Izbrani forum: Odklop

Izbrana tema: Špeckahlanje

Strani: 1 ... 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... 57

pobalin sporočil: 14.456
[#2712053] 15.05.18 15:20 · odgovor na: pobalin (#2711990)
Odgovori   +    0
Kdo lahko to razume?! Mogoče specializant za finančne bizarnosti TadejK?
Spet vroče okoli Mirka Tuša - bodo banke terjatve prodale Deutsche Bank in Alfiju?
www.finance.si/89337...-in-Alfiju
Deutsche Bank ima velike težave z donosnostjo. Že dolgo niso vlagali v tehnologijo. Velika verjetnost je, da so podkapitalizirani in bodo iskali kapital tudi naslednje leto.
www.finance.si/89337...-v-tezavah
pobalin sporočil: 14.456
[#2712056] 15.05.18 15:37 · odgovor na: pobalin (#2712053)
Odgovori   +    1
BTW, v Economistu je dolgoletni finančni kolumnist "Buttonwood" nedavno zaključil svojo tlako in se tik pred zadnjim tekstom ozrl po panogi, o kateri je pisal. Prav nič laskavo, zastrašujoče na podlagi vedenja in izkušenj. Če je kdo res pri volji za branje, naj prebere še njegov daljši esej iz leta 2015 (link je v 4. odstavku).
Overpaid, over-important and over-geared
The flaws of finance
The finance sector has four key functions...
These functions are all very useful. But other sectors play important roles too. The economy could not operate without power and heat, water and sewage services, public transport and public roads, fire and police and so on. These sectors do not get the same level of rewards.
Thirty years of covering finance as a journalist, in various ways, creates the risk of being “captured” by the industry. But for this blogger, at least, time has only increased my cynicism. In particular, there are few images more irritating than that of the financier as some kind of Ayn Rand hero, fighting a daily Darwinian fight in the markets in the face of interference from the nanny state. For a start...
Financial markets aren’t free.
The customer tends to come second, not first.
Skill and luck are hard to distinguish.
The social costs are high.
Wealth does not equal wisdom, but it does equal power.
www.economist.com/bl...ver-geared
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2712106] 15.05.18 20:17 · odgovor na: pobalin (#2711918)
Odgovori   +    0
[pobalin]
Malo bolj umirjena modernizacija Bacha:
www.youtube.com/watc...2RNe2jwHE0

Pa še predlog za podaljšan popoldanski počitek ali večerno meditacijo:
www.youtube.com/watc...wGZN6oOYas

:-)
Jethro Tull so zakon. Imajo pa svojega malo bolj divjega dvojnika Focus (nekoč sem jih mešal, najbrž zato, ker so se tudi poigravali s flavto):
www.youtube.com/watc...4ouPGGLI6Q
pobalin sporočil: 14.456
[#2712232] 16.05.18 15:26 · odgovor na: anon-204390 (#2712106)
Odgovori   +    0
[vickibedi]
Jethro Tull so zakon. Imajo pa svojega malo bolj divjega dvojnika Focus (nekoč sem jih mešal, najbrž zato, ker so se tudi poigravali s flavto):
www.youtube.com/watc...4ouPGGLI6Q
Spomnim se tega komada, ker sem imel singel. Mogoče ga še vedno pomnijo tudi moji takratni ubogi sosedje. :-)
pobalin sporočil: 14.456
[#2712243] 16.05.18 16:26 · odgovor na: pobalin (#2712232)
Odgovori   +    0
Včeraj in danes v Londonu poteka FT konferenca o prihodnosti avtomobilov.
www.ft.com/content/f...ceb45fa9d0

