 za 37.242,21 evra, čez 15 mesecev in 27.000 prevoženih kilometrov pa ga je prodal za 18.500 evrov. Od sodišča in proizvajalca oziroma njegovega slovenskega zastopnika je zahteval, naj poravnata razliko do nabavne vrednosti.
...
Po drugi strani sta prodajalec in uvoznik sodišču predložila vrednotenje avtomobila po sistemu eurotax, po katerem naj bi bil konkretni avtomobil v času prodaje vreden 19.738 evrov, kar je le dober tisočak več od končne prodajne cene njegove rabljenega avtomobila.
...
Tožnik je pri dokazovanju škode zašel tudi v kalno področje, v katerem je zatrjeval strah, ki naj bi ga utrpel, ker avta ni mogel uporabljati, ne da bi kršil predpisov o izpušnih plinih. Prav tako je trdil, da je zaradi svojih moralnih vrednot moral prevoz organizirati drugače, vendar domnevnih dodatnih stroškov ni specificiral. Senat treh višjih sodnikov je zato opozoril, da če škoda ni izkazana, pogojev za odškodninsko odgovornost ni.
www.dnevnik.si/10428...novi-tozbi
Najpomembnejša nauka te zgodbe sta:

1. Da še vedno nikjer v tej nemški podprovinci ni omenjena nobena odškodnina ali tožba s strani tistih, ki s(m)o bili ob tem četrtorajhovskem svinjanju najbolj prizadeti: državni proračun in mojedeželni vdihovalci zraka. Nemčija je od VW pokasirala milijardo tojrov, zato bi morala Slovenija z veliko mero prizanesljivosti do severne mačehe od VW izpuliti vsaj 1/200 tega zneska, to je pet milijonov.

2. Avtomobil grupacije VW po 15 mesecih in komaj 27 kkm (Mm?), ko se je überdizel ravno dobro utekel, je vreden samo še malo več kot polovico nabavne cene. Po treh letih je najbrž vreden samo še 0,jozef tojrov!? In to Wagen firme/nacije, katere überwagnovski sloves sloni na domnevno izjemni tehniki in ohranjanju vrednosti...

Nemčija, Nemčija nad vsem,
šele zdaj [v nesreči] se to res vé.
Se šele v nesreči izkaže,
če ljubezen pristna je.
In tako naprej zvenijo
'z roda v rod naj kitice:
Nemčija, Nemčija nad vsem,
nad vsem na svetu!
pobalin sporočil: 14.456
[#2730060] 24.08.18 15:18 · odgovor na: pobalin (#2728997)
Odgovori   +    0
Priporočena muzika ob tem branju: www.youtube.com/watc...0SqiEEsnRU

Preden sem se lotil tega špecanja, sem v iskalnik Financ vtipkal "Bov* Kub*" in v tem mesecu dobil en nič. Pa sem upal, da bodo tukajšnji izganjalci grdih alter egov slovenskega turizma, veliki razkrinkovalci birokratskih blesarij in kozmopolitske borke proti državnemu terorizmu vsaj kaj porejvali o bovškem škandalu s Kubanci. O njem so poročali vsi mejnstrim mediji in mogoče tudi kakšen pravoresnico+našopravicoljuben. Za kaj je šlo?

Iz sosednje Italije je na bovški konec Moje Dežele prišla skupina kubanskih plesalcev. Ta je nastopila na čezmejnem Festivalu src (Festival dei cuori), ki je med 16. in 21. avgustom povezal mesta Bovec, Humin (Gemona), Čenta (Tarcento) in Videm (Udine). Očitno Kubanci s seboj niso imeli osebnih dokumentov in očitno so s svojim sumljivim obnašanjem pritegnili pozornost budne in vestne mojedeželne policije. Invazijo Kubancev (komijev, južnjakov itn.) je vsekakor treba preprečit! Čeprav naj bi osebne dokumente z italijanske strani dostavili kakšno uro po zajetju in pridržanju vseh prestopnikov, je zadeva kulminirala v izreku glob v skupni višini 12,5-14 kEUR (odvisno od medija) in postopku proti mladoletni osebi.

