Zasebnost

Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: Halal je velik posel

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-49383 sporočil: 3.465
[Glavni forum] Tema: Halal je velik posel
[#2688513] 14.12.17 11:40 · odgovor na: Gustl (#2688497)
Odgovori   +    0
[Gustl]
> [pobalin]
> > [Gustl]
> > To seveda ni res in izvira iz vsesplošne islam-panike.
>
> Says Guardian. Itak. Daj raje link na Daily Mail ali Sun. :-)

Eh, pa ostanimo pri klanju prasca na dvorišču. Če hočeš, da je fajn, ga moraš žoknit z nožem v vrat, ravno prav, da srce še nekaj časa bije in izpumpa kri iz rane. Kri seveda hitro mešat, da se ne strdi, jo rabiš za krvavice.

Zvočne spremljave ne moreš preslišat, skrajneži bi rekli, da se žival muči. Kar dvomim, saj je zelo živahna, zato jo morajo štirje močni deci držat vsak za eno nogo. Tudi pogosto iztrebljanje med postopkom nakazuje na to, da se je pujs samo malo bolj sprostil.

To meso, ki je zelo cenjeno med domorodci, seveda ni označeno kot halal, ampak je "domače" in je boljše od česarkoli, kar dobiš v trgovini.

Tako da, če nekdo reče, da ne je halal, ker je to nehumano do živali, je odziv lahko samo #facepalm
Dobro napisano, je pa res da prasci in halal nekako negredo skupaj. Pri halal pristopu h klanju je potrebno določene molitve opravit in bit obrnjen proti Meki. Tega se mi zdi, da po slovenskih dvroiščih ni. Druge razlike ni.

Imam pa znanca, ki je mesar in za določene stranke opravi postopek po sistemu halal. Stranke to znajo cenit in finančno zelo nagradijo...

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2688513

Strani: 1

Gustl sporočil: 13.630
[Glavni forum] Tema: Halal je velik posel
[#2688516] 14.12.17 11:47 · odgovor na: anon-49383 (#2688513)
Odgovori   +    0
[janeztomazic]

Dobro napisano, je pa res da prasci in halal nekako negredo skupaj.
Pri debati "mene halal ne moti, ker to jedo muslimani, ampak me skrbi za živali" gre to zelo dobro skupaj.

Lahko tudi opišem, kako se na dvoriču humano kuri zategne vrat in odere zajca, če bo to bolj halal debata :)

btw...kura brez glave lahko res še laufa, videl na lastne oči :)

Strani: 1