Včeraj je EU komisarka Violeta Bulc tam povedala, da lahko čisto avtonomna vozila v vsakdanjem prometu pričakujemo šele okrog leta 2045, poroča Auto Express.
EU Commissioner for Transport predicts fully autonomous cars remain over a quarter of a century away
Fully autonomous cars with no steering wheels are unlikely to be a regular feature on Europe’s roads before 2045, according to the region’s Commissioner for Transport.
Speaking at the FT Future of the Car Summit, EU Commissioner for Transport Violeta Bulc said that while automated cars equipped with steering wheels are likely to be mixed with regular cars by 2030, it could take more than another decade before fully autonomous transport becomes widespread.
“The goal by 2030 is that we’ll be able to introduce mixed traffic, with automated and classic traffic. Automated means there’s still a steering wheel and you can take control,” said Bulc. “Probably it will take 10 or 15 years more to have autonomous mobility, which means no steering wheel. We see this happening now in campuses, very controlled streets in the cities, airports etc. And little by little this will become more acceptable.”
Bulc said that the EU hopes to avoid the accidents in self-driving tests in the United States that have attracted media attention worldwide. “It’s hard to talk about acceptance for fatalities,” she said. “But we’ve been extremely tolerant in the past. I believe with a coordinated and controlled approach, we’re able to minimise this to zero. I’m not in favour of just throwing new technology into the social environment and seeing what is happening.
"We’re going to introduce, little by little, the green and autonomous technology and monitor closely what needs to be done to ensure full acceptance in the future.
“Right now we need to think of the elderly, disabled, kids; their behaviours are much more unpredictable. That’s why I’m in favour of step by step testing and then slowing increasing the impact of autonomous vehicles.”
www.autoexpress.co.u...efore-2045
pobalin sporočil: 14.456
[#2712269] 16.05.18 20:14 · odgovor na: pobalin (#2712243)
Odgovori   +    3
Pod zaklenjenim člankom o novem psevdo delavskem solastniku Delavske hranilnice Matjažu Tomljetu
www.finance.si/89337...hranilnice
so trije komentarji iz katerih se da sklepati, da ne vedo, kam postaviti Tomljeta, kar pomeni, da to ni pojasnjeno niti v članku. Naj prispevam nekaj iz kota mojega spomina.

Matjaž Tomlje je rodom iz Dolenjskih toplic, Tina Tomlje pa je njegova teta (ne mama), kar pomeni, da mu je bilo-kuda-Zemo-svuda tetec ali tetič. Še v samoupravnem socializmu je Tomlje dirkal v domovini in posloval kot agent Walterja Wolfa za rihtanje lon poslov oz. brendiranja za domače firme (WW srajce iz Laboda, WW kozmetika iz Krke, WW cigarete iz TD Rovinj...). To je bilo takrat, ko je bil njegov tetec šef slovenske in potem podšef zvezne vlade. Menda sta se Tomlje in Walter Wolf razšla nekje sredi devetdesetih, menda ne s čisto razčiščenimi računi.

Tomlje je po Mladini "dosmrtni častni konzul Antigve in Barbude", ki je neko noč neuspešno bežal pred deželno policijo.
www.mladina.si/94014...-dokument/

Tomlje je ekstra je zaslovel z nastopom v Le Mansu, a se je v Moji Deželi pisalo/govorilo, da je tam predvsem veliko poziral za potešitev množice domačih sponzorjev, bolj malo je pa vozil. Itak je šlo bolj za feničansko kot pa za športno prisluženo dirkanje. Leta 1994 je bil Tomlje s Huismanom in Euserjem deseti v Le Mansu (tretji v razredu GT2).
www.racingsportscars...rt=Results
Škoda, da njihove fotografije na stopničkah Le Mansa ne najdem nikjer. Še v video spomeničku (ni iz mramorja), ki si ga je postavil na Youtube, tega prizora ni nikjer.
www.youtube.com/watc...Y4y2SBiPQE
pobalin sporočil: 14.456
[#2712868] 20.05.18 19:29 · odgovor na: pobalin (#2712269)
Odgovori   +    0
Helen Pidd v Guardianu piše o renesansi severnih ("nadlondonskih") predelov Brexitanije. Ljudje tam najdejo službe, cenejša bivališča in prijetnejše življenje kot v vsestransko prenašponani metropoli. Ironija je, ker to piše severna dopisnica "globalnega" časopisa s sedežem v Londonu, ki je bil nekoč delavski časopis s polnim imenom Manchester Guardian. Ja, sedež je imel v Manchestru. :-)
How the north of England got its groove back
Ambitious young northerners used to head south for the best jobs. But now there’s been a cultural shift, an employment boom, and they’re staying put
It is a consensus many Londoners may struggle to comprehend, reliably deluded when it comes to outside perceptions of their beloved city. The children’s commissioner for England, Anne Longfield, spent the last year travelling across the north interviewing young people about their hopes and fears for a report called Growing Up North. From Liverpool to Hull, and everywhere in between, she asked children where they saw their future. They agreed on one thing: not London.
I moved from London to Greater Manchester five years ago, despite many warnings that I was heading straight into a career cul-de-sac. But what price a garden? Stairs? A spare room? I also thought the media had become unforgivably London-centric and I wanted to play a tiny part in challenging the capital’s dominance. Sometimes that just means pointing out that sun is forecast for Manchester when our lead story suggests the nation is about to be laid waste by a snow storm; other times it has meant reporting from what we now see as the Brexit heartlands, warning that leaving the EU was a very real prospect, however fanciful it looked from London.
There is no doubt that many of the top jobs remain in the capital. But for how long? In the media alone, 3,200 BBC employees are now based in Salford, and Channel 4 recently announced plans for a “second home” outside London. The year 2016 marked a pivotal moment, when more graduate jobs were created in Manchester than in the City of London: 3,790 compared with 3,545 in the Square Mile, according to Charlie Ball of graduate career-monitoring service Prospects. Ball expects Leeds and Glasgow to overtake the City in terms of graduate jobs in the next few years.
www.theguardian.com/...ural-shift
Poldrugo leto je od objave članka, v katerem je zgornja avtorica v konstelaciji dveh polov pri kariernih priložnostih in migracijah Brexitancev zastopala pol vračanja pod severna obzorja.
www.theguardian.com/...ack-london
pobalin sporočil: 14.456
[#2712954] 21.05.18 12:50 · odgovor na: pobalin (#2712868)
Odgovori   +    1
Novica Mihajlović, ki je nekoč opravljal tlako tukaj, je bil za Delo ta vikend v Sarajevu in poročal o panevropskem mitingu absolutne turške resnice Slobodana Redže Erdogana.
www.delo.si/novice/s...52307.html