Tako steklo policijo imamo v sLOVEnlyji, da je njen regionalni glasnogovornik v stilu trumpovske piarovke državni sta.si razložil:
Predstavnik za odnose z javnostmi Policijske uprave Nova Gorica Dean Božnik je danes za STA potrdil, da so v petek popoldne obravnavali večje število tujcev iz tako imenovanih tretjih držav, med postopkom pa so policisti ugotovili, da gre za državljane Kube.
Policisti so pri ugotavljanju zakonitosti vstopa in prebivanja v Sloveniji za omenjene tujce ugotovili tudi, da ti niso imeli ustreznih dokumentov, niti potnih listov niti potrebnega vizuma. Zaradi kršitve zakona o tujcih so 25 državljanom Kube izrekli denarno kazen oziroma globo, zoper enega mladoletnika pa podali obdolžilni predlog na okrajno sodišče, je še pojasnil Božnik.
www.rtvslo.si/crna-k...lce/463561
www.delo.si/novice/c...82910.html
www.dnevnik.si/10428...dokumentov
siol.net/novice/slov...zni-475568
www.primorske.si/kro...ovcu-14000
www.zurnal24.si/slov...mov-314785
www.24ur.com/novice/...evrov.html

Večer je poskusil o tej nečloveški sramoti dobiti mnenje ministrice in vodstva državne policije. Od MNZ so lahko namolzli tole:
Nepravilnosti v postopku zaenkrat niso bile ugotovljene. Sicer pa se ministrica do posameznih konkretnih prekrškovnih postopkov, ki jih izvajajo policisti v skladu s svojimi pooblastili, ne opredeljuje.
www.vecer.com/visoke...ca-6546663
Če samo pomislim, kakšen cirkus je nastal v tej psevdo deželi z razuzdano oblastjo in enakimi policijskimi frakcijami, ko so neko noč po predpisih ustavili nekega ministra in mu po predpisih dali pihat, a potem iz te moke ni bilo kruha, ker mož pred vožnjo pač ni dovolj spil, da bi bilo lahko kaj narobe. Ampak kljub svoji moralni zmagi, je ta občutljiva rokerska duša na fejsbuku razglasila svoj sum, da je bil žrtev posebej usmerjenega postopka.
»Korekten postopek, preverjanje dokumentov, alkotest ... nobenih problemov ... pa vendar imam čuden občutek, ker nisem storil nič narobe, s čimer bi pritegnil pozornost,«
Nadaljevanje te zgodbe je deželna legenda, iz katere plebejska drobnica lahko potegne nauk, da so pripadniki nomenklature še naprej nedotakljivi, z malimi ljudmi in Kubanci brez dokumentov pa stekli policaji lahko delajo kot svinje.

sLOOOOOVEEEEEEnija, I feel vse mržnje tvoooojeeeee...

Naj zaključim z nekaj optimizma: iz bovške občine so za pravno varstvo (pred steklo domačo policijo!) zaprosili sodišče, ki je zmoglo dovolj pameti in poguma, da je globe zamenjalo z opomini.
www.dnevnik.si/10428...na-sodisce

Kar pa ni noben razlog za veselje, je takoj in zelo umestno opozoril (kdo drug kot) Matevž Krivic.
Izjemno hiter sodni razplet sramotnega, običajnemu razumu nedoumljivega škandala s policijskim ravnanjem proti mladim plesalcem s Kube, ki so iz Čente prišli na brezplačen nastop v Bovcu, pri tem pa je njihov vodja v italijanskem hotelu pozabil njihove potne liste, je v javnosti seveda prinesel razumljivo olajšanje. A prehitro – in deloma tudi napačno motivirano.
www.dnevnik.si/10428...m-skandalu
anon-207617 sporočil: 6.899
[#2730759] 29.08.18 11:32 · odgovor na: pobalin (#2730060)
Odgovori   +    0
Vase pobalinstvo bi opozoril na nove priloznosti svobodnega podjetnistva na absurdni strani alp:

Zgodba lahko ima naslov "Moj doktor medicine, prekerni podjemc za nedolocen cas":

Kazinokapitalisticni UKC Maribor bo s svojimi dohtarji sklepal dodatne podjemne pogodbe, da se izognejo pravicnim ciljem socialno cutece delovnopravne zakonodaje.

