Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: Trump naznanil nove, doslej najobsežnejše sankcije proti Severni Koreji

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-204390 sporočil: 13.528
[rename]
Sem želel bolj po domače napisati, seveda pa imaš prav.
(In napisal sem, da se je zavzel za prepoved, ne da je prepovedal.)

Jaz sicer dvomim, da je ta "bump stock" res uporabna stvar, saj je držati smer streljnja pri rafalnem bistveno težje, kot pri posamičnem. Model na videu je nabildan in dela reklamo..zato je tudi malo manj držal puško, ko je streljal posamično.
Po mojem je še vedno bolj učinkovito, če streljaš posamično, kot pa rafalno.

Morilec v Las Vegasu je pač streljal v množico, pa sem že pozabil, ali so se slišali rafali, ali posamično.
Morda se tudi motim (glede uporabnosti), ker nisem sprobal v živo.

Po mojem pa norcev nobena prepoved ne bo ustavila.
Najbolj ubijalski na fronti so ostrostrelci, sicer pa če strelja organizirana skupina je najbolj efektivno posamično in kratkorafalno (2-3 naboje) streljanje na skupno tarčo (vsaj tako so nas učili v JNA). Ko manijak strelja na nemočne žrtve, ki se ne branijo je pomoje bolj ali manj vseeno, kot bi streljal na ribe v sodu, oz. če je pred njim množica strelja rafalno, če so posamezniki, pa posamično ali kratkorafalno, toliko da povzroči maksimalni pokol.

p.s. Kolikor sem razumel, se je Trump zavzel za prepoved tega gadgeta, ki omogoča pretvorbo polavtomatskega orožja v avtomatsko. Full avtomatsko je že itak prepovedano.