Jogurti v tekstu niso omenjeni, fotografije Tomija Lombarja pa kažejo plapolajoče rdeče zastave, na katerih sta namesto majhnega rumenega srpa in kladiva zdaj bela zvezda in velik polmesec.
www.delo.si/novice/s...52370.html
najobj sporočil: 31.920
[#2712963] 21.05.18 14:13 · odgovor na: pobalin (#2712954)
Odgovori   +    0
[pobalin]
Novica Mihajlović, ki je nekoč opravljal tlako tukaj, je bil za Delo ta vikend v Sarajevu in poročal o panevropskem mitingu absolutne turške resnice Slobodana Redže Erdogana.
www.delo.si/novice/s...52307.html

Jogurti v tekstu niso omenjeni, fotografije Tomija Lombarja pa kažejo plapolajoče rdeče zastave, na katerih sta namesto majhnega rumenega srpa in kladiva zdaj bela zvezda in velik polmesec.
www.delo.si/novice/s...52370.html
... ja, očitno jim ni bilo dovolj ...

P.S.: nimam pojma, kaj točno je za bratstvo i jedinstvo naredil Tito, ampak očitno ni bilo tako slabo, kot se govori na totem forumu ...
pobalin sporočil: 14.456
[#2713261] 22.05.18 17:28 · odgovor na: najobj (#2712963)
Odgovori   +    0
Zabavna plat tega mi je bila, ko sem si predstavljal naslov in poudarke njegovega članka za Finance. Nekaj v stilu "Sarajevski gostinci si manejo roke zaradi množice Erdoganovih navijačev", "Lahko slovenski turizen najde svojega erdogana?", "Naj smo gledali kamorkoli, Turki so bili povsodi"... :-)
najobj sporočil: 31.920
[#2713342] 23.05.18 09:39 · odgovor na: pobalin (#2713261)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 23.05.2018 09:40
[pobalin]
Zabavna plat tega mi je bila, ko sem si predstavljal naslov in poudarke njegovega članka za Finance. Nekaj v stilu "Sarajevski gostinci si manejo roke zaradi množice Erdoganovih navijačev", "Lahko slovenski turizen najde svojega erdogana?", "Naj smo gledali kamorkoli, Turki so bili povsodi"... :-)
... čuj, po mojem pa bi Novica tudi na Financah imel samo reportažni del, ekonomske učinke "Bilo kuda, Turci svuda" na Balkanu pa bi prevzel AFŽ, ker na Financah samo Simona in Petra vidita dovolj široko in daleč v prihodnost ...

P.S.: čeprav me bodo na totem forumu spet ozmerjali za titoljubca, ampak ko gledam tote posnetke iz Sarajeva, še enkrat pravim, da je Tito dobro vedel, kaj je delal, ko je s parolami o bratstvu i jedinstvu in rezanju ekstremistov "balkansko bure baruta" držal pod vodo, ker namreč nimam občutka, da se bo to dobro končalo oziroma da se ne bo spet začelo ...
pobalin sporočil: 14.456
[#2713408] 23.05.18 12:36 · odgovor na: najobj (#2713342)
Odgovori   +    0
[najobj]
... čuj, po mojem pa bi Novica tudi na Financah imel samo reportažni del, ekonomske učinke "Bilo kuda, Turci svuda" na Balkanu pa bi prevzel AFŽ, ker na Financah samo Simona in Petra vidita dovolj široko in daleč v prihodnost ...
Ti bi moral bolj vedeti, saj si zvest bralec in plačnik, ampak vseeno imam vtis, da so balkanski posli tukaj (bili?) bolj moška domena.
najobj sporočil: 31.920
[#2713412] 23.05.18 12:45 · odgovor na: pobalin (#2713408)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 23.05.2018 12:55
[pobalin]
> [najobj]
> ... čuj, po mojem pa bi Novica tudi na Financah imel samo reportažni del, ekonomske učinke "Bilo kuda, Turci svuda" na Balkanu pa bi prevzel AFŽ, ker na Financah samo Simona in Petra vidita dovolj široko in daleč v prihodnost ...
Ti bi moral bolj vedeti, saj si zvest bralec in plačnik, ampak vseeno imam vtis, da so balkanski posli tukaj (bili?) bolj moška domena.
... ja, to je bilo res včasih, danes pa se - če sodim po pisanju zadnjem letu - na Financah na ekonomsko analizo balkanskih poslov najbolj razume njihova ženska sekcija, čeprav se o istih poslih njihove analize za nazaj nujno ne skladajo z njihovimi analizami za naprej ...