Baje da tako ustreza vsem; ustanovi, dohtaarjem in bolnikom?! Jaz pa sem prisel na idejo, da bi anestezijo v dobro stroskovne ucinkovitosti povsem ukinili; paciente bi privezali na mizo, z zganjem prepojeno cunjo med zobe, in zarezi, misko! Ce se kdo od bolecin onesvesti, pa je ravno tako miren kot anesteziran.
bc123a sporočil: 48.253
[#2730769] 29.08.18 12:29 · odgovor na: anon-207617 (#2730759)
Odgovori   +    0
[NemirniTujec]
Baje da tako ustreza vsem; ustanovi, dohtaarjem in bolnikom?!
In se drzavi, ker so podjemne pogodbe od vseh instumentov najbolj svinjsko obdavcene.
anon-207617 sporočil: 6.899
[#2730782] 29.08.18 13:17 · odgovor na: bc123a (#2730769)
Odgovori   +    1
[bc123a]
> [NemirniTujec]
> Baje da tako ustreza vsem; ustanovi, dohtaarjem in bolnikom?!

In se drzavi, ker so podjemne pogodbe od vseh instumentov najbolj svinjsko obdavcene.
Jaz sem izkusen prekarierist :-)... slavnega "podjemca" smo mi sklepali za 4 eure bruto na uro! Studenta pa manj kot 6,33 + DDV na uro ne mores placati (razen ce si drznes ga ne vnesti v davcno blagajno, oziroma pri delu brez blagajne goljufati z urami). Sicer bi anesteziologi lahko vpisali vecerno visjo solo za namen studentskega statusa :-)

Tako lahko nas prekerni dohtar dobi 4 eure na uro, od tega dva evra odnese drzava, dva pa na trr. Preostalo pa bi lahko denimo placali skozi kaksne stroske, lahko bi si tudi sposodili kak stroj od lastnisko povezanega podjetja posodimoperacijskomizo pavsalist espe, najbolj ucinkovito za vse, od bolnika do zdravnika pa bi bilo, ce pac bolnik prinese preostali 20 - 30 eur za vsako uro dela, ali kolikor je anesteziolog na mariborskem trgu pac vreden... v eni taki licni kuvertici, lahko bi bil spredaj se rdeci srpek s kladivcem gor narisan, pa morda se logotip mimovrste :-)
pobalin sporočil: 14.456
[#2731278] 31.08.18 12:46 · odgovor na: anon-207617 (#2730759)
Odgovori   +    0
[NemirniTujec]
Baje da tako ustreza vsem; ustanovi, dohtaarjem in bolnikom?!
Seveda, samo neki forumaški bolniki se vedno pritožujemo. Moramo se radostiti, da sploh lahko razgrajamo v tem podzemlju delavskega doma. Mnogim to ni dano...
Jaz pa sem prisel na idejo, da bi anestezijo v dobro stroskovne ucinkovitosti povsem ukinili; paciente bi privezali na mizo, z zganjem prepojeno cunjo med zobe, in zarezi, misko! Ce se kdo od bolecin onesvesti, pa je ravno tako miren kot anesteziran.
Se ti pozna, da si daleč in se pripravljaš že na svoj drugi veliki exit. Jaz še životarim v deželi malih absurdov in velikih grotesk. Zato imam drugačno predstavo. Žganje bi izvažali Amerom (z žegnom Billa Murraya) in Rusom (oni za šnops ne rabijo nobenega žegna), dohtarje in medicinske sestre bi po fuzbalsko-klubski metodi prodali severo-zahodnim zaveznikom, potem pa pripeljali še več ruskih zdravilcev, kakršni v Moji Deželi že zdaj bogato promo-glašujejo svoje čudežne moči.

Tako bi čez noč zj€b@li koruptivne mreže, ker zdravilci ne rabijo žilnih opornic, keramično-titanovskih kolkov, operacijskih miz, lasersko-magnetno-radiotopnih sevalnikov in raznih nadzdravil. S semtertja kakšno bajalico ali kristalom res ne more biti veliko kšefta. Ultimativnega bonusa - skrajšanja življenjske dobe na ruski nivo in posledične razbremenitve pokojninske blagajne - raje ne elaboriram...

Prispevke in davke bi seveda ohranili, saj imajo vedno novi gospodarji Moje Dežele vedno dovolj idej, kje vse še rabimo stadione in velodrome, vseodmevajoče vsenamenske dvorane, prazne aerodrome in vaške kozmokulturodrome, druge tire, tretje osi, pete kolone in osemkolesnike, tunele in bordele...

Strani: 1 ... 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 ... 57