Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

bc123a sporočil: 48.253
Zadnja sprememba: bc123a 26.01.2018 00:39
[XSTRA1]
Spoštovani,

ne natucevat kako so si vzgojizeljicve boge, ker vem iz lastnega vira, da morajo na teh "predavanjih" sodelovati tudi pom. vzgojiteljice, ki delajo za bistveno manj denarja kot vzgojiteljice.
Verjamem, da nobena sluzba ni lahka, menda pa ja ne nasedate fami da imajo "cisto enako delo". Ker to pac ni res. Na koncu leta mora vzgojiteljica oddati za oddelek cel fascikel dokumentacije. Ja, kaksne pridne pomocnice ji celo pomagajo, ni pa to nujno - to je pac nekaj, kar naredijo iz dobre volje, ce so v dobrih odnosih z vzgojiteljico.

Sicer pa ste nalasc spregledali drugo poanto mojega posta: v javnem sektorju grejo tisoci ur v nic za bedarije. In vsako od teh ur placajo davkoplacevalci. Tako da bi imeli pravico tudi oni zahtevati, da naj vzgojiteljice 8 ur na dan pazijo otroke (ne pa 7.5) in po drugi strani administracijo delajo administratorke (ali pa sploh ne, ker vsa ta dokumentacija v vrtcu je cista norost).

Kar se tice plac, so po mojem mnenju cisto primerne taksne, kakrsne so, sindikalisti pa naj se predvsem ukvarjajo s tem, zakaj kader v JS, od vzgojiteljic do univerzitetnih profesorjev preklada vedno vec papirja, namesto da bi delal delo, za katerega je zaposlen.

Skoda le, da vi ne morete videti, da je to, kar se dogaja, dejansko metanje denarja skozi okno z lopato.

Mimogrede, ste vedeli, da morajo vzgojiteljice za vsako dejavnost, ki se jo gredo z otroci, napisati naslednje dokumente:

- priprava na dejavnost (kaj bo pocela, kaj predvideva)
- porocilo o dejavnosti (kaj so poceli, kako so otroci to sprejeli)
- refleksija (kako se je ona pocutila ob tem)

Potem mi pa prosim pokazite ENO ZASEBNO PODJETJE ki bi svoje zaposlene morilo s taksnimi neumnostmi!

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2694766

Strani: 1

MSterman sporočil: 24
čas vnosa: 27.01.18 00:43
Se strinjam in dodajam aktualne metode za zapravljanje denarja:
-stalno poviševanje zahtevane formalne izobrazbe
-uvedba nepotrebnih pomožnih služb npr. odnosi z javnostmi, kakovost, priprava javnih razpisov, vodenje čakalnih knjig (zdravstvo)
-vsaka od zgornjih služb poveča obremenitev z birokracijo delavcem, ki zato manj časa posvečajo pravemu delu ( učitelji, zdravniki, sestre, policaji...)
Endimion sporočil: 10.316
- priprava na dejavnost (kaj bo pocela, kaj predvideva)
- porocilo o dejavnosti (kaj so poceli, kako so otroci to sprejeli)
- refleksija (kako se je ona pocutila ob tem)

Potem mi pa prosim pokazite ENO ZASEBNO PODJETJE ki bi svoje zaposlene morilo s taksnimi neumnostmi!
Vsako z ISO standardom kakovosti. Nimaš pojma kaj ene birokracije je to. Predlog izboljšav, ukrepov, njihpova implementacija, pa potem organizacije tedenskih in mesečnih, kvartalnih sestankov, zapisniki, plani za naslednje leto pa še kako potem.

Je pa verjetno trapasto, če je ta birokracija sama sebi namen, in se strinjam, da veliko te robe je sama sebi namen denimo v vrtcu. Važno da so kljukice, da je vse OK.

IN tu je treba dat del javnega sektorja na kol. OK, večje plače, ker so večje obremenitve... ampak za božjo voljo, ne mi stokat o obremenitvah izven osnovnega foha, če pa so denimo vzgojiteljice DEL sistema. Podobno velja za Zdravnike.

Ti dam primer iz moje polpretekle zgodovine. Sprejet sem bil na Nevrokoško kliniko. Tam so me premerili in podiagnosticirai in pretipali in vse to lepo zapisali na enih 20 straneh. RTG, MR, meritve krvi, pljuč.. ni da ni.

In po 14 dnevih čakanja na prosti slot za operacijo (Ne smej se, jaz nisem nikogar podmazal, pa sem fejst vrsto preskočil, moj sotrpin je čakal 11 mesecev), me po onem tunelu prestavijo na UKC z debelo kuverto papirjev. In tam gledam eno medi sestro, ki je dve uri v sistem UKC-ja pretipkovala ono mojo kuverto, ker to ni povezano med sabo. dve uri!!! Namesto da bi se bila ukvarjala z bolniki.

Še na MR bi skoraj moral it še enkrat, ker je nekdo pozabil uploadat slike na nek server. Me je mel da bi počil nekoga. Pa so slike našli na nekem PC-u.

In nihče se ne buni... Tista sestra mi je, ko sem jo opozoril, da bi naša privat firma crknila v pol leta če bi tako delali, rekla le: "Tkole mamo"

Jah na to lahko rečem samo "Kurc pol"

A veš ko imamo one tehnične preglede za službo... V 21 stoletju ti bodo rekli, da prnes karton s sabo. For fucks' sake!! poglej si ga v jebenem portalu! Ga nimate? naredte ga! Tako pa ob vsakem pregledu una dohtarca še zmer neki na papir s penkalom. Vsaj v toplicah je imela jebeni diktafon.

Tu je šans za prihranek kar nekaj.

Mislim, v tem, da če že birokracija je, je namenjena nabiranju nekih podatkov, ki jih je treba ovrednotit, in potem dobit ven nek feedback. Če se papir generira zarad papirja samega, pol je to bolj kurc.

In.. so vzgojiteljice kaj protestirale na to temo? Al so samo stihijsko tiho, in bo že Štrukelj zrihtal colngo?

Strani: 1