P.S.: zdaj sem se spomnil na Petunijo, ker imam občutek, da bi na Financah morali uvesti moške kvote ...
pobalin sporočil: 14.456
[#2713430] 23.05.18 13:24 · odgovor na: najobj (#2713412)
Odgovori   +    1
[najobj]
P.S.: zdaj sem se spomnil na Petunijo, ker imam občutek, da bi na Financah morali uvesti moške kvote ...
Pusti seksizme, na prvem mestu bi morali uvesti novinarske kvote. Tole je samo še psevdo časnik, saj so ga transformirali v pall-mall piaroglasnik, ki ga motijo redki novinarski prebliski zdesetkanega kadra in občasni mnenjski izbruhi furije, ki si je želela črnca in ostala skoraj brez novinarjev.
najobj sporočil: 31.920
[#2713462] 23.05.18 14:37 · odgovor na: pobalin (#2713430)
Odgovori   +    0
[pobalin]
> [najobj]
> P.S.: zdaj sem se spomnil na Petunijo, ker imam občutek, da bi na Financah morali uvesti moške kvote ...
Pusti seksizme, na prvem mestu bi morali uvesti novinarske kvote. Tole je samo še psevdo časnik, saj so ga transformirali v pall-mall piaroglasnik, ki ga motijo redki novinarski prebliski zdesetkanega kadra in občasni mnenjski izbruhi furije, ki si je želela črnca in ostala skoraj brez novinarjev.
... čuj, ti pa ziher Franklna poznaš, da si upaš take pisat ...
pobalin sporočil: 14.456
[#2713506] 23.05.18 15:59 · odgovor na: najobj (#2713462)
Odgovori   +    0
[najobj]
... čuj, ti pa ziher Franklna poznaš, da si upaš take pisat ...
Ne razumem logike, da naj bi nekoga poznal, ker šimfam njegovo firmo oz. posel. Kvečjemu bi se mi zdelo logično nasprotje, da šimfam neznane ljudi, ker se jim ne morem zameriti. Olajševalna okoliščina: sem samo orto žabar. :-)
pobalin sporočil: 14.456
[#2713529] 23.05.18 17:57 · odgovor na: pobalin (#2713506)
Odgovori   +    0
No, na drugi strani spektra je Delo, ki si je po dolgotrajnih kadrovskih čistkah zadnje čase nabralo nekaj novih kadrov, da lahko mahajo z repom in ujamejo piškot, navržen za pisunjenje politolizniških neslanosti na nivoju revije Suzy.
Ko Židan pusti svoje sledi – dobesedno
Dan z Dejanom Židanom: prvaka smo spremljali med kolesarjenjem po Zasavju. V kampanji bo SD prekolesarila več kot 1500 kilometrov.
Vače – »Gremo? Moram priznati, da se mi pozna včerajšnjih 34 kilometrov na kolesu po zelo zahtevni progi med Kočevjem in Ljubljano. To čutim v nogah in … moja zadnjica je totalno fuč,« je tistega mokrega in hladnega majskega jutra priznal Dejan Židan, prvak SD.
Na kolesih sva se v družbi njegovih strankarskih kolegov odpravila iz geometričnega središča Slovenije v Vačah pri Litiji. Tistiega dne so se namenili prekolesariti pot do Litije, Zagorja ob Savi in Trbovelj ter vse do Hrastnika. Stranka se je odločila, da bo med kampanjo Slovenijo prekolesarila; stik z volivci je tako pristnejši.
www.delo.si/novice/s...52384.html
pobalin sporočil: 14.456
[#2713548] 23.05.18 19:22 · odgovor na: pobalin (#2713529)
Odgovori   +    0
Zadnje čase v tem deželnem poslovno-rokodelskem oglasniku ne opažam več rednih hvalnic Uberju, zato tiste, ki pogrešajo pisanje o tem ameriškem gospodarskem čudežu prihodnosti, napotujem na blog JPD, ki se je več kot očitno prodal hudiču (komunajzarjem). :-)
Ko upoštevaš vse stroške in izvzameš izdatno dozo zavajanja, se Uberjevi “taksisti” na lastnih vozilih in z lastnim zavarovanjem lahko primerjajo z zaposlenimi na minimalni plači. Torej tistimi v spodnji desetini zaposlenih glede prihodkov.
damijan.org/2018/05/...zasluzijo/
Sicer sem o tem že nekaj poročal pred dvema mesecema, ampak tista študija je bila na zahtevo Uberja podvržena dodatnemu preverjanju:
forum.finance.si/?m=...722&single
najobj sporočil: 31.920
[#2713663] 24.05.18 10:22 · odgovor na: pobalin (#2713506)
Odgovori   +    1
[pobalin]
> [najobj]
> ... čuj, ti pa ziher Franklna poznaš, da si upaš take pisat ...
Ne razumem logike, da naj bi nekoga poznal, ker šimfam njegovo firmo oz. posel. Kvečjemu bi se mi zdelo logično nasprotje, da šimfam neznane ljudi, ker se jim ne morem zameriti. Olajševalna okoliščina: sem samo orto žabar. :-)
... eh, če ga sodim po svojih kontaktih na totem forumu, je Frankl umirjen in dobrodušen možakar s smislom za humor, ki bi te kljub kakšni pikri na svoj račun ziher zaščitil pred jezo bolj furijastih, ki niso tako na izi kot naš Pero ...

P.S.: niti malo ne dvomim, da se na Financah zavedajo upada kvalitete, zelo pa dvomim, da bi razloge za novinarski osip tudi med vrsticami delili s svojimi bralci ... jebiga, jaz pa se očitno staram in se mi ne ljubi menjat (forumskega) okolja, na katerega sem se navadil in ki je pravzaprav glavni razlog, da plačujem naročnino (= pica in dva pira), ki mi ni tako velika, da si je ne bi mogel privoščit in neomejeno brat zadnje cajte rahlo omejene novinarske izdelke na Financah ...
pobalin sporočil: 14.456
[#2713735] 24.05.18 13:08 · odgovor na: najobj (#2713663)
Odgovori   +    0
[najobj]
... eh, če ga sodim po svojih kontaktih na totem forumu, je Frankl umirjen in dobrodušen možakar s smislom za humor, ki bi te kljub kakšni pikri na svoj račun ziher zaščitil pred jezo bolj furijastih, ki niso tako na izi kot naš Pero ...
Viš, pa sva našla nekaj, o čemer se čisto strinjava.
in ki je pravzaprav glavni razlog, da plačujem naročnino (= pica in dva pira), ki mi ni tako velika, da si je ne bi mogel privoščit in neomejeno brat zadnje cajte rahlo omejene novinarske izdelke na Financah ...
Zaradi tebe sem spet pogledal cene naročniških paketov Financ
narocilnice.finance.si/
in se takoj spomnil na nek TED talk Dana Arielyja, v katerem je vzel pod lupo nenavadno trojno ponudbo Economista. (link vodi na pravo minuto) :-)
www.youtube.com/watc...u.be&t=750

Za pol mesečne naročnine s popustom sem pred dnevi naročil svežo knjigo žal že pokojnega Hansa Roslinga. Njen naslov je Factfullness, kar bi moral biti podnaslov spodobnih časnikov. Od nje si obetam dozo resnicoljubnega humornega optimizma, kar močno pogrešam v domačijskih medijih vseh barv in profilov.
www.bookdepository.c...1473637467
najobj sporočil: 31.920
[#2713748] 24.05.18 14:21 · odgovor na: pobalin (#2713735)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 24.05.2018 14:23
[pobalin]
> [najobj]
> ... eh, če ga sodim po svojih kontaktih na totem forumu, je Frankl umirjen in dobrodušen možakar s smislom za humor, ki bi te kljub kakšni pikri na svoj račun ziher zaščitil pred jezo bolj furijastih, ki niso tako na izi kot naš Pero ...

Viš, pa sva našla nekaj, o čemer se čisto strinjava.
> in ki je pravzaprav glavni razlog, da plačujem naročnino (= pica in dva pira), ki mi ni tako velika, da si je ne bi mogel privoščit in neomejeno brat zadnje cajte rahlo omejene novinarske izdelke na Financah ...

Zaradi tebe sem spet pogledal cene naročniških paketov Financ
narocilnice.finance.si/
in se takoj spomnil na nek TED talk Dana Arielyja, v katerem je vzel pod lupo nenavadno trojno ponudbo Economista. (link vodi na pravo minuto) :-)
www.youtube.com/watc...u.be&t=750

Za pol mesečne naročnine s popustom sem pred dnevi naročil svežo knjigo žal že pokojnega Hansa Roslinga. Njen naslov je Factfullness, kar bi moral biti podnaslov spodobnih časnikov. Od nje si obetam dozo resnicoljubnega humornega optimizma, kar močno pogrešam v domačijskih medijih vseh barv in profilov.
www.bookdepository.c...1473637467
... eh, očitno imam količinski popust na svoje poste, ker z nekaj prostovoljci toti forum ohranjam pri življenju ... khmm, čeprav tudi dve pici in en pir na mesec nista glih neki strošek, sploh ker je koristno za tvoje telo, če se jim odpoveš, namesto tega pa bereš Finance, da si krepiš še duha ...

P.S.: če treniraš potrpljenje, je to krepitev duha, da me ne boš spet narobe razumel ...
pobalin sporočil: 14.456
[#2713753] 24.05.18 14:42 · odgovor na: najobj (#2713748)
Odgovori   +    0
[najobj]
P.S.: če treniraš potrpljenje, je to krepitev duha, da me ne boš spet narobe razumel ...
Ti mogoče res svojega duha vzdržuješ v krasni kondiciji, ampak ne vem, zakaj si že celih 161 duš odgnal iz te svoje duhovadnice potrpljenja. :-)
najobj sporočil: 31.920
[#2713755] 24.05.18 14:47 · odgovor na: pobalin (#2713753)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 24.05.2018 14:48
[pobalin]
> [najobj]
> P.S.: če treniraš potrpljenje, je to krepitev duha, da me ne boš spet narobe razumel ...
Ti mogoče res svojega duha vzdržuješ v krasni kondiciji, ampak ne vem, zakaj si že celih 161 duš odgnal iz te svoje duhovadnice potrpljenja. :-)
... eh, lenuhi niso hoteli trenirat, pa očitno niso imeli potrpljenja ...
pobalin sporočil: 14.456
[#2714051] 25.05.18 23:35 · odgovor na: pobalin (#2713753)
Odgovori   +    3
Ker se v predvolilni vročici sem ter tja spet najde kakšna mrzka beseda na račun dodatkov in penzij za borce NOB, naj v vednost dam graf s podatki iz dežele hrabrih in domovine svobodnih. Ta kaže število veteranskih odškodnin, ki so jih aprila lani izplačale ZDA.

Ni veliko presenečenje, da vlada plačuje še skoraj 300.000 odškodnin za veterane 2. SV in njihove družine. Tudi skoraj 2500 plačil za borce 1. SV, ki je bila končana pred 100 leti, ne bije v oči, ko človek vidi več kot 4000 odškodnin za filipinsko-ameriško vojno (1899-1902), skoraj sto za špansko-ameriško vojno (1898-1902), eno za državljansko vojno (1861-1865) in osem za vojno z Mehiko (ali tisto iz 1846-1848, kot piše, a bolj verjetno za spopade 1910-1919).

www.statista.com/cha...-conflict/
pobalin sporočil: 14.456
[#2714855] 29.05.18 21:25 · odgovor na: pobalin (#2714051)
Odgovori   +    0
Čas je, da spet malo špecam.

Medtem ko nenadomestljivi Bobinac vabi Kitajce v Velenje, si v Nemčiji očitno pravijo "bolje Kinez nego Bosanac". Bloomberg poroča, da je kitajski Ningbo Jifeng Auto Parts dal ponudbo za prevzem nemškega dobavitelja avtomobilske industrije Grammer, ki ima tovarno tudi pri nas, v Slovenj Gradcu. Kitajci so že zdaj največji delničar, kar so postali, da bi se Grammer ubranil pogoltnosti drugega največjega delničarja, ki bi se ga pri Grammerju radi znebili. Menijo, da je zadnje čase precej neugoden za ta posel. Neželeni drugi delničar je znan tudi v Sloveniji: ata Hastor s familijo.

Če bi šla ta kupčija kljub svežim nemškim/evropskim zadržkom do kitajskih prevzemov skozi, bi bil Grammer ovrednoten na cca 750 MEUR. Če se ne motim, ima Grammer letni promet cca 2 GEUR, Gorenje pa približno 1,3 GEUR. Kitajci za delnico Gorenja ponujajo 12 EUR, kar pomeni, da je cela firma ovrednotena na cca 290 MEUR. Obe delata v zrelih industrijskih panogah.

www.bloomberg.com/ne...or-grammer
Endimion sporočil: 10.316
[#2714859] 29.05.18 21:59 · odgovor na: pobalin (#2714051)
Odgovori   +    1
khm...
Even though the Civil War ended more than 150 years ago and its last soldier, Albert Woolson, died in 1956, there still is one woman left receiving Civil War pensions. Irene Triplett is the 86-year-old daughter of a Civil War veteran receiving $73.13 per month.
2018-86=1932

1932-1865=67

Ker njen foter ni bil lih dojenček, ko jo je naflancal v mamico, je za sklepat, da je nekje v začetku Rosseveltovega New Deal-a ena nastavila svojo brazdo vzdržjivosti 80+ letnemu "veteranu"...

Well hung lad bi rekli Angleži... and what a (New) Deal :)
anon-207617 sporočil: 6.899
[#2714862] 29.05.18 22:38 · odgovor na: pobalin (#2714855)
Odgovori   +    0
[pobalin]
Čas je, da spet malo špecam.

Medtem ko nenadomestljivi Bobinac vabi Kitajce v Velenje, si v Nemčiji očitno pravijo "bolje Kinez nego Bosanac". Bloomberg poroča, da je kitajski Ningbo Jifeng Auto Parts dal ponudbo za prevzem nemškega dobavitelja avtomobilske industrije Grammer, ki ima tovarno tudi pri nas, v Slovenj Gradcu. Kitajci so že zdaj največji delničar, kar so postali, da bi se Grammer ubranil pogoltnosti drugega največjega delničarja, ki bi se ga pri Grammerju radi znebili. Menijo, da je zadnje čase precej neugoden za ta posel. Neželeni drugi delničar je znan tudi v Sloveniji: ata Hastor s familijo.

Če bi šla ta kupčija kljub svežim nemškim/evropskim zadržkom do kitajskih prevzemov skozi, bi bil Grammer ovrednoten na cca 750 MEUR. Če se ne motim, ima Grammer letni promet cca 2 GEUR, Gorenje pa približno 1,3 GEUR. Kitajci za delnico Gorenja ponujajo 12 EUR, kar pomeni, da je cela firma ovrednotena na cca 290 MEUR. Obe delata v zrelih industrijskih panogah.

www.bloomberg.com/ne...or-grammer
Po prometu ni tako strasno narazen - za pariteto bi morali gorenje vrednotiti 480 - ampak kako je s primerljivimi dobicki in njih pricakovanji?

Pri Gorenju lahko dobicek delas zgolj ce kupis brand proizvodnjo pa komplet preselis. Ce gre minimalc se malo gor, bodo pod vodo.

Je tudi pri Grammerju tako? Grammer ni consumer brand...
pobalin sporočil: 14.456
[#2714865] 29.05.18 23:00 · odgovor na: pobalin (#2714855)
Odgovori   +    3
Ko sem že pri meni ljubem Gorenju in tamkajšnjem Bobinčevanju, naj spomnim, da bo na dan parlamentarnih volitev minilo dve leti od epohalnega razkritja o ustanovitvi veličastne JV firme za montažo in prodajo jugonostalgičnih biciklčkov iz kitajskih komponent. Firma Gor kolesa z legendarnim Ponyjem pod legendarnim brendom Rog so napovedali na začetku junija 2016. To ni minilo brez pikrih forumaških komentarjev.
forum.finance.si/?m=...537&single

Decembra 2016 se je dvignil vihar v klientelnih, lajfstajl, brejnvoš ipd. deželnih medijih in rubrikah, ko so v Velenju pokazali prve primerke kitajsko-šaleških ponirogov in začeli spletno ekskluzivno predprodajo 500 Ponyjev.
forum.finance.si/?m=...344&single

Sredi aprila lani so v BTC odprli salon Rog,
izvozniki.finance.si...BTC-Cityju
malo pred tem pa so ukinili spletno predprodajo, ki je bila zelo klavrna, saj je po več kot treh mesecih števec razpoložljivosti kazal več kot 300 od 500 biciklov.

Spletna stran Roga je danes klavrna kot le kaj, saj niti cen ne pokaže - cene in dobavljivost lahko dobite samo na posebno povpraševanje.
rogbikes.com/trgovin...classic-1/

Trhlost tega šaleškega konstrukta o socialistični biciklistični pony legendi, se vidi že, če napoved, da bodo "Pony kolesa prodajali v Sloveniji, Srbiji in na Hrvaškem, letno pa jih bodo izdelali 5000",
www.sta.si/2335155/d...koles-pony
primerjamo z menijem jezikov na spletni strani rogbikes.com (desno zgoraj). Ob slovenščini in hrvaščini ni srbščine, sta pa tam angleščina in nemščina! Za srbske gastarbajterje in anglofile ali kaj?

No, zdaj pa še glavni razlog za tole špeckahlanje: letno poročilo Gor kolesa d.o.o. za 2017.

Firma je lani s povprečno 15,9 zaposlenimi pridelala 992 kEUR kosmatega donosa, od česar je bilo 681 kEUR prihodkov od prodaje 635 kEUR doma, 46 kEUR v tujini), za 310 kEUR pa so nabrali zalog (to je skoraj vrednost polovice letnih prihodkov oz. cca 1000 cenejših ponyjev). Naj spomnim, da so v minulem letu Ponyje diskontno prodajali za Mercatorjeve pike ali nalepke in v drugih nagradno-ekskluzivno-verižnih špilih.

Za blago, material in storitve so porabili 1,320 MEUR (od tega 198 kEUR za agitprop), za delo 475 kEUR in pod črto pridelali 870 kEUR izgube na 272 kEUR minusa iz leta 2016. Bilančna izguba znaša že 1,135 MEUR. Od kod denar za to biciklistično razkošje? Iz obilne dojke bogatega Gorenja, ki je svojemu perspektivnemu startapu odobril 1,3 MEUR revolving kredita, katerega je bilo ob koncu leta neizkoriščenih le še 23 kEUR, dolgovi do dobaviteljev pa so znašali 191 kEUR, od tega za 103 kEUR nad 90 dni po zapadlosti. Sapienti sat.

Mar tej spaki blodnjavih šaleških prevarantov privoščim točko preloma in uspeh? Vsekakor! Žal je moja indična sodba, da ne morem verjeti vanj. Gorenje je aussen hui, innen pfui. Danke China?
pobalin sporočil: 14.456
[#2714870] 29.05.18 23:53 · odgovor na: anon-207617 (#2714862)
Odgovori   +    0
[NemirniTujec]
> [pobalin]
Po prometu ni tako strasno narazen - za pariteto bi morali gorenje vrednotiti 480 - ampak kako je s primerljivimi dobicki in njih pricakovanji?
Ne vem, nisem pogledal letnega poročila Grammerja, v eni zadnjih novic pa je omenjeno več kot 450 MEUR četrtletnega prometa in več kot 4% marža. Pomembna je tudi zadolženost.
Pri Gorenju lahko dobicek delas zgolj ce kupis brand proizvodnjo pa komplet preselis. Ce gre minimalc se malo gor, bodo pod vodo.
Menim, da je Gorenje v bistvu že nekaj časa "pod vodo", samo Bobinkinove fasade so zelo vztrajne. Minimalc srednje poceni državi je problem, če delaš vedno bolj zanič robo, ki gre vedno težje/ceneje do kupca. Ob vsej rezervi, s katero je treba gledati na razne spletne pritožbe in ocene, je le zgovorno, če vidiš, da ima Gorenje poseben emajl naslov za kontakte z ljudmi, ki se oglašajo na trustpilot.com.
Je tudi pri Grammerju tako? Grammer ni consumer brand...
Vidiš, to mi je največja uganka. Ker sem nekako verjel, da so dobavitelji avtomobilskih firma pod silnim pritiskom, da jih stisnejo za vsak cent, če imaš pa svoje znamke in končne izdelke, imaš pa bolj proste roke pri cenah in maržah. Da, reciva, vsaj tisti ASKO in ATAG prodajaš z debelim pribitkom. Ampak očitno je danes bolj komot bit (velik, nemški) dobavitelj avtomobilistom kot pa (majhen, slab) izdelovalec bele tehnike.
pobalin sporočil: 14.456
[#2714871] 30.05.18 00:06 · odgovor na: Endimion (#2714859)
Odgovori   +    1
[Endimion]
khm...
2018-86=1932
1932-1865=67
Tu vmes je treba vrinit še 9 mesecev nosečnosti. :-)
Ker njen foter ni bil lih dojenček, ko jo je naflancal v mamico, je za sklepat, da je nekje v začetku Rosseveltovega New Deal-a ena nastavila svojo brazdo vzdržjivosti 80+ letnemu "veteranu"...
FDR je na prestol sedel šele 1933, zato je bilo to spočetje pred New Dealom, morda že 1931. V jeku krize je mogoče star dec imel dodaten šarm v obliki veteranske rente, ko drugi niso imeli nič. Sicer se pa strinjam s tvojo matematiko.

Če bi še kdo izračunal, koliko in do kdaj nas bodo stali veterani (zlasti takrat mladoletni) 10-dnevne vojne za uresničitev tisočletnega slovenskega sna, kot so to naredili za Amere:
www.statista.com/cha...-veterans/ :-)

Strani: 1 ... 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... 57